Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Airsoft w Wikipedii


Recommended Posts

Jak na razie ASG w wikipedii jest bardzo nieznacznie zarysowane. W kategorii ASG (nota bene dziś przeze mnie założonej) są tylko linki do artykułów o TM, CA, ASG (zresztą niepoprawnie napisane) i AEG (to też moje dzisiejsze dokonanie).

 

Zachęcam do edycji, w sumie skoro już _coś_ tam jest, to niech to _coś_ będzie zrobione porządnie. W angielskiej edycji artykuł Airsoft jest bardzo długi i rozbudowany. :)

Link to post
Share on other sites

:ściana:

Ile razy można tłuc do pustych łbów: ASG = Air Soft Guns. Czyli repliki. Hobby (a więc "sport ekstremalny polegający na wcieleniu się w prawdziwych żołnierzy"*) nazywa się Airsoft. Może tu na WMASGowym podwórku nie ma to wielkiego znaczenia, ale jeżeli już chce się coś pisać w Encyklopedii, wypadałoby zrobić to poprawnie.

 

*W życiu nie czytałem bardziej idiotycznego zdania. Czy sport może polegać na wcielaniu się? A poza tym - w "prawdziwych żołnierzy"? WTF?

Link to post
Share on other sites
A może po prostu wkleić to co pisze na WMASG pod tytułem "co to jest ASG?" lub jakoś tak. Chyba wystarczy  :wink:

To musiałby zrobić autor, bo wklejenie tam jakiegokolwiek tekstu oznacza, że tekst zostaje udostępniony na licencji GNU FDL.

Link to post
Share on other sites

Sądzę, że nie da się stworzy jednoznacznej definicji airsoftu, gdyż często fakt jak nazywamy zabawę zalerzy tylko od nas. Przykłady: Niektóre osoby w niektórych LARPach używają ASG i nie jest to airsoft, tylko LARP. Więc nie można by definiować airsoftu po samym fakcie użycia ekwipunku. Jeśli chcielibyśmy definiować airsoft, po tym, co robimy (np. zaawansowany scenariusz), to pojawia się znów problem płynnego przejśćia między airsoftem, a LARPem, zabawą terenową lub czymś podobnym. Tak więc nie będę się rozwodził dalej. Moje stwierdzenie jest takie - nie da się dokładnie sprecyzowa kiedy jest to airsoft, więc definicja nie może wyznaczać ścisłych granic. Co to oznacza? To, że definicja typu "Airsoft to zabawa z użyciem ASG i z przydzieleniem każdemu zadania (np. zdobycie jakiegoś miejsca, lub eliminacja wroga) i polegająca na wykonywaniu tego zadania. Zadanie powinno być tak okroślone, aby była pewna szansa konfrontacji z wrogiem i aby zminimalizować kontakt z osobami nie biorącymi udziału w grze." jest dosyć ogólna i mniejwięcej taka powinna być. Natomiast definicja ASG już raczej nie sprawia problemu. Jeśli ktoś nie jest wtajemniczony, to ASG = Air Soft Gun, czyli broń airsoftowa.

Link to post
Share on other sites
Wystarczy po prostu przetłumaczyć to co po angielsku już jest dość dokładnie przedstawione

Nie wiem tylko jak to jest z prawami autorskimi do tłumaczenia...

Tekst jest udostępniony w wersji angielskiej na GNU FDL, więc można go swobodnie tłumaczyć i wrzucać do polskiej Wikipedii.

Link to post
Share on other sites

Jeśli Ci to w czymś pomoże, zerknij na stronę PolitBiura, konkretnie na disclaimer. Tam masz definicję airsoftu.

 

Pamiętaj, że nawet w wikipedii podajesz źródła z których czerpiesz. Zazwyczaj jako bibliografię - podaj więc na końcu odpowiednie linki.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja miałbym tylko pytanie dlaczego kategoria ASG jest w kategorii broń. Przecież Air Soft Guns nie są w myśl polskiego prawa (i myślę, że prawa każdego państwa również) uznawane za broń. Proponowałbym (jeśli to możliwe) przenieść to do kategorii Sport.

 

Sam tekst o ASG jest pełen błędów i nieścisłości. Na początku jest Air Soft Gun a wiemy, że to są Air Soft Guns poza tym kategoria ASG jest w kategorii Broń (o czym wspominałem), w tekście jest napisane, że jest to broń pneumatyczna a później, że ASG nie są klasyfikowane jako broń, ponieważ energia pocisku jest za mała, w odróżnieniu od wiatrówek (które nota bene z tego co wiem również nie są zaliczane do broni) więc coś tu jest nie tak.

Link to post
Share on other sites
Przecież Air Soft Guns nie są w myśl polskiego prawa (i myślę, że prawa każdego państwa również) uznawane za broń.
Mylisz się, w niektórych krajach jest.

 

Proponowałbym (jeśli to możliwe) przenieść to do kategorii Sport.
AS nie jest też sportem.

 

Na początku jest Air Soft Gun a wiemy, że to są Air Soft Guns
Wiemy? Dlaczego "karabinki pneumatyczne" jest poprawnie, a "karabinek pnumatyczny" nie? Polska jest jedynym krajem, gdzie, nie wiedzieć czemu, na hobby nazywane w każdym normalnym kraju Airsoft, mówi się ASG.
Link to post
Share on other sites
Mylisz się, w niektórych krajach jest.

Mówiłem tylko, że myślę, tzn. że tak być nie musi.

 

AS nie jest też sportem.

