Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cóż, nikt nie mówił że nie będzie kręciła, ale bierz pod uwagę dwa elementy. Przy miększej gumce, ten sam moment podkręcający otrzymasz, przy mniejszej stracie prędkości kulki. A i przy grze przy niskich temperaturach ( co może Cie nie dotyczyć oczywiście ) miększa gumka będzie się lepiej zachowywać. Niestety działa to też w drugą stronę. 

Link to post
Share on other sites

A więc tak...

Zamówiłem u Barta komplet cylindra ze sprężyną na 650 fps.

Zmontowałem wszystko, nasmarowałem jak Pan Bart przykazał i co?

I o to wyniki:

3703107821.jpg

3704145821.jpg

3705728521.jpg

3709370121.jpg

 

Konfiguracja:

Lufa stockowa

Gumka stockowa

Zestaw cylindra wraz ze sprężyną od Mistrza barta

 

Jutro zmieniam gumkę na maple leaf + dystanser omega i chyba muszę ubić deczko sprężynę.

Link to post
Share on other sites

To i ja się pochwalę moją małą modyfikacją modyfikacji :) W replice zastosowałem nowy tłok a mianowicie ASP Zero Angle dla VSR. Według opisu na stronie producenta powinien pasować co Cm.700, co niestety nie do końca się zgadza. Średnica ślizgów tłoka to 21,7 mm a średnica cylindra 22,4 mm. Niestety różnica ta jest na tyle duża, iż tłok ukosuję w cylindrze, tym samym końcówka tłoka ociera o ściankę cylindra co strasznie pogarsza kulturę pracy. Rozwiązaniem problemu jest wykonanie nowych ślizgów z teflonu, idealnie dopasowanych do średnicy cylindrta. Różnica jest ogromna. Dla tych co chcieli by skorzystać z tego tłoka i co najmniej sprężyny Guardera M160 modyfikacja obowiązkowa.

Link to post
Share on other sites
Cytat

Dla tych co chcieli by skorzystać z tego tłoka i co najmniej sprężyny Guardera M160 modyfikacja obowiązkowa.

Co najmniej 160 guardera? To ile na tym ASP wychodzi fps, że w ogóle istnieje potrzeba wstawiania mocniejszej sprężyny niż 160-ki guarder?

Link to post
Share on other sites

To trochę słaby wynik, biorąc pod uwagę użycie tłoka VSR, który zapewnia duże ściśnięcie sprężyny, a więc w teorii większe fpsy.

W konfiguracji przedstawionej przez @Kaczan tłok jest dostosowany długością do cylindra CM700, a co za tym idzie krótsza jest droga do naciągnięcia i mniejsze ściśnięcie sprężyny. Ostatecznie przy użyciu w obu konfiguracjach tej samej sprężyny, uzyskuje się większe fpsy i mniejszą siłę potrzebną do naciągnięcia przy użyciu tłoka o dopasowanych do CM700 wymiarach.

 

Ps: Nie wiedzieć czemu napisało mi posta z konta awaryjnego ( ten nowy WM :D)

Edited by bartku_a
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja smaruje zazwyczaj litowym bodajże lub teflonowym zależy.Ja mam pytanie z innej beczki.Panowie zastabawiam się nad tą cymka,miałem  już mb08 i bardzo dobrze strzelało to w stocku a mam zamiar zrobić "konktet"snajpe raczej pod mancrafta i tu moje pytanie czy ta cymka w stocku jest porównywalna z mb08 wiem ze chinczyk chinczykowi nie równy,sory za pytanie, nie wiem co brać pod baze poprostu.pozdrawiam Szymon

 

Link to post
Share on other sites

Sory za post pod postem ale nie moge edytować.Panowie juz wybrałęm cymke powiedzcie jak z czesciami na dzień dzisiejszy jakis wiekszy wybór czy tylko pozostaje zgłosić sie do Bart_a?i kilka pytań mam.Jak z uzytkowaniem stocka cylinder wytrzymuje stockową sprężyne? i pytanie co do gumki maple które macie te na skupienie czy te na zasięg? 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Replika i tak jest długa i juz wiem ze wole wsadzic lepszą precke ale krótszą niz montować jeszcze tłumik dzwięk.Osobiscie brałbym i wezme pdi

Replika jest świetna juz w stocku daje niezła frajde,u mnie po wyjeciu z pudełka strzela świetnie nie musiałem hopka ustawiac idealnie prosto i daleko lecą kulki,030g 032g za lekkie nie wiem jak krakmani testowali to na 028g xd mam 036g idealne do stocka ale guardery niestety,poleci ktos cos sprawdzonego i dostępnego z tego wagomiaru?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Kwestia gustu oczywiście, jak z Kobietami :p 

Prawdą jest ze z tłumikiem nawet 150mm to kawał lufyi to niemały, ale wg mnie rozbija trochę to tę bryłę. Wpadła teraz wgl na TG nasza Cymka cm.700 w wariancie A (cm.700A) wyglądająca jak klon Marui M40A5. Nie umiem dostać informacji czy te atrapy magazynów będą pasowały do bezużytecznych otworów, dostałem jednak informacje ze i tak ich nie będzie w sprzedaży osobno, za to z przednimi szynami może być inaczej, moja Cymka ma już otwory na tę szynę, jednak czekam na moment kiedy niby "maja trafić do sprzedaży" 

Międzyczasie pytanko.

