Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
XrayPl

ASH „Przystanek – STALINGRAD!!!”, 09/03/2019, Otwock

Recommended Posts

Grupa Rekonstrukcji Historycznej 44 Division Hoch- und Deutschmeister ma zaszczyt zaprosić na piątą odsłonę zmagań na Froncie Wschodnim!

Szanowni państwo, dojeżdżamy do Dworca Głównego w Stalingradzie. Prosimy nie zapomnieć bagażu!

Znalezione obrazy dla zapytania stalingrad railway station 1942

 Bitwa pod Stalingradem należała do jednych z najkrwawszych w historii świata. Charakteryzowała ją duża zażartość i mały dystans toczonych walk po obu stronach. Dobrym przykładem tego była walka o Dworzec Główny, gdzie jednego dnia we wrześniu 1942r. w ciągu 6 godzin zmieniał  właściciela 14 razy. Nasuwa się pytanie; Czy w ciągu 6 godzin rozgrywki uda nam się to odtworzyć ?

Data: 9 marca 2019r.

Miejsce: Opuszczony Szpital Psychiatryczny „Zofiówka” w Otwocku.

https://www.opuszczo...ryczny-zofiowka

https://www.google.p...9!4d21.2895027

Wpisowe: 10zł 

Wiek: Od 18 lat

Zgłoszenia: Do mnie na PW lub mareksadej@wp.pl (w odpowiedzi będzie podany numer konta na wpłatę wpisowego. Jego uiszczenia jest równoznaczne z zapisaniem się na grę). 

Czas:

Odprawa – 9:00

Rozpoczęcie gry – po odprawie

Koniec gry – ok 16:00 

W trakcie gry będzie zrobiona nieco dłuższa przerwa

Strony i fukcje:

-Niemcy i przyjaciele (Wehrmacht):

            - Dowódca

            - Zast. Dowódcy

            - 2 radiooperatorów

            - 2 sanitariuszy

-Rosjanie i towarzysze (Armia czerwona)

            - Dowódca

            - Zast. Dowódcy

            - Komisarz Polityczny

            - 2 radiooperatorów

            - 2 sanitariuszy

 

Stylizacja obowiązkowa:

Niemcy – dopuszczone są flecktarny, alpentarny, partyzany/toćky pod warunkiem użycia ich jako elementu ubioru, a nie całego np. tylko kurtka we flecku, a spodnie np. gładkie/ zielone. Wyposażenie najlepiej skórzane lub parciane. W przypadku śniegu oczywiście wszystkie białe elementy kamuflażowe mile widoczne.

Rosjanie – dopuszczona rosyjska Alfa, czy podobne kamuflaże. Ubrania najlepiej „brązowawe”, piaskowe lub khaki. Zasady podobnie jak u Niemców. Wyposażenie najlepiej parciane.

W razie wątpliwości co do stylizacji, śmiało możecie pytać ;)

 

Zasady:

Broń:

Nie historyczna – strzela tylko i wyłącznie ogniem pojedynczym (wyjątek – broń wsparcia) na zasadzie broni samopowtarzalnej. Musi być stylizowana (minimum, obwinięcie „szmatami”).

Historyczna – serią strzelają wyłącznie repliki o mocy mniejszej niż 400 fps, czyli głównie PM’y typu PPSH, MP 40 itd

Broń wsparcia – Może strzelać serią, z załadowanym magazynkiem max 300 kulek. Dodatkowo w skrzynkach amunicyjnych może mieć do 900 kulek. Nie ma ograniczeń co do liczby skrzynek, ale mają to być prawdziwe skrzynki (historyczne lub współczesne) a nie jakieś „pudełeczka”. Skrzynki mogą być noszone przez innych graczy lub amunicyjnych. Doładowanie ze skrzynki możliwe po skończeniu się amunicji w magazynku. Nie ma ograniczeń co do obowiązku leżenia czy zakazu strzelania z biodra.

Limity:

400 fps – absolutne maximum w CQB

470 fps – wszystkie bronie poza 4-taktami i wspracia

550 fps – 4-takty i wsparcia

Doładowania możliwe tylko na respie. Każdy (nie licząc zasad broni wsparcia) może mieć przy sobie w magazynkach max 300 kulek. Kto ma, musi posiadać ze sobą magazynki RC, LC lub MC. HC, dopuszczalne, jednakże za każdym razem, kiedy trzeba go „podkręcić” należy go wyjąć z karabiny i wtedy to zrobić, po czym włożyć z powrotem (symulacja przeładowania).

Sanitariusze i respawny:

-  Sanitariusz będzie miał przy sobie określoną ilość bandaży, strzykawkę, zasypkę sulfamidową i chustę trójkątną. 

