Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mam dwie nagoye 771 kupione w 409shop I obydwie wyglądają na orginalne I bardzo dobrze pracują, a z tą słuchawką uważaj, bo kenwood'owskie gruszki wymagają wtyku jack "stereo" I podłączone są pod masę I środkowy kontakt, a nie ostatni(lub też pierwszy, zależy jak kto patrzy)

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ostatnim czasem przymierzam się do kupna radia + zestawu słuchawkowego. Wybór wstępnie padł na Baofeng UV-5R i dalej pytanie - jaki zestaw słuchawkowy + PTT wybrać? W sklepach wszędzie natykam się na produkty Z-Tactical, ale z tego co czytam , to są one wątpliwej jakości/na dzień dobry trzeba je poprawiać. Jest to jedyna opcja, czy jest jakaś inna alternatywa w podobnej cenie? W kwestii słuchawki celowałbym w bowmana.

Link to post
Share on other sites

Odpowiem zbiorczo w temacie laryngofonów - nie opłaca się/nie ma sensu.

Jakość dźwięku jest kiepska, przetworniki są kiepskiej jakości. Generalnie respondenci po drugiej stronie szybko Cię przeklną.

Niestety, dobry laryngofon nie będzie kosztował kilknaście USD.

Link to post
Share on other sites

Jeśli by to kogoś interesowało, to naprawiłem sobie zepsutą stockową antenę baofenga. Trzeba zedrzeć tę gumową osłonkę (musiałem ją ponacinać, bo nie chciało wyjść, a darcie na chama=uskodzenie gwintu) i w środku znajdziemy zwyczajną sprężynkę przyczepioną do gniazda, w środku której znajduje się zakryty termoskurczką rezystor czy tam inny kondensator. Jeśli antena nie działa, to na bank owy element się urwał. Trzeba zdjąć sprężynkę (radzę uważać żeby nie pogiąć, bo potem z prostowaniem jest dużo zabawy), przylutować dziada ponownie i poskładać wszystko z powrotem. Nic trudnego, tylko trzeba chwilę podłubać.

Antena śmiga jak nowa.

Fotki rozebranej anteny na życzenie.

Link to post
Share on other sites

Wiciok, to może byś wrzucił focie dla potomnych?

A tak swoją drogą to na borderwar miałem przyjemność testowania baofenga BF-888 z anteną Nagoya NA-771. Jest do kupienia na paru Chińskich stronkach jak 409shop czy banggood w cenie około 16 dolarów. Do tej pory od paru lat używam UV-5R. Szczerze mówiąc to 888 nie jest złe jak za tą cenę, a wręcz nie odstawało od UV-5R znacząco. Mogę spokojnie polecić jako budżetowy zakup, szczególnie jak ktoś chce kupić dobre radia dla teamu jest to bardziej opłacalne. Do tego radia trzeba zainwestować w kabel do programowania. Koszt kabla to dodatkowe 5 dolarów, ale bardzo przydatna rzecz. Sterowniki do kabla najczęściej są dołączone, można również bez problem ściągnąć z internetu. Oprogramowanie też darmowe. Bateria spokojnie wytrzymuje całodniową strzelankę, tak więc nie trzeba się martwić.

Link to post
Share on other sites

Witam,

chce dokupic do swojego radia(motorola t5522) zestaw sluchawkowy.

Nosze fasta i stalkera i sie zastanawiam co bedzie wygodniejsze i praktyczniejsze.

 

1. http://www.azstudio....ka.ACH4040.1pin

2. www.airsoftpeak.com/tactical-swimmer-style-headset-with-icom-version-pins-black-p-9741.html

 

Jakies rady, opinie? Nie wiem czy palak od Swimmera nie bedzie uwieral pod maska..

 

Dzieki i pozdrawiam

Edited by Wargator
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witojcie.

Kupiłem px-2r, ładnie pięknie, niby wtyczka do PTT yaesu, kupiłem PTT z wtyczką yaesu i ... i lipa. Radyjko nie chce zmieścić tej wtyczki. Jest po prostu za duża. Nie wiem za bardzo co z tym zrobić - czy da się przerobić czy lepiej odesłać do sklepu ?

Link to post
Share on other sites

Przerabiałem z tego schematu. Puxing PX-2R + PTT z wtyką Kenwood. Jacka 2,5mm 4 polowego kupiłem w elektronicznym. Lutowania na jakieś 20min. Są też na allegro gotowe kabelki z Jackami 2,5mm 4 polowymi po obu stronach za śmieszne złotówki. Przerobiłem tak trzy PTT.

 

7edb98958363.jpg

Link to post
Share on other sites

To potrzebny Ci microjack czteropolowy, gniazdo minijack czteropolowe i jakiś kabel czterożyłowy, bądź po prostu 4 luźne kabelki wzmocnione koszulką termokurczliwą/taśmą. Do tego pare małych koszulek termokurczliwych, aby luty przy stykach bezpośrednio wzmocnić i jedna większa, żeby wzmocnić na łączeniu kabel-obudowy.

 

Ewentualnie wystarczy microjack czteropolowy, wtedy po prostu ciachasz końcówkę w ptt.

 

Polecam srebrne, metalowe wtyki, wtedy do tego jeszcze zawsze biorę czarną termokurczliwą na całość, by pozbyć się metalicznego koloru.

 

Upewnij się też miernikiem czy na pewno masz słuchawke na początku i na końcu jacka tak jak na schemacie. Miernikiem ohmów/testerem diod/dwoma końcówkami kabla baterii (chyba przy wciśniętym ptt) dotykasz styków 1 i 4 na jacku i jak słyszysz "pykanie" w słuchawce, to znaczy, że masz zgodnie ze schematem i możesz zacząć działać :P

 

Ja zawsze też zanim zacznę lutować ostateczne styki, wiąże druciki do styków i sprawdzam czy na pewno wszystko jest ok.

 

Miłej zabawy :P

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...