Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Własnoręczne zrobienie akumulatora


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wcale tak tanio nie wychodzi... Ogniwo KAN 1500mAh 2/3A kosztuje ponad 14zł. Razy 8 wychodzi około 120 za same ogniwa + koszulka termo z 5zł + czas + umiejętności + styki + kable i mamy nową gotową do montażu batkę która w 100% została wykonana profesionalnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Mylisz się :) Zbudowałem sobie taki pakiet, bo akurat miałem te akumulatorki w domu. Zasilał M4 Boyi ze sprężyną M120 Systemy i bez problemu wystrzeliwałem na nim po trzy Hi-capy :) Problem z brakiem mocy jedynie się pojawiał przy długich seriach.

Link to post
Share on other sites

Przeczytałem, zrozumiałem, wyciągnąłem wnioski. Aeg wymaga ogniw wysokoprądowych, jakimi eneloop nie są. Przydadzą się zatem do czego innego. Chyba padnie na liPol. Zmiana na chińskie konektory deans ma sens czy lepiej inwestować w te made in usa?? Konektorów tamiya mam już serdecznie dość!!

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie widzę problemów z chińskimi deansmi. Jak się je dobrze przylutuje to będą śmigać, jedyne co w nich może być felernego, to to że jak za długo przygrzejesz lutownicą to się przytopi plastik szybciej niż w "markowych".

 

PS: Sam bym sobie takie kupił:D

Edited by Agata
Link to post
Share on other sites

i jak zasmażysz je długo lutownicą to obudowa puszcza i blacha zaczyna wyłazic z obudowy ale to norma ;) i tak wolę je od tamiy'i z racji szybkiego łaczenia i lutowania i bez zbędnego rzucania mięsem podczas wymiany :)

Link to post
Share on other sites

jak dobrze przygotuje się złączkę to nie ma potrzeby długo tego grzać. Pobielona końcówka kabla + lekkie przetarcie papierem ściernym miejsca lutowania w złączce i odtłuszczenie gwarantują, że w chwilkę wszystko ładnie się połączy ;).

Link to post
Share on other sites

fakt. Dziś jedna taka do mnie trafiła. Odnosi się wrażenie ze te kable są robione z jakiejś linki stalowej ;D. Nie mniej jednak cyna z kalafonią i tak w miarę dobrze ją penetruje. Gdy przewodzik jest przygotowany reszta już idzie gładko.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...