Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Wiesz Catch nietórzy w armii USA dostają na "stan" M14/M24 i raczej nie jest to standardowa broń armii USA a conajwyżej standardowa broń snajperów.

 

 

Widzę że mamy problem raczej natury językowej, sprowadzający się do rozumienia słowa "standardowy". Ty rozumiesz je chyba literalnie jako "regulaminowy", ja jako "należący do typowego, przydziałowego uzbrojenia danej formacji w danym teatrze działań". Używamy więc tego samego słowa w dwu możliwych znaczeniach.

 

Nie wykręcaj kota ogonem od początku dyskusja była prowadzona na temat BRONI KTÓRA JEST UZNAWANA ZA STANDARD W SIŁACH ZBROJNYCH USA A NIE NA JAKIMŚ TEATRZE DZIAŁAŃ i za to jeździliście po chłopaku do czasu aż się REMOV nie wtrącił.

 

Broń standardowa w siłach zbrojnych to broń którą zatwierdził i którą jako taką traktują instytucje odpowiedzialne za stan uzbrojenia w danym kraju.

 

Następnym razem wyraźnie napiszcie że chodzi o broń standardową na terenie 3 budynków w których siedzą NAVY SEALSi w IRAKU bądź w Kamerunie dolnym i wtedy to będzie standardowa broń dla danego teatru działań.

 

Wiem jak trudno się przyznać do błędu czasem sam tego nie potrafię :mrgreen: ale tu akurat Catch i reszta którzy zjechali Witię_PL powinniście się "pokajać" nie koniecznie biczem po plecach :mrgreen:

 

Pozdrawiam i uważam temat standardowości/regulaminowości co do rifle w armii USA za zamknięty ze swojej strony ;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Patrz pan M24 jest póki co standardowym, ba regulaminowym kbw w US Army, tak jak w USMC jest nim M40A3. Są w niego uzbrajani żołnierze posiadający określone przeszkolenie i zadania - czemu więc miało służyć podanie tego przykładu ze standardowymi karabinami wyborowymi z Twojej strony? Bo na pewno nie jasności wywodu...

 

Nie mówiliśmy też o broni która jest standardem w Siłach Zbrojnych, bo kontrowersja dotyczyła tylko Armii Lądowej, co zresztą opisał Królik. Teraz mi pokaż mister gdzie ja jezdziłem po koledze Witii (spójrz sobie na moje posty z łaski swojej) bo takie czcze gadanie o cudzych regulaminach niezbyt mnie pociąga. Parę postów wcześniej postawiłem pewne pytania, odpowiedzi od Witi czy z Twojej strony jakoś nie widzę. Jeśli prowadzisz dyskusję bezpośrednio ze mną to zadaj sobie trud przeczytania tego co napisałem! O teatrze działań, różnicach w wyposażeniu jednostek liniowych , pomocniczych i szkoleniowych napisałem żebyś miał szansę trochę łatwiej zrozumieć o co mi chodziło.

 

Podsumowując to w prostych kapralskich słowach (nomen omen):

 

Przyszedłeś kolego spóźniony na dyskusję, przypie...asz się do niewłaściwych ludzi, grasz ostatniego sprawiedliwego, sadząc jakieś wydumane porównania i jeszcze bronisz goscia który po pierwszej swojej wypowiedzi w tej dyskusji już zasłużył na klapsa. Coż mogę dodać... zaskarbiłeś sobie moją sympatię.

Link to post
Share on other sites
Witia_PL, M4 wraz z M4A1 zostana wycofane wraz z M16A2, date 2012 mozna uznac za oficjalna date wycofania ze sluzby serii M16 oraz jej wariantow. Poza tym M4A1 JUZ JEST zastepowany w jednostkach sil specjalnych karabinkami serii FN SCAR.
Przecierz od początku o tym mówiłem tylko jakoś NIKT nie chciał brać tego pod uwagę.

