Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam !

Myślałem nad kupnem repliki do CQB. Mam tutaj kilka propozycji . Która z nich jest najlepsza ? Czy może są jakieś inne repliki warte uwagi ? Jakie są ich zalety i wady oraz ogólne opinie ? Od razu uprzedzam że nie interesują mnie chinole . Dziękuje za pomoc !

HK416C VFC

http://www.specshop.pl/product_info.php…

CZ Scorpion EVO 3 A1

http://www.specshop.pl/product_info.php…

Amoeba Honey Badger

http://www.specshop.pl/product_info.php…

MP7A1 Tokyo Marui

http://www.specshop.pl/product_info.php…

UMP Ares

http://www.specshop.pl/product_info.php…

W grę wchodzi również Kriss Vector AEG który ukarze się przed świętami tego roku.

Pozdrawiam !

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Ameby są fajne, sporo moich znajomych używa tych replik do miksu cqb i lasu i te karabinki całkiem dają radę.

416C VFC jest kozackie, ale ja nie przepadam za baterią w puszce an/peq.

AEP Marui to klasa sama w sobie, ale jest AEP, ergo gearbox jest niestandardowy, trzeba motać w środku, żeby jakąś rozsądną batkę wsadzić. Zestawy tuningowe robi bodaj prometheus, chcą jakieś chore pieniądze za to.

UMP Aresa nie miałem, więc nic nie dodam.

Każda z tych replik ma swój temat na forum, przejrzyj i zdecyduj. Moi faworyci too 416 i Amoeba.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Mam HK416C Umarex/VFC. Z zewnątrz 10/10, nie wyobrażam sobie lepiej odwzorowanego AEG'a (no ewentualnie puszka PEQ mogła by być z lepszego tworzywa, ale poza tym to boże... bajka!) Moja ma w stocku 290-pare FPS'ów, piękny ROF, na te 25m trafia w puszkę po coli raz za razem, przyrządy mechaniczne wyśmienite... Do tego masz standardowy gearbox, flaki, wszystko inne co do całej rodziny AR-15 (magazynki pasują tylko metalowe standardowe, PMagi trzeba przypiłować, wciskać, łatwiej kupić lowy boyi, u mnie podają pięknie a i kolor czarny- koszerny :D). Wadą w CQB może być jej masa, taki MP7 TM jest duuuużo mniejszy i jednak bardziej manewrowy (miałem w ręce, chwilkę strzelałem), ale to jest replika do grzebania (np z większą baterią LiPo), a HK416C wyciągasz i strzelasz. Do CQB nie trzeba w niej robić praktycznie nic, a takie fps'y powinna wytrzymać całe lata. Weź też pod uwagę takie prozaiczne rzeczy jak ceny i dostępność magazynków czy wymiana ładownic na mniejsze.

Link to post
Share on other sites

Palne PMAG'i nie pasują do palmego HK416 więc pewnie dla tego trzeba piłować. ;) Po to stworzono min. EMAG'i. Dopiero wersja M3 PMAG'ów (gen. 3) jest kompatybilna z HK416. ;)

Ja podepne się pod opinię Nath'a - Amoeba i HK. Pierwsze będzie lżejsze z racji polimerowego body a HK416 jest bardziej lansfactor. :D

Link to post
Share on other sites

Co do Amoeb, to ja już przestałem być takim optymistą, prawie każdy pseudo honey badger stracił kolbę, część na dodatek tą śmieszną dupkę na baterię. Bez katowania, bez skakania w glanach, bez wywalania kolbą drzwi-ot o jedno złożenie/rozłożenie za dużo i trach :/.

Link to post
Share on other sites
HK416 VFC/Umarex jest przeepicki, na zewnątrz to jest cudo :D ja bym brał dla lansu, i wymienił nieco w środku, który jest dość przeciętny.

Ale w ręku to ty raczej tego nie miałeś skoro takie głupoty piszesz.

 

Środek pod CQB jest jak najbardziej dobry. Do wymiany kable + ewentualnie mosiek (nie ufam fabrycznej elektronice). Ja wsadziłbyn też mocniejszy silnik ale to ja. Lubię troche większy ROF pod CQB. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ok. pół roku temu zbadałem sprawę replik CQB i doszedłem do takiego rankingu:

1. VFC KAC PDW 8'

2. Cyma MP5K PDW

3. Evolution Airsoft Z-M Weapons LR-300 ML

Mam nr 1 i pod względem ergonomii i wygody jest to moim zdaniem ideał. Niestety z braku czasu i gier CQB nie zdążyłem jeszcze mocnej jej poużywać.

Link to post
Share on other sites

Za MP5K PDW dla mnie przemawia długość: 400 mm po złożeniu kolby.

KAC PDW na drugim miejscu: 442 mm.

Z-M Weapons LR-300 ML jest najdłuższy: 582 mm.

 

Ogólnie MP5K byłby moim faworytem gdyby nie magazynki, które nie są kompatybilne z emkmi i podobno problematyczne oraz mała, uciążliwa przestrzeń na baterię.

