Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MP7 UTG?


Recommended Posts

link do dyskusji na arnim

 

Wygląda na to, że kolejny aeg/aep made by [RASIZM PROWAZDI DO BANA!] może byc aep-em a dokładnie MP7-ką.

 

Cały temat na wspomnianym forum jest dość zaśmiecony ale jest tam m.in. zacytowany mail od UTG potwierdzający, że coś takiego planują.

 

Ktoś coś słyszał o tym?

 

ps. Coż... nie wydawało mi się, ze moje sformułowanie jest rasistowskie, ale jeżeli tak to tych którzy poczuli się dotknięci niniejszym przepraszam.

Moja "uwaga" dotyczyła negatywnego procederu wykozystania dzieci do cięzkiej pracy jaki nie jednokrotnie ma miejsce w dalekiej Azji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 11 months later...

Kubek z CFu ściągnął sobie jedno z HK (Wella, nie wiem od kogo UTG kupuje - podobno Both Elephant jest zaskakująco lepszy od Wella) - wygląda ładnie, za wyjątkiem wyjątkowo shitowego magazynka (który wygląda, jakby miał się za chwilę rozleźć) i, według samego Kubka, ma koszmarnie syfiastą baterię.

Link to post
Share on other sites

Miałem, ale niezbyt długo. Foregrip nie chce się zastać w pozycji pionowej, magazynek wygląda jakby ktoś go potraktował młotkiem, ale tak poza tym to całkiem znośnie wygląda.

Na chrono wyszło nam jakieś 235-240 fps, tylko Kubek marudził, żeby za dużo nie strzelać, bo bateria kiepsko trzyma.

Link to post
Share on other sites

Hmmm... może dałoby się to jakoś przerobić, aby była latarka. Choćby szyna zamiast rączki + pierścień montażowy... To nie jest taki głupi pomysł, skoro i tak zamierzam strzelać z tego z jednej ręki XD. JA się uda, porobię zdjęcia i się pochwalę.

Link to post
Share on other sites

W Wellu jest taka sama bateria jak w Glocku. W TM jest większa.

 

Pisałem na podstawie TMa, fakt, ale nawet na stronce taiwangun piszą:

 

W zestawie replika, ładowarka oraz bateria(7,2V 450 mAh - UWAGA! jest to większa bateria niż w CM.030)

 

a więc chyba się mylisz Westie ;)

Link to post
Share on other sites

Tak, ale mniejsza niż TM'owska. Gdyby komuś się chciało kombinować, chodzi mi po głowie pomysł upiłowania kawałków tych podpórek które dociskają baterię i zamontowania między nimi sprężyny, ew. płytki na sprężynkach, która dostosowuje się do rozmiaru baterii (TMowska jest 3 mm dłuższa).

Link to post
Share on other sites

(...)

Jak dla mnie ta rączka z przodu jest troche bez sensu i zamist niej mogła by być latarka jak w Glauberytach :-F :mrgreen:

Ktorych glauberytach?? Bo PM-84 i PM-84P ma rączke. Dopiero późniejsze (PM-98 ma inny chwyt przedni).

 

A R-4 w przystępnej cenie wiec znajdzie swoich amatorow (moze mocą nie powala ale nada sie do budynków).

Link to post
Share on other sites

Miałem w łapkach... wrazenie nawet dobre biorac pod uwagę że kosztuje 375zł :D Na boczna broń bedzie. Bezpiecznik w spuscie jak w glockach jest i działa :D Kolba dość stabilna ale frontgrip faktycznie nie trzyma się w przedniej pozycji. Magazynek lekki i plastikowaty ale luzów zbytnich nie zauwazyłem... Solidne przyżądy celownicze na moje oko i w pełni regulowane. Takie jak w orginale tzn 2 rodzaje.

Link to post
Share on other sites

Mam dwóch kolegów z MP7 i żaden z nich nie narzeka na brak siły ognia W BUDYNKACH. Kultura pracy, ROF oraz szybkość kulki zadowalająca. A fakt iż jeden z nich biegał na otwartej przestrzeni z Mp7 by TM znaczy tylko i wyłącznie in plus dla tej repliki.

Ale to temat o Mp7 z UTG ;) Poczekamy, zobaczymy, może na prawdę jest to dobry AEP. Ale ja bym na to nie liczył...

Link to post
Share on other sites

Kupiłem go w niedługo po moim pierwszym poście tematu (w Dzień Dziecka :P). Wreszcie tanie MP7. Trochę się jednak rozczarowałem.

 

Wykonanie jest nienajgorsze, wg mnie lepsze nawet niż R5 MP5. Plastik miły w dotyku. Waży to 1,3 kilo, prawie tyle co oryginał. W jednej ręce ciąży na przód, więc rączka jest jak najbardziej przydatna, chociaż blokada jest lipna i rączka chwieje się do tyłu.

 

Na plus są przyrządy. Trochę słabo wykończone, ale świetnie działają, wszystkie RISy z metalu.

 

A jak strzela? Mój egzemplarz ma niedo***** hop-up i nosi na ok 18-20m, po czym pikuje w ziemię, mówię o 0.2g. 0.12 są bez sensu, lecą w kosmos. Wysuszyłem lufę, wsadziłem podkładkę nad hop-up (nie ma dystansera, tylko plastikowa kształtka!!!). Nosi lepiej, ale strasznie na randomie - raz na 15 metrów, raz na 30 kilka, co parę serii. Podejrzewam że tłok jest zawalony smarem i syfi hop-up.

 

Batka trzyma całkiem nieźle, ładowałem 6godzin (teoria mówi 2,5), wystrzeliłem na jednej batce ok. 15 magazynków. ROF dość niski, ale i tak na tyle szybki że 30 kulkowy low schodzi w niecałe 5 sekund. Dlatego dokupiłem od razu drugi mag, bez niego życie byłoby ciężkie.

 

Magazynki naprawde dobrze wykonane, siedzą ciasno w gripie. Sam grip ma jednak luzy na łączeniach - czuć przy reloadzie. Kolba dobrze działa, dość stabilna przy rozłożeniu. Jak się ją zbyt energicznie wyciągnie to nie zdąży zaskoczyć blokada i zostaje w rękach :-F W pełni i bezboleśnie naprawialne rzecz jasna ;-)

 

Warto sprejnąć silikonem po gwincie od tłumika ognia - lubi się zacierać. Gearbox full metal, silniczek chodzi luźno wokół osi, ale działa, łożyska plastikowe. Nie dotykam środka - bez samobójstw :-P Acha, nie radzę wyciągać gb, chyba że bardzo przeszkadza hop-up. Ułożyć kable i podpiąć do gb cięgno od trybu ognia w takiej ciasnocie to teksańska masakra :???:

 

A jeszcze jedno: selektor chodzi strasznie "ślisko", semi jest trudno wyczuwalne, nieraz przeskakuje na auto jak się zawadzi

 

Reasumując mój esej naprawdę fajna replika, warto choćby ze względu na wygląd :mrgreen: , ale osiągi znaczne gorsze niż się spodziewałem. Tylko stricte CQB.

Edited by Brayli
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...