Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[G&G] GC16 Warthog \ Wildhog \ Predator


Recommended Posts

 

 

- Kulgi G&G 0,25/ PJ 0,25. Co do magazynkow to sa to midy Airsoft Systems. Fajnie siedza, ale nie podaja dokladnie, czesto musze wyciagnac, wysypac kulkiz komory i wlozyc ponownie.

- Bylo tak, ze replika przestala strzelac kulkami, dziek strzalu pozostal... ale pusty. z dyszy cos polecialo, i jakas guma byc moze kawalek uszczelki.

-Replika idzie do znajomego, tylko dopiero gdzies w polowie lutego, napiete rerminy.

 

Tak sie zastanawiam co zmienic, uzywam lipo 11.1 nie chce tuningu mocowego, chce tylko miec pewnosc, ze dlugo pociagnie. Myslalem o dyszy, glowicy tloka, tloku ze stalowymi zebami. Czy cos jeszcze warto zmienic ? Zeby bezproblemowo i bezstresowo uzywac 11.1 ?

 

 

 

 

Cyranek - posiadasz moze zdj repliki z innym uperem ?, sam chcialem zamontowac mk18DD, ale chyba nie skrece srub, bo przy laczeniu z frontem ten upper sie robi coraz grubszy.

 

Magia AS powinny podawać dobrze kulki. Naladuj jeden do pełna i zwolnij blokadę. Kulki powinny wystrzelić. Jak się tak nie stanie to wyciągnij sprężynę z magazynka i popryskaj silikonem i wsadź z powrotem. Jak to nie magazynek to musi być coś innego

Link to post
Share on other sites
  • Replies 535
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

W sumie zwalniajac blokade maga kulki wylatuja, moze replika ma za duzego roffa ? Nie mam pojecia, z drugiej strony podkrecony hi cap podaje bardzo dobrze kulki nawet na auto. To narazie nie problem, teraz musze podjac wybor w doborze czesci. Co zmienic, aby juz nic mi sie nie rozsypalo, macie jakies pomysly ?

Link to post
Share on other sites

W sumie zwalniajac blokade maga kulki wylatuja, moze replika ma za duzego roffa ? Nie mam pojecia, z drugiej strony podkrecony hi cap podaje bardzo dobrze kulki nawet na auto. To narazie nie problem, teraz musze podjac wybor w doborze czesci. Co zmienic, aby juz nic mi sie nie rozsypalo, macie jakies pomysly ?

 

Mi magazynki AS podawały przy rofie 25k/s i było ok. Problemem może też być blokada kulek w magazynku, z tego co pamiętam w kilku musiałem odrobinę przyciąć tą blokadę, bo kominek od komory nie wystarczająco go przesuwał i czasem kulki się blokowały.

 

Co do wymiany części tłok z metalową szczęką zakładam w większości replik, przy dużym rofie to obowiązkowo sorbo lub/i M-block jak się zmieści to już niech wypowiedzą się posiadacze repliki. Wszystko zależy ile chcesz wydać, poczytaj i wyciągnij wnioski , albo niech jakiś ogarnięty kolega dobierze części.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ktoś używa Lipo 11,1v ze stockową kolbą? Jeśli tak, to jakich? Mam turnigy 7,4v 2 listkowe, ale chce zmienić na 11,1v. Widzę jednak problem z upchaniem odpowiedniego pakietu. Obecne turnigy mają 6mm grubości i do każdej przegrody wchodzi 1 listek. Nie ma szans żeby zmieścił się tam listek grubszy niż te 6mm, bo znalazłem np. Redoxy 3 listkowe (3x5,5mm) lub 2 listkowe (11mm + 6mm).

Link to post
Share on other sites

Batka wchodzi do kolby na patencie. Najpierw zdejmij kolbę, następnie musisz mosfet odwrócić i ustawić go w takiej pozycji, że w całości mieści się w prowadnicy, tzn. nie wychodzi do kolby. Uważaj przy tym, żeby nie wyskoczył kabelek od balansera. W momencie, w którym mosfet już jest ustawiony zadbaj o to, żeby wystawała wtyczka, do której podłączysz batkę. Włóż kolbę, żłóż maksymalnie i do wystającej wtyczki podepnij batkę. Pakiety trzeba ustawić w ten sposób, że jeden wchodził w prowadnicę, a pozostałe dwa w wystające poduszki kolby. Później zamykasz kolbę i bum, mamy to.

Brzmi strasznie skomplikowanie ale jak będziesz to robił, to szybko złapiesz o co chodzi.

Link to post
Share on other sites

Luk, tej drugiej batki nie polecam. Kolega z pracy kupił ją do naszego GG i dupa, tylko czerwona dioda mrugała.

