Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Własnoręczne zrobienie akumulatora


Recommended Posts

Polecam te konektory KLIK Sam używam i powiem jedno: Są ultra małe, w ogóle się nie grzeją ze względu na średnicę złączy i genialnie się je lutuję, przewód 2mm nawet wchodzi w otwór.

Świetnie się nadają do każdej repliki, zwłaszcza tam gdzie jest mało miejsca.

Deansy są dobre ale wtyk męski i żeńśki + przewód lutowany więc twardy mają swoją długość.

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites
  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

 

Deansy są dobre ale wtyk męski i żeńśki + przewód lutowany więc twardy mają swoją długość.

 

 

 

To deansy nie są przypadkiem mniejsze od XT60? Zamiast XT60 wolał bym już zwykłe goldy ;)

Co to są zwykłe "goldy"?

 

Rozdaję wtyków

 

Deansy

Deans, czyli "konektor typu T"

 

XT60

 

Polecam poczytać

 

Jeden woli pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą, Kicpa.

To co ty byś wolał mało kogo obchodzi, ważne jest natomiast to co sprawdza się i działa.

Jeśli dalej są wątpliwości, kliknąć raz jeszcze "Polecam poczytać"

Edited by Marcinek83
Link to post
Share on other sites

Co to są zwykłe "goldy"?

 

Rozdaję wtyków

 

Deansy

Deans, czyli "konektor typu T"

 

XT60

 

Polecam poczytać

 

Jeden woli pomarańcze, drugi jak mu nogi śmierdzą, Kicpa.

To co ty byś wolał mało kogo obchodzi, ważne jest natomiast to co sprawdza się i działa.

Jeśli dalej są wątpliwości, kliknąć raz jeszcze "Polecam poczytać"

 

 

 

 

zwykłe goldy:

http://www.rcskorpion.pl/product_info.php?...roducts_id=3104

 

czyli b17 i b18

deansy które podałeś są to mikro deansy ( do małych pradów)

 

 

XT60 to są goldy 3,5mm ale w obudowie z tworzywa.

Od b5 do b14 są to złacza balancera...

b3 i b4 są to konektory BEC lub JST. stosowane w mini heli np. e-sky lama jako prądowe w dużych heli jako konektor od li-po w governorach ( nie uży prad jest potrzebny tam) nie nadaja sie do replik asg.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sam podałeś link gdzie wyraźnie jest napisane że Deansy są o 2mm krótsze od XT60 ;) Czytałem o XT60 już jakiś czas temu, u nas to tak jak zamiana przewodów 2,5mm^2 na 4mm^2, zbędny dodatkowy wydatek dla mnie ;) Deansy trzymają się sztywno i mocno i o to chodzi. Pozwalają na przepływ prądu i tak dużo większego jak potrzebujemy. Na tym kręci się właśnie rynek ;) Ktoś zmienia coś dobrego na "lepsze" ;)

Link to post
Share on other sites

spotkałem się w sieci z info o tym, że na micro deansach można puszczać prąd do 14A czyli na upartego jakiś stock można by było w to wyposażyć ;D

Nie wiem czy 14A. U mnie repliką ciągnie M170 przy li-pol 35C 11,1V przy XT60, wtyczki są jakie były, nie zmieniają temperatury.

Co do wtyków "deans" do tej pory nie wiem o które wam chodzi? Widziałem parę rożnych konektórów o tej nazwie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Temat się ładnie rozwija i na pewno będzie rozwijał. Proponowałbym przypiąć go.

 

Prosiłbym również aby moderator dodał ostrzeżenie - pogrubionym czerwonym w pierwszym poście - że opisywana tutaj budowa pakietu przeznaczona jest dla doświadczonych użytkowników, znających się na budowie LiPO, lutowaniu, itd oraz że samodzielne majstrowanie bez odpowiedniej wiedzy ani sprzętu może się tragicznie skończyć i żaden z użytkowników forum ani samo forum nie bierze odpowiedzialności za opisywane rzeczy...

