Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Własnoręczne zrobienie akumulatora


Recommended Posts

  • Replies 120
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

To się dopisze, że idąc za pomysłem Thora_ też zbudowałem sobie mały pakiecik:

8 x 1.2 V 2700 mha Ni-mh czyli razem 9.6.

Działa pięknie ;D Dzieki Thor !

 

EDIT:

 

Pojawiło się pytanie czy taki akumulator się nie nagrzewa.

 

Jak Thor_ już pisał bateria faktycznie potrzebuje momentu żeby się "rozgrzać". W moim przypadku próbuje naciagnąć springa lecz jej nie wychodzi. Po kilkakrotnym naciśnięciu i przytrzymaniu spustu gnat zaczyna powolutku strzelać, aż się bateria "rozgrzeje". Niestety dosłownie rozgrzeje bo robi się cieplutka jak poranne bułeczki. [/u][/i]

Link to post
Share on other sites

Osoby które mają problemy ze zdobyciem złączek do baterii, a chcą ją lutować polecam zakup plecionki miedzianej do odsysania cyny. Dostępna jest ona w szpulkach po około 1 m długości w każdym sklepie elektornicznym. Należy kupić najgrubszą z możliwych tj 1,5 mm i złożyć by zrobić złączkę 3mm plecionka bardzo ładnie przyjmuje cyne i dobrze przewodzi prąd.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

W opisie aukcji nie podali najwazniejszych szczegolow, a diabel tkwi w szczegolach. Zamow sobie na batimexie pakiet z ogniw wysokopradowych, takich na jakie cie stac, bedziesz przynajmniej wiedzial co kupiles, a na allegro zawsze jest ryzyko, czesto nie pisza istotnych informacji, albo nie wiedza dokladnie co sprzedaja. Zawsze tez mozesz napisac do sprzedawcy i sie dopytac co to za ogniwa i jakie maja parametry.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Czyli jak w koncu najlepiej polaczyc te ogniwa, "+" blaszka miedziana "-" czy takie cos by wytrzymalo ???? wszystko na sztywno w rurce off course bez lutowania

 

[ Dodano: Czw 15 Cze, 2006 ]

Witam,

jeszcze takie małe pytanko czy te ogniwa by pasowały http://www.allegro.pl/item109793893_akumul...d_firmowe_.html maja one 5000 mAh i napiecie 1,2 polaczyc 8 ogniw i daje nam to akku 5000 mAh 9,6 drogo bo 12 zł razy 8 = 96 zł ale za to jaki efekt

Link to post
Share on other sites

Efekt moze i by byl, ale za to jakie monstrualne rozmiary mialby pakiet zlozony z tych akumulatorkow. Zauwaz, ze ten akumulatorek to R20 no chyba, ze chcesz w plecaku to nosic albo w kamizelce :wink: . Moim zdaniem odpada. Jest wiele tanszych dobrych rozwiazan na ogniwach typowo wysokopradowych.

Link to post
Share on other sites
Ma dobrze współpracować z sprężyną m130, więc powinna być z 10 ogniw, ale najgorsze jest to, że ma się ona zmieścić w kolbie special forces.

 

http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=23128

 

http://www.modele.sklep.pl/index.php?cPath=34_86

http://www.modele.sklep.pl/index.php?cPath=34_87

 

Ja tam kupiłem aku 9.6, rozciąłem dwa podpakiety, zrobiłem z nich boczne pakiety, a z następnych dwóch ogniw trzeci. Masakratyczna batka. Pociągnie wszystko. Koszt: 180 zeta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Odkopię to trochę ;]

Poniżej macie link do sklepu modelarskiego - cała masa różnistych pakietów, ogniw i innych akcesorii.

http://www.hpi.pl/sklep/index.php?cPath=291_402

 

Nie bedzie pokazywał cen bo trzeba się zalogować, ale jak wrzucicie coś do koszyka to cenę widać.

Gdybyście coś potrzebowali z tego sklepu to dajcie mi najpierw cynk na prv - zakombinuje taniej.