 

Przyszedłeś kolego spóźniony na dyskusję, przypie...asz się do niewłaściwych ludzi, grasz ostatniego sprawiedliwego, sadząc jakieś wydumane porównania i jeszcze bronisz goscia który po pierwszej swojej wypowiedzi w tej dyskusji już zasłużył na klapsa. Coż mogę dodać... zaskarbiłeś sobie moją sympatię.

Tak ? a wyjasnij mi czemu zasłużyłem sobie na klapsa ? Bo popełniłem kilka błędów ortograficznych ?

Mało mnie interesują wasze upodobania do karabinków. Jeżeli wolisz M4 to nie wciskaj innym że jest to standardowy karabinek armii . Mało mnie interesuje jakie są wasze "doświadczenia" w sprawie wyposażenia armi amerykańskiej, jeżeli stawiacie je ponad wiedze ludzi z departamentu.

M4 wypiera starsze M16A2 z wszystkich jednostek wojskowych. Na początku karabinki te otrzymywały masowo jednostki liniowe, teraz otrzymują je jednostki pozostałe i to dlatego na zdjęciach z Iraku dominują M4. Taka metamorfoza uzbrojenia będzie trwać do 2012 roku. Wtedy - z tego co mówi departament - M4 OFICJALNIE zostanie uznany za standardowy karabinek armii. Jednak na chwilę obecną M16A2 JEST standardowym karabinkiem tejże armii. Czy się wam to podoba czy nie.

 

Jeżeli nie potraficie tego pojąć, to nie wypowiadajćie sie na tematy które was przerastają.

 

PS. Troche mnie poniosło pisząc tego posta, ale skoro kolega używa przekleństw, to i ja mogę wyrazić swoje emocje w stosunku to rozmówcy.

Link to post
Share on other sites

Oki Catch nie interesuje mnie Twoj sympatia :) wolę kobiety :)

 

Co do "jeżdżenia" wielkie sorki faktycznie rozpędziłęm się poprostu w koncówce tylko Ty pisałes więc "z rozpędu" tak to odebrałem. Mój błąd i za niego jeszcze raz sory. Co do "koncówki" 'rozmowy" to śledzę ją od początku i tylko dlatego zdecydowałem się napisać to co napisałem.

 

Tak więc nadal podtrzymuję że wolę kobiety i tyle.

 

Pozdrawiam

 

Ps

Siły Zbrojne USA to siły lądowe, marynarka, korpus piechoty morskiej, lotnictwo itd więć skoro "władze" twierdzą że M16A2 to standardowe uzbrojenie sił zbrojnych to chyba jasne o co chodzi ?? No chyba że "Armia Lądowa" nie jest częscią sił zbrojnych USA to wtedy sory za całe moje teksty.

 

Ps2

 

przypie...asz

 

Znajdź tego typu sformuowanie w którym kolwiek z moich postów to 1

 

Nie gram sprawiedliwego ale trochę mnie śmieszy jak ludzie z wielkiej POLSKI wiedza lepiej co ma na myśłi departament obrony, dowództwo sił zbrojnych i cąła reszta w kraju zwanym USA. No chyba że ktoś z negujących stanowisko departamentu "wojny" w USA sam zasiada tam na stołku i wie lepiej co myślał pisząc takie a nie inne wytyczne do roku 2012 dla sił zbrojnych USA.

 

Tym razem dziękuję za polemikę i jeszcze raz pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ps

Siły Zbrojne USA to siły lądowe, marynarka, korpus piechoty morskiej, lotnictwo itd więć skoro "władze" twierdzą że M16A2 to standardowe uzbrojenie sił zbrojnych to chyba jasne o co chodzi ?? No chyba że "Armia Lądowa" nie jest częscią sił zbrojnych USA to wtedy sory za całe moje teksty.

Władze czy Remov?

