Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ciekawi mnie jak będzie się sprawował Tropic w naszych, polskich warunkach :icon_smile:

 

Może całkiem nieźle, szczególnie w gęstych, liściastych lasach.

 

Jak na razie to Tropic wygląda jakby był projektowany nie na tropiki ale właśnie na strefę umiarkowaną. Ale zobaczymy jak to wygląda w rzeczywistości, bo póki co można mieć wrażenie, że ktoś wsadził zwykły MC do garnka z zieloną farbą do tkanin i... TAA-DAAAM!. Wielka premiera "nowego kamuflażu", w zasadzie dość jednolitego kolorystycznie (podobnie zresztą z wersją czarną). :icon_wink:

 

Arid - tu już niezależnie od zdjęć - po co robić wersję "Arid" kamuflazowi który i tak jest "Arid" z natury a i nieźle się sprawdza na pustyni? Kwestia marketingowa ("inne też tak mają")? Ktoś wie coś na ten temat?

 

Jeśli to wszystko nie jest tylko chwytem marketingowym zmontowanym "na szybko" by podnieść zainteresowanie nieco już spowszedniałym MC, zaś prawdziwe kamuflaże dopiero się szykują, to pozostaje chyba tylko (bez większego napięcia) poczekać na obejrzenie tego w naturze.

Edited by Ghandi2
Link to post
Share on other sites

Miałem zamiar wrzucić do garnka i pofarbować 3-color desert uniform, ale zrezygnowałem :D

 

Co do tego tropic'a, artic'a i black'a to jestem tego zdania, że są zbytnio jednolite jeśli chodzi o kolorystykę. Tropic powinien być podobny kolorystycznie do AOR2 czy marpat'a woodland. Artic to multicam po wybieleniu, a black to wiadomo... Trochę bidną wersję mają tego photoshop'a, że tylko zmienili wręcz kolor na zasadzie nałożenia danego koloru na już istniejący wzór lub tylko jedną barwę obrazu mają. Sam multicam gdyby miał więcej odcieni zieleni i brązu to byłby bardzo dobry do lasów mieszanych moim zdaniem.

 

Mam nadzieję, że nie będzie kosztowały krocie te nowe kolorki... Bo zbytnio się nie postarali z tym. No i sama nazwa już straci na znaczeniu z tym multicamem ! Powinny być delikatne zmiany w tym do leśnych zastosowań i arktcznych, a wersja black zupełnie inna (podobna do metro ale dużo mniej kontrastu).

 

Sam multicam był świetny moim zdaniem, teraz to dobra marka zeszła na psy :P

 

 

Pozdrawiam Miszcz

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

@ShOoK - koniecznie musi być w BDU ? Nie wiem jak chcesz, ale z moich doświadczeń, BDU i za taką cenę, to lepiej się wstrzymać i coś lepszego, czy kontraktowego kupić, niż taką nówkę ze sklepu.

oczywiście, że nie musi być BDU. Znalazłem jeszcze taką aukcje http://allegro.pl/nowy-polski-mundur-multicam-104-187-82-grom-i4106967407.html po zapytaniu jaka to firma otrzymałem taką odp: "Wszystkie mundury sprzedawane przeze mnie są to mundury kontraktowe, tzn aktualnie noszone w wojsku polskim.

Multicamy są to mundury aktualnie używane przez Polskie Wojska Specjalne.

Firmy szyjące ten wzór munduru to Miwo Military, Armex, Elremet, Kama.."

 

oraz http://allegro.pl/spodnie-multicam-nyco-ripstop-t-r-u-medium-long-i4093354350.html i http://www.military.pl/tru-spec-spodnie-t-r-u-multicam-p-c-r-s_7477t?p[cat]=112 czy któreś z wymienionych są warte pieniędzy, które trzeba zapłacić?

Link to post
Share on other sites

Jak ktoś Ci pisze w taki sposób, to nie ma co z takimi robić interesy.

 

Co do BDU, to jest to stary krój, a typu ACU według mnie przynajmniej jest dużo lepszym krojem i nowocześniejszym, co pasuje do MC :)

Z tego co wiem i widziałem, to "camogrom", jest za bardzo "żółty" i nie jest taki dobry na Nasze polskie warunki.

A to, że Kama szyje MC, to już tego nie wiedziałem.

Link to post
Share on other sites

Używałem, i nadal używam. Możesz podać źródło tych informacji?

Jedyne co jest niepożądane przy wkładkach to raczej fakt wyrywania ich przy zaczepieniu o coś, ale jest to wina samych wkładek a nie spodni.

Spodnie mają wewnątrz wnęki na wkładki podszycie velcro , docelowe wkładki też mają velcro.

Można podszywając velcro pod wkładki ( w moim wypadku chinol TMC ) uniemożliwić ich wyrwanie.

Link to post
Share on other sites
A to, że Kama szyje MC, to już tego nie wiedziałem.