-------EDIT------------

Pod koniec lipca zmieniam pracę więc mogę później mieć problemy z załatwieniem obniżki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ten post powinien rozwiać wasze pomysły o własnoręcznym robieniu baterii i ich opłacalności :P

 

Właśnie gadałem z gościem z firmy Wamtechnik która zajmuje się robieniem pakietów akumulatorowych dla wojska do wszelakich zastosowań.

 

Dowiadywałem się jaki byłby koszt baterii 9,6V z ogniw wysokoprądowych o wydatku 20A i rozmiarze SC(standardowe w pakietach prostych Large) o pojemności 3000mAh NiMH i gościu podał mi dosyć śmieszną cene :)...100zł netto czyli 122 zł brutto z wykonaniem,kabelkami i takimi tam bajerami.

 

Są dwie wersje cenowe takiego typu pakietu albo na ogniwch 3200mAh firmy SAFT(podobno najlepsze na świecie francuskie ogniwa wojskowe) za 196zł brutto albo te w/w za 122zł firmy HFR robione w chinach ale o tej samej wytrzymałości i wydajności a jedynie mniejszej renomie firmy. :D

 

Na wszystkie pakiety jest 6 miesięcy gwarancji.Jest też możliwośc wykonania w tej własnie firmie każdego możliwego pakietu o każdej pojemności i z około 20 wymiarów ogniw.Jest naprawde w czym wybierać

 

Firma jest z Piaseczna oto ich stronka http://www.wamtechnik.com.pl/

 

Polecam wszystkim naprawde pomocni goście,doradzą i wszystko spokojnie wytłumaczą nawet laikowi :lol: :!: :!:

 

[ Dodano: 18 Lip 2006 13:17 ]

W tej firmie pakiety zgrzewane są w jakiś specjalny sposób ultradźwiękowo a nie poprzez lutowanie co podobno znacznie lepiej wpływa na opór wewnetrzny ogniwa i jego prace(przegrzewanie się) :!: :?: :!: :?:

Link to post
Share on other sites

Oczywiście tak tylko jest kilka "drobnych" szczegółów: :mrgreen:

- Porównanie jakości wykonania....a raczej jego brak.

- Brak efektu "rozgrzewania" się ogniw zanim zaczną normalnie działać

- Znacznie większa pojemność bo tak naprawde to zwykłe akumulatorki nigdy nie mają tyle pojemności ile na nich pisze tylko "up to..." albo "bis zu..."

- Gwarancja że ogniwa te nie padną po 2 strzelankach(pomijając twoje szczęście i umiejętności konstrukcyjne Thor)większość takich baterii szybko padnie :lol:

- I najważniejsze...te ogniwa to ogniwa wysokoprądowe a nie zwykłe więc tak naprawde przebijają zwykłe ogniwa mocą wielokrotnie(wydatkiem prądu rzędu 40A) co jeszcze potęguje ich przewagę pojemnościową. :twisted: :twisted:

 

Oczywiście wybór zostawiam do oceny własnej jednak kupie chyba baterie z Wamtechnika o wtedy napisze jej pełną recenzję....a dla zabawy zrobie sobie własną :mrgreen: :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Wszystko pięknie i fajnie tylko nigdy nikt sam własnoręcznie nie zlutuje akumulatorówa przy użyciu domowej lutownicy tak jak goście w firmie którzy się tym zajmują na codzień jako ich pracą i to mojąc do tego specjalną maszynę łączącą baterie ultradzwiękowo (nie wiem jak to działa ale chwalą się że nie lutują pakietów bo to źle wpływa na ogniwa)A odprócz tego prosta matematyka wykazuje iż jak policzysz ceny tych "ogniw do lutowania" z allegro i dodasz złączki,kable,folie termo kurczliwe itd. to wyjdzie cene około 150 - 170 zł na ogniwach 3000 mAh czyli drożej niż pakiet zrobiony profesjonalnie u nich.

