Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam Panowie, dziś przeglądając komis natrafilem na takie oto radyjko(nowe)

http://radioteleskle...<br /><br />gość sprzedaje za 140 pln + wysyłka - i tu moje pytanko czy warto je brać za tę kwotę, czy pomimo, że tańsze niz w sklepie nie brać bo lipne etc??

 

Jeśli miałbym w ogóle coś brać , lecz nie te , to do 200pln co byście polecili???

 

póki co dopiero co się zastanawiam, także nie pali się, i jestem w tym temacie kompletnie zielony, także zdam się na wasze propozycje.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Bez urazy ale jesteś śmieszny.

 

3 minuty.

 

1. skopiowałem nazwę z twojego posta i wkleiłem w google.

2. wszedłem na stronę producenta (od razu w konkretne radyjko)

3. na dole strony była instrukcja w pdf

4. 2 min otwierał mi się pdf bo w tle działa mi gra

5. na 3 bodaj stronie jest schemat z zaznaczonym gniazdem opisanym jako gniazdo do słuchawek/mikrofonu (ma 2 wejścia)

 

Jeszcze jakieś pytania?

Link to post
Share on other sites

Wszystkie radia, które mają wtyk akceptowany przez sprzedawane zestawy bowmana, z tych najbardziej popularnych to chyba typ kenwood, icom, yeasu, motorola.

Takich radyjek szukaj.

I zastanów się jakiego zakresu potrzebujesz bo o ile PMR jest podzbiorem częstotliwości UHF, to VHF - już niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie radia, które mają wtyk akceptowany przez sprzedawane zestawy bowmana, z tych najbardziej popularnych to chyba typ kenwood, icom, yeasu, motorola.

Takich radyjek szukaj.

I zastanów się jakiego zakresu potrzebujesz bo o ile PMR jest podzbiorem częstotliwości UHF, to VHF - już niekoniecznie.

 

No ok ICOM też dedykowany do Midlanda i co nie działa, ja chcę się dowiedzieć jakie radia działają Z PTT bez przeróbek.

Link to post
Share on other sites

Icom nie jest dedykowany do Midlanda.

A lista urządzeń, które działają z kopiami bowmana jest tak długa że nie ma sensu jej przytaczać.

Znajdź sobie radio takie jakie Cię interesuje/jest w twoim zakresie finansowym z popularnym typem złącza i wtedy zapytaj o konkretny egzemplarz.

Link to post
Share on other sites

Przerobienie złącza to jest problem minimalny zwłaszcza, że ptt jest rozbieralny ;)

 

Ja pożeniłem g7 z ptt od niemieckiej radiostacja i headsetem od xboxa;) baa wyprowadziłem sobie jeszcze przycisk ptt na rączkę karabinu żeby moc nadawać nie zdejmując reki z repliki. Pożenił bym tez laryngofon ale jakoś nie mam po drodze do elektronicznego ;) To nie jest trudne panowie i panie.

Link to post
Share on other sites

klepa, weź Ty się ogarnij...

przeczytałeś ten wątek zanim w nim zapostowałeś ?

O jakiej/której kopii Bowmana mówisz ? z którym/jakim wtykiem ?

PTT to nazwa przycisku nadawania (Push-To-Talk) i nie ma to nic wspólnego z typem wtyku do radia

Edited by JarekM
Link to post
Share on other sites

navcomm pracuje ze wszystkim :icon_smile:

no dobra, cena straszna ..

 

Tu kolega odpowiedział prosto i o to chodziło.

 

klepa, weź Ty się ogarnij...

przeczytałeś ten wątek zanim w nim zapostowałeś ?

O jakiej/której kopii Bowmana mówisz ? z którym/jakim wtykiem ?

PTT to nazwa przycisku nadawania (Push-To-Talk) i nie ma to nic wspólnego z typem wtyku do radia

 

Po prostu zapytałem i dostałem odpowiedz w formie zapytania.

Dobra zapytam jaki jest wtyk do zestawu słuchawkowego radia INTEK MT3030,

Link to post
Share on other sites

Witam. szukam replik słuchawek aktywnych sordin, zastanawiam się między

http://zbrojownia.li...roducts_id=1537

a

http://gunfire.pl/pr...ypu-Sordin.html

 

Czy to jest to samo? na gunfire nie ma opisu że są to słuchawki aktywne, pisałem email do gunfire, odpisali że nie są to słchawki aktywne, natomiast w opisie zbrojowni sa to słuchawki aktywne, a firma (chyba?) ta sama.

 

Mam jeszcze do wyboru Comtaci I, ewentualnie II,

albo http://gunfire.pl/pr...w-Comtac-I.html

albo http://zbrojownia.li...roducts_id=1988

 

Zdaje sobie sprawe że repliki nie będą tak dobre jak oryginały, jednak chce kupić na razie takie, później pomyśle nad oryginałami. Zależy mi na tego typu słuchawkach, ponieważ z ekipą bierzemy sie za reko JW GROM. Chciałbym aby się wypowiedzieli użytkownicy tych słuchawek, jak długo im trzymaja baterie. W sordinach to są 2xAAA, w comtacach 2xAA. Słuchawki będą pod hełmem, podobno sordiny są wygodniejsze lecz nie wiem ile będą ciągnąć na tych śmiesznych bateryjkach. Niestety nie znalazłem zbyt wielu opisów by móc te słuchawki porównać.

Edited by vincenzo
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...