Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brytyjski DPM...


Recommended Posts

Przecież ceny narzucają producenci. Vest jako dystrybutor oporządzenia Highlandera na Polskę nie może wziąć sobie cen z kosmosu i musi trzymać się cen umownych. Dla producenta oporządzenia niewielkie ma znaczenie, że w Polsce ktoś ma mniej kasy. Pomijając fakt, że przedmiot, który wskazałeś, to właśnie ładownica Highlandera jeśli byś się wczytał w tekst. “This high quality Highlander item has the spanish quick release buckle.” No chyba że mieli na myśli ładownicę górala  Więc czy to podróba czy Issue, to ten sam producent I ta sama ładownica.

Jak ci sprzedawcy trafiają na nieużywany towar z demobilu chciałbym sam wiedzieć. Podejrzewam że jeśli sprzęt zakupuje MoD, dostaje zupełnie inne ceny, potem to trafia na magazyn, a z magazynu nieużywane w magiczny sposób do rąk sprzedawcy. Chciałbym mieć takie dojścia.

W każdym razie, VEST takich dojść nie ma, i musi normalnie kupować towar po cenach „brytyjskich” i niestety po „brytyjskich” cenach sprzedawać.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 684
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z cenami sprawa wygląda tak, że armia kupuje po niższych cenach, niż może to uczynić ktokolwiek z poza armii. To, czy faktycznie używają, co zakupili, to już nie sprawa armii, a kwatermistrzów ;) W zeszłym roku mój batalion miał wyfasowane używane PLCE w OG. A ile z tym zamieszania było! Obecnie po tym OG PLCE już śladu nie ma [nie zdziwiłabym się, gdyby było od dawna sprzedawane przez jakieś cywilne magazyny], za to fasują nam nowe PLCE, z datą produkcji na 2007 rok, oraz nowiutkie sorty mundurowe Soldier 2000. Wszystko to wygląda podejrzanie, tym bardziej, że ACF musi oddać swoje LSW do TA i RA, z kolei Ci zabierają je do Iraku/Afganistanu, bo trochę im brak LSW, i widać łatwiej jest odebrać, niż zapłacić i wyprodukować - co sugeruje, że MoD musi nieco zaciskać pasa.

 

James fryta - zapięcia ["citeki" czy też zapięcia hiszpańskie] nie są takie, jak w oryginale. Oryginalne w ładownicach z DPM mają zielone zapięcia - nie czarne [czarne pojawiają się tylko, gdy oporządzenie jest w camo desert two tone, na licencji MoD].

Edited by mer
Link to post
Share on other sites

Witam.

Link dałem dobry. Do ładownicy Highlandera którą można a jebaju kupić o 25pln taniej niż na Veście.

Łeptex, Highlander czy inne not-issued to po prostu podróbki sprzętu MoD.

Mniej lub bardziej jakościowo dobre, ale wciąż podróbki.

Producentami oporządzenia realizującymi zamówienia dla Ministerstwa Obrony (MoD – Ministry of Defense) są TYNESIDE LEATHERCRAFTS LTD. oraz PRICE WESTERN LEATHER CO LTD.

 

Przy okazji - macie złe fotki w opisach na sklepie - aukcja plecaka all arms long back a fotka short back, o bzdurach w aukcji patterna58 nie wspominając - min. ta mała kieszonka na prawej ładownicy amunicyjnej NIE JEST NA MAGAZYNEK DO PISTOLETU ale na NASADKĘ KARABINOWĄ, webbing58 nie jest tez pierwowzorem PLCE, takim pierwowzorem był pattern85. Błędów jest więcej,ale nie jest to akurat miejsce aby je wymieniać.

Niestety Wiki nie jest najrzetelniejszym miejscem informacji.

 

Rozumiem całkowicie sytuację sklepu,po prostu macie drogich hurtowników, pośredników (zresztą to problem większości sprzedawców), czy ogólnie bierzecie nowy szpej od producentów.

Ja jednak piszę posta z punktu widzenia zwykłego konsumenta - po co mam wydawać 500pln za podróbkę PLCE jak oryginał mogę mieć za połowę tej ceny.

Podobnie jak z bergenami i innymi rzeczami z vesta.

Mam nadzieję, że to zrozumiesz.

