Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

RK-08S [BOYI] vs CM.043 [CM]


Recommended Posts

Witam uprzejmie. Od niedawna przymierzam się do zakupu repliki RK-08S na Taiwangunie, jednak wczoraj w moje łapy wpadł Galil od Cymy i miałem okazję przyjrzeć mu się z bliska. Zachwyciło mnie niezwykłe spasowanie części zewnętrznych jak i ogólny wygląd i wygoda. Wcześniej byłem posiadaczem RK-05 i pamiętam, że ze spasowaniem był problem, wiele części latało luźno, w szczególności magazynek, który chybotał się na wszystkie strony. Do rzeczy: którą replikę bardziej byście polecili? Nadmienię, iż zamierzam przy zakupie wymienić w niej gumkę hop-up na przezroczystą Guardera jak i lufę precyzyjną 6.02 mm o długości 363 mm, również od Guardera. Wiem, że pewnie większość poleci kałacha od BOYI, ze względu na prawie wszystkie części stalowe, jednak te znalowe w Galilu nie przeszkadzają mi jakoś wielce. Bardziej zależałoby mi na porównaniu ich pod względem osiągów. Pozdrawiam serdecznie.

Link to post
Share on other sites

To może ja opowiem Ci jakie są moje wrażenia dotyczące aktualnie sprzedawanych RK-08S. Nie dalej jak miesiąc temu Znajoma zakupiła wspomnianą replikę, którą miałem okazję obejrzeć nim ujrzała ona baterię. Zaczynajmy.

 

Replika posiada wiele luźnych elementów. Kolanko zintegrowane z podstawą muszki latało na boki, co jasno wskazuje na kiepskie zakołkowanie tego elementu. Problem uwidocznił się dopiero po zdjęciu rury gazowej, gdy jest ona założona - prze na kolanko i problem nie jest odczuwalny. BARDZO możliwe, że jest to jednostkowy przypadek, wspomnieć jednak warto. Replika jest dość grubo pomalowana ziarnistą farbą (kilka lat wstecz też była, jak to każdy boyi, jednak teraz wydaje mi się, że jest jeszcze grubiej). Dla spokoju ducha, pozwoliłem sobie sprawdzić magnesem te elementy, które w wersji S powinny być ze staliwa. Obsada/zawias kolby, obsada lufy, kolanko z podstawą muszki i podstawa szczerbinki lepią do siebie magnes. Atrapa suwadła jest ze ZnAlu. Replika cierpiała na pewną dolegliwość, co tylko umocniło mnie w przekonaniu, że nikt nigdy nie testował jej w sklepie. Dekiel, a poprawniej pokrywa komory zamkowej nie dawała się zdjąć. Mógłbym rzec, że przy użyciu gołych rąk było to niewykonalne. Był on dosłownie zaklepany na komorze (korpusu) i wymagał stopniowego, punktowego podważania płaskimi narzędziami by w końcu zlazł. Zdejmując go, zdjąłem odrobinę farby z rantów korpusu, co jak wspomniałem - dało mi do myślenia w kwestii "przeglądu zerowego i chronowania". dekiel został podgięty i aktualnie pasuje bdb, nie ma luzu. Warto dodać, że był on na tyle zwichrowany, że nie pozwala na to, by grzbiet selektora schował się w wyznaczonym dla niego daszku (nad czym będę pracował przy następnej okazji). Lufa zewnętrzna, przednia i tylna obsada (a w zasadzie ich nitowanie) nie wykazywały luzów, co jest dużym plusem. Repliki cymy, wielokrotnie po wyjęciu z pudełka lubiły mieć luźne nity, przez co karabin był po prostu giętki. Strzela w porządku, brzmi znośnie jak na chińczyka, a stockowa bateria robi swoją robotę bez proszenia.

Link to post
Share on other sites

Alanos dobrze mówi Guardera szkoda brać to jak los la loterii albo trafisz znośny albo szmelc chyba że lubisz hazard :icon_razz: Lepiej dołożyć drugie tyle i mieć pewnego promyka. Ostatnio pojawiła się też nowość czyli lufy Perun od Mountebankcustoms cena identyczna jak guardera i jeśli nie miałbym kasy na promyka to wybrałbym te. Tu masz temat: http://forum.wmasg.pl/topic/162126-lufy-precyzyjne-perun-od-mountebank-customs/

Link to post
Share on other sites

Inna kontrola jakości, Cybergun dawał na to licencję IWI stąd masz te cymy licencjonowane. Cyma to teraz sprzedaje bo pewnie zostały im egzemplarze których cybergun już nie chciał.

Jest to zewnętrznie skopiowany w 80% king arms. Resztę to chińska myśl techniczna.

Gearbox to niezniszczalny 02B. Jedyną różnicą jest to, że masz gumkę hopup V type.

 

 

Miałem rk 08s w czasach kiedy było całe stalowe, teraz to jest tak jak im się uda. A to obsada trafi się znalowa, a to zatrzask kolby i szyna... albo jak wyżej suwadło.

Nity są fatalnej jakości, kabłąk znajomemu puścił z jednej strony i oddał na reklamację.

Tak jak pisze senku farbą to jest dosłownie obrzygany. To nie jest malowanie, to jest "baranek".

Jak chcesz tanie stalowe ak to szukaj FC.

Edited by 0wn
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...