Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja Leartes - Kraków (Pasternik) 29 października 2006 r


Recommended Posts

Zapraszam wszystkich serdecznie na manewry organizowane przez team 4MOZA.

 

TERMIN: 29 październik 2006 r. (niedziela))

TŁO HISTORYCZNE: Zimna Wojna - III Wojna Światowa - inwazja na Danię

CHARAKTER ROZGRYWKI: manewry taktyczne

LIMIT FPS: 450 fps (będziemy sprawdzali, prosimy o poważne potraktowanie sprawy, głupio by było kogoś z tego powodu nie dopuścić do rozgrywki)

LIMIT AMMO: tak

LIMIT MIEJSC: 80 osób

KOSZT: 15 zł (płatne do dnia 12 października 2006 roku)

 

Po więcej informacji odsyłam na stronę manewrów autorstwa Werta

http://4moza.pl/manewry/leartes/aktualnosci.html

 

Ewentualne pytania lub wątpliwości proszę wpisywać poniżej, do mnie na PW lub na maila podanego na stronie manewrów.

Jeżeli ktoś dysponuje radyjkiem CB fajnie by było jeżeli by je zabrał (proszę o wcześniejsze info).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy zamierzacie kiedyś jeszcze wrócić do tego tematu? Nie sądzę, żebyśmy zdążyli się wyrobić na ten wyjazd, a mamy tu w Trójmieście drużynkę 7 Łużyckiej Dywizji Desantowej (konkretnie 35 pułk desantowy z Gdańska) - jeszzce w trakcie formowania, ale już częściowo ukompletowaną.

A jakże tu najeżdżać Danię bez niebieskich beretów? ;o)

Link to post
Share on other sites

o wow! :ok: jeszcze trochę i będą interaktywne mapki 3D :-> pełnometrażowy film instruktażowy :->> DVD z samego spotkania i oczywiście pamiątkowy gadżet w formie drewnianej ciupaski na kulki 6mm :-D!! ...a tak serio serio… Panowie moje HooA! za pomysł i dążenie do realizacji. :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Witam

 

1. Jak z ograniczeniem wiekowym? 16 ze zgodą rodziców (plus opiekun) jest ok?

 

2. co rozumiecie przez "manewry taktyczne"?

 

3. podany link zawiera informację o dacie plus "Prace na stroną". Kiedy można się spodziewać czegoś więcej? :D

 

4. Jest jakaś możliwość noclegu? (pomoc w wyszukaniu & załatwieniu? Jeśli manewry zaczynają sie w godzinach porannych, byłoby to przydatne)

 

5. Ew. jakiś nr konta?

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze przepraszam, że dopiero odpowiadam ale mam utrudniony dostęp do internetu :(

 

TERMIN 29 październik 2006 - za rozbieżności i zamieszanie przepraszam, wynika z kilkukrotnego przenoszenia terminu manewrów (pierwotnie miały się odbyć na początku września :? ).

 

 

Czy zamierzacie kiedyś jeszcze wrócić do tego tematu?
Nie chciałbym zapeszyć więc w tym miejscu tylko powiem' date=' że jeżeli będzie taka wola potencjalnych uczestników to czemu nie :wink: Jeżelibyście się dali radę wyrobić to zapraszam :D

 

jeszcze trochę i będą interaktywne mapki 3D

mapka się robi :wink: , mam nadzieję, że już niedługo się zrobi :wink: bo zdaję sobie sprawę, że bez niej opis tych wszystkich VP wygląda dość abstrakcyjnie... :?

 

czy limit obowiazuje takze dla snajperow bez broni automatycznej ? mam ok. 550fps

Limit 450 fps dotyczy wszystkich rodzajów broni...

 

1. Jak z ograniczeniem wiekowym? 16 ze zgodą rodziców (plus opiekun) jest ok?

Dobre pytanie. Zapomniałem napisać' date=' że na manewrach obowiązuje wszystkie zasady Krakowskich Strzelań pod egidą Kruków i 4MOZY - zamieszczone tutaj http://wmasg.pl/forum/viewtopic.php?t=24295 (informacje nt. niepełnoletnich znajdują się na samym dole).

 

2. co rozumiecie przez "manewry taktyczne"?
Kolejne dobre pytanie. Używając terminu "manewry taktyczne" miałem na myśli to' date=' że należy się nastawić na:

- zabawę w wojsko (tzn. słuchamy dowódców, wykonujemy powierzone zadania starając się przy tym nie zginąć)

- dwustopniowe dowodzenie (głównodowodzący i dowódcy drużyn)

- limit ammo 300 kulek (co do zasady, wyjątek broń wsparcia - odsyłam po szczegóły na stronę), także należy się raczej nastawić na skuteczne, skoordynowane współdziałanie niż zasypywanie wszystkich krzaków w zasięgu wzroku hicapami;

- dowódcy będą mieli dość dużą swobodę w początkowym rozlokowaniu oddziałów i przydzielaniu im zadań

- ingerencja oragnizatorów w sam przebieg rozgrywki będzie minimalna tzn. będziemy jedynie czuwali nad przestrzeganiem ustalonych zasad, ale już [u']nie[/u] np. utrudniali życie stronie której "za dobrze idzie"

