Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MFH, Helikon, Mil-Tec, Fostex itp.


Recommended Posts

sobczaq dzięki za opinię :uśmiech: a co do artykułu z "Komandosa" to czytałem go i bardzo mi się podobał. Autor pisze w nim, że najlepsze kopie produkuje Helikon, a o firmie TEXAR nie ma nawet słowa i dlatego chciałem zasięgnąć opinii znawców na temat tej firmy. A co w ich kroju jest nie tak, czy chodzi o kształt tylnych kieszeni?? Czy jest ktoś kto spotkał się z emkami TEXARA?

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 97
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po prostu o Helikonach trochę czytałem i wiem czego się spodziewać, a o TEXARACH nie wiem zbyt wiele i dlatego chciałem się dowiedzieć jaki poziom reprezentuje ta firma :uśmiech:

 

A poza tym właśnie ta zbliżona cena do Helikonów mnie bardzo ciekawi, bo skoro cena jest podobna to wykonanie i jakość powinny być podobne u obu firm. Może ktoś coś wie na ten temat ? (sorry że nie wyedytowałem poprzedniego posta, ale zniknęła mi opcja "Edytuj"...nie wiem czemu)

Link to post
Share on other sites

Co do BDU firmy Mil-tec - nie polecam. Na ostatniej strzelance podarły mi się od tylnej szlufki do górnego guzika z przodu. Wrażenia z leżenia w samych majtkach jajami na śniegu i widok - bezcenne. Materiał nie pekł, ale szycie musiało być wyjątkowo badziewne.

Opisywany model to BDU w "śledzia".

Natomiast kontraktowe BDU NYCO mam od 12 lat i materiał nie jest poprzecierany. Co prawda kamuflaż z przodu spodni jest już sprany na szaro i wyleciały napy od przednich kieszeni, ale spodnie można nosić i używać bez strachu że sie nagle rozwalą. Biorąc pod uwagę że nie są projektowane jako mundur, który ma służyć tyle lat - mają niezły zapas wytrzymałości. A nie używałem ich tylko w niedzielę i raczej nie w mieście.

Link to post
Share on other sites

Jak nie masz kasy na lepsze a musisz kupić już teraz i nie chcesz dozbierać na kontrakty lub coś porządniejszego to kup. Tylko obejrzyj je dokładnie i może daj do wzmocnienia w krytycznych miejscach typu krok itd.

Musisz liczyć się z tym, że kolor może być inny niż oryginalnych i ogólne wrażenia wizualne i z noszenia również.

A tak w ogóle to jest zima i skoro chcesz odwzorowywać Wietnam to bez sensu kupować teraz ripstopy. Ten Wietnam na śniegu i tak nie będzie miał efektu, lepiej dozbierać i na wiosnę kupić porządne gacie.

Link to post
Share on other sites

Znając życie to teraz mam najwięcej kasy. Wzmocnienie to najmniejszy problem. Ja nie zamierzam kupować na zimę tych spodni. Mam oryginalną bluzę z Wietnamu i niestety jest nie co wyblakła, a jeśli te spodnie nie są najlepszej jakości, a nie są. to szybciej wypłowieją i będą pasowały do wypłowiałej bluzy. Dzięki za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
Bluza jest nieco krótsza od swojej poprzedniczki aby łatwo można było wpuścić ją w spodnie. Jedynie oddziały Delta Force używają tego sposobu noszenia bluzy w trakcie misji bojowych. W innych formacjach nie przyjęła się ta technika.

 

WTF?

Link to post
Share on other sites

Spoko Othar to tylko vest.pl potrafi takie opisy wymyślać, no i taniemilitaria i ershitguns też ;) Kolega z SG planuje zakup takiej oliwkowej do pracy - jak kupi to skrobnę coś, a swoją drogą to kup bluzę BDU i zrób z niej RAIDa :)

Link to post
Share on other sites

Co do rozmowy wyżej na temat spodni m65. Mam m65 teesara i coś w stylu bdu helikonu. Z tego co jest napisane, to te bdu są z tego samego co m65 helikonu, więc jakość powinna być ta sama. Porównując z teesarem helikon jest beznadziejny. Tessar jest miły, trwały, a helihon taki cienki i błyszczący. Następnym razem biorę tessara.

Link to post
Share on other sites

Dobre kopie M65 raczej na pewno nie powinny być z tego samego co BDU (ew. te same proporcje materiałów). Poza "błyszczenie" jest charakterystyczne dla mieszanki 65/35, a Helikon z tego co wiem z takiej nie robi. Poza tym w "Komandosie" masz porównanie kopii M65, z których wynika, ze Helikon robi najlepsze.

 

Tzn. jakby nie patrzeć to BDU do M65 nie ma co porównywać, bo zawsze M65 jest dużo grubsze.

Link to post
Share on other sites

A co w nich takiego syfiaście syfiastego i do dupy? Mi w podróbach wojskowych ciuchów najbardziej nie podobają się tkaniny (65/35) i często niezgodność koloru z kontraktem (mam takie nieciekawe spodnie w "marpacie") . Helikony chyba nie mają tych wad?