Ja kupiłem coś takiego http://gunfire.pl/pr...-11-1V-20C.html

i lekko plastik w prowadnicy przyciąłem. Co prawda kolba do końca się nie zwija, ale mi to wisi. Natomiast redox daje odpowiedniego kopa, no i fakt jedenaście to odpowiednia cyfra dla tego karabinka.

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Będę brał chyba tą http://gunfire.pl/product-pol-1152198573-Akumulator-Redox-LiPo-1200-mAh-11-1V-20C.html, tylko jeszcze muszę podjechać na "przymiarkę". Mosfet dam w bocznej przegrodzie, grubszy listek w prowadnicy, a cieńszy w drugiej bocznej komorze. Sprawdzałem, że 2 listki po 5,5-6mm mieszczą się w prowadnicy.

 

Na ostatniej strzelance niestety, ale 7.4v nie dało rady, po 3h replika przestała strzelać. Napięcie rzeczywiście spadło, ale to wystarczyło żeby nie banglało. Po doładowaniu, strzela bez problemów.

Link to post
Share on other sites

Ta batka Ci nie wejdzie w boczki, natomiast do prowadnicy nie sprawdzałem. Mam ta batkę do GP i tam ją pakuję do boków SF. Ale kolba GG na płytkie te boki i nie wchodzi do końca. Ja zmieniłem ze względu połaszczenia się na reakcję ..

PS jutro jak wstanę to jeszcze sprawdzę, ale z tego co pamiętam to była za długa by wejść do końca w komorę.

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Obecnie mam 2 listkowy Turnig o wymiarach 125x20x5,5 i mieszczą się w boczkach. Ta Redoxowa, cieńszy listek ma identyczny jak moja obecna, a grubsza to jak 2 listki Turniga (mieszczą się w prowadnicy). Ale mówię, będę pewny po wizycie w sklepie. Dam znać, która będzie pasowała.

Link to post
Share on other sites

Dla zainteresowanych, wersja 7" ma lufę wewnętrzną 205mm, teoretycznie wejdzie nieco większa, bo się schowa w tłumiku płomienia.

Warto dodać, że bardzo łatwo uszkodzić sprężynę dźwigni przeładowania przy ściąganiu upper recivera, więc bądźcie ostrożni. Dla tych co mają problem z włożeniem uppera, wystarczy go lekko ścisnąć na końcu kołnierza.

 

Dodam też, że nie wiem skąd Gunfire bierze swoje specyfikacje, ale krótka wersja ma 340 fpsów.

Link to post
Share on other sites

Mam 7" i kilka stron wcześniej pisałem, że na chronowaniu w serwisie GF wyszło 414-419fps. Na jednej grze podczas chronowania wyszło mi ~300 i ~340fps na 0,28g.

Podobno zdarza się, że przy niektórych magazynkach odsuwana jest komora i spadają fpsy.

W przyszłym tygodniu będę chronować na 2-3 różnych magach, to potwierdzę jak jest.

Może to kwestia krótkiej (i kiepskiej) lufy, może uciekają fpsy, może niska temperatura (~0st.C), ale na 28 kiepsko nosi. Na oko zasięg skuteczny to około 30-35m, dalej już trzeba po łuku strzelać.

Jeśli ktoś nie planuje grać tym tylko cqb po wsadzeniu słabszej sprężyny, to imho konieczne jest wsadzenie dłuższej precki schowanej w tłumiku.

Edited by gratek
Link to post
Share on other sites

z tego co zaobserwowałem:

Komora nie wystarczająco w stoku jest dociskana do czoła gearboxa, trzeba ją usztywnić i docisnąć. spring na lufę nie zadziała bo nie ma miejsca na to. Użyłem 4 mm wężyka silikonowego, nałożyłem na lufę i docisnąłem do lufy wewnętrznej. Po tym zabiegu fpsy się ustabilizowały i karabinek strzela prawidłowo od pierwszej kulki z maga.

Druga rzecz o ustawienie gumki wraz z lufą w komorze. Dociskając lufę z gumką do końca w komorze zwiększy się kompresja, wzrosną fpsy, ale kołnierz gumki będzie bardziej ściśnięty na wlocie w komorze przez co zmniejszy się średnica wlotu na kołnierzu gumki. Co skutkuję wzrostem fps, ale niestety zacięciami bo czasem co gorsza kulka potrafi się zatrzymywać na kołnierzu gumki. No i czasem mamy więcej fps a czasem mniej. Niestety ale na zasadzie prób i błędów trzeba tak ustawić gumkę i lufę w komorze by otrzymać optymalne FPsy bez zacięć. Jeżeli ktoś nie kapuje, to jak nałożymy gumkę na lufę, a następnie pakujemy ten zestaw do komory, to większość osób jest przekonana, że pakujemy to do końca ile się da to wcisnąć do komory. Niestety ale nie, no chyba, że wszyscy tu latają za zielonej GG ona ma mizerny kołnierz. W innym wypadku dociśnięcie lufy z gumką do komory, do końca może spowodować nieprawidłową pracę. Ja używałem w tym karabinku r-hopa, a teraz flata na bazie tego co oferuje modify i tu ustawienie tej odległości od czoła ma znaczenie spore bo kołnierz gumki modify jest dość tłusty. Mam nadzieję, że nie zakręciłem zbyt mocno.

