Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gumka teraz siedzi idealnie, wsadziłem nawet większy dystanser - gumka wyraźnie jest widoczna w świetle lufy. Efekt: kulki lecą tak samo, nawet nie po prostej, wyraźnie opadają po przeleceniu ok 40m, nie widać żeby hop up w ogóle je podkręcał. Kończą mi się pomysły xD.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Rozebrałem komorę, usunąłem śrubki i wyrzuciłem tą gumkę, przywiązałem ramiona na stałe. Wsadziłem zieloną gumkę G&G, największy dystanser jaki miałem, zmieniłem ustawienie tej plastikowej blokady na lufie, która uszczelniała też komorę (swoją drogą, widziałem różne zdjęcia i filmiki z rozebraną cm.700 i różnie był ten element zakładany. Wyczyściłem replikę i wysuszyłem dokładnie każdy element. W końcu udało mi się po raz pierwszy zobaczyć kulkę szybującą do góry... Wniosek taki, że albo TDC albo nowa komora :).

Link to post
Share on other sites

Dlatego zastąpiłem je sznurkiem. Wole mieć nieregulowany hop up niż nie mieć go w ogóle (do momentu w którym zabiorę się za tdc).

Na tą chwilę i tak jest miodnie, 60m mierzone dalmierzem i 10/10 w kartce A4.

Edited by Jejas
Link to post
Share on other sites

Czemu nikt nie podejmie się zrobienia r hopa?

U mnie od grudnia dużo rzeczy wymienionych. Lufa PDI 6,05 455mm, R-Hop od hunterseekera, wcześniej od silentsnipera (hunterseeker genialny), poprawienie szczelności (oring na kołnierzu gumki), tłok VSR od Airsoft pro (dociążony do 50 gram i dobrany oring), bardzo dobry. Do tego spring Airsoft pro m150 (dmuchnął 580fps, po czasie stałe 560-565), prowadnica Airsoft pro. Kulki używane to Specny 0,45g ale odnosze wrażenie że za lekkie i trafiają sie wadliwe (będzie zmiana raczej na BLSy).

Na samym początku zrobiłem TDC i uważam że to podstawa w tej replice (ramiona sklejone zwykłą kropelką i sprężynka od długopisa pod ramiona przyklejona klejem do butów, ramiona od dołu lekko spiłowane pod dystanser). Dystanser też zrobił robotę, włożyłem Maple Leaf Omega i bardzo poprawił osiągi w połączeniu z r hopem od hunterseekera. Oczywiście wszystko przesmarowane, teflon gdzie trzeba to dany i szczelność strzykawka a przeładowanie jest bardzo lekkie i płynne.

Zasięgu nie mierzyłem ale na mapach na jednej strzelance wyszło że celne strzały oddawałem z budynku do budynku na 90 metrach, maksymalny nie mierzony. Celność jak na dość tani tuning i tanią replike bardzo dobra (myślę że tu robi robote lufa).

Dużo czasu trzeba włożyć żeby to latało przyzwoicie ale warto :icon_wink:

Edited by miro1211
Link to post
Share on other sites

Za bardzo wepchałeś lufe z gumą do środka komory i odkształcił ci sie kołnierz

Jak nie masz tdc moda to możesz se tam cuda wsadzać.Stockowy oring dociskający ramiona hopa jest słaby jak blacha w maździe ;) i nigdy nie dociśnie na tyle żeby sensownie podkręcić ciężką kulkę

Edited by -MARIO-
Link to post
Share on other sites

Pneumatyka czyli prowadnica, tłok pasują od vsr i nie trzeba dorabiać, koszta dorobienia te same co kupienie niebieskiego od aspro (już dostępny w polsce). Tłok idealnie pasuje do cymki i według opinii ludzi którzy zgryźli zęby na snajpach (nie, nie z rakowych forów czy grup na fb) twierdzą że tłok jest bardzo dobry i cena/jakość przebija wszysko :)

Głowica cylindra albo dorobienie albo dorwanie z zestawu komory hop up od aspro do vsr, zwykła vsr nie pasuje bo ma zwężenie na koncu dyszy, a ta od zestawu aspro jest pod komory na lufy aeg tak jak w stocku cymy.

