Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

z kumplami kiedyś wspinaliśmy się po górach i robiliśmy dalekie wypady za granicę. Aby mieć tańsze ubezpieczenie i prawnie być czystym założyliśmy "klub sportowy". Dokładnej procedury nie znam(kumpel zakładał), ale mogę sprawdzić. Generalnie wygląda to jak założenie firmy. Dostajesz NIP, pieczątkę, trzeba mieć adres klubu itd... Minusem jest to że musi być minimum ileśtam osób (nas było 10) i trzeba cośtam płacić (jeśli dobrze pamiętam to był to podatek) czyli grupa musi robić składki (u nas 3 lata temu było to 10zł/os/mies). Wzamian nic nie dostajesz, bo bawić się można i bez tego więc klub został rozwiązany, a członkowie nadal działąją.

 

jeśli dobrze pamiętam to założenie takiego klubu sportowego trwało nie więcej niż tydzień. tylko po co?

 

Alternatywą jest być zastępem w drużynie ZHP. formalnie istniejesz i masz nawet NIP do faktur, a nie ma żadnych zobowiązań. Dodatkowo jesteś wtedy "organizacją pożytku publicznego" i ludzie lepiej na ciebie patrzą jak chcesz coś z nimi załatwić. Np. prędzej i taniej wynajmą lokal harcerzom niż jakiejś grupie paramilitarnej. Jak chcesz to mogę to załatwić.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Nie bede sie tutaj rozpisywal, bo za duzo tu szczegolow i tresci pawnej.Wyslij mi na priva konkretne pytania.

Podstawowe kozysci to latwiejszy dostep do zezwolen na teren i organizacje imprez. Mozliwosc otrzymywanie wsparcia finansowego, oraz co najwazniejsze dla "sponsora" mozliwosc zaksiegowania tego jako legalnego wydatku np na reklame, oraz przez osobowosc prawna podosi sie wiarygodnosc ekipy w stosunku do osob trzecich.

Co do niemilych rzeczy to obowiazek placenia skladek dokumentacji oraz ksiegowosci. Ale jesli ludzie chce to robic dla zabawy i ulatwienia sobie zycia a nie przkretow finansowych i zarabiania kasy to jest to w miare proste i przyjemne.

Link to post
Share on other sites

Jakotako jestesmy juz zalegalizowani 8) Nie ma to jak miec znajomosci w militarnych zastepach harcerskich :P Nic nie placimy, nie jestesmy oficjalnie w zastepie. Aczkolwiek na imprezach masowych reprezentujemy zhp. Dzieki temu mozemy bez problemu organizowac pokazy, zloty, zjazdy i biwaki.

Proponuje rozejzec sie po miescie za takimi wlasnie zastepami i sie z nimi dogadac :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
czy ktoś/któraś z grup działa z ramienia/pod opieką/jak zwał tak zwał LOK'u?  

Jeśli tak proszę o jakiekolwiek informacje jak to zrobić.

Podobno wystarczy 9 pełnoletnich osób do podjęcia uchwały o utworzeniu koła AS przy jakimś oddziale LOK-u i już. Składeczki, legitymacje dostęp do papieru firmowego i pieczątek itp. itd.

Jutro idę rozmawiać w tej sprawię to będę wiedział więcej.

Link to post
Share on other sites

Nie nie jest ;) "...będąc młodym modelarzem...." (to odnośnie pewnej audycji radiowej :mrgreen: ) w modelarniach za dawnych dobrych czasów bawiliśmy się mając od 8-9 lat w górę i żeby startować w zawodach LOKowskich trzeba było należeć do LOKu ;)

Link to post
Share on other sites
A nie jest wymogiem przystapienia do LOK posiadanie ksiazeczki wojskowej ???

 

Hehehe to skąd dziewczyna ma wziąść książeczke wojskową :lol:

 

Tak jak napisał to już RainMaker w Poznaniu mamy od 2 lat sekcję ASG w LOKu dzięki Pyrze ze Specnaz Scorpion. Roczna składka za przynależność to 10 zł, ale dzięki temu mamy dodatkowe ubezpieczenie i strzelanie z KBKSu na strzelnicy, a przedewszystkim w razie czego legitki.

 

Osobiście nie wiem jak Pyra to załatwił i ile zachodu go to kosztowało więc polecam napisać do niego na PW bo z tego co wiem to rzadko zagląda na fora ogólnopolskie. (Znajdziesz go w społeczności Wielkopolskiej w ekipie Specnaz-Scorpion Miłosław)

Link to post
Share on other sites

Nie znam sie do konca na strukturach i zasadach dzielania LOK.

Wywodzac sie z PZZ i PZM wolalem wybrac dla nas cos mi dobrze znanego i dlatego pomysl sekcji w Automobilklubie.

Skladki sa do ustalenia i wyznaczenia przez wladze klubu lub sekcji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...