- Sanitariusz leczy poprzez opatrzenie rannego w zależności od tego co wypadnie na kostce:

1 - zabity - powrót na respa

2,3 - ciężko ranny - medyk musi zasypać ranę zasypką, podać morfinę ze strzykawki (tylko udać) a także założyć chustę trójkątną lub zwykły bandaż.

4,5,6 - lekka rana - medyk zakłada bandaż.

- Po zakończeniu wymaganych czynności, ranny od razu wraca do gry bez czekania przez jakiś czas. 

- Ranny może się odczołgać kilka metrów za osłonę, ale nie wolno w żadnym wypadku wstać.

- Ranna osoba musi czekać po trafieniu co najmniej 1 minutę. Potem może odejść na respa. Maksymalny czas czekania na medyka to 5 minut. Czyli po pierwszej minucie ranny decyduje czy chce czekać lub nie.

- Do gry z respa będzie się wracało normalnie po określonym czasie lub ilości osób (co będzie ustalone na miejscu), ale w 3 przypadkach można od razu wrócić do gry po przybyciu do respa:

1. Było się uleczonym przez medyka – Zostawiasz bandaż na respie i wracasz do gry. Jeśli podczas leczenia wypadło jeden, także wracasz, ale bez zostawiania bandaża (bo go nie dostałeś).

2. Zostałeś rozstrzelany przez Komisarza Politycznego

3. Odczekałeś 5 minut na polu bitwy czekając na medyka który nie nadszedł.

- Medycy w każdym aspekcie walczą i giną jak normalni gracze. Mogą mieć broń długą, ale zalecane jest posiadanie tylko krótkiej. Nie mogą się sami opatrywać, ale można próbować im pomóc w ten sam sposób. Żołnierz pomagający medykowi rzuca kostką i jeśli wypadnie 4,5 lub 6 udało mu się i może założyć medykowi bandaż ( szanse 50/50 z doświadczeniem zwykłego żołnierza o leczeniu) Wszystkie inne wyniki to śmierć medyka.

– Osoby z historycznym pancerzem wytrzymują każdy strzał na pancerz z pistoletów, pistoletów maszynowych i wszystkie w pomieszczeniach. Strzały karabinowe niezależnie od pancerza są śmiertelne. W przypadku wątpliwości jaki padł strzał, należy go uznać za karabinowy. Osoby z pancerzem mogą być uleczone 2 razy, czyli 2 razy mogą mieć zawiązany bandaż.

Walka w pomieszczeniach:

W pomieszczeniach górny limit mocy to 400 fps. Osoby z bronią o mocy 350-400 fps mogą strzelać tylko i wyłącznie ogniem pojedynczym. Osoby z bronią o mocy poniżej 350 fps mogą strzelać serią. Celujemy w nogi.

Wolno z mocniejszych replik strzelać „z” i „do” budynku w granicach rozsądku.

Jeńcy:

W żadnym wypadku, a komu to potrzebne? To Front Wschodni!

Pirotechnika:

Dopuszczone tylko piro typu: dymne, flary, stroboskopy itp. Żadnych wybuchowych, hukowych czy innych powodujących duży hałas.

Inne:

Niestety na miejscu nie ma żadnych zdobyczy technologicznych typu, woda czy ogrzewanie lub miejsce do spania. Poza tym, jest to pomimo wszystko opuszczony szpital psychiatryczny z nie ciekawą historią z okresu II WŚ. Na czas rozgrywki, wszystkie rzeczy zabieramy ze sobą, do zostawienia ewentualnie na respie. Nie będzie można tak jak rok temu zostawić tego przy mniejszym budynku który był OFF-GAME.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE !!!

 

 

Edited by XrayPl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Marek, nie mogę się doczekać żeby po raz kolejny wesprzeć nację aryjską w walce z dzikimi chordami ze Wschodu, jak zwykle wystąpię wśród elitarnych fallshirmjaeger :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wstępnie się piszę.

Do kiedy najpóźniej można wysłać zgłoszenie?   I czy po odprawie byłaby w razie czego możliwość wejścia na grę ? Pytam, bo jako że nie ma noclegu to czeka mnie te min 5 h przy dobrych wiatrach jazdy a wiadomo że nieraz rożnie w drodze bywa, obsuwy się zdarzają.

Informacje o grze puszczam na Podkarpaciu, myślę że znajdą się u mnie chętni na funkcje po obu stronach :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
51 minut temu, hubert94 napisał:

Wstępnie się piszę.