 

Mimo wszystko cieszę się, że poszerzyliście ofertę o Highlandera. W stosunku do Łeptexa to krok naprzód.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites

Problem zawsze jest ten sam, w tej chwili nowy tani towar to tylko chińszczyzna w lepszym bądź gorszym wydaniu. Towar nie z Chin jest odpowiednio droższy, i naturalnie tez jest w lepszym bądź gorszym wydaniu.

Sprzedając tani towar – narażamy się na posądzenie o kiepska jakość.

Sprzedając drogi towar – że jest za drogi ;) plus że jest gorszej jakości niż Issue

Gdybyśmy mieli dostęp do hurtownika oferującego PLCE issue to na pewno byłoby to w naszym sklepie. Czy byłoby tańsze to nie wiem, bo jak sam zauważyłeś Duncan są pośrednicy, a każdy pośrednik (czyli taki pan który zna kogoś w magazynie ;) ) bierze sobie 30-40% za pośrednictwo Ew. sprzedaje sam na Ebayu. I o ile podejrzewam, że będąc w UK można spróbować dokonać zakupu jak robi się to u nas w Agencji Mienia Wojskowego, czyli wchodzisz i bierzesz co mają, to z Polski raczej ciężko coś takiego przeprowadzić. Swoją drogą mer, czy istnieje możliwość zakupu używanego sprzętu prostu z magazynów czy zajmuje się wyprzedawaniem tego jakaś instytucja w UK?

Mamy dostęp do umundurowania z demobilu, i naturalnie są one na tyle tańsze że nie ma sensu sprowadzania nowych rzeczy. No chyba że ktoś ma baaardzo duuuży rozmiar, wtedy tylko kopia.

Generalnie się do tego przyzwyczailiśmy. Jednak stale poszerzamy ofertę, nie każdy musi te towary kupować :)

Co do błędów w opisach – człowiek uczy się całe życie ;)

Cały czas zastanawiamy się nad sprowadzeniem Arktisa, ale jest to najdroższa z firm produkujących oporządzenie w DPM, i sensowność tego ruchu byłaby niewielka, bo kto by to kupował? ;) Na pewno kiedyś Arktis się u nas pojawi, tylko pytanie kiedy.

Link to post
Share on other sites
Cały czas zastanawiamy się nad sprowadzeniem Arktisa, ale jest to najdroższa z firm produkujących oporządzenie w DPM, i sensowność tego ruchu byłaby niewielka, bo kto by to kupował? icon_wink.gif Na pewno kiedyś Arktis się u nas pojawi, tylko pytanie kiedy.

 

A weź porozmawiaj z tym sprzedawcą na ebay.co.uk. Ostatnio nabyłem (dzięki uprzejmości kolegi) nówkę assault vesta, z przesyłką wyszło mi niecałe 290 zł. Fakturę zapewne Ci wystawi.

Pozdrawiam

Edited by von_Zakapior
Link to post
Share on other sites

Zasłanianie się brakiem dostępu do armijnych magazynów jest śmieszne w takim przypadku. Co to kogo obchodzi kto ile bierze prowizji skoro oferuje atrakcyjną cenę. Większość sprzedawców na ebay (najczęściej są to też sklepy, podobnie jak Vest sprzedaje na allegro) wystawi fakturę, dodatkowo umożliwi zakupy hurtowe ze znacznie obniżonymi cenami. Zwykłe zamówienia zbiorowe (gdzie zamawia po kilka osób wspólnie) dostają po kilka/kilkanaście % upustu to co dopiero sklep zamawiający większą ilość, nawiązujący stałą współpracę. Co do produktów Arktisa, wystarczy utrzymać konkurencyjne ceny (oscylujące w granicach cen na rynku) i na pewno znajdą się chętni.

Link to post
Share on other sites

Ceny na rynku są takie, że normalnie w europie kamizelka Arktisa kosztuje miedzy 200 a 350 euro, zależnie od modelu. W porównaniu do ok 500 zł za kamizelkę Webtexa Arktis musiałby kosztować między 700 a 1200 zł. ARKTIS Double Ammo Pouch około 60 Euro czyli porównujemy skalę 80 zł za kopię Highlandera czy Web-Texa do 210 zł za Arktisa.

Profesjonalny sprzęt w DPM jest ciężki do sprzedania w Polsce. Mamy w ofercie kamizelki BCB i jak dotąd nie sprzedała się żadna, bo kosztuje ponad dwa razy tyle co kopia, a tak na dobrą sprawę, jak wiele osób potrzebuje profesjonalnego sprzętu w maskowaniu DPM w Polsce? :) Do tego oczywiście dochodzi fakt, że taniej można dostać demobil ;)

von_Zakapior, dzięki za kontakt. Odezwę się do faceta, może coś z tego będzie.