- przyjęty system VP ma w założeniu właśnie zapewnić nielinearność rozgrywki i zostawić swobodę :wink: uczestnikom zabawy

- pomimo to, oczywiście manewry to nie zawody sportowe, i nie chodzi o to która strona "wygra", a która "przegra", tylko o wczucie się w klimat "wojny". I do tego wszystkich zachęcamy, bo inaczej taka formuła manewrów nie ma sensu. Dlatego proszę Was o zapoznanie się z zasadami i zastanowienie się czy Wam odpowiadają. Jeżeli tak zapraszam do wspólnej zabawy :D

 

podany link zawiera informację o dacie plus "Prace na stroną". Kiedy można się spodziewać czegoś więcej?

no jak to - są opisane zasady' date=' wprowadzenie itd...

 

Jest jakaś możliwość noclegu? (pomoc w wyszukaniu & załatwieniu? Jeśli manewry zaczynają sie w godzinach porannych' date=' byłoby to przydatne)[/quote']

Nie podaliśmy jeszcze godziny zlotu, żeby ustlić możliwie dogodną dla osób spoza Krakowa. Jeżeli odpowiednio wcześnie mi dacie znać postaram się rozeznać w sprawie noclegu. Sami nic nie organizujemy ale "grzecznościowo" jak najbardziej mogę poszukać. Proszę tylko o informację dla ilu osób/standard/cena itd.

 

Ew. jakiś nr konta?
Po wysłaniu formularza należy oczekiwać na numer konta bankowego' date=' który zostanie wysłany na adres zwrotny podany w polu "zwrotny adres email".

[/quote']

Link to post
Share on other sites

Dzięki

 

Co do strony... faktycznie coś jednak działa :> może jednak komp w pracy mi nie-do-końca działa? Ni hu hu mi się nic nie otwierało :evil:

 

Wczytam się i jakby coś postaram się zadawać już tylko mądre pytania :wink:

Link to post
Share on other sites
Co do strony... faktycznie coś jednak działa :> może jednak komp w pracy mi nie-do-końca działa? Ni hu hu mi się nic nie otwierało

 

Strona była/jest testowana na przeglądarkach Firefox ver.1.5.0 oraz Internet Explorer 6.0 i dział poprawnie. Jedyny mankament to użyta do menu wersja flasha którą to jest ver.8.0 - osoby które mają wersję flasha 7.0 nie zobaczą menu z możliwością przechodzenia do konkretnych działów (brak obsługi antyaliasingu pól tekstowych), postram się naprawić ten błąd jak i pozostałe dziś wieczorem - chciałbym również podziękować za wyłapanie błędów i poinformowanie nas o tym.

 

pozdrawiam

WeRT

 

//----------------

Gdyby ktoś był bardzo dociekliwy i chciał zadać pytanie dlaczego wybrałem wersję 8 a nie 7 - odpowiedź jest prosta - inny tryb antyaliasingu na transformowanych za pomocą rotacji obiektów które podstawowo są plikami .png :twisted: :twisted: :twisted:)

Link to post
Share on other sites

Do tej pory wpłynęły 34 zgłoszenia. Około 20 osób ustnie wyrażało chęć uczestnictwa - proszę o wysłanie formularza na stronce.

 

Mail z nr rachunku zostanie wysłany najpóźniej w poniedziałek 9 października 2006.

 

Termin zgłoszeń upływa 12 października 2006 roku. Natomiasta termin wpłat zostanie o kilka dni przesunięty.

 

Pozdrawiam

Victor

Link to post
Share on other sites

Maile z nr rachunku bankowego zostały wysłane - jeżeli ktoś wysłał zgłoszenie, a nie otrzymał maila proszę o kontakt.

Przypominam, że termin zgłoszeń upływa 12 X 2006 roku, a wpłat 15 X 2006 (niedziela).

 

W chwili obecnej formularz zgłoszeniowy wysłało 46 osób. Minimum aby manewry się odbyły to 60 uczestników. Jeżeli tyle się nie zgłosi, zostaną przeniesione na inny termin (a ewentualne dokonane wpłaty rzecz jasna zwrócone).

Link to post
Share on other sites

Powitać,

Ja z chłopakami z Tomaszowa się piszemy. Ale pewnie nie będzie nas "min. 6 osób" (jako drużyna, będzie nas max. 5), a chcielibyśmy bawić się razem. Czy jest taka szansa? Bo przy zgłoszeniach indywidualnych pewnie nas porozrzuca...

Link to post
Share on other sites
Powitać,  

Ja z chłopakami z Tomaszowa się piszemy. Ale pewnie nie będzie nas "min. 6 osób" (jako drużyna, będzie nas max. 5), a chcielibyśmy bawić się razem. Czy jest taka szansa? Bo przy zgłoszeniach indywidualnych pewnie nas porozrzuca...

Cześć zapraszam, tak jak pisaliśmy na stronce, teamów nie będziemy rozdzielać - tylko proszę o wpisanie w formularzu zgłoszeniowym nazwy teamu :)

 

[ Dodano: Wed 11 Oct, 2006 ]

listamanewryleartesjd7.th.jpg

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...