Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Słuchajcie, zastanawia mnie taka rzecz. Jak to jest w końcu z tym MultiCamem, Suezem, Attacksem i Bóg wie czym w Polsce? Nieraz widzę komandosów z Gromu, czy też JWK mających na sobie taki mundur (na filmach oczywiście :), nawet ostatnio w moim mieście widziałem jak koleś z SG był w nim na służbie. Jak to z tym jest? Czyżby MC jest drugim "przepisowym" mundurem obok WZ czy komandosi używają go ot tak sobie bo jest lepszy czy też lepiej maskuje? Jest jakaś podstawa prawna na której opiera się używanie takiego munduru?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po ostatnich zmianach to co noszą "garnizonowo" czyli kombinezony ćwiczebne, zephyry/desert foxy/desert elite i kilka innych fantów jest już przepisowo, ale tylko w przypadku DWS. Więc nie zdziw się widząc kogoś z DWS w wz.93 z butami pustynnymi, bo jest to zgodne z przepisami ubiorczymi.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Warto wspomnieć jeszcze, że kombinezony ćwiczebne są robione nie tylko z tego paskudnego Sueza, ale również MIWO swego czasu robiło z oryg. MC. Niestety później znowu wygrała najtańsza oferta.... i teraz leci Suez. Polska. :icon_smile:

 

Co do kamuflaży w WS - kto bywa w Warszawie w pewnej dzielnicy, może przyuważyć wszystko na panach z tamtejszej jednostki: ACS w UCP, MARPAT FROG (wersja pustynna), Multicam, Suez i wiele innych śmiesznych rzeczy. :icon_biggrin:

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites

Hell dobrze prawi. Czasem są licytacje lekko używanych kompletów i można sobie taki mundur kupić za śmieszne pieniądze - - ja wyrwałem za 190 zł.

Inna sprawa, ze OCP są dość jasne, ale to jak pisał Szaszłyk kwestia właściwości materiału na jakim drukują kamuflaż. W ogóle wystarczy sobie pooglądać bluzy OCP od jednego sprzedawcy na allegro, niektóre są jaśniejsze od drugich.

 

Nath, na Twoim miejscu rozejrzałbym się za kompletem Truspeca w kroju TRU. Wiem, że obecnie bodaj jedyne źródło do spodnie to allegro, a cena dość wysoka ale wg mnie to gra warta świeczki. Spodnie dobrze leżą i mają idealny odcień multicamu :)

Chociaż ten komplet też był fajnie zielonkawy.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja polecam ze swojego doświadczenia zestawik:

- spodnie WildThings Tactical - Softshell MC

- bluza kombatka - Propper Combat Shirt TacU MC

- koszulka UnderArmour długi rękaw w MC

 

Na upały, koszulka, na chłodniejsze dni kombatka.

Spodnie polecam ze względu na lekkość i niebywałą wygodę. Rozciągliwy softshell robi swoje. Brak nakolanników pogodziłem naszyciem Cordury MC w kształcie wkładek d3o.

Kombatke polecam gdyż przy dobranym rozmiarze naprawdę jest wygodna i nigdzie nic nie ogranicza.

UnderArmour - wiadomo :)

 

Wadą tych wszystkich rozwiązań jest cena... ale jak ktoś szuka najlepszego sprzętu to nie powinna ona odgrywać aż takiego znaczenia. Zestawik to jest max 1500zł.

 

Piszę to z doświadczenia z wieloma konfiguracjami oryginalnych mundurów, własnego szycia oraz różnych podróbek.

Zaznaczam że nie miałem do czynienia ze spodniami Crye'a w gen2 ani gen3.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Panowie przewertowałem trochę stron tematu, ale nie znalazłem odpowiedzi. Jeżeli mam okazję za śmieszne pieniądze kupić kombata Massifu, to która firma robi pasujące doń spodnie? Chodzi mi o kolorystykę. Najbliższy sklep asg mam 50km od siebie, więc zdaję się na was :P

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...