Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Witam.

Do AK Cymki po tuningu chciałbym wrzucić takiego lipolka:

 

http://www.casg.pl/product-pol-600-GE-Powe...25C-Dwupak.html

 

Przyznam szczerze, że nieco się boję tych akumulatorów lecz po przeczytaniu ponad 20 stron tego tematu przekonaliście mnie do spróbowania. Tu moje pytanie. Czy problemu nie będzie stanowiło to, że w kolbie ogniwa będą się o siebie stykały/obijały ?

 

Poza tym mimo wszystko chciałbym zainwestować w tą ładowarkę:

 

http://www.casg.pl/product-pol-601-Ladowar...asilaczem.html)

 

Czy ona automatycznie po naładowaniu lipola wejdzie w stan podtrzymywania ? Proszę o jakąś poradę - w jaki sposób wskazuje ona fakt iż skończyła ładowanie (jakaś dioda lub coś podobnego) ?

 

Z góry dziękuję i nie krzyczcie za noobskie pytania :-F

Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kupiłem takie cudeńko podłączane między lipo a replikę. Powiedzcie mi proszę po co przycisk Reset / Power ?

 

 

f1fab04efa930b37.jpg

 

 

Rozumiem, że po każdym ponownym podłączeniu lipola do tego muszę wcisnąć ten przycisk ? Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie. No i po co reset (w tym samym przycisku) ? Wybaczcie moją "nieelektroniczność". Z góry dziękuję.

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

reset pewnie jak długo sie przyciska. a do czego nie mam pojecia, urzadzenie to niby zabezpiecza li-po przed nadmiernym rozładowaniem ( nigdy nie użyłem i nie bede używał takiego czegoś) nie przepusci też dużego prqadu ze względu na swoja konstrukcję, kable, wtyki.

 

najprosciej bedzie jak zapytasz sie sprzedawcy od którego to "cudo" kupiłeś :)

Link to post
Share on other sites

Mam kolejne pytanie. Czy ktoś probowal lipo z silnikiem PJ'ta? Bo nie rozumiem tego, że przy nimh 8.4 jest taki wolny(ROF). Owszem SP120 ładnie na singlu ciągnie, ale to jest replika szturmówki. Planuję pakiet kokam 7.4v 1350 mAh 30C tylko nie wiem czy będzie jakaś poprawa. Może jednak dać 11.1v od FF, żeby mi tloka nie zajechało?

Link to post
Share on other sites

7.4 lipol dziala mniej wiecej jak 9.6 nimh. Oczywiscie nie zima - bo zima lipole dzialaja lepiej.

11.1 przy 480 fps dawalo mi rofa w augu - jakies 22 k/s.

Bez tloka z wszystkimi metalowymi zebami - nie ma co podlaczac bo zmieli tlok po dosc krotkim czasie.

Druga sprawa - jak kupujesz pakiet to lepiej juz kupic wieksza pojemnosc przy 20-25 C niz mala pojemnosc przy 30 C.

Maly pakiet mozesz za mocno rozladowac (lepiej kupic wtedy monitor napiecia podlaczany pod wtyczke balancera ktory zacznie wyc jak rozladuejsz za mocno pakiet).

 

30C*1350 = 40,5 A

20 C* 2200 = 44 A

Wydajnosc prądowa podobna, koszt pewnie tez, a ryzyko nadmiernego rozladowania mniejsze. Plus dluzej postrzelasz na jednym pakiecie.

Pozostaje jeszcze kwestia wymiarow pakietu.

Link to post
Share on other sites

Mam prośbę.

 

może mi ktoś polecić baterię do zestawu ( wszystko oprócz tłoka już mam ) :

 

M170

zębatki ITU guardera

silnik na razie Ultra Torque Elementa - jak nie pociągnie zestawu to będzie magnum systemy.

BU Systema

Prowadnica łożyskowana Systema

tłok najprawdopodobniej DF ze zwężonymi zębami.

 

strzelanie tylko single.

 

na pewno będzie to 11,1 V tylko nie wiem jaką liczbę dobrać przy parametrze C.

 

chodzi mi oczywiście jak każdemu o szybką reakcję na spust.

 

na tą baterię chciałbym wydać ok 200-250 zł

 

pozdr.

Bocian

Link to post
Share on other sites

Ech nie chce mi się szukać w wątku żeby dać Ci odnośnik do mojego posta w którym jest to wytłumaczone więc Ci napiszę:

 

Współczynnik C jest to współczynnik służący do obliczania ciągłej wydajności prądowej pakietu bądź chwilowej (z dopiskiem np. burst).

 

Przykład:

Pakiet ma pojemność 2200mAh a współczynniki kolejno: 25C i 35C.

 

Z powyższego:

 

2200mAh=2,2Ah

 

(Współczynnik C)x(Pojemność pakietu)=(Wydajność prądowa)

 

25x2,2=55A

 

(Współczynnik C chwilowy)x(Pojemność pakietu)=(Wydajność prądowa chwilowa)

 

35x2,2=77A

 

Przy obliczeniach należy pamiętać o rzędach wielkości ;)

 

Z tego dowiadujemy się że pakiet ma ciągłą wydajność prądową 55A a chwilową 77A

 

Edit:

 

Większość pakietów LiPo można ładować prądem max 1C a inne 2C . Można sobie obliczyć te prądy ładowania z powyższych "wzorów".

 

Milo a gdzie chcesz upchnąć ten pakiet?

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Kicpa szacuneczek za cierpliwość do moich pytań ..hehehe. Upychać go zbytnio nie chcę jako tako. Już tłumaczę. Jestem zwolennikiem tzw. systemu "batki na kolbie". W moim środowisku maniaków sporo osób takiego patentu używa co znacznie ułatwia nam wymiany batki między sobą lub szybszą jej zmianę w razie rozładowania. Poprostu używamy na kolbach ładownic, które służą jako pojemniki na aku ;-) Bez znaczenia czy to emka czy kałach. Często też po wymianie kabli zmieniamy bezpiecznik na samochodowy, który również wprowadzamy do takiej ładownicy i w razie awarii można łatwo zidentyfikować czy przypadkiem nie strzelił. Może traci to trochę na uroku w przypadku odzwierciedlenia "realnego wyglądu repliki" ale za to naprawdę jest baardzo pomocne w trakcie gry.

 

 

 

Większość pakietów LiPo można ładować prądem max 1C a inne 2C .

 

 

Rozumiem, że moja ładowarka:

 

http://www.casg.pl/product-pol-601-Ladowar...zasilaczem.html

 

poradzi sobie z tym pakietem bez problemu ?

 

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.

Milo

Edited by miloslupsk
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...