Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska jako wyposażenie / częśc munduru


Recommended Posts

@Rzez: dawcy nerek = motocykliści i mant3zowi chodziło chyba o maski neoprenowe pod kask a nie dla skoczków :wink:  

 

Wiem. Dalem OT...

 

Navy - można od tego dostać jakiegoś oczopląsu? Reklamy na autobusach są robione w podobny sposób, a po kilkuminutowym wpatrywaniu się w taka szybę, oczy latają :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Przyłóż kiedyś czoło do okna z reklamą to zbaczysz

 

A myślisz że dlaczego ludzie w tramwaju dziwnie się na mnie patrzą :) ?

 

Inna sprawa że w goglach siatka jest pewnie drobniejsza. Mnie chodziło tylko o zasadzę działania i już wiem - dzięki :D

 

można od tego dostać jakiegoś oczopląsu

 

Myślę że problem będzie ten sam co w maskach siatkowych – niektórzy sobie chwalą a innych boli głowa(ktoś tłumaczył że oko „nie może się zdecydować” czy ogniskować obiekt tuz przed nim czyli siatkę, czy też te w oddali – jakoś tak to szło :P )

 

Pozdrawiam!

 

P.S. Acha, żeby nie było, ani w goglach z wspomnianą naklejką ani w masce siatkowej nigdy nie grałem.

Link to post
Share on other sites
Navy - można od tego dostać jakiegoś oczopląsu?
Tak.

Również martwicy wątroby, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgu i niewydolności nerek.

 

A myślisz że dlaczego ludzie w tramwaju dziwnie się na mnie patrzą :) ?
Bo głupio wyglądasz? :P
Link to post
Share on other sites

fajne te naklejki... :D obawiam sie ze jak zdazy sie sytuacja w ktorej znajada sie ludzie starsi, przypadkowo zablakani w lesie a my wyskoczymy z jakas alienowata naklejka to moze sie to skonczyc tragicznie. Taki przypadek miala osoba ktora mnie namawia do zabawy w ASG. Starsza pani praktycznie zemdlala na widok moich kolegow ktorzy przypadkowo przebiegajac przez drozke w lesie natrafili na pare idacych staruszkow, ci na widok osobnikow w moro + kominiarki, gogle, bron itp. wpadli w totalna panike. Dziadka zamurowalo a babka poleciala na plecy :( cale szczescie nic sie nikomu nie stalo.

Link to post
Share on other sites
  • 11 months later...

Naprawdę polecam maskę G&P - jest gdzies na specszopie.

 

subiektywnie na +

 

- dobrze chroni przed mocnymi tunningami

- b.wygodna - nawet z wielkimi goglamii i helmikiem - swoboda oddychania

- nie spadywuje

- nie pocisz sie

- nie wplywa na parowanie gogli

- nie krepuje ruchow

- mroczna :)

 

na -

 

- niewygodna jesli nosisz ciasne okularki

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 1 year later...

Jeśli chodzi o maski, może dobrym pomysłem byłoby zrobić taką własnoręcznie przy pomocy tego. Nazywa się to Polymorph, a na rynku amerykańskim Shapelock. Jest to palstik ktory po podgrznaiu w wodzie do okolo 60 C można formować jak plastelinę. w ten sposób można wykonać osłonę twarzy, którą następnie można ukrywać pod kominiarką/arafatką (lub pomalaować na czarno i nie ukrywać).

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Dam jakieś info o mojej home-made masce, może komuś się to przyda. Tak więc maska jest bardzo prostą konstrukcją, składa się głównie ze stalowej siatki, siatki maskującej, gąbek, które przylegają do twarzy (np. takie z gogli) i gumki która dociska całość do twarzy (najlepiej takiej dość szerokiej z gogli). Ja właśnie użyłem do tego starych gogli (gumka i gąbki), stalową siątkę wziąłem ze starego sitka, a kawałek siatki maskującej również ze starej siatki maskującej, a jak to złożyć ?

 

No więc stalową siatkę profilujemy do twarzy (młotkiem, czy nawet w rękach), gąbki można spokojnie przyszyć do wyprofilowanej już siatki. Potem przymocować gumkę odpowiednio (ja zrobiłem dwa podłużne otwory na ok 3-4 cm i wsadziłem tam plastikowe końcówki od gumki od starych gogli - trzyma się bardzo dobrze). Przyszywamy potem na to od zew. strony maski odpowiedniej wielkości kawałek siatki maskującej (zakrywa metaliczny kolor siatki i maskuje ryjek). Na koniec polecam dociąć siatkę co by pasowała do naszej ochrony oczu. Tak mniej więcej powinien wyglądać efekt tego co ma nam wyjść

pic00004.th.jpg

 

Efekt jest taki, że nijak to wpływa na oddychanie (ważna tutaj jest siatka maskująca bo ma otwory, kawałka materiału nie polecam używać, przez wzgląd, że cała idea dla której powstała maska pójdzie się paść - nie będzie się dało oddychać dobrze), chroni twarz spokojnie nawet przed 520 fps (sprawdzone na mojej masce) z przyłożenia. No i oczywiście główna rzecz przez która ta maska jest świetna w swojej prostocie - nie parują gogle. Przy okazji mamy zamaskowany ryjek i nie przeszkadza to w celowaniu - przynajmniej u mnie przy G36. Tak wygląda to to na twarzy:

pic00015.th.jpg

 

Pomysł nie jest jakiś genialny, ale bardzo dobrze się sprawdza, jest proste i tanie w konstrukcji, a i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że lepsze od każdej maski neoprenowej, arafatki czy maski PB - mówię z doświadczenia, bo miałem i używałem, ale ta maska jest kwintesencją moich przemyśleń i doświadczeń z pola ;-).

