Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pakiety LiPo


Recommended Posts

  • Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam pytanie, czy używanie Li-Pola bez żadnych Mosfetów i alarmów jest rozsądne?:D

 

 

Mosfet odciąża styki, więc zamontowanie go jest rozsądne:) chyba że chcesz mieć styki do wymiany do kilka tysięcy kulek:)

 

Szczególnie warto bo teraz ludzie sprzedają to za śmieszne pieniądze, paczka kulek więcej kosztuje:)

 

A jeżeli chodzi o alarm to na początku sprawdzaj miernikiem (koszt ten sam co alarm) jak się ma napięcie do ilości wystrzelonych kulek i będziesz wiedział kiedy nie przekroczyć granicznego napięcia i przy okazji będziesz wiedział czy ładowarka równo balansuje napięcie na ogniwach

 

pozdro

Edited by kosteQ86
Link to post
Share on other sites

Nie używam żadnych alarmów, (pakiety po 3700mAh) a wystrzelam może max 800 kulek.

 

Seger a jakbyś miał pakiet np. 1,3 Ah to jaką minimalna wartość byś ustawił w mierniku z alarmem? mam tu na myśli wyciśniecie z pakietu jak największej ilości wystrzelonego ammo na 1 ładowaniu. Czy można dać poniżej 3,0V jeżeli alarm ma załączać się pod obciążeniem .

Link to post
Share on other sites

Mam brand nowa GE Power LiPo 7,4V 2200mAh 25C. Jeszcze nie ładowana, ani nie przestrzelana (może z 10 strzałów, aby sprawdzić czy działa).

Moje pytanie brzmi, czy mogę Li-Po podczas strzelanki trzymać z NiMH 8.4v 1400mAh Intellect w jednym AN/PEQ. Używał bym Li-Po, po czym gdyby się rozładowało (tak ok. 3.1v na ogniwo), to bym zmienił na NIMH.

Edited by Ceos
Link to post
Share on other sites

Jeżeli Ci się to mieści to czemu nie. Lipo nie potrzebuje świeżego powietrza do dobrego działania:) więc nie ma się co bać. Musi Ci się to mieścić w miarę swobodnie, po prostu żebyś na siłę lipo nie wciskał bo te akumulatory nie lubią uszkodzeń mechanicznych.

 

pozdrawiam

kostek

Link to post
Share on other sites

A najlepiej wrzuć sobie nimha do kieszeni od spodni bo sam ten lipol da większy rof, zaś nawet po dużym jego rozładowaniu i tak będzie lepiej działać. Przykład - mój nimh 9,6v (dość rozładowany) ma 9,80v oraz taki sam lipol tylko innej firmy 7,4v ma jeszcze 7,80v. Obie baterie nie były ładowane od blisko pół roku, nimh po 5 strzałach nie umie już naciągnąć sprężyny M120 a lipol daje standardowy rof ok 15 na sekunde - chociaż tak naprawdę to on ma jeszcze 2/3 dostępnej, użytkowej mocy. Nie widzę więc potrzeby cisnąć dwóch baterii w puszeczce gdy tak naprawdę lipol to koń roboczy do wszystkiego bez wyjątku. Nimh jest tylko dobry na początku, gdy ma blisko 11v świeżo po ładowaniu (ten z ośmioma ogniwami) daje większy rof ale jego moc szybko blednie.

Link to post
Share on other sites

Seger a jakbyś miał pakiet np. 1,3 Ah to jaką minimalna wartość byś ustawił w mierniku z alarmem? mam tu na myśli wyciśniecie z pakietu jak największej ilości wystrzelonego ammo na 1 ładowaniu. Czy można dać poniżej 3,0V jeżeli alarm ma załączać się pod obciążeniem .

 

 

A może ktoś inny sie wypowie. Pakiet to 1,3Ah 3s 25-50C stick z nano-techa. Obecnie ustawiłem alarm na 2.9V ale czym bardziej rozładowany pakiet tym wieksza powstaje róznica napiecia przy obciazeniu/stanie spoczynku .

