Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK 47


Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słyszałem że TDI topi sie pod wpływem gorąca od intensywnego ognia, ale wlasnego doświadczenia na ten temat nie mam. Mam za to osobiste spostrzeżenia na temat TDI- zasłania muszke, gdy szczerbinka jest na najniższych nastawach. Berylowa szyna jest dobra, bo dluga ale wydaje mi się ciężka i utrudnia rozbieranie. AK w porównaniu do emek i tak jest ciężki.

Link to post
Share on other sites

nie pod a w szynie - jest tam tunel tzn szyna weaver ma 15mm wysokości tunel przez który widać przyrządy. Zobacz w temacie o beryly fotki mojego mniberyla - tam była akurat szyna na szczerbince taka jak aktualne szyny nad pokrywe komory zamkowej i zobaczysz o co chodzi ( możesz porównać ją ze starą wersją którą posiadałem wcześniej - foto kilka stron wcześniej też na stronach tematu o berylach w tym dziale na forum).

Link to post
Share on other sites

Ok już wiem o co chodzi. Fajne rozwiązanie, ale chyba nie można celować przez przyrządy jak masz na szynie dajmy na to Eotecha. Podoba mi sie chwyt pistoletowy na zdjęciu z tą starszą szyną. Ja planuje wymienić stockowy na ten od TDI (CA), gdyż oprócz tego i G27 (w moim mniemaniu okropny) nie znalazłem nic pasującego do AKM.

Link to post
Share on other sites

Sry za offtopa ale nie chce zakładać nowego tematu a mam pytanie co się lepiej sprawdza na kałachu mikroaimpont T1 czy raczej jakiś koli otwarty ?. Dodam że nie chodzi mi o lans tylko walory użytkowe takiego kolimatora z którego łatwiej i szybciej da się wycelować.

Link to post
Share on other sites

W teorii chyba lepszy byłby koli otwarty bo nie patrzysz "przez" tylko jakby "na". Takie jest moje odczucie. W praktyce mysle że różnica jest zbyt niewielka żeby wogóle sie nad tym zastanawiać, są ważniejsze walory kolimatora na których chcemy sie skupić- żywotność baterii, lekkość, wyraźność i trzymanie zera. Koniec konców wszystko zalezy od Ciebie i twojego przyzwyczajenia do strzętu z którego strzelasz.

Link to post
Share on other sites

Pytanie o kolimator trochę przypomina pytanie, czy lepsze są blondynki, czy brunetki. Każdy powie co innego, każdy będzie przedstawiać zalety konkretnego rozwiązania, a do jednoznacznej odpowiedzi i tak nie osiągniemy.

 

Ja osobiście przetestowałem na swoim sprzęcie w różnych konfiguracjach kilkanaście kolimatorów. Razem z oryginalnymi aimpointami i chińskimi podróbami z allegro. Miałem nawet okazję celować z oryginalnego PK-A zamontowanego do Saigi, a doszedłem do tego, że najlepiej celować przez przyrządy mechaniczne, bo kolimator tylko mi przeszkadza.

 

Tak więc pozostaje Ci jedynie próbować.

Link to post
Share on other sites

OKi dzięki za pomoc i wyczerpujące informacje - generalnie chce zamontować koli nie dla lansu lecz po prostu żeby móc szybko i zarazem wygodnie wycelować. Od długiego czasu korzystam z przyrządów mechanicznych ale wierze iż po coś jednak kolimatory wymyślono.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No wlasnie kolby sie niewiele różnią - AKM ma tylko pod ogon u góry frez i inne miejsce mocowania ucha zawieszenia. Lekko zmieniony jest też ten promień przy tej talii na kolbie.

Klasyczny błąd ze skosem! Skos kolby AK47 nadawany jest przez BODY a nie przez kolbę sama w sobie.

Link to post
Share on other sites

Muszę interweniować. Sopel zawiodłeś mnie nieznajomością tematu :)

Różnią się różnią. Cały widz polega na tym że ta od AKMa jest jakby od AKMa a ta od AK od AK :)

 

A poważnie. AKMowska jest subtelniejsza, smuklejsza. Ma mniej wzmacniających wkrętów poprzecznych, jest węższa górą i dołem od tej AKowej.

Jakby postawić obok siebie obie na stopkach to AK jest prosta a AKM nie. Odchyla się ku górze (ku obsadzie). A ku.... patrzcie na fotkę:

dsc6801k.jpg

 

Wprawdzie środkowa od GNa ale toż to AK

Edited by ues
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...