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Patent Gogina zmotywował mnie do ruszenia tematu ochrony twarzy. Prawdopodobnie będzie to coś bardzo podobnego o ile uda mi się zgrodzadzić wszystkie niezbędne "składniki". Relacja niebawem :)

 

Pozwoliłem sobie również na zapoznanie się z ofertą masek oferowanych przez sklepy internetowe. Logicznie zdaje się wyglądać np. ta...

 

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1802

 

Czy któraś z działających tutaj osób może wypowiedzieć się na jej temat? Zastanawiam się po prostu jak takie "neoprenowe coś" faktycznie ma się do ochrony twarzy. Spełnia swoje zadanie czy może raczej tylko sporo kosztuje, wkurza i przeszkadza? :)

Link to post
Share on other sites
Czy któraś z działających tutaj osób może wypowiedzieć się na jej temat? Zastanawiam się po prostu jak takie "neoprenowe coś" faktycznie ma się do ochrony twarzy. Spełnia swoje zadanie czy może raczej tylko sporo kosztuje, wkurza i przeszkadza?
Poczytaj sobie na forum, było.
Link to post
Share on other sites

Faktycznie, jest nawet cały temat, z którego możemy dowiedzieć się że ta maska G&P to w sumie niezły szit (czyli bez zaskoczenia) :)

 

A swoją drogą, szkoda wielka, że temat ochrony twarzy traktowany jest przez producentów sprzętu ASG nieco "po macoszemu". Non stop pojawiają się nowe repliki, gogle, ammo itp, a sprawy podstawowe (bezpieczeństwo) latami stoją w miejscu...

Link to post
Share on other sites

A co tu kombinować? Arafatka albo kominiarka na gębę, jak ktoś się boi skaleczyć w buźkę. Albo szczęka bokserska jeśli boisz się stracić zęby. A nade wszystko - umiaru w sianiu kompozytem.

 

Do tej pory wszystkie rany twarzy po trafieniu kulkami mi się ładnie zagoiły. 400 fps z pięciu metrów - seria na twarz. Trzy kulki w górną wargę i kącik ust. Bolało, ale tylko chwilę.

 

Pojedynczy strzał w gębę z ok. 10 metrów kulką 0.30g albo 0.36g. Nie pamiętam dokładnie. Trochę dłużej się goiło niż powyższy przypadek.

 

W obydwu sprawę złapałaby arafatka zawinięta na twarzy, ewentualnie kominiara.

Edited by Ohtar
Link to post
Share on other sites

W obydwu sprawę złapałaby arafatka zawinięta na twarzy, ewentualnie kominiara.

 

Oj jeśli dostaniesz po zębach to nawet przez kominiarkę widziałem jak tracili uzębienie - no chyba, że używasz tej kominiarki zrobionej z jakiegoś grubszego materiału. Ja tą maskę zrobiłem właśnie po to by nie mieć pewnych wad innych osłon zębów/twarzy - np. ochraniacz bokserski - nie dość, że utrudnia wymowę w znacznym stopniu to i oddychanie(taki podwójny), a w maseczce tej można normalnie się porozumiewać i oddychać. Nie będę się rozpisywał bo każdy używa i tak to co lubi i to co mu pasuje ;-).

 

Tak czy owak, wczoraj zobaczyłem info o takiej ochronie twarzy: http://www.brass-guard.com/

 

Wersja "uboższa" to praktycznie taka sama maseczka, której opis zrobienia dałem wcześniej - choć ja zrobiłem już ją miesiąc temu, więc na pomysł wpadłem niezależnie od tej firmy, ale fajnie, że będzie można taką maskę kupić.

Edited by Gogin
Link to post
Share on other sites

Lub Obcy.

Ta zabawa wymaga sporej kontroli w tym również kontroli kąta między szczęką a żuchwą czyli innymi słowy kontroli rozdziawienia japy.

Przy zachowaniu omawianej kontroli oraz po zwalczeniu odruchu suszenia zębów do aparatu fotograficznego na każdym kroku, poziom bezpieczeństwa zapewniany przez arafatki, buffy, kominiarki i wrapy jest wystarczający.

Link to post
Share on other sites

interesowała by mnie ta maska ze stronki "brass-guard" .. fajnie by było jakby ktoś kto zna rosyjski był tak dobry i wybadał za ile taka pełna maska ( coś takiego jak ta w multicamie mnie interesuje ) :P

 

Gogin gdzie idzie dorwać taką siatkę :) bo może sam postaram się cos podobnego sklecić

Link to post
Share on other sites

Wysłałem do nich maila z pytaniem o ceny, opcje wysyłki itp już jakiś czas temu. Póki co cisza, więc albo olali temat albo grają na czas ;) Tak czy inaczej - gdy pojawi się jakieś info dam znać w odpowiednim temacie.

Edited by Reka
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...