Edited by ceus1974
Link to post
Share on other sites

Myślałem o tej komorze, ale obawiam się, że na wydatku by się skończyło i nic po za tym. Ta komora w stoku jest wystarczająca. Ja akurat w tej replice nie mam ciśnienia na Fpsy. Mam jakieś 390 fpsów na m110 guardera z wysunięta lufą z komory jakieś 1/1,5 mm. Po dopchnięciu wyjdzie jakieś koło 400, ale zacinki idą. Więc olałem i zostawiłem jak jest. ProWin to ładnie wykonana komora z fajną regulacją, ale to guma robi robotę i to ona jest najważniejsza. Niestety ale czasem trzeba kombinować.

Link to post
Share on other sites

Polecam usiąść na spokojnie do repliki i kombinować, replikę mam od maja, aktualnie posiada ona 460fps na sp120 guardera. Stokowa komora hopup, gumka zielona gg z flatem i promyka. Z komory wywalilem stokowego mblocka a sama komora jest docisnieta kawalkiem wezyka silikonowego. Używam magow specny jak narazie kazda kulka zostaje podane bez zadnej zacinki, pustego strzalu, kulki to 0.30g 5.95 No Compromise.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21

 

 

Link to post
Share on other sites

No komora w G&G to dramat i nie chodzi tu o robienie z repliki demona fpsów, tylko żeby trzymało stabilne wyniki. Póki co stock daje 345-360 (sic!) fpsów. Taki rozstrzał dla mnie nie jest do zaakceptowania.

Póki co czekam na PDI 6.05, wsadzę, doszczelnię, ustabilizuję komorę (teraz lata o jakies 2-3mm do przodu/do tyłu) i zobaczymy jak będzie.

Swoją drogą jestem trochę zaskoczony. Nie jest to moja pierwsza replika G&G, a po tych spodziewa się zazwyczaj wyjęcia z pudełka i gotowej do użytku repliki, tu niestety tak nie jest.

 

Z komory wywalilem stokowego mblocka a sama komora jest docisnieta kawalkiem wezyka silikonowego.

 

Możesz więcej powiedzieć na ten temat? Jaki wężyk, jakiej długości? Może fotki jakieś?

Edited by Kacik
Link to post
Share on other sites

bierzesz wężyk silikonowy jak do akwa lub bimbru docinasz na długość 3/4 mm nakładasz na lufę aż do komory. Następnie wkładasz lufę wew do zew. dociskasz i jazda. U mnie po ustawieniu wszystkiego jak tam leciało na biegu, bez żadnego doszczelniania i teflonów wychodzi 390 plus minus 2-3 fpsy. Choć osobiście darowałem sobie już wnikliwość, znaczy odpuszcza, to tylko zabawka.

Link to post
Share on other sites

Luk , myliłem się, ta batka którą podawałeś, mniejszy listek wchodzi do końca do komory, większy będziesz musiał palować do prowadnicy, powodzenia.

 

Dzisiaj przymierzałem taką http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/AKUMULATORY-BATERIE-I-PAKIETY/Ogniwa-i-pakiety-Li-Pol/LiPo-111V-3s/REDOX-ASG-1400-mAh-111V-20C-ROZDZIELONY21.html?producer=3171 i pasuje. Mosfet na bok, cieńszy listek drugi bok, grubszy listek prowadnica. Nie trzeba za wiele kombinować, listki i mosfet mieszczą się swobodnie. Kolbę, przy takiej konfiguracji, miałem wysunietą mniej więcej do połowy.

 

Ma ktoś Redoxa 11,1v (2+1) 1400mAh? Bo to co dzisiaj patrzyłem, wg opisu ma wymiary (125 x 20 x 11 mm) + (124 x 20 x 6 mm), a w GF ma (163 x 20 x 10 mm) + (163 x 20 x 5 mm). Błąd w opisie czy rzeczywiście są różne długości tej samej baterii?

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152198568-Akumulator-Redox-LiPo-1400-mAh-11-1V-20C.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...