Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Strahl der Hoffnung - Torgau 45' [ 22-24 Kwietnia 2016 ]


Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Panowie namawiam do zrobienia znacznika strzału , zrobiłem najprostszy mozliwy i nic mnie nie kosztował , jakies stare w szyfladzie resztki wykopałem.

sklad kable , mikrowłącznik [ sa gotowe od latarek ] dioda niebieska z radiatorem [ a co lubie niebieski , swieci mocno ] zasobnik na 3 baterie od starej latarki i już

DSC_0100_zpsupvb5w3q.jpg

 

.............................................................

polutować taśma izolka nie musi migać w takt wystrzału wystarczy naciskając wskazującym spust jednocześnie nacisnąć kciukiem mikrowłącznik

 

DSC_0101_zpss53mevvn.jpg

....................................................

DSC_0102_zpsqpt0ozwv.jpg

.................................

DSC_0103_zpseazksl0v.jpg

.....................................................

DSC_0106_zpsqbhfmob9.jpg

...........................................................

DSC_0105_zpsc8e875wv.jpg

Link to post
Share on other sites

Pytanie.

Czy można przyjechać z własnym moździerzem

Czy dostarczycie do niego rakiety (jeżeli nie to typ i gdzie kupić )

Można wysłać do mnie na PW, lub na maila (fleischer.preuss@gmail.com) ze dwa zdjęcia moździerza - obejrzę i zdecyduję od ręki czy zostanie dopuszczony. Wymogi nie są mierzone co do mikrometra, znośna replika, jak najbardziej przejdzie! ;-)

 

Pozdrawiam

Org. Friedrich Fleischer Preuss

 

PS: Info dot. rakiet również doślę w ramach korespondencji.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czołem!

 

Kilka aktualności :icon_exclaim:

1 ) Bardzo proszę o wysyłanie wstępnych deklaracji udziału - pozwoli nam to sprecyzować wytyczne scenariusza i oszacować siły.

2 ) Wprowadzamy bezwzględny obowiązek posiadania Tracerów (urządzeń emitujących błysk) na fazę nocną imprezy.

Kwestię techniczną oraz instruktarze przedstawi Gefreiter w swojej wypowiedzi.

Dodam, że jeśli ktoś nie jest w stanie wykonać takiego tracera, sugeruję zgłosić się do mnie lub Gefreiter'a na PW.

Wykonujemy nadstan takich błyskowników, do rozdania dla uczestników, którzy z jakichś powodów nie wykonają ich we własnym zakresie, jednak warunkiem otrzymania takiego błyskownika jest wcześniejsze zgłoszenie o zapotrzebowaniu mailowo/ na PW.

(Należy wspomnieć też o gabarycie repliki - rzutuje to na długość okablowania lufa - spust)

Instaluje się go przed samą fazą nocną (włącznik pod spustem w celach synchronicznego oddania strzału z błyskiem).

Takie urządzenie można wykonać sugerując się także instrukcjami oraz sugestiami sz.kolegów Cortes oraz Wish. Są one przez sztab imprezy Torgau jak najbardziej zarekomendowane ;-)

3 ) W użyciu będą kulki BB Fluo - w połączeniu z błyskownikiem będą działać identycznie jak amunicja smugowa.

Tutaj jednak info nt. zasobów i przydziału wrzucimy później.

4 ) Od początku Kwietnia ogłosimy pobór na oficerów i podoficerów.

5 ) Stylizacja: jest to rok 45, a więc wszelakie warianty mundurowe będą odpowiednie. Jeśli ktoś ma pytania lub potrzebuje pomocy, sugeruję pisać w wątku lub do Orgów na PW.

 

 

/Preuss

Edited by DerFleischer
Link to post
Share on other sites

Przedstawiając kilka dni temu najprostszy model odbłyśnika [ imitatora strzału ] troszkę się pomyliłem , tej jest jeszcze prostszy i kosztuje 2,50 zł

Zaznaczam jednak iż jest to środek dorażny i preferujemy coś bardziej wysublimowanego , gdyż jak wczesniej zaznaczono na wniosek chetnych graczy będzie on obowiązkowy.

Wystarczy kawałek izolki i koordynacja prawa lewa ręka podczas strzelania.

I znów niebieska dioda :icon_biggrin: :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

DSC_0104_zpsh8efbdpe.jpg

 

DSC_0105_zpsbyefi0aw.jpg

 

Tak brawo odgadliście jest to zwykła zapalniczka z diodą szału nie ma ale lepiej jak ktoś będzie miał taki prymityw niż będzie walil po ciemku do innych.

Link to post
Share on other sites

W odpowiedzi na prośbę DerFleischera pozwolę sobie na wpisanie chętnych z Poznania. Nie jestem dżentelmenem więc zacznę od siebie:

 

1, Matt Baker - USA/ 101Airborne

2. Wish - USA/ 101Airborne

3. Świerzak - USA/ 82Airborne

4. Mattson - USA/ 101Airborne

5. Monika - USA/ 101Airborne

6. Penelopa - USA/ 101Airborne

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Radziecką pałatkę, furażerkę/ hełm na rozmiar głowy 57-58 mogę dać Ci od ręki, pas skórzany lub przydziałowy do tego też się najdzie :maniak_luzik: przy odrobinie uprzejmości mojego kamrata - nawet i komplet oryg. ładownic i może jeszcze jakiś szpej - to już połowa sylwetki. Na Niemca znajdzie się nieco więcej sprzętu ;-)

Link to post
Share on other sites

Gratuluję zakupu! :icon_razz2:

Na zdjęciach są 4 skrzynki, po 2 sztuki. Te przypominające walizki, leżące na zdjęciu z okopem pod moździerz (okrągłe zakończenie okopu) są radzieckimi skrzynkami na granaty moździerzowe 82mm. Natomiast na zdjęciach z okopu strzeleckiego (gdzie poddaje się krasnoarmiejec) widać skrzynki na magazynki do DP 28. Pozdrawiam

Fleischer

Link to post
Share on other sites

Ślinka cieknie jak widzę co przygotowujecie dla uczestników imprezy. Niestety ale prawie 1000 km drogi w jedną stronę wyklucza mnie z tej imprezy :icon_neutral:

W wątku pochwalimy się tylko tym, co wchodzi w ramy niezbędnego minimum, tak więc smaczki pozostaną niespodziankami aż do dnia rozgrywki :maniak_luzik: Szkoda, zawsze bardzo ubolewam w takich kwestiach. My z miłą chęcią ugościlibyśmy wszystkich, im nas więcej - tym weselej! ;-)

 

Deklaruję udział w grze.

USA /82 Airborne Div/ 325GIR

Przyjadę w piątek wieczorem, więc liczę na miejsce noclegowe w namiocie.

Wpłata na konto wkrótce.

Dopisany, miejsce w NSie też masz zaklepane.

PS: Przy wpisie, z Twoją jednostką musiałem znacznie poszerzyć kolumny w tabelach :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...