Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy opłaca się kupować tanie elektryki?


Recommended Posts

Ciekawe czy kots odwarzy sie powiedziec TAK :wink:

Sam musze przyznac ze sadzac po samych zdjeciach te aegi sa jak takie tanie pistoleciki w kiosku co sie odlewa wszystko z plastiku w jedenj formie, a zasieg jest mizerny juz nie wspominjac o trwalosci, takie cos rozleci sie po kilku tygodniach eksploatacji.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 102
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jako sprzęt na rozruch - czemu nie?

 

Generalnie - żeby zobaczyć, czym jest ASG, żeby dać motywację o zbierania na porządny sprzęt - TAK

 

kilka tygodni, jedna, dwie strzelanki i delikwent będzie już wiedział, czy ASG to jest to, co tygryski lubią najbardziej, czy nie.

 

Jak się wtedy rozsypie, trudno, poszło się j...ać sto złych polskich, a nie wydawać ok 400 złych polskich na sprzęt, który może potem leżeć i być nieużywany, bo się nie spodobało.

 

TAK pod warunkiem, że to będzie tylko i wyłącznie w celach demonstracyjnych.

Link to post
Share on other sites
Generalnie - żeby zobaczyć' date=' czym jest ASG, żeby dać motywację o zbierania na porządny sprzęt - TAK [/quote']

 

Nie wiem czy ktoś, kto kupuje replikę z oferty a-s-g.pl czy innych tanich militariów, nie zrazi się do AS po tym, jak w super-bubel elektryku zmieli się plastikowa zębatka po wystrzeleniu drugiego maga.

 

Nie ma i nie może być odpowiedzi TAK. Kupowanie tego to kasa w błoto

 

- dupny zasięg

- stuprocentowo rozpadnie Cię się na pierwszej/drugiej strzelance

- Nie ma to żadnego wyglądu, połowa tych szitów nawet nie wygląda jak prawdziwa broń, a w dodatku jest zrobiona z rzygplastiku.

Link to post
Share on other sites

indeed...

 

lepiej dolozyc do czegos firmowego co sie nie rozsypie... a drogiemilitaria i airshitguns moglyby wreszcie zrewidowac opisy swoich superwypasionychprawiejaktm/ca40mzasiegusupersprawahitsezonuitp... "elektrykow" i nie oszukiwac w ten sposob ludzi...

Link to post
Share on other sites

To ja tez coś powiem:

 

@karabinów wymienionych z pierwszego posta: NIE - teoretycznie jak trafisz na dobry egzemplaż, to po zabawie z doszczelnieniem, przedłużeniem lufy wew. i wpakowaniem podkładek pod sprężynę bedzie się to do CQB ewentualnie nadawać (ok 20-25m zasięgu), ale i tak NIE.

 

Jak pod żadnym pozorem nie stać cię na karabin z metalowymi bebechami a koniecznie chcesz AEGa to Steyr AUG z Both Elephant (kupiony przeze mnie działa bdb już prawie rok - od lutego ma nowego właściciela i ten też jest zadowolony, po doszczelnieniu zasięg ok 35m, była 1 awaria zimą pt. kiepskiej jakości połączenia gwintowe w GB spowodowały blokadę tłoka - rozłożenie, poprawne złożenie i dokładne skręcenie GB wystarczyło). Podobno XM8 też się sprawdza (bo na tych samych bebechach) ale nie miałem to się nie wypowiadam.

 

Poza tym są całkiem znośne tanie shotguny z DE na taiwangun dostępne - kumpel posiada takowego bez kolby i na razie działa bez zastrzeżeń (od marca).

 

@Ungeziefer: odnośnie twojego przerobionego schematu, powinieneś dać zakres od 5-10m (plastikowe well'e z dziurawą lufą wewnętrzną) do 20m (DE i Cymy z plastikowymi bebechami) oraz ok. 30-35m dla BE i JG.

 

No i z reguły z tym "dołożeniem jeszcze 200zł" bywają całkiem spore problemy.

Link to post
Share on other sites

XM8 z Both Elephant ma jedną dużą wadę (drobnych nawet nie chce mi się liczyć).

 

Brak możliwości precyzjnego celowania.

 

Z tą wadą w parze idzie jeszcze kilka innych. Prędkość początkowa egzemplarza który testuję to 260 fps z Hop-Up na zero i to jest coś co może się mierzyć z elektrykami stock.

 

Można celować "w przybliżeniu" i po swoich doświadczeniach powiem, że do 30 - 35 m znając pewien sposób można trafić cel wielkości ludzkiej głowy. Ale ja miałem trochę doświadczeń ze specyficznymi celownikami w sportowych kbks i dodatkowo mam jeszcze kilka doświadczeń z kolimatorami.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

No i z reguły z tym "dołożeniem jeszcze 200zł" bywają całkiem spore problemy.

