Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

Niestety. Mam wymiary ok 70x40x20 mm wnetrze puszki. Mogę ją przystawką przedłużyc do ok 98mm ale nie jestem na 100% czy by weszła tam 100mm a nie mówiąc o 107 czy cos. Czy jesli chodzi o prad rozladowania to pod moja konfiguracje powinienem szukać właśnie 30 lub 40C? Jeśli kupie np 35C to znacząco spadnie ROF czy w ogóle nie uciągnie sprężyny?

 

BTW. dzieki za pomoc :)

Edited by jason.jerusalem
Link to post
Share on other sites
  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Im wyższe C tym większy ROF. Gdy kupisz np. batkę 35C to będziesz miał minimalnie wyższy ROF niż 30C i minimalnie mniejszy niż 40C ;) Ale np. 25C też będzie ok. To już Twój wybór. Ta co podał Snipernr1 będzie ok lecz jeśli kupisz z taką pojemnością a 2 batki to dokup też LiPo alarm i kontroluj napięcie na celach bo jak spadnie poniżej 3V/cela to w najgorszym wypadku batka do wywalenia.

Link to post
Share on other sites

Panowie, szybka piłka. Który z pakietów będzie wydajniejszy przy emce G&P + lvl 1. Pytanie ukierunkowane na ROF.

 

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17283__Turnigy_nano_tech_2000mah_2S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17287__Turnigy_nano_tech_1300mah_2S_25_50C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html

 

Teoretycznie oba mają zbliżoną wydajność prądową, odpowiednio 30A oraz 32,5A tyle, że różnią się pojemnością (2000mAh vs 1300mAh) i parametrem C (15C vs 25C). Aktualnie używam pakietu GE POWER 7.4V 1500 20C, który ma w zasadzie identyczną wydajność (30A) Tutaj pojawia się pytanie, odczuję w ogóle jakąś zauważalną różnice w szybkostrzelności - czy to z racji większej pojemności w przypadku pierwszej lub wyższego współczynnika C przy drugiej - przy przesiadce na jedną z ww. baterii w porównaniu do tej, której aktualnie używam czy po prostu gra nie będzie warta zachodu?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od razu zaznaczam, że jestem ogórkiem w temacie Lipolów, więc proszę o łagodny wymiar kary. :wub:

Do brzegu, muszę zmienić kolbę, bo zupełnie nie pasuje mi do tego co chcę osiągnąć, a to łączy się ze zmianą baterii. Aktualnie mam 9,6V SANYO RC do kolby SF i nie zmieniłbym jej na nic innego, ale tylko lipolek pasuje do prowadnicy. Problem w tym, że w prowadnicy mam już mosfeta. Replika śmiga w okolicach 450-460 fps na silniku neodymowym i kabelkach niskooporowych, więc skłaniam się do 11,1, bo lubię szybką reakcję na spust, trybu wojna nie używam. ;) Kabli nie mogę przenieść na przód i zastosować puszki, bo ona służy już do czegoś innego. Tak więc w końcu pytanie. Czy prowadnica pomieści i mosfet i baterię? Czy jest jakaś bateria o dobrej pojemności tj. koło 2000 mAH o takim napięciu jak pisałem wcześniej, bo z tego co widziałem to max chyba 1600. Czy zamiast tego 11,1, Turnigy nano 2000mAh 7,4V da radę, żeby nie było gorzej niż jest na chwilę obecną. Nie mam możliwości dokonania jakiegokolwiek pomiaru, bo jestem daleko od domu. :huh:

Link to post
Share on other sites

Johann, obawiam się, że za dużo wymagasz. Pakiety 11.1v są dość duże i wątpię, żeby jakikolwiek zmieścił się w prowadnicę kolby, jak ogarniesz jakieś "sticki" (tylko Turnigy Nano-Tech robi ogarnięte sticki LiPo, przynajmniej ja nie znam żadnych innych) to może, ale musiałbyś naprawdę konkretnie pomierzyć.

Tyle, że takie sticki do prowadnicy są naprawdę długie, wątpię, że to wszystko zmieści się razem z mosfetem, jeśli nawet to zniknie regulacja kolby w zakresie 0-2 powiedzmy.

Ja mam koło 400fps w KWA i używam mocnego 7.4V 45C co daje fajny ROF i prześwietną reakcję na spust, przy 450 chyba jednak lepiej załadować 11.1 nie najmocniejsze(do 30C), bo 7.4 już mogłoby powoli nie wystarczać.

 

Aha no i różnicy między takimi Sanyo RC 9.6, a mocnym LiPo 7.4 za bardzo nie będzie. Najwyżej na niekorzyść LiPo niestety, pomijając oczywiście działanie w mrozie, wagę i inne oczywiste pozytywne strony jakiegokolwiek Lipola.

 

Jaką kupujesz tą nową kolbę tak swoją drogą? Rozejrzyj się: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__378__85__LiPo_LiFe_NiMH_Battery-Turnigy_nano_tech.html

 

P.S. A ładownica na kolbę? Wtedy wsadziłbyś 11.1 nawet i z 3000mAh :d

Edited by piotrekltk
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze primo dzięki za odpowiedź.