Do kiedy najpóźniej można wysłać zgłoszenie?   I czy po odprawie byłaby w razie czego możliwość wejścia na grę ? Pytam, bo jako że nie ma noclegu to czeka mnie te min 5 h przy dobrych wiatrach jazdy a wiadomo że nieraz rożnie w drodze bywa, obsuwy się zdarzają.

Informacje o grze puszczam na Podkarpaciu, myślę że znajdą się u mnie chętni na funkcje po obu stronach :) 

Teoretycznie, nawet jeśli ktoś w dniu imprezy, bez zapowiedzenia się, przyjedzie się i będzie chciał wziąć udział, to raczej mu nie odmówimy tego. Ale oczywiście lepiej jakby takich sytuacji nie było. Najlepiej jakby najpóźniej tydzień przed imprezą była znana nam lista uczestników. Im wcześniej znana jest liczba graczy i stosunek sił tym lepiej można przygotować imprezę i nie mieć żadnych niespodzianek. 

Tak, po odprawie będzie możliwość dołączenia do gry ;) 

Nie napisaliśmy także dolnego limitu uczestników, ale jeśli pewnie do końca lutego okaże się, że jest tylko jakieś kilkanaście osób, to nie wiem czy będzie sens robić imprezę.  Co jakiś czas będę zamieszczał listę zgłoszonych osób :)

 

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany imprezą, a nie był na żadnym ASH lub zeszłorocznej, to zapraszam do przejrzenia galerii i filmiku na youtubie z naszej poprzedniej imprezy na tym terenie ;) 

https://photos.google.com/share/AF1QipODDaCOgW6v2HZapFm_YWxqaAiAbkwdYgTukLaT3Edf0BWXGpR24ltdkF3ZOeP49Q?key=alhtVWZNanZEam9fcy02QWxlUUtZNXZ1TEhzNlhn

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

No i super, jeśli wrócę z nart z pewnością się wybiorę, choć przyznam, że liczyłem na kolejną grę z cyklu "węgierskiego".

Nie chciałbym też wyjść na hamulcowego, ale w kontekście zeszłorocznej wypowiedzi kolegi Pookyboya (którą przytaczam prawie w całości) coś mnie niepokoi w doborze terenu:

"Panowie,

Cieszę się, że impreza się wam udała, ale Zofiówka została celowo wybudowana przylegając do terenów szpitala.

Dotychczas to aż tak nie przeszkadzało bo od jakichkolwiek budynków była jednak oddalona. Sytuacja jedna się diametralnie zmieniła z momentem wybudowania oddziału PEDIATRYCZNEGO który na mapie chyba nawet było widać jako oddalony paręnaście(?) metrów od terenu gry. W sezony chłodne co prawda raczej nikt nie weźmie pociech na spacer, w organizowaniu kolejnych imprez prosiłbym jednak o uwzględnienie, że z wymienionego oddziału rodzice będą mieli do wyboru wybrać się, albo w kierunku innych budynków szpitala (zaraz obok onkologia), albo do znacznie bardziej zachęcająco wyglądającego lasu dróżką która prowadzi właśnie do Zofiówki.

Raz jeszcze: cieszę się, że się dobrze bawiliście, jeszcze bardziej, że nikomu się nie stała krzywda, bo budynek obecnie nie jest oficjalnie przeznaczony do jakiegokolwiek użytku i w momencie stania się krzywdy dziecku organizatorzy pójdą siedzieć.

Z organizowaniem czegokolwiek w Zofiówce najprawdopodobniej będą coraz większe problemy (wiem, szkoda), na razie chyba trzeba zawęzić teren gry i jakąkolwiek taśmą przegradzać drogę, by osoby postronne nie weszły.

życzę powodzenia, pracownik Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku."

Marku odniesiesz się do tych wątpliwości?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Domin007 napisał:

No i super, jeśli wrócę z nart z pewnością się wybiorę, choć przyznam, że liczyłem na kolejną grę z cyklu "węgierskiego".

Nie chciałbym też wyjść na hamulcowego, ale w kontekście zeszłorocznej wypowiedzi kolegi Pookyboya (którą przytaczam prawie w całości) coś mnie niepokoi w doborze terenu:

"Panowie,

Cieszę się, że impreza się wam udała, ale Zofiówka została celowo wybudowana przylegając do terenów szpitala.

Dotychczas to aż tak nie przeszkadzało bo od jakichkolwiek budynków była jednak oddalona. Sytuacja jedna się diametralnie zmieniła z momentem wybudowania oddziału PEDIATRYCZNEGO który na mapie chyba nawet było widać jako oddalony paręnaście(?) metrów od terenu gry. W sezony chłodne co prawda raczej nikt nie weźmie pociech na spacer, w organizowaniu kolejnych imprez prosiłbym jednak o uwzględnienie, że z wymienionego oddziału rodzice będą mieli do wyboru wybrać się, albo w kierunku innych budynków szpitala (zaraz obok onkologia), albo do znacznie bardziej zachęcająco wyglądającego lasu dróżką która prowadzi właśnie do Zofiówki.

