Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nowe Polskie berety?


Recommended Posts

Czy WP zaczelo uzywac nowych beretow? Ostatnio wpadło mi w oko że Rzeszowskie "szarotki" noszą troche mniejsze i lepiej wygladające :) niz te dotychczasowe placki. Sa prawie takie same jak Legii cudzoziemskiej.

Moze wypowie sie ktos kto sie orientuje.

 

Dla chetnych.. jest zdjecie w wakacyjnym numerze MMS Komandos.

Link to post
Share on other sites

Chodzi mu pewnie o berety formowane z jednego kawałka materiału, a nie szyte. Tak używają ich, tzn. powinni, ale każdy wie jak to jest w naszej armii z wyrażeniem "powinno się" :) . Jednak tych beretów nie używają jeszcze wszyscy, np. poborowi :D itp jeszcze używają stzrych wzorów (łatwo się domyślić dlaczego :lol: ).

Link to post
Share on other sites

yyhy to tylko u nas tak jest w wojsku.. Nie wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze nie powinno tak byc jak piszesz. Dla kaprysu kupowac sprzet dla wojska. Powinno sie go przetestowac i jezeli bedzie lepszy to wprowadzic do uzytku:/ lepiej sie tym nie przejmowac.. dziekuje za info i pozdrwiam .:)

Link to post
Share on other sites
owinno sie go przetestowac i jezeli bedzie lepszy to wprowadzic do uzytku:/

 

 

Heh... zapomniałeś że u nas wprowadzenie czegokolwiek trafia na przeszkodę nie do przebycia... kasa !

Albo przełożeni i ich jedyna słuszna koncepcja...

Link to post
Share on other sites

Te berety właśnie dlatego były w małej serii, bo je testowano. Odpadły, wojsko więcej nie zamówi, bo według decydentów "źle wyglądały". Co więcej - nakazano powrót do starego typu beretu. Oczywiście ci, którzy mają beret tłoczony taki nakaz mają w głębokim poważaniu.

Link to post
Share on other sites

Tłoczone berety napewno dostawali żandarmi jadący na misję już w latach 90-tych. Nie wiem, czy były to tylko testy, bo nosili je chyba wszyscy.

 

A co do rogatywek - ciekawe, czemu z nich zrezygnowano, w końcu rogatywka była symbolem polskiego żołnierza od dawna.

Link to post
Share on other sites

Ale nasze wojsko się bardzo szybko "amerykanizuje", przejawem tego jest odejście od rogatywek i chodzenie w mundurze bez pasa.

U mnie na szkole ludzie samo sobie kupowali berety, najbardziej popularne były berety BW. W każdym razie na kierunku "Rozpoznanie" prawie połowa zmecholi miała berety spadochroniarzy niemieckich :)

 

 

Swoją drogą, kiedyś jak ŻW złapało dezertera na lewiźnie to zabierała mu pas, (od razu było widac że prowadzą zbiega) a teraz co mu zabiorą?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...