Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AGM 003 vs pistolet


Recommended Posts

Witam. Posiadam tą oto replikę: https://www.militaria.pl/action_sport_games/pistolet_asg_gg_sti_lawman_black_14770_p5700.xml

 

Jej efekty są zadowalające ale na małym zasięgu (do kilkunastu metrów, w okolicy 20 już kulki lecą na boki). Jeśli to wina hp-up to proszę o poinformowanie mnie o tym. Ale do sedna.

Na strzelanki z racji wieku chodzić jeszcze nie mogę, ale chcę sobie poćwiczyć, aby mieć solidny podkład w strzelaniu, kiedy za jakiś czas będę chodzić na strzelanki. Czy AGM będzie lepszy? O ile większy ma zasięg? Czy biorąc pod uwagę, że mam baaaardzo mały budżet, warto zainwestować w AGMa? Doszedłem do wniosku, iż nie wyćwiczę mechanizmu strzelania bronią długą ćwicząc na pistolecie. Czy więc warto zakupić AGMa, czy zostać przy moim STI Lawman?

Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Na starcie ustalmy jedno. Replika ASG z palnym odpowiednikiem ma wspólne tylko to, że podobnie wygląda. Nie ma zresztą w mojej opinii czegoś takiego jak "dający się wypracować mechanizm strzelania z replik ASG", choć z drugiej strony sposób używania widelca też na pewnym etapie trzeba wypracować, lecz obie te rzeczy należą raczej do tych łatwiejszych w życiu.

W związku z czym obojętnie ile będziesz ćwiczył strzelanie teraz, idąc na pierwszą strzelankę będziesz na identycznym poziomie co ktoś, kto ma replikę pierwszy raz w ręku. . Brak odrzutu, nie musisz przeładowywać, martwić się o zacięcia itd. Masz sprawna replikę = strzelasz celnie.

Inna sprawa to to, że nijak ma się strzelanie ze sprężynowego AGM'a do strzelania z elektryka, więc teoretycznie możesz ćwiczyć, szybkość składania się do strzału i celność z tej strzelby, ale przecież już jako gracz ASG nie będziesz z niej korzystał lub ewentualnie bardzo krótko.

AGM ma dobry zasięg jak na swoje warunki. Lepszy niż ten Colt. Pamiętaj, że AGM'a łatwo uszkodzić i należy wykonywać pełny, dokładny ruch przeładowania.

 

Szczerze mówiąc ciężko mi Ci doradzić. AGM niby spoko więc jeśli podobaja ci się strzelby to proszę bardzo. Postrzelasz, zawiedziony raczej nie będziesz.

Teoretycznie w tej samej cenie masz M9 STTI na gaz i strzelanie stanie się bardziej dynamiczne ale osobiście na początek chciałbym coś co ma ruchomy zamek i da się tym chociaż imitować pewne zachowania broni palnej. Przynajmniej ja tak w młodym wieku miałem.

Ideałem byłby dla mnie Glock KWJ no ale to zupełnie nie ten budżet .

Edited by Budweiser
Link to post
Share on other sites

Ha, full metal plus blow back wygląda pięknie, ale nie chce kupować kolejnego pistoletu, zresztą to i tak nie w tej cenie, a nawet gdyby to chciałbym już coś długiego, coś o lepszym zasięgu, skupieniu. Ale skoro mechanizmów strzelania nie wyćwiczę to pozostanie przy moim Colcie, zaoszczędzenie pieniądzy i zabawa na małym dystansie miałaby sens. Z drugiej strony stwierdzenie że masz sprawną replikę równa się celnie strzelasz jest prawdą ale umówmy się że celność trzeba poćwiczyć, ale trening na celność używając repliki chyba nie jest tak długotrwały żebym przejmować mając 12 lat, czyli jeszcze mnóstwo czasu do pierwszej strzelanki. Myślę jeszcze czy nie poczekać, uzbierać i kupić elektryka wcześniej niż przed pierwszą strzelanką. Aktualnie bawiąc się na małym dystansie będę mógł poćwiczyć też rzeczy bardziej trenowalne jak skradanie się czy kamuflaż.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Edited by matpol7
Link to post
Share on other sites

Jak już mówiłem nie chce kupować kolejnego pistoletu. Jeśli już to wolałbym poczekać i dołożyć do elektrycznego karabinu. Tym bardziej jak osiągi podobne do mojego gaziaka. Co rozumiesz przez większy potencjał?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Większy potencjał = większość pistoletów AEP ma "full auto". Chociaż faktycznie, jak nie strzelasz się z przeciwnikiem to trochę bez sensu. Plus masz całoroczny pistolet i nie jesteś uzależniony od temperatury.

