Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Maska jako wyposażenie / częśc munduru


Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nigdy nie miałeś maski PB na twarzy, nie?  

W obu punktach nie masz racji.  

Przejrzałeś mnie :wink: , ale z tajniakami dobrze trafiłem :P

 

Swoja drogą to z tym oddychaniem nie jestem przekonany, nawet jeśli z parowaniem się pomyliłem to na pewno łatwiej oddychać przez plastik z dziurkami niż „gęsty” materiał((zrobiłem test na płytce przy twarzy).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Źle nie ale jak goście z gwardii przybocznej Vadera to na peeewno :P

 

W sumie jak kto lubi niech se zakłada :P przecież to nie mój problem tylko tego "ktosia" Z drugiej strony zawsze jak się taki wychyli zza muru to można przynajmniej bez skrupułów wywalic mu jakiegoś burst fire-a w głowe :)

 

Zawsze jeszcze można się tak "osłonić" to wygląda full profi :P

LINK

Link to post
Share on other sites
Zawsze jeszcze można się tak "osłonić" to wygląda full profi :P

O mój Boże- czy to jeden z tych śmiesznych ludków które w pierwszej części SW strzelały do C3PO a potem zawlokły go do tego dużego czołgu? :D Oni naprawde istnieją 8O

 

Jeśli ktoś chce mieć naprawde profesjonalny wygląd i koniecznie nosić pełną maskę, polecam to: http://www.specops.superhost.pl/images/SAS.../SASR_diver.JPG

:D

Link to post
Share on other sites
Jeśli ktoś chce mieć naprawde profesjonalny wygląd i koniecznie nosić pełną maskę, polecam to: http://www.specops.superhost.pl/images/SAS.../SASR_diver.JPG

:D

Ganiać tak w oporządzeniu płetwonurka...? Eee, może i fajne tylko trzeba dobry teren znaleźć....

 

Ja ze swojej strony moge zaproponowac maski zimowe/maskujące SS. Jak komuś taka osłona nie bedzie wystarczać zawsze moze usztywnić jakimś plastikiem czy czymś. http://www.thuringenmilitaria.com/pictures/mask.jpg

Link to post
Share on other sites

Tak OT może, wyczytałem wczoraj w Technice Wojskowej, że docelowy hełm armii amerykańskiej do programu LandWarrior (czy jak ten program się nazywa ogólnie lub dla hełmów) ma być zamknięty.

 

Wydaje mi się, że trudno powiedzieć cokolwiek na temat masek - są różne środowiska, które się bawią w airsoft w różny sposób. Navy podaje przykład środowiska, które kładzie (w większości) większy nacisk na klimat niż na liczenie fragów i wyścig zbrojeń - jest jednak masa środowisk, nie tylko w małych miasteczkach, gdzie podkręcanie osiągów broni wydaje się graczom jedynym sposobem zlikwidowania rzekomych lub autentycznych "terminatorów" oraz zapewnienia sobie przewagi w dążeniu do "zwycięstwa" (znowu, typowe nie tylko dla młodych). W takich środowiskach ja też chyba założyłbym maskę.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
Tak OT może, wyczytałem wczoraj w Technice Wojskowej, że docelowy hełm armii amerykańskiej do programu LandWarrior (czy jak ten program się nazywa ogólnie lub dla hełmów) ma być zamknięty.  

