Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska jako wyposażenie / częśc munduru


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wolę być siwy niż martwy.

 

Bardziej bym się bał uszkodzeń szyjnego odcinka kręgosłupa. Podobno rosyjska Sfera wytrzymuje trafienie z AK, ale jeśli masz zapięty pasek pod brodą to może złamać kręgosłup, dlatego np. Alfowcy nie zapinają tych pasków.

Link to post
Share on other sites
Maska nie jest elementem wyposażenia zwykłego strzelca ale obsługi śmigłowców i broni pokładowej na pojazdach.

Jest w dwóch wersjach- zarówno dla piechoty, jak i obsługi pojazdów.

Wiesz- z jakegoś powodu standardowym strojem żołnierza nie jest pancerz sapera. Ma on nie tylko zabespieczać, ale też zapewnić odpowiednią mobilność. Jeśli miałym przez takie coś składać się do strzału o 2sekundy dłużej, to bym to wypieprzył w cholere, bo prędzej by mnie to zabiło, niż pomogło.

A jeślic chodzi o pożądny wygląd- nie mów że to nie jest ważne. Mimo wszystko ma to duży wpływ wybór wyposażenia. Nie każdy żołnierz weźnie sprzęt w którym bedzie wyglądał jak kretyn i nie próbuj mi wmówić że jest inaczej :) Tak samo postępują komisje- przypominam że sukces P90 mógłby być o wiele większy, gdyby nie jego fikuśny kształ, który zniechęcił cała masę odbiorców (pomimo że jest to świetna broń).

Link to post
Share on other sites

Egh- ilu się zdecydowało? Sześciu? Wytłumacz mi dla czego nie jest to standardowym wyposażeniem żołnierza. Wiele jest takich pomysłów- podczas drugiej wojny także obkładali shermany workami z piaskiem, żeby się chronić przed Tygrysami (mam pisac z jakim skutkiem?) Niemieckie hełmy, podczas pierwszej wyjmy światowej miały możliwość dołożenia do nich płyty pancernej na czole- jakoś z tego zrezygnowano- dla czego? Moim zdaniem jest to kojelny pomysł mający niekórym,tego potrzebującym, zapewnić komfort psychiczny a nie realne podwyższenie wartości bojowej.

Nie neguje faktu, że osłona balistyczna dolnej części twarzy jest dobrym rozwiązaniem, a jedynie tego wynajazku, przystosowywanego na siłe do istniejącego wyposażenia. O niebo lepszym pomysłem było by zboduowanie takiego patentu od podstaw, zintegrowanego z hełmem i pozwalającego na złożenie się do strzału (wystarczy obejżeć projekty ad. land warrior).

 

Ps. Foka- czy to nie ironia że przed chwilą jeździłęś po wszystkich maskopodobnych wynalazkach a teraz ze wszystkich sił jednej bronisz?

Link to post
Share on other sites
Egh- ilu się zdecydowało? Sześciu? Wytłumacz mi dla czego nie jest to standardowym wyposażeniem żołnierza.
Bo to nowy produkt? Jeszcze nie kontraktowy i niewielu prywatnie na to stać? Jest dopiero wprowadzany?

 

Ps. Foka- czy to nie ironia że przed chwilą jeździłęś po wszystkich maskopodobnych wynalazkach a teraz ze wszystkich sił jednej bronisz?
Nie sugeruj, że mówiłem coś czego nigdy nie powiedziałem :evil:. Byłem i jestem przeciwnikiem masek paintballowych. Nigdy nie sprzeciwiałem się osłonom balistycznym czy maskom pgaz.
Link to post
Share on other sites

Wystarczy poczytać na stronce tego wynalzku żeby się dowiedziec że:

1) te "maski" są z założenia dla "mount personell" czyli nie dla piechociarzy tylko dla załóg (jak wspomniał Foka) wozów, śmigłowców, czy obsługi stanowisk artylerii czy innych wynalazków.

2) aktualnie jak można zrozumieć tekst: >"It is currently being used in Iraq, by select USMC personnel"< są testowane/używane przez WYBRANY personel czyli sa w fazie TESTÓW nikt nie może się na nie zdecydować lub nie, niekt nie może sobie wybrać że je chce bądź nie.