 

Bo nie szyje. Już tyle czasu minęło, pora zacząć odróżniać Multicam od "wzoru typu Multicam" czyli wz. 17669/2 błędnie funkcjonującego często pod nazwą Suez (choć wiadomo, że tak się utarło).

 

Podany wyżej Tru - Spec nie jest najlepszym wyborem, dodatkowo w tej cenie. Pal licho krój ale splot materiałowy 60/40 nie jest polecany - to akurat opinia bodaj Królika (albo Jaegera), do znalezienia w tym temacie. Szukaj NyCo.

Link to post
Share on other sites

Bo nie szyje. Już tyle czasu minęło, pora zacząć odróżniać Multicam od "wzoru typu Multicam" czyli wz. 17669/2 błędnie funkcjonującego często pod nazwą Suez (choć wiadomo, że tak się utarło).

 

Podany wyżej Tru - Spec nie jest najlepszym wyborem, dodatkowo w tej cenie. Pal licho krój ale splot materiałowy 60/40 nie jest polecany - to akurat opinia bodaj Królika (albo Jaegera), do znalezienia w tym temacie. Szukaj NyCo.

no jedno jest 65/35 ale podałem też linka do 50/50 NYCO http://allegro.pl/combat-shirt-multicam-nyco-t-r-u-medium-regular-i4088797651.html

Link to post
Share on other sites

To bier tego Combat Shirta. Ewentualnie, jeśli chcesz oszczędzić to zastanów się nad produktem Massifa - też masz multicam i to faktycznie spełnia rolę tego typu bluzy.

Spodnie TruSpeca na allegro znajdziesz w kroju TRU (280 zł) i BDU (230zł). W obu przypadkach NyCo 50/50. Możesz też zastanowić się nad Defenderami M. Twoja decyzja.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Czy jest ktoś, kto mógłby odpowiedzieć mi na pytanie, jaka jest różnica pomiędzy wyrobami:

 

Camogrom - Helikon

Multicam - TMC

 

Interesują mnie konkretnie różnice odcienia kamuflażu (zależy mi na bardziej "zielonkawym"), oraz materiału. Przeczytałem sporą część tego tematu, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Interesują mnie konkretnie różnice odcienia kamuflażu (zależy mi na bardziej "zielonkawym"), oraz materiału. Przeczytałem sporą część tego tematu, ale nie znalazłem konkretnych odpowiedzi.

Pozdro.

 

Co do kamuflażu - Camogrom jest po prostu dokładną kopią MultiCamu do Crye i w praktyce oba wzory różnią się bardzo słabo (porownanie:

). Nie jest łatwo odróżnić te dwa wzory :)

 

PS. Możesz też zamówić "niezniszczalne" produkty Crye'a :)

Link to post
Share on other sites

epkrb6.jpg

 

Od lewej Multicam, Camogrom, MTP.

 

Multicam i Camogrom mają praktycznie identyczny wzór (a przynajmniej fragmenty, zaznaczyłem na foto), natomiast zupełnie inną kolorystykę. Multicam łatwo poznać po żywym brązie (i nie tylko brązie), Camogrom od nowości wygląda jak mocno sprany Multicam. MTP rozpoznać najłatwiej.

Link to post
Share on other sites

@MacaDiver widziałeś na żywo te dwa kamuflaże, czy opierasz się tylko i wyłącznie na wstawionym przez Ciebie nagraniu?

 

Tak, widziałem, sam mam produkty Crye'a :) i nie wchodząc w szczegóły dla mnie są podobne z Camogromem (wiem, MC jest ciemniejszy etc.). Jeśli je zawsze bezbłędnie odróżniasz z większej odległości - jestem pod wrażeniem. Nie mam zamiaru się spierać, ale spójrz na kamuflaż pod wzgzlędem praktycznym - maskują prawie identycznie.

Link to post
Share on other sites

Camogrom nie jest powtarzalny. Różne partie z różnych okresów różnią się barwami, jasnością i możliwe że nawet szczegółami wzoru. Camogrom szybko odbarwia się po praniu, po pierwsze blaknie, po drugie zmieniają się kolory, czasami wszystko staje się żółte, czasami różowieje. Ogólnie też wydaje się jaśniejszy i wydaje się mieć prostszy mikro- i marko-wzór, ale w tej sprawie i tak jest dobrze w porównaniu do innych chińskich podróbek, które makro-wzoru nie posiadają w ogóle.

 

Multicam posiada wyraźny mikro- i marko-wzór, jest bardziej powtarzalny, wolniej spiera się i podczas spierania nie zmienia kolorów, szczególnie kontrakt OCP.

 

Miałem kilka rzeczy Helikona i byłem zadowolony pół roku, potem kolory staczały się i zadowolone spadało. Przy kupnie ostatniego munduru uznałem, że kupując kontrakt OCP na kilka lat będę zadowolony dłużej i wyjdzie to taniej niż kupowanie co roku nowego Helikona i bycie w pełni zadowolonym przez pół roku.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...