Link to post
Share on other sites

Seger dzieki za info .Ale dalej mam niedosyt . Może troche sprostuje.Zauwazyłem u kolegów którzy maja pakiety do AS w replikach o małej pojemnosci a tym bardziej wydajnosci typu 12-15C i lataja z podpietymi buzzerami ze jak tylko pociagnie dłuzsza serie to alarm sie załacza bo napiecie spada ponizej 3,0V na cele ale po chwili znów wraca do wiekszej wartosci .I tak strzelaja dopuki w stanie spoczynku nie bedzie pikało lub jak juz za czesto sie alarm załacza pod obciązeniem nawet po serii trzystrzałowej. Na moim lipku jest to roznica około 0,4V miedzy praca a spoczynkiem zalezy jak długo przytrzymam spust.

 

Wiec reasumujac chodzi mi ogólnie o info czy pakiety lipo "można" obciążać ponizej 3,0V na cele podczas pracy czy nie .

A pytam bo zmuszony jestem w jednej replice uzywac takiego maleństwa i to pod sp 130.

Link to post
Share on other sites

Proszę o radę, konfiguracja to:

 

SP160 Guarder, łożyska kulkowe

Zębatki All Helical STU Systemy

Silnik Magnum Systemy

Okablowanie niskooporowe, mosfet jest.

 

Miałem 11,1V 4400 i ROF był zdecydowanie za duży, nie pobierało kulek przy dłuższej serii

Z kolei na 7,4 1800mAh (pomimo 25C) był za mały, na auto spoko, ale reakcja na single była tragiczna

 

 

Jak temu zaradzić? Mam stałą kolbę więc w zasadzie wszystko jest "możliwe".

 

Myślałem nad kupnem jakiejś wypaśnej 7,4V 4000-5000mah Turnigy Nano-tech, bo one mają kosmiczne C, czy może lepiej wziąć jakieś "biedne" 11,1V?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Nie wolno.

Co do takich li-po które stosują Twoi koledzy one są przeznaczone do wydajności ok 10A gdzie replika pożera dużo więcej.

 

Kwestia taka:

małe li-po nie nadają sie do replik :)

 

Napięcie pod obciażeniem spada do niebezpiecznej wydajności. Pakiet mało wydajny i tyle. :)

Link to post
Share on other sites

A najlepiej wrzuć sobie nimha do kieszeni od spodni bo sam ten lipol da większy rof, zaś nawet po dużym jego rozładowaniu i tak będzie lepiej działać. Przykład - mój nimh 9,6v (dość rozładowany) ma 9,80v oraz taki sam lipol tylko innej firmy 7,4v ma jeszcze 7,80v. Obie baterie nie były ładowane od blisko pół roku, nimh po 5 strzałach nie umie już naciągnąć sprężyny M120 a lipol daje standardowy rof ok 15 na sekunde - chociaż tak naprawdę to on ma jeszcze 2/3 dostępnej, użytkowej mocy. Nie widzę więc potrzeby cisnąć dwóch baterii w puszeczce gdy tak naprawdę lipol to koń roboczy do wszystkiego bez wyjątku. Nimh jest tylko dobry na początku, gdy ma blisko 11v świeżo po ładowaniu (ten z ośmioma ogniwami) daje większy rof ale jego moc szybko blednie.

 

Oczywiście, po prostu nie chce trzymać nimh w kieszenie jak mogę w AN/PEQ. To jest po prostu rezerwa jak by brakło (co jest mało prawdopodobne) tego lipo.

Link to post
Share on other sites

Proszę o radę, konfiguracja to:

 

SP160 Guarder, łożyska kulkowe

Zębatki All Helical STU Systemy

Silnik Magnum Systemy

Okablowanie niskooporowe, mosfet jest.

 

Miałem 11,1V 4400 i ROF był zdecydowanie za duży, nie pobierało kulek przy dłuższej serii

Z kolei na 7,4 1800mAh (pomimo 25C) był za mały, na auto spoko, ale reakcja na single była tragiczna

 

 

Jak temu zaradzić? Mam stałą kolbę więc w zasadzie wszystko jest "możliwe".