 

Konkluzja: Jak się okaże że "selected personnel" oceni ich przydatność na minimum dobrą i wskazaną to możemy byc pewni że cos takieog zacznie się masowo pokazywać w USMC a może i potem w USArmy. Kwestia myślę czasu jaki jest potrzebny na wdrożenie systemu Land Warrior w 100% będzie odpowiadała czasowi potrzebnemu na wprowadzenie tego typu "masek"

Jak wszyscy zapewne wiedza armia US jest jedną z formacji która wyjątkowo dba o "zdrowie" swoich żołnierzy na polu walki więc każdy taki wynalazek po pozytywnym zaopiniowaniu ma szansę wejść do "linii".

Link to post
Share on other sites
Nie sugeruj, że mówiłem coś czego nigdy nie powiedziałem :evil:. Byłem i jestem przeciwnikiem masek paintballowych. Nigdy nie sprzeciwiałem się osłonom balistycznym czy maskom pgaz.

 

Taaa!!!

Tyle, że nie pamiętam żeby temat dotyczył masek pgaz, a o osłonach balistycznych w kształcie masek paintballowych (lub podobnych) nie wiedziałeś. Olśnił nas dopiero kolega publikując zdjęcia Australijczyków.

Link to post
Share on other sites

Pokaż mi osłony balistyczne przypominające maski PB? Australijczycy noszą maski PB które maja zerową osłonę przed pociskami. A maskę pokazaną przez britisha znam od jakiegoś czasu, ale ponieważ jest ona przeznaczona dla załóg nie brałem jej w ogólę pod uwagę (pomijając, że nie jest podobna do PB)

Link to post
Share on other sites
Wystarczy poczytać na stronce tego wynalzku żeby się dowiedziec że:

1) te "maski" są z założenia dla "mount personell" czyli nie dla piechociarzy tylko dla załóg (jak wspomniał Foka) wozów, śmigłowców, czy obsługi stanowisk artylerii czy innych wynalazków.

1st gen. facial armor sysem- Heavy Duty/ Crew Served Weapons

2nd gen. facial armor sysem- Lightweight/ Infantry

Link to post
Share on other sites

sory, że z takim opóxnieniem, ale nie miałem dostępu do internetu przez parę dni, więc:

jak ktoś będzie ich odzworowywał to też ci się niedobrze będzie robiło?

nie, niedobrze mi się zrobi jak ktoś będzie odwzorowywał np Amerykanów, gdzie maska (jakakolwiek) jest wielka żadkością. Wiem poco ludziska noszą maski do paintballa w AS. Poprostu jakoś traci rozgrywka na ogólnym klimacie... ale nic mi do tego - chcą niech noszą, nie moja sprawa.

Link to post
Share on other sites

taka maska pewnie klimat troche psuje ...

Ale jak bd się stawial na oficjalnych strzelankach .. i bede mial porządny sprzęt... to RACZEJ zaopatrze się w to "cudo"

 

Mi na prawde zalezy na ząbkach.

 

Chyba nalezy minimalizować urazy ... nawet ceną "jakości" zabawy.

No wlasnie. Zabawa ... a ząbki nie grzybki, po deszczu nie rosną.

 

takie moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

jest taka fajna maska ktora uzywaja dawcy nerek :)

maska (siega pod oczy) zrobiona jest z pianki ktorej nazwy nie pamietam

bedziesz wygladal w niej jak scorpion lub sub zero z MortalK ale przynajmniej lepiej niz w masce paintbolowej

 

przygladalem sie z bliska maskom P. i zrezygnowalem z pomyslu wyposazenia sie w takiego typu maski, nie chce wygladac jak 'troopsy' z gwiezdnych wojen :)

Link to post
Share on other sites

@Rzez: dawcy nerek = motocykliści i mant3zowi chodziło chyba o maski neoprenowe pod kask a nie dla skoczków :wink:

 

@Navy wiesz może jak przez coś takiego widać i jak działa? Jeśli od środa widać jakby siatkę(cos w rodzaju reklam na szybach autobusów i tramwajów) to ja dziękuje :?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Działa to na tej samej zasadzie, ale weź pod uwagę, że reklam w tramwaju nieoglądasz z odl 1cm, a z 20cm. Przyłóż kiedyś czoło do okna z reklamą to zbaczysz :D

Ogólnie troche przyciemnia i ma się wrażenie jakby się patrzyło przez jakąś siatkę ale da się grać. Przez jakiś czas miałem taka naklejkę (camo woodland) i nie przeszkadzało mi to specjlanie (ok pół roku).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...