Bo dowództwo USMC stwierdzi pewnie, że u nich standardem jest M16A4, zatem - o czym pisałem wcześniej - nie można powiedzieć, że w całych SZ USA standardem jest M16A2, bo to nieprawda.

Link to post
Share on other sites

PrzecieŻ USMC to jakby "oddzielna instytucja" która ma swoje oddzielne dowództwo. Ministerstwo orzekło, że standardowym karabinem armi lądowej Stanów Zjednoczonych jest M16A2, podczas gdy dowództwo Korpusu Marines orzekło że ich standardowym karabinem będzie i jest M16A4.

Przykładowo standardowym śmigłowcem przeciwpancernym US ARMY jest obecnie AH64D, podczas gdy śmigłowcem Korpusu Marines jest SuperCobra. Tak przynajmniej WYCZYTAŁEM.

Link to post
Share on other sites

Straciłem nerwa chyba do Ciebie kolego.

 

Od pierwszego postu w tym temacie bredzisz i to impertynencko. Nikt z nas nie kwestionował tego że M16A2 jest regulaminowym, podstawowym karabinkiem US Army, wypartym jednak z pierwszoliniowych oddziałów, biorących bezpośredni udział w operacjach bojowych, z kilku banalnych względów ( niezbyt dogodna instalacja szyn montażowych do instalacji optyki, oswietlenia i co najwazniejsze urządzen iluminacyjnych dla NVD) Zwróciliśmy uwagę na to oraz parę innych faktów. Ni cholery to do Ciebie nie dotarło. Mamy w dupie M16A2, ten temat nawet w założeniu go nie dotyczy.

 

Korpus Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych jest częścią jej sił zbrojnych podobnie jak Lotnictwo, Marynarka i Armia wraz z Gwardią Narodową oraz Straż Wybrzeża. Formacje te mają swoje dowództwa ale wspólnie wszystkie podlegają Departamentowi Obrony (nie ma żadnego ministerstwa, skądżeś to wyczarował).

 

Po raz kolejny podkreślam że wszystkie omawiane przez nas karabinki to standardowe uzbrojenie Sił Zbrojnych US.

 

Sam jesteś "śmigłowcem przeciwpancernym". :wink:

Link to post
Share on other sites
PrzecieŻ

Serio? A Navy' date=' Coast Guard, Army i Air Force mają jedno?

Nie wykręcaj kota ogonem od początku dyskusja była prowadzona na temat BRONI KTÓRA JEST UZNAWANA ZA STANDARD W SIŁACH ZBROJNYCH USA A NIE NA JAKIMŚ TEATRZE DZIAŁAŃ

No i o czymże to pisał? O SZ czy o Army?

Czytaj dokładnie, a potem się dopiero ciskaj.

 

A z tym śmigłowcem to faktycznie pojechałeś.

Link to post
Share on other sites

I teraz sie zacznie ze śmigłowcami.

Catch czy do Twoich zwojów dociera, że M4 i M16A4 nie są standardową bronią armi amerykańskiej ?

Brak mi słów. Twoja stalowa logika poprostu przeraża. Obecnie - choćbyś niewiem jak to zniósł - standardowym karabinem jest M16A2.

Niewiem czemu myślisz jak 10-latek. Idź rozpowiadaj swoim kolegom te brednie, kup sobie M4, pobaw się, odreaguj bo jesteś mocno spięty.

 

Każdy kto potrafi czytać i ma przeciętne IQ, zrozumie że jeśli ministerstwo stwierdziło, iż M16A2 będzie do roku 2012 standartem, to taki jest fakt.

 

Nie mam zamiaru wracać do tego tematu, bo osobom takimjak Catch, trzeba pewne fakty tłumaczyć jak dziecku.

Link to post
Share on other sites
Ale oni nie są w stanie pojąć tego faktu. Ich zdaniem. jeżeli na zdjęciach jest więcej M4 niż M16A2' date=' to automatycznie jest to w 100% standardowy karabinek armi amerykańskiej.