Po drugie primo na hoppy kingu znalazłem taką bakteryjkę nano-tech 1200mah 3S 15~25C. Przy jej cenie i shippingu to nawet dwie bym wziął. Tylko czy 11,1 pomieści się w prowadnicy z mosfetem :blush:

Po trzecie primo, ultimo, kolba to zwykła emkowa na wzór kolby LE. FR innej nie używało w tym okresie i ani ładownica na kolbę, ani inna kolba w grę nie wchodzą. :blink:

Link to post
Share on other sites

No to problem jest tylko i wyłącznie z długością. Prowadnice są mniej więcej takie same także tak:

Długość prowadnicy to jakieś 15cm(pamiętajmy też, że w środku jeszcze jakoś musi przejść śruba, trzeba to wszystko skęcić itd..

Szerokość/wysokość wejdą baterie poniżej 2,5cm.

 

Tylko tak patrzę.. Ja również mam mosfet w prowadnicy i zajmuje mi to 3/4 jej długości żeby wszystko można było wygodnie wkładać/skręcać itd. Także na dobrą sprawę na oko będzie jakieś 9cm miejsca i to na upartego przy jak najkrótszych kablach i małym mosfecie(Masz mosfet z AB?). U mnie jest może 4cm miejsca.

 

Ta bateria powyżej ma na dobrą sprawę 13cm długości nie mówiąc już o wtyczkach które też z 1-2cm zajmują. Podsumowując wciśniesz jakoś, ale raczej regulacja kolby zostanie w zakresie 3-5 max na moje oko. No chyba, że masz mosfet bez AB który nie zajmuje tak jak u mnie łącznie z rurkami termokurczliwymi 7cm tylko mniejszy jakiś 3-4cm. Trochę się napocisz przy wyjmowaniu/wkładaniu tego wszystkiego, ale powinno dać radę.

Link to post
Share on other sites

Witam. Zastanawiam się nad zakupem bateri LiPo lecz nie wiem czy kupić 7.4v czy 11.1v. Replika to M4 G&P Sam-R, w środku wymienione kilka części :

 

- Sprężyna M130

- Zębatki Prometeus triple torque up

- Zestaw cylindra systema energy

- Tłok Ultimate

- Prowadnica łożyskowa

 

Kable w replice są zwykłe tylko styki są wymienione na King-Arms, czy do bateri LiPo muszę wymienić kable czy mogą zostać zwykłe? Replika osiąga 460-470 fps-ów. Chciałbym uzyskać rof na dosyć dobrym poziomie, jaka bateria będzie lepsza 7.4 czy 11.1? Macie jakieś konkretne propozycje?

Edited by pasti1906
Link to post
Share on other sites

A na bateri 7.4 jaki osiągne ROF?

 

Zależy też od silnika, jak masz ten stockowy high speed to ja bym szedł w 11.1 szczególnie że masz wyższe przełożenie na zębatkach. Ale najlepiej sprawdzić pożyczając od kogoś batki do testów. Przy 11.1v rof około 20bb/s więc spory.

Link to post
Share on other sites

Bierz 11.1.Masz zębatki o dużym przełożeniu,przez co rof na 7.4 może być mało zadowalający.Jednak tłok bym przy 11.1 wymienił na jakiś z metalowymi zębami np.jbu,bo tego szybko spiłujesz.Wiem bo taki miałem i długo na 11.1 nie uciągnął ;)

 

Jak chcesz lipole to w tej kolejności bym szukał

 

1.Turnigy nanotech,Reddox,Zwykły turnigy,Zippy,

2.Gepower,powerbean

 

Nie patrz na airsoftowe lipole,bo stosunek cena/jakość jest do bani.Jak masz miejsce,albo nie przeszkadza ci ładownica na kolbie to bierz modelarski pakiet.

 

Nanotechy,i Reddoxy są w różnych kształtach,i mają dość dobre parametry.W nie bym głównie celował.

 

 

Co do rofu to wszystko zależy od przełożenia zębatek,i silnika.Ja na zębatkach shs 16:1 silniku eg1000 i batce 11.1 20c mam około 22k/s.Kolega przy przełożeniu 100:300 ma jakieś 13-15 k/s przy tej samej baterii i silniku neodymowym

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

To widocznie ja miałem jakiegoś pecha co do tłoka ultimate,bo po 4k kulek zębatki już nie miały za co łapać.(może dlatego,że siedziało m140 i rof 20k/s ^^,przy czym strzelane głównie było na singlu)

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

To widocznie ja miałem jakiegoś pecha co do tłoka ultimate,bo po 4k kulek zębatki już nie miały za co łapać.(może dlatego,że siedziało m140 i rof 20k/s ^^,przy czym strzelane głównie było na singlu)

 

Ja na razie używam z M150, ale przy tym tłoku podkładkowanie musi być idealne bo jest wąsko, co prawda sam dużego przebiegu nie mam, ale czytałem opinie że w świniaku na M140 śmiga elegancko. Ale co by nie było M130 to nie jest jakiś hiper spring więc na pewno wytrzyma

 

Co do ilości C to lepiej weź 11.1 z małym niż 7.4 z dużym. Zawsze przy upgradzie nie musisz batki zmieniać. Powiem Ci tak mi przy ubitym springu M130, silniku Guarder ITU i stockowych zębatkach G&P muli na 7,4v 20C. Na 11.1V 20C jest już przyzwoicie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...