 

Myślałem nad kupnem jakiejś wypaśnej 7,4V 4000-5000mah Turnigy Nano-tech, bo one mają kosmiczne C, czy może lepiej wziąć jakieś "biedne" 11,1V?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Zmierzyłeś jaki masz rof na pakiecie 3S?

A kulek nie podaje hi-cap czy mid-cap?

Jaki rof chcesz mieć? P

Możesz zmienić silnik na neodymowy który pociągnie te 160 i rof będzie mniejszy .

Możesz zakupić mosfet z regulacja rofu dostępne w sprzedaży lub ode mnie z AB i płynna regulacja rofu (szczegóły PW).

Zamontować układ obniżający napięcie dochodzące do silnika.

 

Nie kupuj jakiegoś lichego 3S tym bardziej ze masz sp160 i taki silnik ewentualnie jak masz możliwość to sprawdź jaka będzie reakcja na 2S 4-5 Ah nie koniecznie z nano-techa może akurat Ci spasuje.

 

 

Seger potestuje na bezpiecznym napięciu a czas pokaże ile to kul się wystrzeli na 1 ładowaniu. THX

Link to post
Share on other sites

Zmierzyłeś jaki masz rof na pakiecie 3S?

 

Nie, ale był na pewno ponad 25 k/s a ja takiego nie chcę na SP160 (szkielet...)

 

A kulek nie podaje hi-cap czy mid-cap?

 

Nie podawał hi-cap, ale nawet jeśli zmienię na mid-capy, które w innych replikach z dużym rofem podają, to ja nie chcę mieć takiego aż dużego ROFu (jeszcze raz - szkielet V2 + SP160 = bebe kaku)

 

Jaki rof chcesz mieć? P

 

MAX 20.

 

Możesz zmienić silnik na neodymowy który pociągnie te 160 i rof będzie mniejszy .

 

Z tego co wiem Magnum jest na neodymowych magnesach, replika chodzi na 7,4, z tym że testowałem na stosunkowo małym pakiecie bo tak jak pisałem 1800mAh 25C i było zbyt wolno.

 

 

Nie kupuj jakiegoś lichego 3S tym bardziej ze masz sp160 i taki silnik ewentualnie jak masz możliwość to sprawdź jaka będzie reakcja na 2S 4-5 Ah nie koniecznie z nano-techa może akurat Ci spasuje.

 

No chyba będę musiał przetestować empirycznie, bo tak zdalnie to ciężko wymyślić :)

Link to post
Share on other sites

No to mam takie lamerskie pytanie ;) Jakie napięcie baterii LiPo 7,4V czy 11,1V polecalibyście do:

G&P M16A3 SAM-R z pierwszym lvl tuningu w asgshop

mosfetem z hamowaniem i innymi rzeczami ?

 

Na allegro wypatrzyłem coś takiego: http://allegro.pl/lipo-lipo-turnigy-11-1v-5000mah-20-30c-i1841143129.html?source=oo

Używał ktoś ? Podejrzewam że replika moja powinna wytrzymać lecz chce się upewnić przed zakupem ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz silnik m120 G&P to rof na 11.1v będziesz miał rzędu 30-35 bb/s (testowane na 11.1v lipo 20c), tłok do wymiany będzie bardzo szybko:) kumpel ma batkę 8,4v i ma rofa 20 bb/s więc na dobrym lipo 7,4v będziesz miał w granicach 25 bb/s a uwierz mi że to już ładna kosiarka.

 

Nie bierz nic co ma więcej niż 20c przy tak słabej sprężynie lub jak już chcesz to wymień tłok z pełna metalową szczęką.

 

A tak na marginesie nie wiem co ludzie widzą w szybkostrzelności i robienia z każdej broni miniguna, czy są jeszcze ludzie którzy używają w 99% singla? Czy wymarli z dinozaurami:P

Link to post
Share on other sites

A tak na marginesie nie wiem co ludzie widzą w szybkostrzelności i robienia z każdej broni miniguna, czy są jeszcze ludzie którzy używają w 99% singla? Czy wymarli z dinozaurami:P

 

Mam kolegę który używa proponowany prze zemnie Lipo w swojej SPRce. Odłączył auto i wali na samym singlu, tak więc są jeszcze tacy ludzie ;P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...