 

Odnośnie tego cytatu z globalsecurity...

 

M4 ZASTĄPI 80% M16A2. Obecnie karabinki M4 są regularnie produkowane i dostarczane do oddziałów piechoty i wypierają starsze M16A2. Tak będzie do roku 2012, kiedy to M4 zostanie OFICJALNIE uznany za standardowy karabinek armi amerykańskiej. Jeżeli nie jesteście w stanie tego zrozumieć to brak mi słów. :ściana:[/quote']

 

Kolego, wystarczy juz od Ciebie, skoncz. Korygujesz sie w kazdym poscie, powtarzasz w dalszym ciagu bledne pseudo-fakty. Istnieja informacje, ktorych nawet wyszukiwarka Google Tobie nie ukaze...

Podsumuje: M16A2/A3, M16A4, M4/M4A1 sa jednymi z wielu odmian karabinka M16, ktore sa obecnie uznawane za armijny standard. Wiem, sluzylem, utrzymuje takze kontakt z osobami, ktorzy aktywnie biora udzial w okupacji Iraku, a takze Afganistanu.

Link to post
Share on other sites
I teraz sie zacznie ze śmigłowcami.

Jak radośnie walisz głupoty' date=' to się i zacznie, cóż - takie życie...

Catch czy do Twoich zwojów dociera, że M4 i M16A4 nie są standardową bronią armi amerykańskiej ?

A czy Catch twierdzi, że są?

Jeżeli jesteś tak ograniczony, że nie rozróżniasz Armii od USMC (gdzie standardem jest właśnie M16A4), to dalsze tłumaczenie nie ma sensu, bo i tak nie zrozumiesz.

Brak mi słów. Twoja stalowa logika poprostu przeraża.

Aha, ty jesteś za to elastyczny jak gumka myszka.

Obecnie - choćbyś niewiem jak to zniósł - standardowym karabinem jest M16A2.

Standardowym gdzie?

Niewiem czemu myślisz jak 10-latek.

Dopasował się do Twojego poziomu - tak trudno zrozumieć?

Idź rozpowiadaj swoim kolegom te brednie, kup sobie M4, pobaw się, odreaguj bo jesteś mocno spięty.

Akurat M4 ma. A odreagowuje strzelając właśnie. Niekoniecznie plastykowymi kuleczkami, jak Ty.

Każdy kto potrafi czytać i ma przeciętne IQ, zrozumie że jeśli ministerstwo stwierdziło, iż M16A2 będzie do roku 2012 standartem, to taki jest fakt.

Powtórzę: standardem gdzie?

Nie mam zamiaru wracać do tego tematu, bo osobom takimjak Catch, trzeba pewne fakty tłumaczyć jak dziecku.

Typowe - z braku argumentów nawrzucam rozmówcy, stwierdzę, że nie skuma, bo głupek i sobie pójdę.