Link to post
Share on other sites

Mam jedną z wczesnych wersji spodni SF w Panterze. Wady:

 

1. Przy pierwszym odpinaniu rzepów przy bocznych kieszeniach rozprół się kawałek materiału - niby nic ... ale ... how ?!

2. Po pierwszym praniu kolor jeszcze bardziej się zmienił - z początku były różnice ale po pierwszym praniu tragedia.

3. Wytrzymałość - mała - boję się nimi wchodzić w jakiekolwiek krzaki o jeżynach nie wspominając. Przy kontraktowym polskim Ripstopie takich obaw nie ma - miałem i wiem co mówię ;) (z racji rozmiarów musiałem puścić znajomemu)

4. Komfort i użytkowanie - polski ripstop może i jest gruby, może nie należy go porównywać pod względem komfortu noszenia z takimi kontraktowymi spodniami w woodlandzie - ale! Jest wytrzymały, może i wczesne wersje spierały się jak diabli - ale ... mogłeś się w nim tarzać gdzie chciałeś, z kim chciałeś i po co chciałeś. Helikon w dotyku nie powala, ot takie nijakie. Posiada zatem wady polskiego ripstopa nie mając jego zalet.

 

5. Obserwuję znajomego który miał komplet - i bluza i spodnie - klnął na czym świat stoi że mundur się pruje i że jest do dupy. No i rzeczywiście - nadaje się do turystyki lub bardzo niewymagających fanów ajersofciarstwa... i chyba do niczego więcej.

 

Zalety:

 

1. nie stwierdziłem

Lepiej dołożyć i upolować zestaw z Kamy, Konfekcjonera lub czegokolwiek innego na kontrakcie WP.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

kolejne odgrzebanie tematu - za co przepraszam :)

 

mam natomiast pytanie odnośnie nowej kurtki helikona - "USMC APECS MARPAT WOODLAND PARKA" - u GunSmoke'a. szczególnie zainteresował mnie opis samego produktu:

en brakujący 1% to materiał, w oryginale był zastosowany GORETEX,

natomiast w produkcie Helikonu zastosowano trzy warstwowy, oddychający laminat.

 

Moim zdaniem jest to kolejny produkt firmy HELIKON pretendujący do statusu

"BEST IN CLASS" na rynku europejskim - tak jak kultowa M65 Field Jacket w wykonaniu Helikonu.

 

GRATULUJE I POLECAM !!!

W końcu mamy doskonały produkt w przystepnej cenie (czytaj, normalnej cenie)

normalnie nic, tylko kupić.

i tu pojawia się pytanie o różnicę w zastosowanym materiale:

1. goretex to wszak najwyższa półka dla kurtek, tak więc czy zastosowanie trój warstwowego laminatu robi aż taką dużą różnicę, czy tylko te 1%, jak twierdzi sprzedawca?

2. czy ten laminat jest rzeczywiście "oddychający"? zapytałem bardziej obeznanych osób, i nie były mi w stanie odpowiedzieć, czy to możliwe :(

3. czy jest to rzeczywiście aż taki hit, że warto go kupić, nie chcąc wydawać pieniędzy na kontrakt (po prostu ich nie mając...)?

Link to post
Share on other sites
Tutaj jest więcej opini na temat tej kurtki. Z tego co rozumiem głowną różnicą jest "oddychalność". Zastanów się do czego Ci ta kurtka jest potrzebna, jak na dłuższe imprezy, chyba lepiej zainwestować w coś porządniejszego. Co tanie to drogie. ;-)
Link to post
Share on other sites

Witam!

Moja opinie:

Mam bojówki rip stop kopia M65 firmy MFH - jeden z większych błędów jakie w życiu zrobiłem. Badziew totalny, szybko się spiera, odpadają napy, szwy się rozchodzą w praniu. Shit totalny, nie polecam firmy, skutecznie mnie do siebie zraziła.

Znajomy ma bojówki M65 oliwkowe Helikona - całkowite przeciwieństwo, dobrze skrojone, wytrzymałe, ładne i lansowne :)

Zaznaczam, że w/w spodnie są przeznaczone do użytku "na codzień"

 

Do airsoftu:

Kolega kupił miesiąc temu spodnie Helikona SF wz. 93 - jak zobaczyłem go w nich na dwóch strzelankach, sam takie kupiłem. Na razie sam ich w lesie nie testowałem, ale z wrażeń "na codzień" są bardzo porządne. Mocne rzepy, dobrze skrojone, podwójne szwy, na razie wyglądają na mocne. Do tego do każdej kieszeni cargo wejdą po dwie butelki piwa ;). Jedyna wada, to przednie szlufki zbyt daleko umieszczona od rozporka, przez co na szczuplejszych osobach spodnie potrafią się obsuwać z przodu, przez co pasek może drapać sprzączką po brzuchu. Po dwóch tygodniach użytkowania nie zauważyłem większych wad. Kiedy przetestuje w lesie, dam znać co i jak.

Edited by Mszaan
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...