 

Koniec wykładu :D :D

 

W to co każdy ma ochotę sobie kupić nie wnikam...podałem jedną z moim zdaniem bardzo przystępnych opcji i poddałem ją pod dyskusję...jak chcesz kupuj ogniwa i lutuj...zobaczymy jak długo to wytrzyma a ile od razu wyrzucisz przy lutowaniu bo je przegrzejesz 8) 8)

Miłej zabawy

Link to post
Share on other sites
Wszystko pięknie i fajnie tylko nigdy nikt sam własnoręcznie nie zlutuje akumulatorówa przy użyciu domowej lutownicy tak jak goście w firmie którzy się tym zajmują na codzień jako ich pracą i to mojąc do tego specjalną maszynę łączącą baterie ultradzwiękowo

 

Jak kupujesz ogniwa przygotowane fabrycznie do lutowania to gwarantuje że jakość, solidność i trwałość lutowania niczym nie będzie isę różniła od tego w dedykowanej przez Ciebie firmie :) Co do lutowania ultradźwiękami.... To nic innego jak technicznie inna forma ZGRZEWANIA a nie lutowania.

 

że nie wspomnę że moja bateria nie była lutowana, zgrzewana ani nic z tych rzeczy :) i działa

Link to post
Share on other sites

Thor_ wspominałem już o twoich zdolnościach tecznicznych i będe się tego trzymał poprostu podrzuciłem taki sposób zdobycia baterii do aeg-a aby ustrzec od kupowania niepotrzebnie baterii Sanyo RC za 300zł skoro można ją zastąpić takim samym ogniwem za 1/3 ceny :)

 

Zgadzam się iż robienie baterii to niezły pomysł i sam zamierzam dla zabawy z czymś takim po eksperymentować ale nadal uważam iż wamtechnik to super rozwiązanie dla początkującego i nie bardzo obładowanego kasą maniaka ASG :!: :!:

 

Pomysł pozostawiam do waszej oceny :!: :!:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

http://allegro.pl/item110966420_akumulator...ni_mh_1_2v.html Oto link do aku. z których ja zrobiłem sobie baterie. smiga ona jednak w przypadku włożenia mocniejszej sprężyny poprostu siada, w przypadku sprężyny 130% CA ROF powala naprawdę. Tak jak słusznie powiedział Foka że musza to być ogniwa wysokoprądowe, tak ma racje ale można temu zaradzić. W przypadku (mówie o stock) gdy mamy do czynienia z aku. "paluszkami" spadek napięcia przy strzale z 10,8V spada do 7V 8O , podniosłem napiecie lutując jeszcze jednego aku. podniosłem napięcie do 12V i spadek był w granicy 9,4V - 10V przy czym ROF wzrósł wyśmienicie. Trzeba jeszcze to naładować, więc idzemy na jakiś targ kupujemy "zasilacz" na 16V i min. 600mAh i ładujemy niestety do momentu kiedy będzie wzrastać jej temperatura. Jak wzrosnie znacznie odłączamy go i w ten sposób wiemy ile się ładuje od chwili formatu bądź wyczerpania. Rozładowywać można wiatraczkiem od komputera, znak kiedy się rozładuje będzie taki że wiatrak wolno się kręci.

Brzmi to banalnie ale tak już kawałek czasu jade :P

Bateria starczała mi na 3 strzelanki i na to żeby podłączyć ja do odtwarzacza CD i iśc na plaze słuchając 5H muzyki :P

Co do tych aku. do lutowania

własnie, czy sa wystarczające? Ktoś może je ma??
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/item116722476_akumulator...i_mh_8066_.html

 

Jest też coś takiego, nie miałem takich akumulatorów ale chodzi mi po głowie wykonanie akumulatora. Tutaj są identyczne do tych które są w bateriach large identyczne wymiary.

 

Nie wiem jak się to oblicza może ktoś pomoże przy 7, 8 takich ogniwach?

 

Co do ceny to będzie kosztował troszkę taki pakiet aku :)

 

 

A mam pytanko co do zrobienia baterii, w czym są te pakiety czy to jest taki duży termo kurcz?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...