Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Nie polecam zbytnio szkieletów DF, może trafiłem na kiepski egzemplarz, ale szczerze wątpię . Dokładnie pękł mi w tym samym miejscu co koledze Rzuf_. Może to przez lipola 8-) , ale jednak nie są to szkielety godne polecenia :cry: .

Link to post
Share on other sites
  • Replies 100
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie polecam zbytnio szkieletów DF, może trafiłem na kiepski egzemplarz, ale szczerze wątpię . Dokładnie pękł mi w tym samym miejscu co koledze Rzuf_. Może to przez lipola 8-) , ale jednak nie są to szkielety godne polecenia :cry: .

 

 

Dopisuję się do długiej listy użytkowników szkieletu Deep Fire 7mm, którym to "cudo" zaczęło pękać (w typowym punkcie prawej połówki).

 

Używałem M120 i pakietu Li-Po - pęknięcie pojawiło się po bliżej nieokreślonym przebiegu i od kilku miesięcy powoli się powiększa.

 

Wygląda na to że nie warto sobie tymi szkieletami zawracać głowy...

O wersjach 6mm słyszałem podobną opinię.

 

 

Pozdrawiam! :)

 

/Andrzej

Link to post
Share on other sites

Szkielety DF pękają tak samo jak szkielety CA, G&P, Systemy itd. itd.

 

To, że pęka przód to nic nadzwyczajnego.

99% wszystkich GB tak właśnie pęka i jest to raczej logiczne.

 

Śmieszne jest również to, że np. jak były modne repliki CA i sprzedawało się ich dużo, to od groma było wypowiedzi, że szkielet CA jest słaby i pęka szybko ;)

Taki urok każdego forum...

 

Biorąc pod uwagę ilość sprzedanych replik DF, ilość założonych szkieletów GB na naszym serwisie to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że liczba reklamacji w stosunku do sprzedanych sztuk, zalicza szkielety DF do czołówki najlepszych GB.

Link to post
Share on other sites

Dopisuję się do długiej listy użytkowników szkieletu Deep Fire 7mm, którym to "cudo" zaczęło pękać (w typowym punkcie prawej połówki).

 

Używałem M120 i pakietu Li-Po - pęknięcie pojawiło się po bliżej nieokreślonym przebiegu i od kilku miesięcy powoli się powiększa.

 

Wygląda na to że nie warto sobie tymi szkieletami zawracać głowy...

O wersjach 6mm słyszałem podobną opinię.

Pozdrawiam! :)

 

/Andrzej

 

Dziwnym zbiegiem okoliczności pękł mi na takich samych podzespołach :-F - Jak widać lipol i M120 nie jest najlepszym rozwiązaniem do tego GB :wink: . Mi już zaczął pękać po przebiegu jakimś +/- 4 k kulek - jestem ciekaw jak długo jeszcze pociągnie, lecz myślę że to kwestia jednej strzelanki. Jestem posiadaczem tej nieszczęśliwej 6mm DF :cry: .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 7 months later...

po 6 miechach na bu guardera i m140 gb df 7mm pękł mi jak na zdięciach wcześniej - w 2 miejscach.

Coprawda mam li-po ale tryb strzelania raczej singiel.

Macie jakiś godny polecenia gb który wytrzyma m140/m150?

Edited by Mendi
Link to post
Share on other sites

jak dobrze pójdzie za ok 3-4 miechy ruszam z produkcją własnych szkieletów gb. (v2, v3, v6, v"7" pasujace zebatki od v.2,v.3, głowica cylindra boreup do m14.)

materiały alu 7005 T6, stal cr-mo 4130. ;)

 

Seger ,to ja czekam z niecierpliwością na stalową v2 :D

Masz już jakieś orientacyjne ceny?

Link to post
Share on other sites

po wyprodukowaniu testowych egzemplarzy i sprawdzeniu ich w boju ruszy juz produkcja dla klienta ;) ceny na pewno nie będą niskie niestety...

(materiały, frezarka, narzedzia, , oprogramowanie nie naleza do tanich wiec narazie oby zwróciło sie na zero ;) )

były w polsce dostępne stalowe v2 za ok 500-600zł mój nie wiem ile bedzie kosztował ale cos koło tego.

Link to post
Share on other sites

właśnie myślałem o Tobie zwierzu jako jednym z testerów ;)

jeżlei spryt, chęci i poświęcony czas i tony wypalonych fajek nad projektami pozwolą, światło dzienne ujrza szkielety wytrzymujące ok 150 000 na 170 guardera przy wysokim rofie w temp 0 stopni C. takie jest moje założenie :)

wiem ze jest osiagalne lecz mnóstwo modyfikacji trzeba bezie wykonać aby to pasowało w replice...

Edited by seger
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

wyszły tydzień temu 3 sztuki. Jeden stalowy v2 jeden alu v2 i v3 stalowy. wszystkie złożone na sprezynach m170, magnumach, li-po 35C, HSTU Systemy, faza testów teraz trwa ( szkielety maja wytrzymac min 150k do 200k kulek)

Link to post
Share on other sites

Z kulkami of course. 0,25g. Każda replika ma liczony przebieg co do kulki.

Dziś seria 1200kulek na jednym pociągnięciu spustu... kabelki ciepłe :) jedziemy dalej :) aha, komory nie podpierają gb jak coś, standardowy docisk aby jest.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

v3 - gniazda łożysk rozbite ( nie wiem sam czemu :( )

v2 alu 192 tys 865 kulek i pękł troszkę przód

v2 stal - przetrwał 202tys 560 kulek uszkodzone bolce od głowicy cylindra. (pęknięcie 1,5mm od góry na 0,8mm.

niestety nie będzie wiecej sztuk :( ( politechnika jak i wykonawca szkieletów stwierdzili że nieekonomiczne to jest. )

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...