Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wg mnie to nie jest żaden Helikon. Po prostu ściema z tą nazwą ;)

Nie no, kto jak kto, ale gunsmoke chyba wie co sprzedaje? Zwłaszcza, że już ma w ofercie takie same kurtki tej samej firmy, tylko w innych kolorach, też trójlaminat "prawie jak membrana". W mojej skromnej opinii jednak lepiej już sobie kupić jakiegoś softshella - na deszczu przemoknie równie szybko, a przynajmniej człowiek się tak nie zapoci od środka ;)

Edited by youngee
Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to jest to Helikon. Co wiecej, to prawdopodobnie nie jedyny produkt Helikona w tym wlasnie kamuflazu.

 

Masz na myśli kapelusze które sprzedaje na allegro i jak jest zdjęcie metki to jest tak zagięta, że nie widać producenta? :P

Jak zobaczę metkę Helikon to uwierzę. Bo może być tak, że chińczyki trzepią te kurtki i dla Helikona i też dla innych firm jako "no name". Lub Helikon poprosił o serię z ich "metkami". W każdym bądź razie - zobaczę metkę to uwierzę.

Link to post
Share on other sites

spójrz do nowego"Strzału" jest tam opis ładnej kurtki typu smock właśnie Helikona ;-) właśnie sie ukazał

podobno będzie też właśnie w multicamo

 

a co do innych zabawek to pewnie pokażą to na Mspo....dziś się zaczyna

jutro tam będę to zobaczę co mają ;-)

Edited by super
Link to post
Share on other sites
Bo może być tak, że chińczyki trzepią te kurtki i dla Helikona i też dla innych firm jako "no name". Lub Helikon poprosił o serię z ich "metkami". W każdym bądź razie - zobaczę metkę to uwierzę.

A myślisz, że gdzie helikon produkuje swoje rzeczy? We Wrocławiu? ;)

Link to post
Share on other sites

Owszem czapeczka ma napis ale te kurtałki znajdziemy też na innych zagranicznych sklepach i nie są pod szyldem Helikon ;)

 

A myślisz, że gdzie helikon produkuje swoje rzeczy? We Wrocławiu? ;)

 

Czy ja coś takiego powiedziałem? Przecież od dawna wiadomo, że swoje fabryki mają w Azji.

Link to post
Share on other sites

Adidas i Dr Martens też a jakoś nie zauważyłem żeby sprzedaż tych produktów spadła.

 

Pozatym dziwicie sie że to samo jest w innych sklepach? W chinach wszystko kupuje sie na kontenery a to co jest na metce to wybor klienta. Dlatego potem ten sam mp3 pod jedna nazwa kosztuje na allegro 99 zeta a pod inna w mediamarkt 211.

 

Także nie zdziwil bym sie jakby te fatałaszki z MC poszly w swiat w zaleznosci od kraju i sklepu netowego w kilkudziesieciu roznych markach.

Link to post
Share on other sites

To może ja się wypowiem jako użytkownik :P

 

Rozmiarówka jest skopana - rozmiar L to tak naprawdę XL, M to L itd.

Co do kolorków to jakoś specjalnie się nie wyróżniają, ot po prostu dobrze widoczny multicam. Co do kroju to standartowe ACU ze wzmocnieniami z nylonu na łokciach (jak dla mnie to trochę za duże łaty ale cóż...). Tragedią jest natomiast ilość wolnych nitek które pojawiają się na każdym zszyciu czy od wewnętrzenej strony. Ale czegóż wymagać od chińczyka za tą cenę.

 

Rzepy są mocne, jak dla mnie nawet za bardzo - podklejone kawałkiem mniejszych kawałków rzepu. Kieszenie leżą dobrze ale mogły by być jakieś 2-3cm wyżej na rękawach - znowu kwestia wygody.

 

Na tyłku wzmocnienia, na kolanach też. Za to materiał cieniutki. Cieńszy niż ripstop woodland. Co do wytrzymałości to nie wiem - zobaczymy za 2-3 miesiące jak się trochę przetyrają po bagnach. Ale wątpię by przeżył zimę bez uszczerbków. W każdym razie za 130zeta warto komplecik kupić ;)

Link to post
Share on other sites

No mam 2 komplety BDU obra rozmiar L i zamówiony na początku rozmiar L był tak duży że się w nim topiłem. Wymieniłem na rozmiar M(nie było problemów) i jest teraz dobrze. Co do porównań z MCCUU to sie nie podejmuje z powodu iż nie mam marpata ;)

Link to post
Share on other sites

Ja się podobnie naciąłem. Tyle, że w drugą stronę. Moim pierwszym kontraktowym mundurem był mccuu i jak przyszło do zakupu BDU w ciemno zamówiłem rozmiar L który okazał się za mały.

Czy mógłbyś podać szerokość spodni w pasie? To by wyjaśniło czy trzyma rozmiar względem tego co podają na allegro.

Edited by DrZeRT
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...