 

KAC PDW ma dość niestandardowy średni silnik, ale jako replika do CQB, czyli do 350 fps, nie wymaga tuningu mocowego. Sam też nie majstruję przy replikach, z wyjątkiem przeczyszczenia i ustawiania hopa, tudzież optyki.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiałem się nad Tokyo Marui MP5K-PDW, ale zniechęcił mnie plastik i co za tym też idzie waga sporo niższa niż oryginał. Zaczynałem z gietą i bardzo dobrze ją wspominam, ale po pierwszej markowej emce full metal straciłem ochotę na repliki z tworzywa. Wiem, że części do TM jest dużo, metalowe body też zapewne można znaleźć, ale w tym momencie zaczyna się zabawa (240 fps w stocku też trochę mało) na którą nie miałem ochoty.

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o mp5k pdw to do cqb jest świetnie, oczywiście moim zdaniem. Aczkolwiek ja posiadam jg full metal, ale zawsze można wybrać firmy I klasy.

Moje argumenty:

+ewentualny tuning nie jest trudny

+bardzo małe i poręczne

+magazynki są małe, ale mieszczą dużo kulek

+ja miejsce na baterie rozwiązałem poprzez ładownice na kolbe

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Panowie, podłączę się do tematu. Rozważam zakup repliki do CQB i dysponując budżetem około 500 zł zastanawiam się nad:

 

* mp5k Cymy (cm 041k),

 

http://www.taniemilitaria.pl/pl,mp5k-cm-041k-cyma,3,5,6,24,1665.html#.WFWeIOJ3DEw

 

* P90 Cymy ( cm 060) - kształt jakoś zniosę :icon_wink:,

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/cm-060-cm

 

* mp5k od Galaxy,

 

http://www.taiwangun.com/elektryczne-2/g-5k-galaxy?from=listing&campaign-id=19

 

 

Wiem,że do P90 trudno dorwać magazynki midcap i że to ma w stocku około 400 fps (po ewentualnym zakupie - dokupię słabszą sprężynę z wymianą i celuję w 340 - 350 fps).

Ma to być poręczne, w miarę lekkie (ale nie przesadnie) i w sumie nie psujące się oraz, żeby nie pękło "od patrzenia".

 

Może polecicie coś innego w podobnej cenie na co by warto było zwrócić uwagę?

 

Z góry dziękuję.

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedz. Myślałem, że jeszcze ktoś zaproponuje jakąś replikę (choć pewnie zaraz ktoś napisze, że na bezkresnych połaciach forum nie jeden temat dotyczący replik CQB jest dostępny :D).

 

Po wczorajszej walce w CQB z ciężką repliką bez zawieszenia - stwierdzam, że zależy mi na stosunkowo niewielkich i w miarę kompaktowych wymiarach oraz z pewnością na lekkości repliki.

 

Planuję to zawiesić na bungee (choć przy intensywności CQB) praktycznie ciągle replika jest trzymana w rączkach :)

 

Coraz bardziej skłaniam się ku cm 041k (tym bardziej, że namierzyłem w okazjonalnej cenie nówkę).

Link to post
Share on other sites

Jeżeli miałbym wybierać z tych trzech to zdecydowanie wziąłbym P90. Ergononia to bez wątpienia największa zaleta tej repliki. Jest tak kompaktowa, że bez problemu będziesz mógł się przemieszczać po pomieszczeniach bez haczenia lufą o sciany, futryny itd w pozycji do strzału.

 

Magi idzie dostać, trzeba jednak troszkę poszukać. W środku gearbox v6, całkiem mocny.

 

Jednak na twoim miejscu bym poczekał jeszcze trochę, i upolował uar'a od APS. Do cqb też fajna replika, ma gb v3, łyka zwykłe stanagi. Możesz używać jej zarówno do lasu jak i cqb. W zestawie masz 3 różne sprężyny. Ma swoje bolączki, ale dla upartego idzie doprowadzić to do ładu.

Link to post
Share on other sites

Skoro o bolączkach mowa, to czy mając P90 Tokyo Marui, niegrzebane, nieotwierane, mogę spodziewać się jakichś mankamentów w stylu zdychającego semi-auto (podobny system co F2000, więc może bolączki też takie same :icon_biggrin:?) albo problemów z magami od chińczyka (cyma, przykładowo)? W sumie pytanie do innego tematu, więc możecie zignorować.

 

Próbowałem już paru rzeczy w CQB, takich jak shotgun (średni pomysł jak inni latają z karabinami, może kiedyś się szarpnę na Breachera Marui i w jakiś sposób wyrówna to szanse :icon_biggrin:), gazowe pistolety (nawet fajna sprawa, ale sezonowa, no i magazynki swoje kosztują, może ich zabkranąć, są trochę upierdliwe w napełnianiu, kiedyś przerzucę się na HPA do klamki i może to zniweluje część uciążliwości), AEPem i ostatecznie najprzyjemniej grało mi się z F2000, więc czemu nie iść za ciosem i przerzucić się na coś jeszcze bardziej kompaktowego.

 

Przy okazji, polecam każdemu tłumiki z naświetlaniem. Mega sprawa :D

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...