 

Z drugiej strony dużo lepsze od takiego ćwiczenia na sucho jest bieganie, ćwiczenia sprawnościowe.

Link to post
Share on other sites

Ja mam i pistolet na green gas i shotguna AGM i elektryczny pistolet (cm122). Shotgun jest fajny jak ktos lubi strzelby i mimo, że ma większy zasięg niż Twój obecny pistolet to niestety w porównaniu z pistoletem elektrycznym jest wolny (zwłaszcza gdy pistolet ma ciągły tryb ognia).

Wg pomiarów wyszło mi, że mój AGM ma 53 m maksymalnego zasięgu (strzelam kulkami 0,2) - do 40 m daje się powalczyć czy postrzelać do tarczy, a na 50 m to już pobożne życzenia :icon_biggrin:

 

Pistolet elektryczny mimo, że ma te maks 40 m zasięgu i mniejszą prędkość wylotową to niestety jest skuteczniejszy czy to w trybie pojedynczym (szybkość zależy od szybkości palca) czy w ciągłym od AGM. Do tego AGM łatwo uszkodzić jak już kolega wyżej pisał, jeśli się nie pilnuje prawidłowego cyklu przeładowania (najczęściej, jak właśnie bardzo szybko się chce przeładowywać).

 

U mnie pomiary na chrono wykazały: AGM 350 fps, Cm122 205-210 fps

 

Moim zdaniem lepiej byłoby pozbierać pieniądze na jakiś karabin lub ewentualnie pistolet maszynowy.

 

I tutaj dojdziemy do kwestii czy w przyszłości będziesz chciał "działać w CQB czy bardziej w terenie - pewnie będzie najpierw teren, a pózniej stwierdzisz, że może spróbowałbyś jak to się w budynku bawi. Wyjdzie tutaj kwestia mocy repliki - do lasu zasięg by się przydał i moc może być większa, a do budynków jak wiadomo moc mniejsza.

 

Jeśli chodzi o repliki do lasu na start to myślę, że dobrym wyborem byłaby rk-02 (mam i polecam-stock 395 fps, zasięg na kulkach 0,25 około 65 m), a do budynku z racji wygody polecam coś krótszego np. cm041k (którą także mam i również polecam), a przy 360 fps również mam około 65 m zasięgu skutecznego (do lasu również się nada jakbyś chciał).

 

Obie repliki to budżet około 500-600 zł (może uda się w jakiejś promocji dorwać taniej).

 

Także raczej moim zdaniem karabin, a jak się wczujesz to możesz klamkę używać jako boczniaka (jak będziesz chciał i jednak zdecydujesz się zostawić gaziaka - czy w międzyczasie zdobędziesz pistolet-elektryka).

Także kwestia do zastanowienia i przemyślenia, co Ci bardziej leży, ale poszedłbym (moim zdaniem) w replikę długą tym razem.

 

Na początek rk-02 po wymianie gumki, teflonie, które sam może zrobisz, albo ktoś Ci wymieni bardzo niewielkim kosztem i włożeniu dystansera typu H za 5 zł ( :icon_biggrin:), na stockowej lufie i całym gearboxie - zrobisz 65 m zasięgu skutecznego i tym już się da dobrze pobawić (no i wymiana baterii na lipo 7,4v sie przyda).

 

Przy pistolecie koszt gazu Ci odpada (zaoszczędzone pieniążki można na kulki przeznaczyć, albo do skarbonki i będzie coś na część karabinu).

 

W chwili obecnej możesz spróbować zamienić się z dopłatą, albo sprzedać i dołożyć itp (może coś się trafi) i sam się przekonać jak się z elektrycznego pistoletu strzela (30 kulek w kilka sek w trybie auto :icon_biggrin: :icon_biggrin:), a pózniej to już karabin :icon_smile:

 

Możesz poczytać na forum, poszperać na yt (są fajne filmy: tanie militaria) i tam sobie znajdziesz i porównać co Ci bardziej pasuje :)