Raz jeszcze: cieszę się, że się dobrze bawiliście, jeszcze bardziej, że nikomu się nie stała krzywda, bo budynek obecnie nie jest oficjalnie przeznaczony do jakiegokolwiek użytku i w momencie stania się krzywdy dziecku organizatorzy pójdą siedzieć.

Z organizowaniem czegokolwiek w Zofiówce najprawdopodobniej będą coraz większe problemy (wiem, szkoda), na razie chyba trzeba zawęzić teren gry i jakąkolwiek taśmą przegradzać drogę, by osoby postronne nie weszły.

życzę powodzenia, pracownik Mazowieckiego Centrum Leczenia Chorób Płuc i Gruźlicy w Otwocku."

Marku odniesiesz się do tych wątpliwości?

Tak, spokojnie, nie martw się :) 

W tym roku trochę zmniejszymy teren gry względem tego z "Wiosennego Przebudzenia". 

Z terenem jak na razie pod względem asg nie jest coraz ciężej. Aktualnie jakoś 1-2 razy w miesiącu są tam organizowane jebawki asg na często ponad 30 osób.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Panowie w okolicy jest jeszcze jeden baardzo klimatyczny, na uboczu i grywalny oraz spełniający warunki Stalingradu teren, czyli tzw Polhotel. Weźcie pod uwagę w razie potrzeby. 

https://www.google.com/search?q=pol+hotel+asg&rlz=1C1GGRV_enDK759NO759&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiKy9mJzdvfAhVksosKHVjyAxIQ_AUIDigB&biw=1360&bih=626#imgrc=RuoL4n71XvtsBM:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoro mateczka rosyja wzywa, to trzeba się wstawić...tfu stawić, w końcu ja nie pije :).

 Możesz dopisać jednego, cisnę ekipę z poznania na przyjazd.

Share this post


Link to post
Share on other sites
9 minut temu, wania56 napisał:

K@#&%^... znowu w pracy... Mam nadzieję, że cały sezon nie ułoży się dla mnie jak przed rokiem 

 

Dużo straciłeś. Postaraj się Wania.

Share this post


Link to post
Share on other sites
28 minut temu, wish napisał:

Skoro mateczka rosyja wzywa, to trzeba się wstawić...tfu stawić, w końcu ja nie pije :).

 Możesz dopisać jednego, cisnę ekipę z poznania na przyjazd. 

Na chwilę obecną PMC zgłasza 3 po stronie Niemieckiej, na dniach wyślemy zgłoszenie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po 2 dniach mamy już 6 zgłoszonych i opłaconych osób ;) 

 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. 

 

Niemcy:

1. Sikor

2 Klauss

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

 

W dniu 7.01.2019 o 12:51, c4mper napisał:

Panowie w okolicy jest jeszcze jeden baardzo klimatyczny, na uboczu i grywalny oraz spełniający warunki Stalingradu teren, czyli tzw Polhotel. Weźcie pod uwagę w razie potrzeby. 

https://www.google.com/search?q=pol+hotel+asg&rlz=1C1GGRV_enDK759NO759&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiKy9mJzdvfAhVksosKHVjyAxIQ_AUIDigB&biw=1360&bih=626#imgrc=RuoL4n71XvtsBM:

 

Już raczej zostaniemy przy Zofiówce, ale będę miał to na uwadze na przyszłość :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Vlad napisał:

Pewnie bym się i wybrał ale Krasnoarmiejcy to nie moja strona . Niestety :(  Prędzej ta druga  hmmm ....??

Weź Vlad nie rób scen. Wiesz jaki klimat jest wśród towarzyszy? Prawda towarzysze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na wiosenne przebudzenie nie przyjechałem niestety, ale tego wydarzenia już nie opuszczę :D, zgłoszenie zaraz pójdzie.

Btw mieszkam dosyć blisko miejscówki, więc jakbyście potrzebowali dodatkowej pary rąk dzień przed lub w dniu bitwy do ogarnięcia tego i owego to dajcie znać na PW.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja listy:

Niestety Szósty nie wstrzelił się z numerkiem ;) 

 

Rosjanie:

PIERWSZY!!! - Kolba

2. Bullet

3. Foorman

4. Daffi

5. Szósty

 

Niemcy:

1. Sikor

2 Klauss

3. Dziećka

4. Ashigara

5. Cress

6. Meister

7. Adam S.

 

Edited by XrayPl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...