Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Radiokomunikacja - pytania i odpowiedzi


Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Czy ktoś z Was się zetknął z Baofengiem BF-888s?

Jeśli tak to jaka jest Wasza opinia o nim? Czy nadaje się do AS?

Channel Spacing 25KHz- tak wiec nie wydaje mi się. że go zaprogramujesz na pasmo PMR. Jeżeli jest w ogóle taka możliwość (w co wątpię) to będziesz miał do dyspozycji tylko 4 kanały PMR. Tak więc moim zdaniem odpuść sobie I kup coś lepszego. Edited by bizon96
Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj pmr'ki sprzedawane są parami, znajdż jakiegoś kolegę do spółki.

 

Midlandy, motorole, cobry i inne znane firmy robią dobre pmr.

 

A ich cena zależy od bajerów w nich zawartych.

 

Moim zdaniem kupno pmr za 200+ zł jest bezsensowne, ponieważ zwykła pmr z zmodyfikowaną anteną(niestety zabieg nielegalny) o dl. 16,5cm da większy zasięg od pmr o xxx zł droższej.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem kupno pmr za 200+ zł jest bezsensowne, ponieważ zwykła pmr z zmodyfikowaną anteną(niestety zabieg nielegalny) o dl. 16,5cm da większy zasięg od pmr o xxx zł droższej.

 

Lepiej zrobić combo i kupić pmr z możliwością modyfikacji na większą moc nadawczą i wymienić antenę ;)

Link to post
Share on other sites

Mógłby ktoś kolokwialnie i w miare wyczerpująco napisać mi czym jest offset? Googlowałem to i znalazłem rozmowy o offsecie (przesunięciu?), programowanie krótkofal i dane techniczne, ale nigdzie nikt nie opisał konkretnie co to jest. Lubie wiedzieć co ustawiam ;p

 

Wiem, że co 70 cm ma 7.600 a 2m ma 0.600 i nic poza tym...

Edited by rafcio21
Link to post
Share on other sites

Offset to jest nic innego, jak przesunięcie kanału nadawania względem kanału odbioru.

Łopatologicznie: jeżeli masz kanał 6 PMR (446,06875MHz) i offset na +12,5kHz to odbierać będziesz na 6 PMR, a w momencie naciśnięcia nadawania, będziesz wysyłał sygnał na kanale 7 PMR (446,08125MHz).

 

J/w jeżeli nie korzystasz z przemiennika, to offset na 0.

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Lepiej zrobić combo i kupić pmr z możliwością modyfikacji na większą moc nadawczą i wymienić antenę :icon_wink:

Lepiej do 150zł kupić np. Dynascan MX-68 (klon Puxing 2r). Jest nasłuch 2m, nadawanie i odbior na 70cm czyli tez PMR, bateria wymienna z bateriami nokii i mozliwosc wymiany anteny, a moc 2W w lesie zadowoli na kazdej strzelance.

Na milsimy to już może być za mało. Zależy więc od potrzeb.

Link to post
Share on other sites

Udało mi się dorwać sordiny dual comm na wtyk military. Praktycznie brak śladów zużycia, mimo że używka.

Brak rys, brak wgnieceń. Nawet pianki i outliny uszne wyglądają jakby były dwa razy założone.

Słowem IGŁA.

 

...ale jest tyci problem. Przy mocniejszym stuknięciu w słuchawkę z pojemnikiem baterii słuchawki zdychają. Potem można włączyć jakby nigdy nic.

Wg tego co poszukałem to może być kwestia lipnego pojemnika na baterie i tracenie styku blaszka-bateria.

Naprawiał to ktoś? :icon_smile:

 

 

Hej, zobacz zakrętkę od baterii. Zapewne zakrętka jest mosiężna, sprężynka stalowa, wciśnięte jest jedno w drugie i na klej termo...

Ja rozwiązałem ten problem u siebie w Sordinach przez wywalenie kleju i zlutowanie sprężyny do zakrętki. (Mnie denerwowało to okropnie jak w ferworze walki niechcący uderzyłem kolba o słuchawkę i słuchawki robiły peeeeep i cisza :P )

Link to post
Share on other sites

Offset to jest nic innego, jak przesunięcie kanału nadawania względem kanału odbioru.

Łopatologicznie: jeżeli masz kanał 6 PMR (446,06875MHz) i offset na +12,5kHz to odbierać będziesz na 6 PMR, a w momencie naciśnięcia nadawania, będziesz wysyłał sygnał na kanale 7 PMR (446,08125MHz).

 

J/w jeżeli nie korzystasz z przemiennika, to offset na 0.

No to śmiesznie, bo w tk-760 offset mam na 10.000 i wszystko działa jak trzeba. Może to jakaś wartość domyślna zamiast 0 xP
Link to post
Share on other sites

Jak pisano wcześniej offset służy do pacy z przemiennikiem.

http://pl.wikipedia....ennik_amatorski

 

W airsofcie offset jest nieprzydatny. !!

 

Co do Navcomma, to na stronie 18 instrukcji opisano dwa parametry związane z offsetem

http://www.navcomm.e...ad/TK760_PL.pdf

 

WYBÓR KIERUNKU OFFSETU SFT powinien być ustawiony na OFF.

 

WYBÓR OFFSETU CZĘSTOTLIWOŚCI OFFSET może być ustawiony dowolnie, jeśli SFT jest ustawione na OFF.

Edited by qazfakir
Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam pytanko.

Czy krótkofalówka Motorola T4 będzie dobra na początek + do tego dedykowana słuchawka motoroli? Rozumiem, że to jeden z najtańszych modeli, ale u nas sporo osób jej używa i spisuje się bardzo fajnie. Czekam na odpowiedzi bardziej doświadczonych.

Tu link: http://allegro.pl/krotkofalowki-motorola-tlkr-t4-zasieg-do-6-km-i3136896816.html z góry dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...