Edited by Foton
Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszytkim za pomoc. Na chwilę obecną wyliczyłem moje szanse na zakup karabinu, co do pistoletu elektrycznego: nie za bardzo widzę po co dokładać do wymiany na elektryczną klamkę skoro po przybliżeniu mi tematu AGMa i pistoletów widzę że to na elektryczny karabin chce zbierać, wtedy klamka już nie będzie aż tak ważna, a prawdę mówiąc za 8 miesięcy może uda mi się coś kupić (karabin elektryczny, troszke zbyt mocno napisałem że mam ograniczony budżet w pierwszym poście. Chodziło bardziej o to że nie chce dużo wydawać, w moim wieku zbiera się pieniądze troszkę inaczej ;-)). Bardzo jednak mi pomogło wasze porównanie różnego rodzaju broni, AGMa nie kupuje bo zbieram już na elektryka (widzę że będzie dużo lepiej w stosunku do AGMa czy klamki). AGM to ciągłe przeładowywanie, a klamka to mniejszy zasięg i skupienie. Jeszcze raz dzięki za pomoc, dostałem solidną porcję wiedzy ;-)

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

A ja gratuluję względnego trzymania się zasad ortografii i tym samym przestrzegania regulaminu forum, bo poprawna polszczyzna wśród odwiedzających nas 12-latków to towar mocno deficytowy.

 

Od razu zapytam, czy masz jakieś konkretne założenia na jaki karabin chcesz zbierać i ile pieniędzy chcesz na niego przeznaczyć ?

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję. Co do karabinu: chciałbym w kwocie 500-600 zł zakupić karabin wraz z dodatkową baterią i ładowarką. Do karabinu w przyszłości chcę zamontować kilimator. Ilość fps nie musi być dobierana na potrzeby CQB. Nie mam specjalnych preferencji estetycznych.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dobra ładowarka np. Redox Alpha/Beta to około 100 zł.

Bateria lipo to około 50 zł.

 

Zostaje około 450 zł, a tematów co wybrać w jakim przedziale cenowym jest mnóstwo, np:

 

http://forum.wmasg.p...ka-bron-wybrac/

 

EDIT:

Tych tematów na pewno jest bardzo wiele, ale jak wchodzę w dział "Jak zacząć", to mi wyświetla się tylko jedna strona, reszta jest gdzieś poukrywana?

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Witam. Posiadam tą oto replikę: https://www.militari...14770_p5700.xml

 

Jej efekty są zadowalające ale na małym zasięgu (do kilkunastu metrów, w okolicy 20 już kulki lecą na boki). Jeśli to wina hp-up to proszę o poinformowanie mnie o tym. Ale do sedna.

Na strzelanki z racji wieku chodzić jeszcze nie mogę, ale chcę sobie poćwiczyć, aby mieć solidny podkład w strzelaniu, kiedy za jakiś czas będę chodzić na strzelanki. Czy AGM będzie lepszy? O ile większy ma zasięg? Czy biorąc pod uwagę, że mam baaaardzo mały budżet, warto zainwestować w AGMa? Doszedłem do wniosku, iż nie wyćwiczę mechanizmu strzelania bronią długą ćwicząc na pistolecie. Czy więc warto zakupić AGMa, czy zostać przy moim STI Lawman?

Z góry dziękuję za pomoc.

Jeżeli masz w okolicy Drużynę Braci to już możesz z nimi strzelać :icon_razz2:
Link to post
Share on other sites

Niestety Drużyna Braci nie jest w mojej okolicy, mieszkam w Jaworznie, koło Katowic. Interesuje mnie RK-01 Boyi i G36C JG. Czy RK 01 ma możliwość dołączenia do niej w przyszłości szyny RIS? Wiem, że RK 01 będzie najlepsze, choć możliwe iż trochę naciąga mój budżet. Ale myślę, że dla tej repliki warto się poświęcić. Macie jeszcze jakieś inne propozycje co do repliki? G36C JG ma regulowaną kolbę, co w moim przypadku nie jest bez znaczenia, ponieważ nie wiem czy ta w RK 01 jeden by mi spasowała.

Co sądzicie o takim zestawie?