PUPI, ja się nie zasłaniam brakiem dostępu do magazynów, ja stwierdzam tego fakt :) Musiałbyś poprowadzić jakiś sklep żeby wiedzieć jak bardzo to jest wszystko proste ;) Mógłbym długo tłumaczyć dlaczego i po co jest konieczne stałe źródło powtarzalnych dostaw i jak ciężko jest zdobyć stałe i pewne kontakty handlowe, ale to chyba jest oczywiste.

Link to post
Share on other sites
Mamy w ofercie kamizelki BCB i jak dotąd nie sprzedała się żadna, bo kosztuje ponad dwa razy tyle co kopia, a tak na dobrą sprawę, jak wiele osób potrzebuje profesjonalnego sprzętu w maskowaniu DPM w Polsce?

Dużo, tylko, że większość z nich, jak nie wszyscy, ściąga z UK albo bierze z demobilu. ;)

 

Poza tym biorąc pod uwagę to, że SpecOps jest oficjalnym i chyba wyłącznym dystrybutorem Arktisa to ciężko byłoby Wam sprzedawać szpej tej firmy po niższych cenach.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Zgadza się. Po za tym jest jeszcze inny czynnik - biegać w podróbce za 350pln a w oryginale (nawet z demobilu, ale ORYGINALE) za połowę tej sumy, to znaczna różnica.

 

Nawet już nie patrząc na koszty, szpej ISSUE, to jednak ISSUE.

 

Z Arktisem będzie Wam bardzo ciężko. Po pierwsze - na eBayu dostanie się wszystko taniej, po drugie już się SpecOps zaczął w to bawić.

Może HM Supplies?

Tego jest dość mało nawet na eBayu, a niektóre rzeczy są wykorzystywane z powodzeniem przez MoD.

(np starszy model assault packa) po za tym częśc ich rzeczy pewnie już macie w ofercie jako holenderski demobil, bo szyją też i dla nich.

 

Pozdrawiam.

Duncan McLain

Edited by Duncan McLain
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Chodzi tu o zastosowanie wędkarskie, więc estetyka nie gra roli, rozsądnie jest bo wody nie puszcza, pytanie jak z tą zdrowotnością węgla...

 

Teoretycznie oczywiście można znaleźć mundur stricte przeciwdeszczowy, ale wygrzebałem w zasobach takie coś i pytanie czy jest bezpieczne.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chodzi tu o zastosowanie wędkarskie, więc estetyka nie gra roli, rozsądnie jest bo wody nie puszcza, pytanie jak z tą zdrowotnością węgla...

 

Teoretycznie oczywiście można znaleźć mundur stricte przeciwdeszczowy, ale wygrzebałem w zasobach takie coś i pytanie czy jest bezpieczne.

 

To troszkę jakbyś pytał, czy zdrowo jest nosić maskę przeciw gazową, bo nie chcemy sobie poparzyć twarzy. Co prawda możemy posmarować się kremem do opalania [który zapobiega poparzeniom] ale skoro już mamy taką maskę...

 

Odpowiedź na Twoje pytanie jest zatem prosta i oczywista. ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Nie są dzielone. Wchodzą 3 airsoftowe magi, przy czym trzeba zaznaczyć, że są one krótsze od tych prawdziwych i ja np. mam na spodzie ładownicy wypełnione paczkami chusteczek by mi odpowiednio wystawały by je łatwo wyciągać. Uważam, że zmieszczą Ci się do takiej ładownicy 2 magi do AK i będa minimalnie za długi by zamknąć ładownicę do końca.(Możesz zarówno zamknąć klamrą jak i rzepem)

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

To jakaś nowa moda - mocowanie bagnetu lub noża do szelek? Jeśli masz bagnet - nosisz go w pochwie na bagnet (abyś sie nie pociął ani nie dziabnął, do bagnetu masz metalową żabkę). Pochwę bagnetu nosisz zawsze przy pasie oporządzenia - nie na szelce. Jeśli masz scyzoryk - przewiąż go sznurkiem, scyzoryk do kieszeni, a sznurek zachacz o szluwkę spodni lub guzik kurtki. Jeśli masz "nóż" - to noś go tak, jak się nosi bagnet.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...