Kret

Ostatnie jego zdjęcie wyglądało jak hełm na motocykl... prznajmniej nie będzie problemu żeby znaleść substytut do rekonstrukcji ;)

 

Ewentualnie można też mówić że się robi rekonstrukcje policjana z Equilibrium ;)

Link to post
Share on other sites
Przepraszam za głupie pytanie i offtopic, ale dla czego ten karabin jest czerwony?
Prawdopodobnie broń treningowa. Poszukaj w googlu hasła "red guns". Ogólnoświatowe oznaczenia to:

czerwony - broń treningowa niedziałająca. Od gumowych do walki, po z działającąmechaniką ale pozbawionych możliwości wystrzelenia czegokolwiek.

niebieski - FXy

 

Swoja drogą to z tym oddychaniem nie jestem przekonany, nawet jeśli z parowaniem się pomyliłem to na pewno łatwiej oddychać przez plastik z dziurkami niż „gęsty” materiał((zrobiłem test na płytce przy twarzy).
Taki test nie jest nic wart, bo maska otacza Ci prawie całą głowę. Na pewno oddycha się łatwiej niż przez mokrą kominiarkę :lol: Ale normalnie... Myślę, że mniej więcej tak samo. Po 2-3 meczach z części maski na przeciwko ust woda z oddechu po prostu ścieka strumieniami. A parowanie jest niestety stałym problemem paintballistów, to w końcu JT wymyśliło montowanie wentylatora nad goglami.

 

źle to wygląda czy co??
Co najmniej dziwnie. Jak ja mam wybór czy biegać w upale w masce PB czy w kominiarce zdecydowaniei wybiorę kominiarkę.
Link to post
Share on other sites
To Robson wymiotuj na tych Australiczyków... jak ktoś będzie ich odzworowywał to też ci się niedobrze będzie robiło?

 

Wukasz-te maski są używane tylko i wyłącznie do treningów, FXów używa też ZOA czy GROM. Umożliwia to trening force on force (czy jakuś tak :wink: ), natomiast to co GROM czy ZOA zakłada na akcje, dobrze znamy. :wink:

Link to post
Share on other sites

Tak sobie teraz czytam i oczom nie wierzę, mianowicie :

Masek paintballowych żadne siły zbrojne nie używają i wyraźnie odstają one od wizerunku airsoftowca.

 

Po pewnym czasie :

W przypadku Australijczyków nie tylko.

 

Foka, jednak siły zbrojne używają masek, jednak aż tak wyraźnie nie odstają one od wizerunku airsoftowca :lol: .

Link to post
Share on other sites

Wiesz, tylko krowa nie zmienia zdania. To, że wojsko używa masek do treningów było oczywiste zawsze, w tak chętnie cytowanej mojej wypowiedzi miałem na myśli, że nie jest stosowana w działaniach bojowych.

 

Okazało się, że jednak jest (jedna) jednostka na świecie, która ich używa. Nie pozostaje mi nic innego jak uznać ten fakt, i nadal pozostac przy moim zdaniu, że mi sie to nie podoba i uważać, że psuje klimat. A IMHO w AS najważniejszy jest klimat... Jak ktoś zacznie tu odtwarzać TAGa to możemy pogadać o użyciu masek PB w AS, na razie zdania nie zmieniam.

Link to post
Share on other sites
Powinni zatrudnoć lepszego styliste...
To ma ratować zdrowie i życie, a nie wyglądać.

 

Wyjątkowo nie trafiony wynalazek
Gdyby każde wyjście "do pracy" było ryzykiem utraty zdrowia i życia inaczej byś mówił.

 

proponuje obejżeć filmik jak koleś w tej masce strzela z m16...
Maska nie jest elementem wyposażenia zwykłego strzelca ale obsługi śmigłowców i broni pokładowej na pojazdach.
Link to post
Share on other sites

Ale zobacz jaka mała jest ta powierzchnia przy oczach, a jak duża chroniąca niższe części twarzy. A gdyby nie było osłony w ogóle to trafienie w strefę gdzie rykoszet w strone oka może, choć nie musi wystąpić i tak byłoby śmiertelne. Więc ogólnie ochrona balistyczna głowy wzrasta bardzo mocno.

 

Do tego rykoszety mają już zwykle mocno obniżoną energię i jak widać żołnierze noszą pod maskami okulary (pewnie Okley, Wiley-x i podobne) i jest spora szansa, że okulary ich uratują.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...