Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problemy z MP5 CA


Recommended Posts

No i masz babo placek :roll:

 

Na ostatniej strzelance miałem problem z moją "empepiątką". Co jakiś czas zamiast strzału replika tak jakby kaszlała (nie chodzi o strzał na pusto, ona się jakby zapychała), powtarzało się to przez kilka strzałów, aż wreszcie wypluwała ona kulkę i czasami dodatkowo strzępy innych kulek...i to jest pierwszy problem, a teraz cz. 2:

 

Rozłożyłem gearbox w przekonaniu, że może coś w środku się "zmieliło", ale po rozłożeniu okazało się raczej dobrze. Potem złożyłem gearbox, ale trochę ciężko wchodził, tak jakby coś przeszkadzało, ale nie mogłem zlokalizować przyczyny - wszystkie elementy zdawały się być na swoich miejscach. No ok, jakoś skręciłem, leciutko na siłę, ale było ok. Złożyłem całość, podpiąłem pod baterię i znowu klops, zębatki wogóle nie chca się ruszyć. Słychać takie pyknięcie, jakby chciały a nie mogły. Nie chcę znowu rozbierać całości, nim nie dowiem się co może być przyczyną obu problemów.

 

Używam kulek Excel 0.25, zdają się wporządku.

Bateria była naładowana.

 

Ktoś zna odpowiedzi na moje problemy?

Link to post
Share on other sites

co do GB, to moz reversal przy składaniu Ci wyskoczył i blokuje zębatkę, sprawdź czy krecą się w którą kolwiek stronę np. śrubokrętem przez otwór silnikowy

 

a co do kaszlu, to moze głpio pytam, ale dla pewnosci...HU na maksa podkręcony miałeś??

lufa stock??

Link to post
Share on other sites
Na ostatniej strzelance miałem problem z moją "empepiątką". Co jakiś czas zamiast strzału replika tak jakby kaszlała (nie chodzi o strzał na pusto' date=' ona się jakby zapychała), powtarzało się to przez kilka strzałów, aż wreszcie wypluwała ona kulkę i czasami dodatkowo strzępy innych kulek...i to jest pierwszy problem,[/quote']Na 99% są to objawy kulki zablkokwanej na HU lub w lufie. Nie powinieneś wtedy strzelać bo możesz uszkodzić komorę HU i GB - użyj wyciora do wypchnięcia zablokowanej kulki.

 

Rozłożyłem i złożyłem jeszcze raz i strzela' date=' jednak wciąż zdarza się kaszel. Czy to może być wina za słabego dokręcenia imbusu naciskającego na silnik? [/quote']Nie.
Link to post
Share on other sites
Rozłożyłem i złożyłem jeszcze raz i strzela' date=' jednak wciąż zdarza się kaszel. Czy to może być wina za słabego dokręcenia imbusu naciskającego na silnik? Mowa o tym imbusie w rękojeści[/quote']

A ja twierdzę że to jest własnie tego wina... miałem kiedyś coś takiego... okazało się że silnik nie dochodzi do zębatek...

 

i też bym podejrzewał Reversala.. u mnie zdarzał się własnie taki brzydki odgłos, po czym MP% nie chciało wyrzucać kulek, by potem wywalić trzy na raz....

 

a o jaką mp5 dokładnie chodzi? bo mam jeszcze jednego podejrzanego...

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Miałem podobne objawy w swoim sprzęcie, okazało się że pękł mi gearbox (przy mocowaniu cylindra), a jakiś fragment blokował popychacz tak że nie cofał się on do końca, ale skoro rozkładałeś i wszystko wyglada ok, to raczej nie to.

 

Na wszelki wypadek obejrzyj dokładnie, może jakiś paproch wpadł ci do całego systemu, albo któras częśc się odkrztałciła.

Link to post
Share on other sites

Tak z tym tłumikiem to może być prawda. Nigdy nie miałem nic z CA ale gdy zamocowałem do ak74 tłumik to też się wkurzyłem jak mi kawałki kulek wylatywały. Ułożyłem gąbki i problem zniknął.

 

A tak jeszcze odchodząc od tematu to planuje zakup mp5a4 ca. Widzę że jest z nią sporo problemów. Co bardziej byście mi polecali mp5 ca czy g&g?? Czy polecacie któryś z tuningów na capri asg.

Edited by headshooter
Link to post
Share on other sites

Na temat G&G nie mogę nic powiedzieć ale MP5A4 B&T z CA posiadam od ponad roku. W/g mnie świetny karabin, mój ma już wymienione "bebechy" ale nie z powodu usterki ;-) Kolega kupił praktycznie w tym samym momencie co ja (taki sam model) do dziś żadnych problemów :!: :!:

Link to post
Share on other sites

moje CA potrafi po 2 kulki załadować w co 3cim strzale. ale to zupełnie nowy objaw :D . pojawił się na ostatnim treningu. po zmianie gumki na białego guardera- najpierw po jakims czasie nie strzelania ładował po 2 kulki na poczatku- po 2-3strzałach przechodzilo ;] . teraz- dokładnie 2strzały normalne, 3ci podwójny :). zobaczymy co wymysli next time :D.

 

gumka guarder biała, dysza uszczelniona systema. listwa dosyłacza wzmocniona systema.

Link to post
Share on other sites

No i masz babo placek :roll:

Na ostatniej strzelance miałem problem z moją "empepiątką". Co jakiś czas zamiast strzału replika tak jakby kaszlała (nie chodzi o strzał na pusto, ona się jakby zapychała), powtarzało się to przez kilka strzałów, aż wreszcie wypluwała ona kulkę i czasami dodatkowo strzępy innych kulek...i to jest pierwszy problem, a teraz cz. 2:

Rozłożyłem gearbox w przekonaniu, że może coś w środku się "zmieliło", ale po rozłożeniu okazało się raczej dobrze. Potem złożyłem gearbox, ale trochę ciężko wchodził, tak jakby coś przeszkadzało, ale nie mogłem zlokalizować przyczyny - wszystkie elementy zdawały się być na swoich miejscach. No ok, jakoś skręciłem, leciutko na siłę, ale było ok. Złożyłem całość, podpiąłem pod baterię i znowu klops, zębatki wogóle nie chca się ruszyć. Słychać takie pyknięcie, jakby chciały a nie mogły. Nie chcę znowu rozbierać całości, nim nie dowiem się co może być przyczyną obu problemów.

Używam kulek Excel 0.25, zdają się wporządku.

Bateria była naładowana.

Ktoś zna odpowiedzi na moje problemy?

z moja mp5-tka cymy bylo podobnie ze nie chciala strzelac a slychac bylo jak mechanizm cche dzialac a nie moze, okazało sie ze po odkreceniu w raczce(pod spustem) byl taki malutki metalowy krazek o srednicy 8 mm i jak on jest krzywo i niedociska do metalowego czegos( nie znam si ena czesciach) to nie ma przeplywy pradu albo jest b. słaby. Usadowilem go prosciutko i znow zaczal gucio strzelac,.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...