Replika - RK 01 Boyi

Ładowarka - https://gunfire.pl/product-pol-1152199930-Mikroprocesorowa-ladowarka-LiPo-REDOX-230V-z-balancerem.html

Bateria - https://gunfire.pl/product-pol-1152213442-Akumulator-LiPo-3000-mAh-7-4V-20C.html

- https://gunfire.pl/product-pol-1152208112-Akumulator-LiPo-3600-mAh-7-4V-20C.html

- https://gunfire.pl/product-pol-1152201724-Akumulator-Redox-LiPo-3300mAh-11-1V-30C.html

-https://gunfire.pl/product-pol-1152215032-Akumulator-LiPo-3000-mAh-11-1V-20C.html

- https://gunfire.pl/product-pol-1152201725-Akumulator-Redox-LiPo-3300mAh-7-4V-30C.html

 

Nie wiem jeszcze jaką szybkostrzelność chcę uzyskać ( na strzelankach serią się za dużo chyba nie strzela?)

Chciałbym tez aby replika wytrzymała jak najdłużej, aby za 4 lata wciąż nadawała się na chodzenie z nią na strzelanki.

Czy mogę prosić o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu?

Edited by matpol7
Link to post
Share on other sites

Zobacz na: http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe może któraś mp5 JG lub galaxy by sci podeszła. Co prawda to też zewnętrznie plastik ale dopóki nie zaczniesz nim wywarzać drzwi to daje radę całkiem dobrze. Wewnętrznie też jest dobrze.

http://www.taiwangun.com/karabiny-szturmowe/sort:price/direction:asc?campaign-id=19&red=0

Z drugiego linku nie bierz nic poniżej 400zł

Link to post
Share on other sites

Czy replikę plastikową, np. G36C będzie mi się dobrze tuningować w przyszłości? Czy lepsza do tego celu jest metalowa? MP5 jest fajna, podoba mi się, ale to że jest z plastiku przeszkadza mi, tym bardziej że dokładam 100 zł i mogę mieć full metal. Fajną opcją jednak jest tam, podobnie jak w G36C regulowana kolba. Czy akumulator w MP5J od JG mogę wymienić akumulator na LiPo?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

G36c w ostrej też jest z "plastiku". Czy plastikowa czy metalowa to bez znaczenia w tuningu. Teoretycznie lepsza bedzie g36 i ak bo mają gearbox v3 tzn szkielet gearboxa jest wytrzymalszy niż v2 przez co mniejsze koszty tuningu. Wymiana na lipo zawsze jest polecana.

Link to post
Share on other sites

Niepokoją mnie też opinie o marnej jakość plastiku MP5. Aczkolwiek spodobała mi się tam możliwość założenia kolimatora. Jak to jest z tą górną szyną RIS w RK 01 - da się ją domontować czy nie? Kolbę w AK mógłbym wymienić na regulowaną gdyby ta wbudowana mi nie spasowała? Full Metal w RK 01 kusi. A jak w tych trzech replikach wygląda zasięg? Która "broń" ma najwyższy?

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
Niepokoją mnie też opinie o marnej jakość plastiku MP5

Z pudełka aż tak źle nie jest, to jest replika, zabawka a nie łom czy młotek, przy normalnym użytkowaniu długo posłuży.

Jak to jest z tą górną szyną RIS w RK 01 - da się ją domontować czy nie?

Potrzebny jest specjalny montaż tzw "jaskółczy ogon"

main.jpeg

Kolbę w AK mógłbym wymienić na regulowaną gdyby ta wbudowana mi nie spasowała?

Niby można ale nie jest takie tanie bo potrzeba specjalny adapter pod kolby m4 lub kolbę z nowych modeli ak która też tania nie będzie.

Co do zasięgu to prosto z pudełka rk-01 i g36c będą porównywalne i odrobinę lepszy zasięg od mp5.

Link to post
Share on other sites

Póki co jestem za RK 01. Choćby dlatego że według poradnika na wmasg.pl był klasę wyżej od MP5 i G36C. Czy jest to dobre rozwiązanie? Jeśli kolba będzie zła to przemęczę się z nią jakiś czas i później wymienię.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze parę spóźnionych pytań. Założmy, że kupuję RK 01, do tego zakładam szynę RIS, na nią kilimator i wymieniam kolbę. Sama replika waży 2800g, do tego te modyfikacje i mam sporo ponad 3kg. To się nie robi już ciężkie do biegania i nieporęczne? Co oprócz większej wytrzymałości na uderzenia daje mi full metal? Czy mógłbym prosić o wyjaśnienie przewagi RK 01 nad MP5. Wiem że RK 01 lepsze, ale nie do końca wiem dlaczego. No, gearbox bardziej to tuningu przyjazny. Wcześniej full metal to był dla mnie główny argument. Przemyślałem to i potrzebuję troszkę więcej argumentów.

 

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...