Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Chcę zrobić model broni-czyli coś co nie strzela.

 

Academy produkuje plastikowe modele broni ze wszystkimi mechanizmami,i nie idzie się zaposiadanie tych że modeli do pierdla.

 

Może się niedokładnie wyrażiłem a może niekórych poniosła wyobrażnia.

 

Model pistoletu który istnieje w jednym egzemplarzy to ozdoba kolekcji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

czy ktoś ma jakis patent żeby w totalnie prostej sprężynowej snajpie zrobić normalny ryglowany zamek czyli góra-tył-przód-dół (chyba wiadomo o co chodzi :) ) a nie tylko przód-tył

proszę o sugestie albo systemy które ktoś już zastosował w swoich konstrukcjach

Pozdrawiam i dziękuję

Link to post
Share on other sites

A ktos mi powie gdzie i jakiego typu wziać farby, aby np pomalowac guna??? za ile?? i w jakim sklepie? i jakie to sa farby?, Pytam poniewaz sporo osob z tego topicu napewno sie orientuje plz o odpowiedz

 

Z gory thx :P

Link to post
Share on other sites

Narazie rysunki potrzebnych części zdane dla tokarza i robi się:mechanizmy gazowe,grip RIS i lufa.jak będe miał już te rzeczy gotowe to trzeba będzie przymocować lufę do body(trochę problematczne ponieważnie zabardzo nie przemyślałem konstrukcji ale da się umocować)Potrzebne mi jeszcze są butla paintballowa(ok 80zł) i mamba do niej(taki wężyk ciśnieniowy,aby gaz z butli poprowadzić do giwery,koszt ok 100zł)Jak poskładam go to wyczyszczę całą giwerę z opiłków i rdzy oraz drobne kosmetyczne szlify na brzegach i kantach itp,następnie nieliczne miejsca zaszpachluję i pomaluję wszystko na matowy czarny kolor.

Link to post
Share on other sites

us socom fajno fajno ale na schemacie sa 2 cylindry ;] poza tym jest rysunek mechanizmu ale to w czyms tez musi sie poruszac i dobrze, zeby wszystko wspolgralo i sie nie klepotalo. prowadnicy sprezyny nie dales ale to drobnostka (choc dokladny rysunek ;]). poza tym czy to 2 czy 1 oring ma byc uszczelnieniem to juz wola konstruktora bo moze sobie dac od 1 wzwyz ile wlezie dla dobra konstrukcji. w sumie trzeba po prostu powiedziec, ze to rysunek pogladowy mechanizmu sprezynowego (jedna z wariacji np. bo moga sie roznic a napewno bardzo mechanizmem spustowym). jak bede robil dokumentacje mojego gnata to wrzuce cos bo nie chce mi sie grzebac w rysunkach technicznych i wsjo do kupy zbierac.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wiem rysunek mało mówi dla kgośkto by chcił zrobić sprężynówkę...Żebym zaczą rysoważ wszystki prowadnice i inne takie,to wszystko by było jeszcze mocniej zagmatwane...Jak już będą elementy do sprężynowego shotguna to pokaże fotki prowadnic i wszstkiego,to będzie najlepsze aby zrozumieć mechanizm.

Link to post
Share on other sites

Witam

Zrobienie czegos takiego bez masy czasu i warsztatu okreslam mianem niemożliwego :lol:

Ja bez warsztatu, tj z samym imadłem młotkiem pilnikiem i pilka do metalu, z wykorzystaniem czesci od rozpieprzonego shotguna de zrobiłem cos na ksztalt kwadratowego gb w którym był ukłąd zwalniający tłok z przodu wystawal cylinder. Strzelac strzelało ale nie powalało. 20m tak jakoś. oczywiście po wsadzeniu w zgwałcone lutownicą tak lubie wycinac plastik lutownicą :lol: i piłką body shotguna.

 

Szczerze mówiąc to satysfakcja jest nie do opisania ale praktycznego zastosowania dla takiego wehukułu nie widzę, ot wrzuciłem go dzis do szuflady.

 

Jakby były jakies wątpliwosci, skołuję cyfraka.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Najpierw sprawdź czy tłok ma wystarczająca obiętość do nowej lufy.

Jak nie wiesz to nie pisz bo ktoś może coś przez ciebie spieprzyć.

Po co ci objętość powietrza w tłoku, skoro ani trochę nie bierze udziału w wypychaniu kulki. Objętość powietrza uwięzionego pomiędzy głowicą tłoka(tłok w tylnej pozycji) a głowicą cylindra powinna mieć taką samą objętość co lufy, wtedy gun będzie strzleał najlepiej.

 

[ Dodano: Pią 21 Lip, 2006 ]

Aaaaa i taki mały OT mógłby ktoś tu wrzucić jakieś plany konstukcyjne, samopowtarzalnego pistoletu sprężynowgo, widziałem taki nawet strzelałem 8)

Ale to był mojego 5 letniego kuzyna i niestety nie pozwolił go rozebrać.