 

Zostaje bardzo dobre wyjscie jak tani gaziak w cenie podobnej do airshitu lub DOBRA sprezyna

 

Wedlug mnie nabywanie aegow szyldu airsoftguns.pl czy taniemilitaria.pl (badz allegro) mija sie totalnie z celem.

 

Dla ludzi chcacych kupic "taniaka":

 

Chcesz sprawdzic czy ASG Cie wkreci? Kup gaziaka albo sprezyne.

 

Chcesz kupic sobie karabin? Uzbieraj na cos porzadnego, bo kupno taniego to wyrzucenie kasy w bloto.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

HAHAHA

Nie chcesz wydawać kasy na gaz, nie chcesz by gaziak ci zamarazał a do tego nie lubisz sprężyn. Musisz mieć serie, mizerną ale jednak serie. TAK weź Taniego.

 

Tak czy siak to wymienisz jeśli masz kontakt z tymi co mają lepsze.

 

Jesteś debilem co potrafi się zniechęcić do ASG tylko dlatego że masz słabszą broń(co sugeruje większa ilość osóB) - NIE kupuj.

 

Ktoś ci mówi:

- Ja dozbierałem i kupiłem lepszego bo kupy nie kupuje - nie słuchaj, to jego problem.

- Miałem taniego nie opłaca się - wie prawdopodobnie co mówi - zastanów się czy chcesz podzielić jego los.

 

Niemniej jednak jest tu tyle tematów o tanich elektrykach że ktoś to jednak kupuje. Poczytasz o konkretnym modelu napewno więcej się dowiesz niż czytając same: NIE, nie, szukasz tanioszki wypad z ASG, nieeee, itp.

 

Pytanie natury filozoficznej.

Cóż to znaczy - czy się płaca? I komu?

 

Edit. Co znaczy "Czy ktoś się odważy?" Czyżbyście chcieli zastraszyć wszystkich? Tyle jest głosów na NIE bo to głos rozsądku, ale ...(patrz wyżej)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ależ oczywiście że się opłaca ale..........tylko po to żeby mieć przyjemność rozstrzelać to tanie gówno z porządnego elektryka :twisted: Jeśli w jakimś innym celu to NIE :!: :!: :!: :!: Niektórzy kupują tanie i biorą cześci do tuningu/zamiany w drogich, ale to już osobna bajka :D Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No to ja się wypowiem :twisted:

Tani tani to może być za 60 zł :F widziałem na allegro ale koles dostał ze 30 negatywów bo kulka hmm jak to określić "leciała" na 3 metry. Co do xm8 kumpel postrzelał tydzień i poszła zębatka ta na silniku, teraz ja go probuje naprawić (mój temat http://www.wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=29259 ) Tak serio powiem ze te tanie za 150zł nawet strzelają na 20/25metry ale w zamkniętych pomieszczeniach całkiem się sprawdzają (w małych pomieszczeniach :wink: ) dostałem serie z 2 metrów i nawet nie poczułem :mrgreen: Kup sobie fajnego sprężyniaka i jak koledzy będą się śmiać, że oni maja elektryki (te tanie) a ty spężyne to po jedym starciu i kilku twoich trafionych strzałach odechce im się śmiać :lol: Ja nie mam dużo kasy jadę na tanich sprężyniakach (60-100 zł) i powiem że nie narzekam ale polecam shotguny (mocne, trwałe, szybko się ładuje) Zacznij od tego a potem do roboty w wakacje i coś lepszego kupić :F

 

Do wszystkich (co tak narzekają): Już tak nie narzekajcie na tanie elektryki, może mi powiecie, że usłyszeliście o ASG i już replika za 700 /1000zł ciach bach? CIEKAWE :? Tu chodzi o zabawę a nie żeby na pierwszą w życiu strzelanke iść ze sprzętem za kilkaset zł!! Co to niby sport tylko dla kasiatych!!? Każde hobby się zaczyna po najtańszej lini oporu i ulepsza się sprzęt, potem zbiera kasę bo mi się spodobało i kupuje coś konkretnego. Człowiek uczy się na błędach kumpel ma m4a1 za 150zł poszło z niego 2000 kulek i działa woow dziwne przecież to tani elektryk powinien się rozlecieć po 2 kulkach kurcze no dziwne nie? Wiadomo ze jak coś się kupuje taniego, to nie oczekuje ze karabin będzie walić jak markowy sprzęt ale jest frajda. Sory że tak sie rozpisałem ale mnie wkur.. tym nie nie to shit, najgorsze co może być, oh ahh... A ciekawi mnie od czego zaczynaliście? Teraz pewnie mnie pojedziecie ale wyraziłem swoją opinie. POZDRO ZIOM

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...