 

Jak wiemy ludzie są skłonni wiele zrobić aby zaoszczędzić :wink:

 

Z przyklejeniem tematu na razie poczekamy, ale w pierwszym poście pojawiła się informacja zgodnie z tym, o co prosiłeś. /LgN

Link to post
Share on other sites

mali

a co bardziej mi się przyda większy prąd czy większa pojemność? ... bo w sumie wydaje mi się ze chyba pojemność... mój gun będzie miał mosfet z regulacja rofa, bo rof z 8.4 mi raczej wystarcza a z 11 raczej będzie za duży, więcej niż 420fps niech w nim(przyszłościowo teoretycznie niech będzie 450)

 

ja to wsadzę do rs type 97, testowałem trzy wejdą ;)

 

Żółwik

ja bym raczej napisał cos w stylu, ze bez obycia w temacie łatwo sobie cos zepsuć, robisz cos pierwszy raz czytaj szukaj pytaj rob powoli a dobrze, poproś znajomego, można nawet wrzucić instrukcje jak dobrze lutować, tymbardziej baterie

wydaje mi się ze temat jak każdy inny powinien zachęcać do czytania go zamiast straszyć

oczywiście tam wsadzić texty typu robisz na własna odpowiedzialność żeby nikt potem nie skarżył nas ze se oko wypalił lutownica do samego mózgu

 

Takie straszenie to tworzy tylko ciemne masy, które nic potem nie umieją laza po tych serwisach i przepłacają ( sorry mam nadzieje ze nikogo nie uraziłem:))

Link to post
Share on other sites

vandal7 - są osoby które poczytają, przejrzą popytają i będą umiały to zrobić za pierwszym razem... jednak jest mnóstwo osób które nawet po kursie nic nie zakapują... Na forum są również dzieci nie da się sprawdzić na 100% użytkownika czy ma 20 lat czy ma 14 ...

 

Taki sobie pomyśli - hm samodzielna budowa jest tania zaoszczędzę kasę na paczkę dobrych kulek -zamówić ogniwa to nie problem - wystarczy napisać email do sklepu, przelać kasę przez pocztę... - i co potem ? Przychodzi ogniwo - tato masz lutownicę ? - w piwnicy leży -pamiętajmy pakiety przy uszkodzeniu zapalają się więc niebezpieczeństwo gotowe... A niech to podchwycą media... następnego dnia reportaż o masochistach pragnących zła i wojny którzy pokierowali biedne dziecko do kalectwa :maniak_zle: :sciana:

 

Oczywiście jestem jak najbardziej za tworzeniem poradników "krok po kroku" i nie mam nic przeciwko chęci zaoszczędzenia...

Nie miałem też zamiaru obrazić żadnego 14 letniego maniaka - jednak ludzie są różni i jeden 14 latek może być na poziomie 20 letniego człowieka, zaś jakiś 20 latek może być na poziomie szympansa :sciana:

Link to post
Share on other sites

Żółwik a co cię to obchodzi? Zgłęb swoją wiedzę na temat rodzajów ogniw i na temat tego jak one są zabezpieczone przed zapłonem czy wybuchem (min. zawory bezpieczeństwa) a później wygaduj i wymyślaj takie scenariusze, LiPo to tylko jeden z rodzajów ogniw.

 

Kogoś kalectwo czy wypadek najczęściej jest winą jego niewiedzy i wad fabrycznych/zaniedbań producenta (jak w przypadku braku zaworów w ogniwach Intellecta 4200 WC).

 

Jak ktoś nie wie że przed zabraniem się do pracy należy zgłębić wiedzę to jest jego sprawa, jeżeli w tym przypadku logika nie podpowiada że energia zgromadzona w ogniwie może zostać wykorzystana w inny sposób (czytaj zapłon) to może najpierw trzeba przeanalizować i użyć popularnej wyszukiwarki z dwoma "o" w nazwie?

 

Jakoś media nie zajmują się tysiącami debili którzy robią sobie katapulty z poduszek powietrznych albo inne równie inteligentne rzeczy.

Link to post
Share on other sites

Masz racje Żółwik

Na mnie tylko to jakoś bardzo strachliwie oddziaływają stwierdzenia „nie umiesz nie tykaj”

KicpA nie wiem czy dobrze zrozumiałem napisze tylko, że niewiedza to nie zawsze głupota dobrze by tez było napisać coś w stylu „w tym wątku niema wszystkich informacji odnośnie bezpieczeństwa, jeśli ich nie posiadasz to se … znajdź”

Kończe bo to chyba oftop : )

Link to post
Share on other sites

No właśnie…

U mnie sprawa wygląda tak ze niema chyba nigdzie dostępnej baterii, która będzie pasowała do mojej repliki, więc musze sobie poskładać baterie z ogniw, i połączyć je kablem. Po dołączeniu silnika i mosfeta wyjdzie z tego niezłe kłębowisko mam nadzieje ze mi to nie wpłynie zbytnio ujemnie na życie baterii, jeśli zastosuje jakiś dobry modelarski …

 

Edit: jest „oficjalna” bateria ale słabe to . I też nie jest to jeden pakunek, ale jest podzielona na trzy

Edited by vandal7
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...