Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Proszę o pomoc w wycenie!


Recommended Posts

Hej!

 

Chcę kupić sobie pierwszą replikę, trochę już poczytałem, poszerzam wiedzę od jakiegoś miesiąca, więc w temacie jestem świeży :icon_smile:

 

Proszę o pomoc w wycenie / ocenie zestawu wystawionego na "popularnym serwisie aukcyjnym":

 

https://www.olx.pl/o...67-IDptflx.html

 

Uprzedzając pytania - aktualnie dysponuję budżetem około 1000PLN, jestem otwarty na porady co do kupna jakiejś repliki. Interesują mnie AR-15 i podobne. Szukam solidnej bazy pod ewentualny tuning w przyszłości. Strzelać będę głównie w lasach.

 

Kupować coś teraz, czy przyoszczędzić i zainwestować w coś innego?

 

Proszę o porady :icon_smile:

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze używanej repliki świeżakowi nikt nie poleci.

Po drugie, coś mi śmierdzi w tej ofercie: sprzedający nie ma czasu wyregulować silnika. To jedna z najprostszych i najszybszych operacji. Wystawienie ogłoszenia zajęło mu znacznie więcej czasu.

Link to post
Share on other sites

Jak pisał kolega mareq ogłoszenie ciut podejrzane - wyregulowanie silnika to chwila, producenta lufy można zwykle określić oglądając sama lufę a jej wyjecie w replice m4 jest banalnie proste. Wisienką na torcie jest "stalowy tłok SHS" ;)

 

Jeżeli replika używana to TYLKO ze sprawdzonego źródła lub całkowicie nowy model ze sklepu z gwarancją/rękojmią - tak aby ewentualna usterka nie wyeliminowała cię z rozgrywek lub nie oznaczała dodatkowych wydatków.

Czasem lepiej chwile poczekać i mieć sprzęt lepszy lub po prostu taki jaki sobie sam wybierzesz a nie jaki się trafi.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybki odzew :) też właśnie zastanawiał mnie ten fakt niewyregulowanego silnika, bo sprzedający sam nie potrafił określić co właściwie nie gra...

 

Z drugiej strony - jaką replikę (nówkę sztukę) polecili byście jako coś na start, oraz jako podstawę do ewentualnego tuningu?

 

w budżecie około 1k-1,5k PLN

Link to post
Share on other sites

Najlepiej przejdź się na manewry.... jesteś z Bydgoszczy, więc strzelamy się na "Zachemie". Sporo budynków - szczerze radzę - pomyśl o bocznej. Do tego zainwestuj w magazynki do głównej, bo mamy wojnę z hi-capami. Na razie ograniczenia (semi dla hi-capowców), w niedługim czasie ban na ten typ magazynka.

 

Jeśli z rodziny Ar-15 to ja bym postawił na king-armsa (jeśli gdzieś go upolujesz). Genialne wykonanie.

 

Do 1500zł szukałbym (z nowych) właśnie KA albo G&P na promocjach. Repliki są stabilne, dobrze wykonane... i przetrwają lata.

 

Tak więc, spróbuj znaleźć G&P w dobrej cenie, dokup kilka midów/low capów. Niedługo będą promocje więc może warto chwilę poczekać.

Edited by mikadorus
Link to post
Share on other sites

W kategorii nowych replik ar15 (m4/m16) zdecydowanie polecę GC16 Wild Hog lub Warthog od G&G (wersje metalowa).

Repliki tej serii obecnie deklasują konkurencję ceną (1300-1600zł za wersje key-mod), wykonaniem (korpus aluminiowy) i tym co dostajesz w środku w stocku:

- lufa precyzyjna

- jedna z najlepszych gumek HopUp na rynku

- osiągi 400-430fps zależnie od długości lufy

- mosfet z możliwością programowania krótkiej 3 strzałowej serii

- spust na mikrostyku

Wszystko to w cenie KingArmsa lub G&P które poza ładnym wyglądem nie oferują moim zdaniem nic więcej.

Edited by Yeneth
Link to post
Share on other sites

Według mnie używane repliki można wyceniać tak:

- stockowa - 60% wartości nowej

- modyfikowana - 50% wartości nowej + 50% wartości części

- uszkodzona, niedziałająca, niekompletna - zupełnie inna historia :)

 

A koniec końców replika jest warta tyle ile ktoś chce za nią zapłacić.

Link to post
Share on other sites

Nie szwankuje tylko po prostu może nie działać - producent zaleca 11,1V.

Akumulator który podałeś będzie pasował chyba tylko do kolb stałych (jak w m16).

Kolba G&G niestety super pojemna nie jest a w prowadnicy siedzi mosfet więc maksymalnie upchniesz tam jakieś modelarskie 1500-1800mAh w trzech osobnych listkach. Można spróbować wcisnąć coś takiego https://gunfire.pl/product-pol-1152214341-Akumulator-LiPo-11-1V-2000mAh-3-modulowy-25-50C-T-connect-DEANS.html ale nie jestem pewien czy wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Akumulator się nie zmieści - zły kształt.

Szyna chyba nie jest w standardzie key-mod wiec nie będzie pasowała.

Ładowarka - to wersja bez zasilacza który jest dość przydatny ;)

Kulki OK.

Celownik ujdzie.

Magazynek... 1 mid-cap nic nie zmieni. Magazynki mid-cap g&g niestety łatwo uszkodzić przez nieuwagę.

Chwyt przedni - może weź coś od razu z mocowaniem na key-mod?

Link to post
Share on other sites

Ja tylko dodam moje osobiste odczucia :P

 

- Celownik OK kwestia gustu. Ja wolę EOTechy i Micro AimPointy

- Replika OK, choć dość długa, Ja bym brał wersję 9", trzeba od razu poprosić o zmianę wtyków na deans. Są z tego dwa plusy: masz lepsze wtyki i przynajmniej ktoś zajrzy do repliki przed wysłaniem ;)

- Kulki OK

- Ładowarka OK, ciekaw czy można gdzieś dostać taniej. W sklepach modelarskich warto poszukać, są po 100 zł z zasilaczem. Ale wtedy dochodzi jeszcze koszt wysyłki z innego sklepu.

- Bateria OK, powinna wejść, ale trzeba by się upewnić czy na pewno.

- Szyna RIS i Chwyt OK. Są też chwyty które się montuje bezpośrednio na keymoda.

 

Na początek jedne magazynek hicap wystarczy, potem przyjdzie czas na dokupywanie, trzeba tylko znaleźć magi które lubią się z repliką.

Link to post
Share on other sites

Nie słyszałem, by w GP prosto z pudełka odpadały selektory, szyny były przekoszone, karabin strzelał na 30m, miały uwalone rączki przeładowania itp.

 

Poczekajmy kilka lat, przed ocenianiem, czy EL dorównuje firmie, której karabiny służą (często bez awarii prawie dekadę). Mam kilka gp, stocki. Pomimo wieku nadal strzelają lepiej niż niejedna "pierfsza klasa".

 

Link to post
Share on other sites

"Przestarzałe"... Wypadające selektory i brak osi - "future is now old man" :-P

 

Jeśli mnie pamięć nie myli, to Panowie z HPAirsoft skarżyli się na krzywe lufy i problemy z osiowością w nowych seriach G&P.

 

Ja będę większym hejterem, bo nie dość, że nie widzę niczego szczególnego w Specnach, to jeszcze nie widzę niczego wartego uwagi we wszystkich emkach :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...