Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ASH „Przystanek – STALINGRAD!!!”, 09/03/2019, Otwock


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sikor na moją prośbę weźmie chrono i na miejscu WSZYSTKIE repliki które będą brały udział w grze będą przechronowane. Chrono będzię oczywiście na 0.20g. kulkach. Jeśli ktoś takich nie używa to na miejscu damy, ale to miejcie w takim wypadku jeden pusty magazynek do chronowania. 

 

mareq, jeśli będziesz, to proszę też zabierz chrono. Jeśli zrobi się kolejka to może być przydatne by wszystko szybciej poszło ;) 

 

Aktualizacja listy:

Na dzień dzisiejszy udało się osiągnąć 50 osób z całkiem znaczną przewagą Niemców. 

Łącznie brakuje jeszcze półtora osób funkcyjnych - pół sanitariusza u Rosjan, 1 radio-operator u Niemców 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes - sanitariusz na połowę gry

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert - Komisarz Polityczny

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson Dowódca

20. Mati - RTO

21. C4amper

22. Bombel

 

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee - Radio-operator

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

23. Jager

24. Horst

25. Sturmfj

26. Kornel

27. Krokow

28. Michael

Link to post
Share on other sites

 

W dniu 21.02.2019 o 05:50, BBombello3 napisał:

 Czy ktoś z tutaj obecnych osób zjawia się na miejscu dzien przed imprezą ( piątek wieczór) ?? 

Również mamy ten problem. Bardzo prawdopodobne że będziemy nocować na miejscu z piątku na sobotę. Widzę że szykuje się większa  impreza.

BeforeParty? ;)

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

Na dzień dzisiejszy udało się osiągnąć 55 osób z 7 osobową przewagą niemiecką. Mam jeszcze także zgłoszenia na kolejne osoby do niemców. Czy nie znalazłyby się ze 2-3 osoby w Osi, które czują się jednak bardziej czerwone i chciałaby przejść na drugą stronę?

Łącznie brakuje jeszcze półtora osób funkcyjnych - pół sanitariusza u Rosjan, 1 radio-operator u Niemców 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes - sanitariusz na połowę gry

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert - Komisarz Polityczny

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson Dowódca

20. Mati - RTO

21. C4amper

22. Bombel

23. mareq

24. Dywan0

 

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee - Radio-operator

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

23. Jager

24. Horst

25. Sturmfj

26. Kornel

27. Krokow

28. Michael

29. Olek

30. Nikt

31.  Albin Jaskula

Link to post
Share on other sites

UWAGA!!!

 

Wprowadzamy dodatkową funkcję, do której mogą się zgłosić po 2 osoby na frakcję - SAPER

 

Podczas gry, tak jak rok temu na Wiosennym Przebudzeniu, a także na Klużu, będą użyte miny działające na zasadzie alarmu antywłamaniowego z następującymi zasadami:

- Aktywowana mina (wydająca z siebie alarm) zabija natychmiast. Nie ma możliwości leczenia przez sanitariusza czy bycia dobitym przez komisarza. Idzie się prosto na respa. 

- Osoba która aktywuje minę MA OBOWIĄZEK zabrać zarówno zapalnik ze sznurkiem jak i samą minę na respa. Póki nie przyniesie OBU części, NIE MA PRAWA SIĘ ZRESPIĆ

- W lesie, mina zabija wszystkie osoby w promieniu ok. 10 metrów nie zależnie od tego czy było się schowanym za jakimś drzewem, w dziurze czy gdziekolwiek indziej. 

- W budynku zawsze zabija osobę która minę odpaliła i wszystkich będących w pomieszczeniu z miną. Jeśli jest się za ścianą w momencie wybuchu miny, to wtedy nie zabija. 

- Miny ustawiać i rozbrajać mogą TYLKO I WYŁĄCZNIE saperzy. Nie wolno samemu próbować miny rozbroić wyłączając alarm, przewracając ją, rzucając czymś w sznurek z daleka itp. Jedyny dozwolony sposób by rozbroić minę to wejść w nią i się zabić (czego się nie zrobi dla drużyny ;) ) 

- Czyli ogólnie co musi wiedzieć zwykły gracz:

    - Jesteś 10 metrów od wybuchu miny, lub w pomieszczeniu w którym mina wybuchła - GINIESZ i idziesz na respa

   - Aktywowałeś minę - Giniesz, zabierasz OBIE części miny i idziesz na respa

  - Widzisz minę i chcesz ją rozbroić a nie jesteś saperem? - Ojczyzna doceni twoje poświęcenie dla większej sprawy. 

