Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Mam małe pytanie odnośnie tego kamuflażu.

 

Jakiej firmy kupić umundurowanie by miało jak nawięcej zielonego odcieniu i najlepiej kamuflowało się w Naszych warunkach?

Miałem umundurowanie typu MARPAT woodland, ale jest zbyt ciemne i chciałem przeskoczyć na coś bardziej "praktycznego" (flecktarn i polska pantera z góry odpadają).

Może macie jakieś ciekawe zdjęcia jak się kamufluje MC w polskich warunkach na terenie zielonym (lasy, łąki).

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

AOR2 jest dobry, ale ten od TMC jest kijowy...

 

Na paru zdjęciach widziałem MC w akcji i było dobre w lesie iglasto-liściastym. Chociaz po paru wypowiedziach czytałem, że za dużo odcieniu widać typu "coyote brown" niż miał by się kamuflować.

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites

Używam MC, bo taki standard w drużynie, i powiem tylko tyle MC świetnie sprawdza się w lesie o świcie efekt ten poprawia nawet lekkie zamglenie przy ziemi. A w normalnych warunkach w mojej ocenie WZ-93 lepiej się sprawdza.

Link to post
Share on other sites

Kontraktowy multicam, czyli OCP (Operation Enduring Freedom Camouflage Pattern) można kupić za 400-500 zł. Kamo spełnia swoją rolę względnie dobrze w praktycznie każdym środowisku, od lasu do zaśnieżonej polany. Głównym składnikiem tkaniny jest Rayon, czyli syntetyczny jedwab i różnica w stosunku do NYCO, POLICOTTON (o czystej bawełnie nie wspominając) jest wyraźnie odczuwalna, szczególnie podczas gorących dni. Mundur jest niepalny, co w symulacjach generalnie nie ma znaczenia, ale zapewne dodaje trochę punktów lansu jeżeli kogoś to interesuje. Tkanina jest dodatkowo nasączona środkiem odstraszającym owady, który utrzymuje swoje właściwości do 20 prań. Armia płaci za taki komplet ok. 320 USD, ale dzięki temu, że jest to masowo dostarczany sprzęt kontraktowy, trafia na rynek za ok. 400-500 zł. Dostępność oporządzania jest całkiem przyzwoita, od kamizelek renomowanych firm do tanich chińskich ładownic na ebay. Z tego co wiem nic lepszego w tej cenie nie można dostać (ale chętnie się dowiem coś nowego).

 

Kilka zdjęć kolorystyki mojego OCP:

http://aht.info.pl/f...c.php?f=10&t=17

 

Jeżeli ktoś gra głównie w lesie latem może postawić na kamo dedykowane.

1. Wz. 93 ma bardzo słaby makro-wzór (sylwetka nie jest rozbita i zlewa się w jedną zielona plamę przy większej odległości) oraz brak mikro-wzoru.

4. Woodland jest prawdopodobnie nieco lepszy od wz. 93, ponieważ posiada dobry makro-wzór (sylwetka jest rozbita i nie zlewa się w jedną zielona plamę przy większej odległości), ale podobnie jak wyżej brakuje mikro-wzoru. Dostępność jest dobra, ale powoli coraz gorsza z powodu wycofania w USA.

2. MARPAT to dobry mikro-wzór (dużo drobnych elementów dobrze maskuje na małą odległość) i tragiczny makro-wzór.

3. Flecktarn jest godny polecenia, ponieważ ma dobry i makro-wzór i mikro-wzór. Dodatkowo dobrą ceną i dobrą dostępność oporządzenia. Niektórzy go nie lubią z powodów estetycznych i pospolitości.

5. Pencott GreenZone także ma dobry makro-wzór i mikro-wzór, ale jest problem z dostępnością, szczególnie oporządzenia. Dobrej jakości mundur kosztuje 600-800 zł i jest to zwykły materiał (np. NYCO) bez innowacji, które posiada OCP.

6. A-TACS FG, mimo że w nazwie zawarto „zielone listowie” (foliage green) ma sporo odcieni szaro-beżowych, co oznacza że w zielonym lesie może sprawdzać się podobnie do multicam. Dostępność mundurów jest chyba lepsza od Pencott GreenZone, ale oporządzenia chyba jeszcze gorsza.

 

Każdy musi wybrać sam (albo dopasować się do drużyny).

Link to post
Share on other sites

Dziś otrzymałem PC od Currahee i zauważyłem znaczącą różnicę w kolorze mc między PC a plecaczkiem od prywatnego krawca. PC uszyty z cordury 1100d a plecak z 550d i ten drugi jest wyraźnie jaśniejszy przy czym PC ma więcej sporo brązu, zieleni i jest jakby "przydymiony". Powinna być taka różnica między cordurą?

Link to post
Share on other sites

Mam pewną prośbę do osób ogarniających na bieżąco temat. Od jakiegoś czasu interesuje się kamuflażem multicam. Na pierwszych zdjeciach widziałem że kolory bardziej wpadały w zieleń (po prostu więcej było zieleni). Po jakimś czasie zaczęły pojawiać się mundury w kolorach bardziej brązowych. Czym to jest spowodowane? Zmianą dostawcy umundurowania, zmianami regulaminów, prawa?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam,

 

Czy ktoś zna sklepy w Polsce gdzie można zakupić combat shirt tru speca w cenie do 300zł w dużych rozmiarach?

I czy ktoś mógłby wkleić jakieś fotki porównujące combat shirty tej firmy ale z różnym składem materiałowym?

 

Pozdrawiam,

 

Sus.

Link to post
Share on other sites

No to małe oświetlenie. Ten od miwo to polska wariacja multicama nazwana Suez. Ten 2gi to oryginalny multicam od propera. Który jest ciemniejszy a więc lepszy do polskich lasów. Generalnie sam używam obu kamuflaży i Sueza i Multicama, i powiem ze dobrze sobie radzą w polskim terenie

Link to post
Share on other sites

Ten od miwo, nie nazywa się SUEZ. To po prostu wariacja wyprodukowana przez miwo. Oryginalny/kontraktowy SUEZ jest bardziej żółty, z niewielką ilością zieleni. Ten podany w linku jest bardziej zielony od kontraktu. A proper wygląda jak normalny standardowy multicam from JU ES end EJ.

Link to post
Share on other sites

Skąd wiesz, że bardziej zielony? Masz? Bo w innym przypadku może być to tylko kwestią oświetlenia. Miwo P szyje z tego samego materiału co Kama. Mądrzejsi pisali w tym wątku, że "Multikamę" można zdobyć w wersji zimowej (tej sztywnej i ciężkiej), a także w letniej. Propper może i wygląda jak typowe ACU, ale do tego ma wspomnianą powłokę teflonową, która czyni go tak samo słabym wyborem jak gruby Suez.

Link to post
Share on other sites

Kurka, to co szyje MIWO P to jest oryginalny polski Suez. Mają ten sam materiał co KAMA. Osobiście mam też tą wersję sueza "cieńszą" idealną na lato i oddychającą :icon_biggrin: Może to nie temat ale mam na pogon tego cienkiego sueza :icon_wink: Info PW

 

Fota letniego munduru http://wmasg.pl/var/images/community_gallery/62013/167371/main.jpeg

Edited by snajperswd11
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...