Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Potrzebuję porady.

Mam Inteka 5050, całkiem niezłe radyjko, zasięg też niczego sobie, dodatkowo jest opcja rozblokowania na 4W i wstawienia gniazda pod lepszą antenę.

Jednakże zacząłem zastanawiać się nad zmianą na coś innego. Tutaj myślę głównie o Puxingu 777, ew. jakimś Wouxunie, w każdym razie czegoś na pasmo 400-470MHz. Duobandery chyba się w ASG niespecjalnie przydają, a nie używam radia na co dzień, więc pasmo 2m raczej mi nie potrzebne.

Co szanowna brać myśli? Bawić się w przerabianie Inteka, czy pójść w jakiegoś w miarę godziwego (tak do 300zł) chinola?

Link to post
Share on other sites

Potrzebuję porady.

Mam Inteka 5050, całkiem niezłe radyjko, zasięg też niczego sobie, dodatkowo jest opcja rozblokowania na 4W i wstawienia gniazda pod lepszą antenę.

Jednakże zacząłem zastanawiać się nad zmianą na coś innego. Tutaj myślę głównie o Puxingu 777, ew. jakimś Wouxunie, w każdym razie czegoś na pasmo 400-470MHz. Duobandery chyba się w ASG niespecjalnie przydają, a nie używam radia na co dzień, więc pasmo 2m raczej mi nie potrzebne.

Co szanowna brać myśli? Bawić się w przerabianie Inteka, czy pójść w jakiegoś w miarę godziwego (tak do 300zł) chinola?

Witam.

Szczerze mówiąc, to i tak UHF nie będzie wykorzystywany z racji tego, że zawsze w teamie jest ktoś ze zwykłą PMR-ką. Tak więc większość strzelanek radio będzie zestrojone z częstotliwościami PMR. No i konkluzja stąd wynikająca: po co wywalac 300 złociszy na coś co można mieć w 5 minut w obecnym radiu? Tym bardziej, że na forach stricte dotyczących PMR-ek i radiotelefonów Intek 5050 ma na prawdę opinie bardzo dobrego radia.

Z innej strony Puxing PX-777 jest całkiem niezłym radyjkiem, lecz niestety drogim.

http://www.409shop.c...t.php?id=102049

Moim zdaniem lepszą opcją jest Baofeng UV-5R

http://www.409shop.c...t.php?id=107033

Jest tańszy, dwuzakresowy i ma więcej możliwości (gadżetów). Na przykład bardzo przydatne coś takiego:

http://www.409shop.c...t.php?id=109304

Mam osobiście taki zestaw i na prawdę nie mam na co narzekać. Kupiony w wyżej wymienionym sklepie. Obsługa klienta na wysokim poziomie, szybka wysyłka. Cóż więcej potrzeba?

Poprzednio miałem TYT TH-UVF1, i jego minusem była strszliwa prądożerność. Baofeng pod tym względem jest nie do pobicia.

A tak co by nie było, że bajki piszę to tak wygląda moja zabaweczka:

1003147.jpg

Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites

Co dalej nie zmienia faktu, że nie wiadomo co nie działa ani w czym jest problem.

 

Cóż, problem w istocie polega na zbyt cichych mikrofonach. Abym dobrze kogoś słyszał, osoba ta musi drzeć się przez swój militarny headset. Mam w zespole 4 takie radia i tyle samo militarnych headsetów przez co słyszymy się bardzo cicho albo wcale.

Link to post
Share on other sites

Witam,

odkupiłem ostatnio replikę Comtaców II. Wszystko działa jak ma działać, jedyny problem mam z wtykiem. Wtyk wychodzący z słuchawek nie jest standardowym wojskowym wtykiem, tylko jakiś na 5 pinów... do ptt pasuje, ale gdy podłączam ptt do radyjka przez przejściówkę ( ptt ma mikro wtyk, a radio mini) nie śmiga. Wiece może co może być powodem? Lub macie jakiekolwiek pojecie co to za diabelny wtyk w słuchawkach? :)

Z góry dziękuje za pomoc :D

Link to post
Share on other sites

Bartess, ja możesz, wiesz jak i masz możliwości to sprawdź czy wejściu mikrofonowym od strony radia pojawia się napięcie polaryzujące (około 3-4V). Jak nie wiesz jak to odezwij się na PW. Jeżeli się pojawia dam Ci gotowe know-how co zrobić żeby działało tanim kosztem.

 

gienekPL, skoro od zestawu wtyk pasuje do PTT to obstawiam że na 99% tu jest w porządku. Problemem będzie połączenie PTT->Radio lub samo PTT - niestety przejściówka nie musi załatwić tutaj wszystkiego, może być całkiem inny pinout, inaczej wyzwalane PTT. Dowiedz się do jakiego radia jest dedykowane Twoje PTT i powiedz jakie masz radio - wtedy można coś podumać...

Link to post
Share on other sites

Cóż, problem w istocie polega na zbyt cichych mikrofonach. Abym dobrze kogoś słyszał, osoba ta musi drzeć się przez swój militarny headset. Mam w zespole 4 takie radia i tyle samo militarnych headsetów przez co słyszymy się bardzo cicho albo wcale.

 

One nie są ciche, tylko zwyczajnie stare. Trzeba zamienników poszukać.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się dorwać sordiny dual comm na wtyk military. Praktycznie brak śladów zużycia, mimo że używka.

Brak rys, brak wgnieceń. Nawet pianki i outliny uszne wyglądają jakby były dwa razy założone.

Słowem IGŁA.

 

...ale jest tyci problem. Przy mocniejszym stuknięciu w słuchawkę z pojemnikiem baterii słuchawki zdychają. Potem można włączyć jakby nigdy nic.

Wg tego co poszukałem to może być kwestia lipnego pojemnika na baterie i tracenie styku blaszka-bateria.

Naprawiał to ktoś? :)

Link to post
Share on other sites

radio united star, ptt nexus, headset msa sordin. Zostały wyprodukowane przez chinoli ptt, które miały współpracować z united star i ostrymi headsetami - znajomi kupił i się mocno zawiódł... Niestety to nie działa.

 

Bo to chińskie ptt jest o kant dupy. Kumpel kupił też chińskie i jest beznadziejnie. Najlepiej dorobić wzmacniacz do oryginalnego ptt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...