Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

oto dzieło mojego znajomego któy ma pełne zaplecze narzędziowe i nieziemskie umiejętności

Kurde, mógłby zrobić lufę, foregrip i bęben do TM'ki - wtedy to byłby najbardziej stylowy Tommygun jakiego ten świat widział :D

(Taaa, ja mam jobla na punkcie Tommygunów. Czekam na chińskiego elektryka, może z pomocą kumpli zrobię z niego gangsterską wersję :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Troche czasu mineło od kiedy ktokolwiek coś tutaj pisał. Ja nie mam znowu się niczym pochwalić ale już mnie świeżbią palce i nie moge wytrzymać bo cała budowa konstrukcji przeciąga się w czasie nie z mojej winy.. co jest dosyc BARDZO denerwujące :!:

 

Od poprzedniego stanu rzeczy to na dzien dzisiejszy blacha na body jest pogięta i jest piękna. Robi się kolba, gniazdo magazynka, obudowa mechanizmu spustu (czy jak to nazwac ale kazdy wie o co chodzi chyba) i ten pierdzielnik pod risa na lunete.

 

Dziś siostra przyniosła aparat więc postanowiłem skożystać:

 

obraz085wr8.th.jpg

to jest całość części, które mam w domu: tłok, cylinder, rura w której wszystko się bedzie ruszać, mechanizm spustowy ver 1.0

obraz091cd3.th.jpg

 

tak mniej więcej będzie to poskładane

 

 

Całość wygląda jak budowa dróg: miało być a jeszcze nie ma.

Edited by Lamberdt
Link to post
Share on other sites

Z czasem zdaję sobie sprawe, że to będzie jednak tylko podobne (aczkolwiek postaram sie, żeby było w jak największym stopniu) do M82A2. Te części na zdjęciach jeszcze nie są w ostatecznej wersji, żeby nie było.... Wersja ze zwykla kolba (w a3 jest obudowana bardziej), nie risem na pol dlugosci gnata. Ale czy to się uda? Na początek napewno będzie zwykła niefrezowana lufa zewnętrzna (na dziś dzień tak stoi sytuacja). A moje wszelakie wypociny na forum to oznaki zniecierpliwienia w oczekiwaniu na części z warsztatu ;/

 

No a zamka mauserowskiego nie ma w M82 więc zwykły naciąg sprężyny. Przód -> tył.

Edited by Lamberdt
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja tłok i cylinder wziąłem ze sklepu rowerowego:D Ładna metalowa pompeczka z regulowaną śrubowo uszczelką i jest tłok/cylinder jak się patrzy... Można mieć naprawdę sporą objętość i gładź ścianki za około 30-40 złotych.

Wersja testowa mojej broni, która notabene już się rozpadła, miała cylinder i tłok z DUŻEJ pompki rowerowej (ok. 40 mm średnicy) i sprężynkę :P z amortyzatora od rowerka. 10 cm skoku tłoka dawało naprawdę ogromnego kopa. Całość miała prawie 170 centymetrów i rozpadła się po +/- 100 strzałach. Puścił jeden ciut za słaby spaw, co spowodowało gwałtowny wzrost długości armaty (rozerwało ją na pół:)), pogięły się blachy i trzpień tłoka. Niesamowicie sie zdziwiłem jak pół karabinu poleciało do przodu zamiast kulki... Finał projektu numer 1? Złomowisko... Aktualnie zacząłem brać się za projekt numer 2 ale, że idzie maturka to póki co nie mam czasu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...
×
×
  • Create New...