 

Szkolenie dla saperów z obsługi min będzie przed odprawą. W trakcie gry, nie będzie na to czasu. Dlatego na miejscu nie będzie wyboru saperów. Jeśli do jakiejś strony nie zgłosi się żaden saper przed grą, to ta strona po prostu ich mieć nie będzie. Osoba będąca saperem nie ma obowiązku ustawiania min i ogólnie rzetelnego zajmowania się tym (choć jest to na prawdę fajna zabawa). Ale jeśli przeciwna strona będzie jednak stawiać miny, to saper może być przydatny do ich rozminowywania. 

 

 

 

Aktualizacja listy:

Na dzień dzisiejszy udało się osiągnąć 60 osób z 6 osobową przewagą niemiecką. Czy nie znalazłoby się kilka osób w Osi, które by chciały zmienić stronę?

Łącznie brakuje jeszcze następujących osób funkcyjnych - 2 saperów i pół sanitariusza u Rosjan, 2 saperów i 1 radio-operator u Niemców 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes - sanitariusz na połowę gry

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert - Komisarz Polityczny

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson Dowódca

20. Mati - RTO

21. C4amper

22. Bombel

23. mareq

24. Dywan0

25. Adam Neumann

26. Morgrim

27. Michael

 

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee - Radio-operator

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco 

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

23. Jager

24. Horst

25. Sturmfj

26. Kornel

27. Krokow

28. Olek

29. Nikt

30.  Albin Jaskula

31. Paweł 

32. Karl Franz

33. Ferdinand Dressler 

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites

Panowie, sprawa jest. W sumie dwie :) Biorę brata na imprezę, ubieram itd, ale nie mam repliki dla niego. Poratuje ktoś czymś? Cokolwiek, byle strzelało. Kałaszek jakiś czy co. I druga sprawa, nie mniej ważna to nakrycie głowy dla dzielnego rosjanina. Brata pewnie przebioręza germańca, a sam zrobię rosjanina, tylko nie mam czym czerepu przykryć. Nie ma kto hełmu wolnego, czapki, hełmofonu, worka, byleby przeszło na ruska :) Płacę płynnym złotem :) 

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o wsparcie, mam zapasową gimnastiorkę, spodnie (stylizowane) i pas - niestety, wszystko w dość sporym rozmiarze. Nakrycie głowy radzieckie w ilości 2 szt. też się znajdzie (niektórzy to znają - wydmuszka z antykwariatu filmowego). Oczywiście, o ile nie zapomnę ;-)

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Loperenco napisał:

To ja się zgłaszam na sapera, coś fajnego może z tego wyniknąć ;) do Niemców (już jestem na liście) 

Ok ;) dobrze by było jakbyś załatwił sobie jakąś torbę, plecak na miny. Oczywiście, by mniej więcej pasowała na II WŚ

 

Mamy zatem już komplet saperów u Niemców, a u rosjan jeszcze żadnego

 

Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

Na dzień dzisiejszy udało się osiągnąć 62 osób z 6 osobową przewagą niemiecką. 

Łącznie brakuje jeszcze następujących osób funkcyjnych - 2 saperów i pół sanitariusza u Rosjan, 1 radio-operator u Niemców 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi - RTO

5. Szósty

6. Cortes - sanitariusz na połowę gry

7. Tow. Dominow - Zast. dowódcy

8. Daro

9. Pit

10. Hubert - Komisarz Polityczny

11. Zebu

12. Ruskiził - sanitariusz

13. Tadek

14. Maniek

15. Krzychu

16. Biszkopt

17. Piotr

18. Loczek

19. Thompson Dowódca

20. Mati - RTO

21. C4amper

22. Bombel

23. mareq

24. Dywan0

25. Adam Neumann

26. Morgrim

27. Michael

28. Roman

 

 

Niemcy:

