Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

eMki [SA] (Specna Arms)


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

wkładał ktoś dłuższą lufę bez zmieniania cylindra? mam długą lufę i chcę ją włożyć na socku. Czy po prostu mam przyciąć lufę do odpowiedniej dł? o ile można tak zrobić ?

 

Jak będzie dalej w długości pasującej do cylindra typu 2, to śmiało. W innym przypadku - nie sprawi mniej zachodu otworzenie gb i zmiana cylindra, niż piłowanie lufy? Problemu ze złożeniem wielkiego być nie powinno - nie trzeba ściskać sprężyny przy składaniu :D.

Link to post
Share on other sites

Moja Specna już zamówiona ;3

 

Na początek planuję wymienić kable, wtyczki, gumę i zamontować mosfet. Zlecę to gunfajerom, by zrobili przed wysyłką. Czy jest coś jeszcze, co powinienem wymienić na dzień dobry? Jakieś rady?

 

Czy to jest dobry wybór? http://gunfire.pl/product-pol-1152195185-Niskooporowy-zestaw-przewodow-do-gearboxa-.html

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Moja Specna już zamówiona ;3

 

Na początek planuję wymienić kable, wtyczki, gumę i zamontować mosfet. Zlecę to gunfajerom, by zrobili przed wysyłką. Czy jest coś jeszcze, co powinienem wymienić na dzień dobry? Jakieś rady?

 

Czy to jest dobry wybór? http://gunfire.pl/pr...-gearboxa-.html

 

Te kable to ścierwo totalne, w porównaniu z modelarskimi jakie możesz kupić. Wyjdzie taniej i lepiej :icon_razz:.

 

Ja do grona specnowiczów dołączę prawdopodobnie po świętach, może się o tym bydlęciu małym trochę rozpiszę :teethh:.

Edited by Fishbonee
Link to post
Share on other sites

Gunfajery ani kabli, ani mosfetów, ani zielonej gumy G&G w ofercie nie mają, więc biorę full stock. Trudno.

 

Jest jakaś sensowna alternatywa dla zielonej G&G? Może tak czarną Systemę?

 

Czy w pełni stockowa Specna się do czegoś nadaje? I tak prędzej czy później wymienię to co trzeba, ale czy mogę parę strzelanek na początku ze stockową repliką pobiegać?

Edited by Obi-Wan
Link to post
Share on other sites

Wszyscy chwalą te zielone G&G a moja leży w pudełku, systemy mam w obu karabinach. Gumka w specnie jest tragiczna, ma "dziwną" wypustkę w środku, trochę dalej usadowioną niż w innych gumach.

 

Obi-Wan - prawdopodobnie po przeczyszczeniu lufy możesz z nią biegać, u mnie było mnóstwo smaru i regulacja hu nic nie dawała. Gumka hu jakakolwiek inna będzie lepsza.

Link to post
Share on other sites

Gunfajery ani kabli, ani mosfetów, ani zielonej gumy G&G w ofercie nie mają, więc biorę full stock. Trudno.

 

Jest jakaś sensowna alternatywa dla zielonej G&G? Może tak czarną Systemę?

 

Czy w pełni stockowa Specna się do czegoś nadaje? I tak prędzej czy później wymienię to co trzeba, ale czy mogę parę strzelanek na początku ze stockową repliką pobiegać?

Moja zielona g&g leży w pudełku bo w konfigu z komorą madbulla miałem 10m zasięgu, założona przezroczysta guarder i git malina. A tak apropo mojej specny - zastanawiam się nad precką, bo powtarzalność strzałów i skupienie przestały mnie zadowalać :P. Co do stocka, ja tak biegałem miesiąc i nie było źle.
Link to post
Share on other sites

Witam !

Jestem posiadaczem SA-B02. Póki co pełen stock poza gumką, którą wymieniłem na zieloną G&G. Póki co nie chcę się bawić w wymianę części w GB. Najbardziej zależy mi na zwiększeniu celności. W tym celu chciałem wymienić jeszczę komorę hop-up oraz lufę, ponieważ skupienie strzału nie jest zadowalające.

Na tuning nie chcę wykładać zbyt dużo pieniędzy, ale byle jakich rzeczy też nie chciałbym kupować : )

Stockowa lufa ma 290 mm, czy włożenie lufy guardera 300mm byłoby dobrym pomysłem ? Chodzi mi mianowicie o tą lufę: http://azteko.pl/guarder-lufa-precyzyjna-602-300mm-thompson-m733-p-1008.html

Co do komory hop up, to jaką byście polecili ? Zastanawiałem się na komorą madbulla.

No i w jakiej kolejności kupować i wymieniać ? Najpierw lufa a później komora, czy najpierw komora a później lufa ?

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.

J.

Link to post
Share on other sites

Witam, włożyliśmy do a03 precke JBU 407mm, zielona gumke hopupa, spręźnę sp130 guardera i fps mierzony na chrono to 442-445. I tu rodzi się moje pytanie - czy przyrost mocy nie jest zbyt mały? Na stokowych częściach replika osiaga ok 415 FPS.

Link to post
Share on other sites

Witam, włożyliśmy do a03 precke JBU 407mm, zielona gumke hopupa, spręźnę sp130 guardera i fps mierzony na chrono to 442-445. I tu rodzi się moje pytanie - czy przyrost mocy nie jest zbyt mały? Na stokowych częściach replika osiaga ok 415 FPS.

 

Na pewno dobrze wszystko poskładałeś łącznie z założeniem gumki hop up (komorę też warto telfonfixem zrobić). Dyszę też warto wymienić. Polecam również zapoznać się z tym tematem http://forum.wmasg.pl/topic/135985-podrobki-sprezyn-guardera/page__st__0

Link to post
Share on other sites

Na pewno dobrze wszystko poskładałeś łącznie z założeniem gumki hop up (komorę też warto telfonfixem zrobić). Dyszę też warto wymienić. Polecam również zapoznać się z tym tematem http://forum.wmasg.p...era/page__st__0

 

Sprężyna kupiona 4 dni temu w cytadeli, pewnie z tych "nowych" które nie dają tak dużego skoku fps. Dzisiaj zrobię teflonfixa na obecnej lufie JBU 407mm oraz na madbull 363mm i porównam wyniki.

Link to post
Share on other sites

Sprężyna kupiona 4 dni temu w cytadeli, pewnie z tych "nowych" które nie dają tak dużego skoku fps. Dzisiaj zrobię teflonfixa na obecnej lufie JBU 407mm oraz na madbull 363mm i porównam wyniki.

 

I tak mało.

Dysza protech 21.2mm, sp120 Guarder, gumka systema energy, lufa guarder 6.02mm 363mm - 445 fps. Zmienione okablowanie, podkładkowanie i smarowanie. na 40metrach - rozrzut jest w granicach paczki po chipsach.

Link to post
Share on other sites

Dołączę się do tematu bo widzę, że zaczęły się testy więc opisze swój tzw. "stress test" (wykonałem go na swoje potrzeby i nie radzę nikomu tego próbować).

 

I nic więcej prócz baterii i springa nie wymieniałeś? Jakieś prace serwisowe, podkładkowanie, wymiana kabli itp było?

Link to post
Share on other sites

I nic więcej prócz baterii i springa nie wymieniałeś? Jakieś prace serwisowe, podkładkowanie, wymiana kabli itp było?

 

nie, czysty stock na fabrycznych kablach i zębatkach i podkładkach. Sam trochę bawię się w serwis i wychodzę z założenia, że jak nic nie rzęzi ani nie stuka i pracuje normalnie to jest ok :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...