Link to post
Share on other sites

Pneumatyka czyli prowadnica, tłok pasują od vsr i nie trzeba dorabiać, koszta dorobienia te same co kupienie niebieskiego od aspro (już dostępny w polsce). Tłok idealnie pasuje do cymki i według opinii ludzi którzy zgryźli zęby na snajpach (nie, nie z rakowych forów czy grup na fb) twierdzą że tłok jest bardzo dobry i cena/jakość przebija wszysko :icon_smile:

Głowica cylindra albo dorobienie albo dorwanie z zestawu komory hop up od aspro do vsr, zwykła vsr nie pasuje bo ma zwężenie na koncu dyszy, a ta od zestawu aspro jest pod komory na lufy aeg tak jak w stocku cymy.

 

A tłok od vsr nie będzie za krótki? jak jest długość tłoka w stocku? wew wymiar cylindra to 22mm czy 22.5mm jak w vsr?

Link to post
Share on other sites

Takie małe ale.Bart ma lepszą jakość niż As pro .Wiem bo w jednej snajpie mam jego tajle a w drugiej aspro.Ten tłok jest ok ale szybko się wycierają ślizgi

 

Jedyne co bym zrobił u barta to cylinder i głowica, bo tych czesci nie idzie jeszcze dostać. U mnie przebieg na tłoku 4 tyś kulek i jakoś nie widze żeby sie wycierał, ani troche. A co do tłoka barta słyszałem różne opinie, znajomy miał i nie poleca, do tego wyłapał, że tłok miał za luźne ślizgi i nie pracował odpowiednio.

 

 

 

A tłok od vsr nie będzie za krótki? jak jest długość tłoka w stocku? wew wymiar cylindra to 22mm czy 22.5mm jak w vsr?

 

Nie jest za krótki, długość tłoka stockowego jest taka sama jak vsr. Mam, używam, śmiga aż miło!

Link to post
Share on other sites

To mnie mocno zaskoczyło, do tej pory myślałem że replika pracuje na cylindrze i tłoku z cm 702.

 

Mógłbyś jeszcze zmierzyć całkowitą długość cylindra i odcinek efektywnego sprężania bez uwzględnienia miejsca na głowice cylindra (czyli od końca portu w cylindrze do miejsca gdzie wkręca się głowice bez uwzględnienia miejsca zajmowanego przez głowice po jej wkręceniu)

 

Generalnie wygląda na niezły materiał na snajperkę tylko martwią mnie mniejsze wyniki niż w vsr z tej samej sprężyny (pewnie słaba głowica cylindra)

 

pozdr

matpgt

Link to post
Share on other sites

Tutaj zdecydowanie się nie zgodzę. Rodzaj głowicy ma bardzo duże znaczenie stad np przewaga vsr, a odpowiednie obrobienie głowicy ew głowica zrobiona na zamówienie robi robotę. Co do wydajności cylindra to będzie można policzyć potrzebne tylko jego wymiary jak powyżej

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Za jakieś 2 tyg  będę robił tuning mocowy

Jakie lufy i gumki macie u siebie przy 600-650 fpsach?

 

Nie będę pchał tam PDI ani Promyka bo nie mam aż tylu funduszy.

Myślę nad Guarderem 455mm lub 590mm

+ gumka http://azteko.pl/modify-silikonowa-gumka-hop-up-flat-hop-gb-05-63-p-11807.html

+ dystanser flat http://azteko.pl/maple-leaf-dystanser-omega-p-21487.html

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie wybrałem gumkę Maple Leaf 80° MACARON oraz dystanser omega maple leaf, dodatkowo kompletny cylinder od barta ze sprężyną.

Co do lufy to zastanawiam się nad guarderem 590mm bo widziałem w promocji za 120pln, ale z lufą chyba chwilowo poczekam i dozbieram na promyka.

 

Jak przyjdzie mi wszystko, to złożę replikę, zobaczę ile wydmucha i ustawię oraz pomierzę co i jak.

Edited by Kaczan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...