Zamierzam taki pistolet sam zrobić tylko nie mam pojęcia jak to działa

Link to post
Share on other sites
czy ktoś ma jakis patent żeby w totalnie prostej sprężynowej snajpie zrobić normalny ryglowany zamek czyli góra-tył-przód-dół (chyba wiadomo o co chodzi Smile ) a nie tylko przód-tył

proszę o sugestie albo systemy które ktoś już zastosował w swoich konstrukcjach

Pozdrawiam i dziękuję

 

zamek czterotaktowy. Ale pytanie: Po co chcesz ryglować? Wszak to jest replika i zamek nie musi byc zaryglowany. Chyba ze "dla klimatu czterotaktowca" to w łozu i w komoże zrob takie naciecie a zamek na końcu zrob przrgubowy zeby mogl sioe onracać i bedziesz mogl obracać rączke w dół.

 

Co do samopowtazalnej sprezyny: nie działa to na zasadzie sprezonego powietrza ale kawałek drutu udeza w kulke która wypada z lufy na jakies 5-7m. Tam nie ma lufy, w 2 połówkach "nibyszkieletu" w nmiejscu lufy sa takie jakby prowadnice dla kulki. Mechanizm działa tak ze jest sprezynka taka alenie spiralna tylkosprezysty drut po prostu (jak agraka) i spust z taką listwą z żabkiem skosnym. jak naciskasz spust to napinasz ten drucik-sprezynke i jak ciagniesz dalej to przez odpowiednio ukształtowana krzywke w szkielecie zostaje ona sciagnieta z zabka na spuscie i zwolniona. udeza w tył kulki i puszczasz spust i wtedy zaczepie z powrotem o drucik... Aha i jak ghnata przechylisz doprzodu to kulki wypadają z przodu (bo nie powiem ze z lufy)

Link to post
Share on other sites

macbeer Po pierwsze zaopatrz się w shells'y. Po drugie :to Porotecta więc bęben porusza się w osłonie, więc możesz go zrobić z odcinków rurek do których wejdą shells'y sklejonych ściankami (rurki są sklejone nie shells'y). Orginalnie taki Bęben działał w zależności od modelu:

- napedzany był sprężyną zegarową (Po załadowaniu nakręcałeś go).

- obracany był dzięki ruchowi przedniego chwytu (obrotu go w bok po osi lufy).

Lepsze jest pierwsze rozwiązanie. strzelasz tak szybko jak naciskasz spust. Blokade bębna możesz zaadoptować z Colta czy innego rewoewru. zwalnia ją spust.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Irwin, ciekawy pomysł.

Wcześniej myślałem o przegródkach na shellsy, przesuwanych przez tą korbe na magazynku...

 

PS. Wysłałem maila do Capri i odpisali, że 5 szt. gazowych shellsów 85 zł :D

Jutro zamawiam...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ta korba służyła właśnie do nakręcania. Czekam z niecierpliwością, zwłaszcza że podobno do tych shells'ów wchodzi więcej niż 3 kulki. Jak już zbudujesz może się okazać że z tej broni będzie krótki wielostrzałowy wymiatacz. Straznie jestem ciekaw efektu.

Link to post
Share on other sites

No to masz już AŻ 2 uchwyty ale co z resztą :?: Sajga miala być i nie ma ,teraz ta protecta,masz pomysł i materialy na np. mechanizm spustowy,prowadnicę sheelsa do lufy żeby szczelnie siedział :?: Pogadać można sobie ale czy Ty wiesz jak to porobić i czy masz jużdoświadczenie w jakimkolwiek posługiwaniu się pilnikiem ,kąstówką czy wiertarką :?: Nie mówiąć już o spawarce.

Link to post
Share on other sites

tak się zdaje, że potrafie się obsługiwać tymi narzędziami... Doświadczenie :?: jakieś mam... Saiga mi troche niewyszła więc pomyślałem o czymś prostrzym. Niebęde się z tobą kłócił tylko kontynuował prace.

 

Możecie mnie zato winić, ale jestem zmienny co do broni.

Link to post
Share on other sites

Macbeer ja tam wolę dopingować niż winić. Jeśli ci wyjdzie tak jak powinno to być może będzie to pierwszy samopowtarzalny (no, technicznie napędowy...) Shotgun w Polsce. Takie 12 strzałowe coś co strzela z szybkością Rugera i wywala za każdym kilka kulek (podobno do shela gazowego może wejść nawet 10 czytałem gdzieś na zachodniej stronie). Na CQB maksymalne, nawet naśredni dystans niezłe. Ok, doping mode off. :)

Link to post
Share on other sites

ja w moim M3000 zmienilem kolbe , dodalem lunete Tasco 4x20

wrzucilem nowa aluminiowa lufe o dlugosci 622mm 6,04mm

przemalowalem ja na czarno :mrgreen:

i dodalem sprezyne M140 Guarder.

co dalo mi 415fps :wink: a Shotgun sie trzyma i nic sie nie uszkodzilo w srodku od ponad 2 miesiecy

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...