1. Sikor - Zast. Dowódcy

2 Klauss - Sanitariusz

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

8. Gregorius  - Dowódca

9. Borec

10. Hanz

11. Lee - Radio-operator

12. Pazur

13. Hajdi

14. Wade

15. Loperenco  - Saper

16. Zee - Sanitariusz

17. Michał

18. Ppszejdi

19. Bladek

20. Hartmann

21. Erokesha

22. Benek

23. Jager

24. Horst

25. Sturmfj

26. Kornel

27. Krokow

28. Olek

29. Nikt

30.  Albin Jaskula - Saper

31. Paweł 

32. Karl Franz

33. Ferdinand Dressler 

34. Foley

Link to post
Share on other sites

WAŻNE!!!

No dobra, do imprezy zostało już mniej niż 3 dni dlatego wypada z wyprzedzeniem wrzucić kilka informacji. 

Po pierwsze zamieszczam poniżej taką o to mapkę, jak to na miejscu będzie wszystko wyglądać:

Czerwona linia to obszar gry z dopiskami co stanowi daną granicę, a są to charakterystyczne miejsca. Oczywiście na odprawie jeszcze to będzie poruszone. 

Auta parkujemy wzdłuż ulic Pałacowa i Jana Kochanowskiego, możliwie jak najbliżej bramy (za nią, przez krzaki jest za wąsko by postawić na spokojnie auta). 

Z "parkingu" gotowi idziemy by się odhaczyć na listę i schronować (chronujemy WSZYSTKIE bronie). Jak ktoś się z tym wszystkim ogarnie przed odprawą to oczywiście nie ma problemu by sobie pochodzić po terenie czy budynku. 

Równo o 9:00 startujemy z odprawą i nie czekamy na spóźnialskich. Będą musieli poczekać i dołączyć w trakcie gry. Jeśli ktoś już przyjedzie po odprawie i nikogo nie zastanie tam pomiędzy tymi budynkami, to prawdopodobnie będziemy już walczyć w lesie. Grę zaczniemy mniej więcej w rejonie tego znacznika na mapie "Mochtoys".

Za taśmę oczywiście nie wychodzimy i nie strzelamy. Szczególnie tyczy się to tej przy szpitalu. 

c40024af40ab4862.png

 

Co do osób funkcyjnych. Dobrze by byłożeby wszyscy byli gotowi już ok 8:30 na specjalną odprawę. Szczególnie:

- Medycy którym wtedy będzie wydany sprzęt i zostaną poinstruowani dokładnie co i jak

- Saperzy, którzy też przejdą szkolenie z zakresu używania min 

- Radiotelegrafiści by ustalić wspólne kanały i sprawdzić czy wszystko działa. 

Komisarz i Dowódcy to raczej tylko chwila rozmowy. 

Jeszcze co do medyków i saperów to dobrze by mieli ze sobą jakieś torby/plecaki na rzeczy które otrzymają. 

 

Na razie u Rosjan brakuje medyka na jedną połowę gry. Jeśli się nie znajdzie do tej 8:30 to nie wiem czy w czasie grę będzie możliwość by go wyznaczyć. Więc Rosjanie muszą się liczyć na razie z tym, że mogą go nie mieć. Ogólnie to medycy są odpowiedzialni by wiedzieć jak leczyć, zwykły gracz ma wiedzieć, że:

 

- po trafieniu musi czekać w miejscu od 1 do 5 minut. (dopiero po 1 minucie można wrócić na respa. NIE OD RAZU)

- Jeśli po tej minucie się poszło na respa lub było się zabitym przez minę, wracamy na ustalonych na odprawie zasadach

- Jeśli było się uleczonym przez medyka od czasu ostatniego respa, czekało się 5 minut w miejscu, ale pomoc nie nadeszła, było się dobitym/zabitym przez komisarza politycznego (tylko dla rosjan), wracasz do gry od razu po powrocie na respa (i odłożeniu bandaża w przypadku kiedy się go ma)

 

U Rosjan brakuje także obu saperów i tutaj na pewno, jeśli nikt się nie zgłosi do 8:30, to po prostu Rosjanie ich do końca gry mieć nie będą. Za obsługę min odpowiadają saperzy, zwykli gracze mają pamiętać, że:

 

    - Jesteś 10 metrów od wybuchu miny, lub w pomieszczeniu w którym mina wybuchła - GINIESZ i idziesz na respa

   - Aktywowałeś minę - Giniesz, zabierasz OBIE części miny i idziesz na respa

  - Widzisz minę i chcesz ją rozbroić a nie jesteś saperem? - Ojczyzna doceni twoje poświęcenie dla większej sprawy. 