A idź, szerokiej drogi.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
I otóż nie. Siły Zbrojne USA to: Army, Navy, Air Force i USMC, a w tym ostatnim podstawowym, standardowym karabinkiem jest M16A4.
Nie. Za "service rifle" M16A4 został uznany 29 czerwca 1997 (razem z M4/M5 RAS, M68, M145 i M203A1), kiedy to nadano mu wojskową desygnatę (zamiast M16A2E4) i odpowiedni NSN. Po drugie na stan pierwsza przyjęła go Armia, a następnie znacznie później USMC (pierwsze zamówienie z Korpusu przyszło, gdy armia już odebrała swoje karabinki), nie wiem dlaczego niby uznajesz, że jedynie Marines go przyjęli oficjalnie? Dysponujesz najwyraźniej błędnymi danymi.
Zatem twierdzenie, że w całych SZ USA podstawowym karabinkiem jest M16A2 jest błędne.
Formalnie z chwilą uznania nowego M16A4 za "standard-issue combat rifle" zaprzestano zakupów M16A2, ale nadal jest uznawany za "service rifle". W praktyce w 1999 nastąpiło pełne wdrożenie M16A4 do produkcji, stąd przed 1999 M16A2 nadal były zamawiane. Pierwsze dostawy miały miejsce w styczniu 1999, a do II kwartału 2001 US ARMY otrzymała 32 000 karabinków Colt M16A4, choć przydział do jednostek rozpoczął się dopiero od stycznia 2001. Od maja 2000 zamawiano wyłącznie FNMI M16A4. Dopiero we wrześniu 2002 Marines zdecydowali się na zamawianie tych karabinków i październiku zamówili w FNMI 4300 karabinków (zamówienie później rozszerzono).
Link to post
Share on other sites
FHMI? Chyba FNMI
Naturalnie masz rację, jakoś źle trafiłem w tym wątku w literki. W innym, poświęconym M16A3 możesz się przekonać, że trafiałem nieco bardziej poprawnie. Niemniej jednak oczywiście dziękuję za poprawkę pro publico bono :wink:
Link to post
Share on other sites

A teraz widzę, na tamten wątek trafiłem już później, też się zdziwiłem ale że powtórzyłeś tę literówkę więc napisałem co napisałem. Widać późno było.

 

Pamiętaj że jak widać w powyższym wątku jesteś tu naczelnym egzegetą więc jak się walniesz nawet przypadkiem to potem trzeba będzie się spierać tygodniami z gronem wiernych czytelników. :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Tak naprawde gdy oglądałem program w którym porównywali Ak47 z M16 to przy ak47 m16 to szmelc gdy w ak47 nic sie niezacina gdy zakopiemy go lub żucamy, ale m16 jest dobrym karabinem dla policji a nie dla żołnieża w IrAku dlategoże w tym szmelcu wszystko się zacina gdy troszeczke wleci piasek jak można iść po pustyni lub gdzieś po piaszczystym terenie w Iraku gdy jeszcze jest burza piaskowa przeciesz każdy żołnierz armi amerykańskiej zmienia m16 na ak47 tak powiedział mi wójek który mieszka w usa ia wrócił z iraku

Link to post
Share on other sites

a czy to był program na Discovery??

Kokonesko, nie wiem czy przeczytałeś cały ten temat, ale nie radzę znów rozpoczynać wojny o to co jest lepsze, zwłaszcza posługujac się przykłądami zasłyszanymi bądź oklepanymi (to o zakopaniu w piachu i RZucaniu najpierw bawiło, teraz irytuje...). NIe da się określić która z tych broni jest lepsza, nawet choć by z tego powodu, że są zasilane inną amunicją. Wszystko z resztą amsz opisane tym temacie, i w paru innych gdzie wszysto zeszło na ten temat odwiecznej dyskusji....

 

Pozdrawiam i proszę o rozsądek, nie zacznijcie się znów gryźć o to samo, bo tylko robi sie burdel w temacie i trudno jest znaleźć zdjecia broni Boalorki....

Link to post
Share on other sites

NIe da się określić która z tych broni jest lepsza, nawet choć by z tego powodu, że są zasilane inną amunicją.

Oczywiście, że się da, tylko na początku jasno należy zdefiniować, co rozumiemy pod pojęciem "lepsza". Amunicja nie ma większego znaczenia, jeżeli obie konstrukcje porównujesz pod względem przecznaczenia taktycznego, czyli oceniasz dwa karabinki automatyczne, podstawową broń indywidualną piechoty.
Link to post
Share on other sites

No dobra Remov, źle się wyraziłem.... i nie zamierzam się kłócić ani osądzać który jest lepszy, bo to drażliwy temat. Miałem na celu jedynie uświadomienie koledze kokonesko, ze taka dyskusja z takimi argumentami jakie przytoczył jest bezcelowa, bo były one już dawno omawiane...

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...