Stock. piękna rzecz, tylko zmieniłem lufę na 605mm i schowałem w tłumik.

Pytanie o gumkę;

Oczywiście dystanser Maple Leaf OMEGA, ale mam dylemat, jako że nie jestem jescze obeznanym tuningowym maniakiem:

Maple Leaf Monster 60, 70 czy 75

Lub 

Maple leaf Macaron 60, 70 czy 75

Z podkreśleniem że w przyszłości chce kupić dedykowany tłok i mocniejszą sprężynę. 

Pan ze sklepu doradził mi, z faktu obniżonego ROF jak to w snajperce, względem AEG, miększą gumę.

Link to post
Share on other sites

ja Latam narazie ze stockiem i jest super Zamówiłem u bart_a cały komplet na 600fps i czekam.Kolego jaka masz lufę? Do stocka to raczej macaron 70 jak mocniejszy spring to i cylinder z czasem musisz wymienić, dlatego wziąłem komplet teraz lufa gumka i tdc mod dobrac kulki i pozostaje zabawa :)

Link to post
Share on other sites

może i wyjdę serio na laika, ale przyznam że nie do końca łapię jak to jest z zamawianiem u Bart_a tych zestawów, nwm wiadomościami, jakiś formularz mejbi do wypełnienia ;p ;p ;p 
serio śledzę ten wątek od przeszło rok, żeby nie skłamać, dzięki czemu kupiłem tę bestyjkę w końcu po ostrzeniu cały ten czas ząbków i jest serio dobrze.

Lufa 605 mm, ta 6.03 od Big Dragon, kupiłem zbyt wcześnie, jak bałem się tuningować więck upiłem "Dedykowaną do cm.700" xD też raczej w przyszłości zmienię jak już się zjedzie albo zacznie wnerwiać :D

Jak z cylindrami? VSR nie do końca chyba pasuje co? :v Stockowy nie podoła m160-170?

PS. lepiej próbować "u Mistrza Bart_a" - proszę o jakieś info, serio, siara trochę ale serio nie łapię xDD , śmieję się sam z siebie ale to smutne - albo próbować coś samemu, np próbując pchać w stock https://jarmix-militaria.pl/czesci-replik-snajperskich/airsoftpro-tlok-zero-angle-dla-vsr-cm-700 albo https://jarmix-militaria.pl/czesci-replik-snajperskich/airsoftpro-tlok-hybrid-do-vsr-i-cm700
Btw. Macaron brzmi bardzo dobrze, smutne że dystansery Omega na TG po pierwszym dniu pojawienia się znikają :/

Link to post
Share on other sites

Lufka myślałem nad wcześniej wspomnianą ZCI, jeżeli się jakoś sprawuje, nie mam powodu żeby iść konrektniej w promyka.  jeszcze.. więc nie wiem jak by to wypadało, jest jescze coś godnego polecenia? 

PS. z Mistrzem Bartem odnośnie konkretnie zestawów dla cm.700 lepiej mailowo czy pw jednak? :p

Link to post
Share on other sites

Udeż do bart_a na e-mail na każde pytanie co odlowie i doradzi zamowisz u niego całą pneumatykę nawet springa jakiego chcesz,i będziesz wiedział że to porządna robota,ja dostalem swój zestaw wczoraj i jest kozacko wykonany,czekam teraz za lufa i gumka niesetni się przeliczylem z kasą i bede brał zci ponoć dobra rurka zobaczymy.Kolego seroo taka kiczowatą lufę wsadzileś? Jak tuningować to pożadnie ;) jak coś byś chciał sie dowiedzieć o cymce napisz na pw

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No i kolejne pytanko o udogodnienie - Te pierścienie w komorze zamka, które trzymają cylinder, są wykonane z plastiku? 

Można je jakoś "zupgradeować" ? 

Wiem że Bart takie robi Teflonowe ale dla swojego cylindra, który różni się podobno od stockowego.

Po czasie użytkowania repliki mam wrażenie trochę zaczęły utrudniać życie z naciągiem   nawet przy popycha odczuwam opory. Przeczyściłem pięknie cylinder z zewnątrz, wypucowałem, chodzi lepiej, ale czuję że mogło by jescze lepiej. Jakieś rozwiązania? Inne ringi, może smarowanie? jak to drugie to czym? Mam smar teflonowy i silikonowy. któreś się sprawdzi?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...