 

U Niemców brakuje radiooperatora, ale akurat tutaj to prostu w trakcie odprawy wybierze się osobę która będzie nosić radio (chyba, że niemcy nie będą chcieli to mogą działać w ogóle bez radia, ale potem w grze może im być na prawdę ciężko bez tego ;) )

 

Dodatkowo, prosiłbym każdego kto może, żeby zabrał ze sobą jakieś dodatkowe wyposażenie, karabiny, okulary czy umundurowanie by w razie gry pożyczyć "potrzebującym", a tacy się znajdują ZAWSZE. 

 

Tak jak wcześniej wspominałem, nastawcie się w miarę możliwości bardziej na CQB w bliskim kontakcie w budynku niż walkę na odległość w lesie. Oczywiście jak się kogoś w budynku zaskoczy to krzyczcie "trup", "pifpaf", "nie żyjesz" itp. niż wywalajcie nie potrzebnie serię. Nie celujemy oczywiście w głowę a w nogi, ewentualnie w tułów. Jeśli ktoś posiada maskę to oczywiście jak najbardziej może ją założyć.

 

Proszę także by każdy przed grą przeczytał jeszcze raz zasady gry, broni, CQB, medyków itd. znajdujących się w pierwszym poście i te o saperach. 

 

Dzisiaj aktualizowałem już listę, ale na ten moment wiem, że dojdzie jeszcze kilka osób i nikt z zapisanych nie zgłaszał, że jednak odpada. Ale oczywiście jak wyjdzie ostatecznie zobaczymy na miejscu. 

 

Numery do orgów:

Marek (XrayPl) - 502 594 723 

Marcin (Ostry) - 513 483 892

Michal (Michael) - 791 200 795

 

Pytania? 

 

Link to post
Share on other sites

Hubert, a może zamiast funkcji politycznej podejmiesz się bycia saperem wespół z Markiem? W sumie komisarz jest tylko dla klimatu, a z drugiego sapera są realne korzyści. Ja z kolei mogę zmienić Roberta jako sanitariusz jeżeli nikt inny tego się nie chce podjąć.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, mareq napisał:

Marek: możesz mnie wpisać jako sowieckiego sapera. Mogę jako torbę na zabawki wziąć angielski smallpack na szelce (będzie torba).

Ok, przyjąłem ;)

Godzinę temu, Domin007 napisał:

Hubert, a może zamiast funkcji politycznej podejmiesz się bycia saperem wespół z Markiem? W sumie komisarz jest tylko dla klimatu, a z drugiego sapera są realne korzyści. Ja z kolei mogę zmienić Roberta jako sanitariusz jeżeli nikt inny tego się nie chce podjąć.

Nie no Domin, z dobrze wykorzystanego Komisarza też mogą być realne korzyści. A poza tym w ASH chyba przede wszystkim o klimat chodzi. I nie wierzę, że zapomniałeś o iście pozytywnie motywującej roli komisarza dla swoich żołnierzy. 

A to jeśli nikt się nie zgłosi to chciałbyś być medykiem jako druga funkcja czy, że się zamienić nimi z Cortesem?

Link to post
Share on other sites

Popieram komentarz Marka :D 

A tak na serio to zapytam chłopaków z ekipy SPAS, może się uda i od nas by ktoś był na sapera i medyka 2, choć na chwilę.

 

Marku ze zgłoszonych przeze mnie niestety odpadł Maniek, także pierwsza strata przedbitewna po stronie rosjan

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, hubert94 napisał:

Popieram komentarz Marka :D 

A tak na serio to zapytam chłopaków z ekipy SPAS, może się uda i od nas by ktoś był na sapera i medyka 2, choć na chwilę.

 

Marku ze zgłoszonych przeze mnie niestety odpadł Maniek, także pierwsza strata przedbitewna po stronie rosjan

Ok :( 

Edited by XrayPl
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...