Musimy się wtedy zastanowić do czego będzie Airsoftowi najbliżej. Może rzeczywiście do broni, ze względu na to, że używamy replik, ale wtedy trzeba wyraźnie zaznaczyć, że są to tylko repliki i tego się trzymać.

 

Wiemy? Dlaczego "karabinki pneumatyczne" jest poprawnie, a "karabinek pnumatyczny" nie? Polska jest jedynym krajem, gdzie, nie wiedzieć czemu, na hobby nazywane w każdym normalnym kraju Airsoft, mówi się ASG.

Ten artykuł jest o replikach a nie o Airsofcie:

 

Air Soft Gun (ASG, BB-guns) - repliki broni palnej...
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam.Postanowiłem dopisać troche linijek tekstu do definicji "Airsoft" w internetowej encyklopedi Wikipedia.Zrobiłem to ponieważ chciałem ostrzec ludzi którzy nieznaja się na ASG żeby niekojarzyli środowiska prawdziwych graczy z łamaniem prawa przez osoby ktore wykorzystują repliki w zlych celach.......napad na sklep lub strzelanie do pszechodniów,zwierząt i tak dalej.Mam nadzieje że mój wpis oznajmi wszystkim że my gracze niemamy i niechcemy ponosić konsekwencji przez kilku małoletnich idiotow.

 

"NIECH ŻYJE ASG !"

 

p.s Tych ktorzy odwiedzą ten post proszę o kliknięcie na http://pl.wikipedia.org/wiki/Strona_g%C5%82%C3%B3wna

oraz wpisaniu w wyszukiwarce haseł,hasła "airsoft" i sprawdzeniu czy w tekscie znajduje się(wyświetla) moj tekst zaczynający się od słow:"Rozgrywki Airsoft wymagają..."

 

Dzięki.......ASG NIE DLA IDIOTÓW !...my niechcemy mieć z nimi nic wspólnego...

Link to post
Share on other sites

???????? Jesli ci się niepodoba to zrób lepiej.BO jak dotąd to kazdy na forum porusza te tematy odnosnie małolatów lub gosci którzy repliki wykorzystują w zlych celach.........

 

Ale jakos nikt sie niepofatygowal wczesniej by w ogólno dostepnej definicji zadbać ze my za takie zdarzenia niechcemy odpowiadać....

 

Może to i głupie ale mam nadzieje że chociaż troche pomoże przekonać pozostałych że Airsoft to nie zabawki dla debili gdy zaczna sie zakazy......

Link to post
Share on other sites

TAK.......ale zobaczymy co byś powiedzial gdyby był zakaz ASG.

 

Bądzmy szczerzy,przykład o nozach jest smieszny bo ich do krojenia chleba używaja miliony ludzi.......

 

a replik tylko pasjonaci......lub kilka kratynów.

 

W paru krajach Airsoft ma juz na pieńku z wladzami przez nieodpowiednie zachowanie..........a co bedzie jak i u nas do tegop dojdzie?

 

Wkońcu w polsce niema miliona maniaków więc jak jakiś urzedas sie wezmie za to to swoj karabin se na sciane powiesisz.................i zobaczymy czy wtedy też wyjedziesz z pszykładem o nożach.

 

CZe.

Link to post
Share on other sites
Gearbox

From Wikipedia

Skocz do: navigation, szukaj

 

Gearbox (ang. gear- przekładnia (zębata)), to serce karabinów AEG/EAG. gearbox zbudowany jest zasadniczo z silnika, trzech przekładni zębatych

To tam jest przynajmniej 6 zębatek?

 

sprężyny pchającej tłok umieszczonej na prowadnicy, tłoka, cylindra, selektora (element odpowiedzialny za regulacje trybu ognia semi/auto) oraz innych elementów. W replikach uznanych firm gearbox zbudowany jest z metalu. W tzw "tanich replikach" na ogół jest on wykonany z plastiku

 

np. L85 i SAW od STARa ;)

 

Podobnie jest jeśli chodzi o wewnetrzne elementy GB. GB robi się w kilku wersjach. oznaczone są one symbolami V.2 V.3 etc. Nie jest to oznaczenie dotyczące ewolucji wersji GB, a dotyczy wielkości urządzenia.

 

Wielkości?Zawsze myślałem, że chodzi o konstrukcję... o ja naiwny :)

 

Działanie

 

po naciśnięciu spustu uruchamiany jest silnik, który poprzez trzy zębatki przekazuje napęd na tłok. Zębatka skonstruowana jest tak, że zęby ma po jednej stronie.

 

Bardzo ciekawie wytłumaczone :roll:

 

Strona z zębami odciąga tłok do tyłu wypełniając go powietrzem.

Gdy zeby się "kończą" sprężyna zamontowana za tłokiem wpycha go z dużą siłą do cylindra sprężając w nim powietrze, które kierowane jest do komory Hop - Up. Przy trybie ognia "auto" czynność ta jest powtarzana, aż do chwili puszczenia spustu. Przy trybie "semi" po oddaniu jednego strzału tłok pozostaje w stanie spoczynku.

 

Tuning i upgrade

 

GB można tuningować i upgradować. Dostępne są części, które podnoszą moc GB. W standardowym GB można wymienić na mocniejszę: silnik, zębatki, sprężynę tłoka i jej prowadnice, cylinder, tłok, głowice tłoka.

 

Głowicy cylindra, elektryki, dyszy, tappet plate'a itp nie można?

 

 

Kurde... kto to pisał ????

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...