Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Operacja Leartes - Kraków (Pasternik) 29 października 2006 r


Recommended Posts

Jak najbardziej subiektywna relacja zastępcy dowódcy 2 Plutonu LWP - Tantive.

 

"Kraków 29.X.2006 Operacja "Leartes"

 

I nadszedł ten dzień !!! Imperialistyczne elementy wrogiego narodu, zmusiły nas do interwencji.

Po długich przygotowaniach, pakujemy sie do dwóch transportowców i udajemy w kierunku Krakowa, gdzie po wylądowaniu na lotnisku, przed poligonem, idziemy na odprawę. W czasie odprawy dowódca LWP przydzielił nam zadania. Dowódca polecił nam sformowanie II Plutonu uderzeniowego, oraz zniszczenie działa plot jak również wsparcia sił uderzeniowych I i III Plutonu w ataku na prawdziwy most. Do wsparcia dostaliśmy grupę specjalną wraz z karabinem maszynowym Minimi, która miała odciąć posiłki wroga i umożliwić nam wysadzenie baterii plot.

 

Godzina "Z" 9:45. Startuje nasz transportowiec i udajemy się do punktu zrzutu. W powietrzu panują ciężkie warunki. Deszcz i "mgła", uniemożliwiają dokładną orientacje w terenie, w wyniku czego Pilot troszkę pobłądził. O godzinie Z+20 dostajemy rozkaz desantowania się wraz z grupą specjalną w nieznanym rejonie i w nieznanej pozycji. Dokonujemy desantu i rozpoczynamy skryte podejście w kierunku przypuszczalnej pozycji baterii. Kierujemy się jedynym punktem orientacyjnym jakim jest wieża. Cały czas w niepewności, gdyż wieża znajduje się o 200m bliżej niż na mapie, podchodzimy w kierunku skraju lasu. W pewnym momencie, udaje się nam zlokalizować wrogie stanowisko p.plot.

Jest godzina Z+30 czyli idealnie o czasie, rozpoczynamy podejście w celu likwidacji wrogiej załogi, co po niespełna 10 min nam się udaje, i co najważniejsze bez strat własnych. Po zabezpieczeniu terenu wokół baterii wysyłamy patrole które maja znaleść ładunki potrzebne do wysadzenia działa. Kierujemy się mapą choć już mamy pewne wątpliwości co do jakości mapy, przygotowanej przez nasz wywiad. Po kilku minutach poszukiwania, natrafiam na Grupę Specjalną, ta samą z którą się desantowaliśmy. Jak się okazuje GS odnalazła punkt zrzutu jednak, znajduje się on w samym środku wrogich pozycji. 30 m od umocnionego bunkra broniącego podejścia do mostu "drogowego". Tego samego mostu, na którym nam nie zależy i który mamy wrogowi w przypływie paniki pozwolić wysadzić, aby nie mógł nim podesłać wsparcia na północna stronę rzeki, z rejonu lotniska.

Rozpoczynamy skryte podejście w kierunku spadochronu zaczepionego na środku polanki o krzaki. Wtedy tez dowiadujemy się ze imperialistyczne bojowki zaatakowały nasz sztab podstępnie i w wyniku heroicznej obrony ponosły "wielkie" straty. Jednak nasz ukochany Dowódca poniósł bohaterska śmierc. Nastepują chwile grozy. Spowodowane brakiem rozkazów. Rozprzeszczenia się chaos. A tu nagle 8-10m przede mną widzę ruch i otwieram ogień. Na szczęście niecelny i duża trawa uratowała życie członkowi GS który powziął ten sam sposób co ja na dotarcie do spadochronu. Po cichej, ale szybkiej wymianie "uprzejmości" przez krótkofalówke, postanawiam dać komandosowi osłonę. Jednak po dotarciu do miejsca zrzutu okazuje się ze ładunki "znikły" od razu postanawiamy zaatakować bunkier wroga w celu odbicia ładunków. Atak udaje się tylko częściowo. Po zlikwidowaniu załogi bunkra i przejęciu kontroli nad "naszą" stroną rzeki, wróg niszczy nasze ładunki i wysadza most. Pozostawiamy zaprzyjaźnioną GS przy baterii w celu jej osłony i ruszamy wesprzeć plutony atakujące most "żelazny".

Jednak docieramy tam już za późno. Po ciężkich walkach w wyniku których zostałem wyeliminowany, udaje się nam przejąć kontrole nad północnym brzegiem (ja w tym czasie radośnie idę na respawn, zjeść obiad). Jednakże wtedy dowiaduje się ze nasze południowe plutony i GS zostały rozbite przez wspierające Duńczyków, oddziały NATO, które, rzekomo przez przypadek tam się znalazły. (wywiad, znowu nawalił). Po kilkunastu minutach ciężkich walk nasi dzielni chłopcy zyskują stopniową przewagę, jednakże z racji braku dowództwa, oraz nie możliwości chwilowego dotarcia do drugiej baterii, Naczelny Wódz postanawia przerwać walkę i przegrupować siły do drugiego etapu natarcia."

 

Od siebie dodam że od północy na wirtualny most naciskała grupa specjalna.

 

I jeszcze jedna taka mała refleksja, przydały by się alternatywne możliwość wykonania zadania, tzn. jak już zajeliśmy to działo, to spokojnie moglibyśmy wystrzelić wszystkie rakiety, a potem jakimś grantem (flarą), czy długą serią z kałacha zniszczyć elektronike, albo zacząć wirtualnie atakować samoloty wroga, dzięki temu NATO nie mogło by kożystać ze wsparcia lotniczego, respawnu i dostaw.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@Kozmik & Salieri

Tak byłem to ja. Lob i fuks niesamowity. Dlatego Kozmik dostałeś, że nie mogłem tego hop-siupa wyregulować. Potem było już lepiej.

Pozdrawiam!

 

@Ramol.

To nie ty jesteś tą osobą, z którą na "Alienie" tak dzielnie broniłem się do końca rozgrywki w okopie w pierwszym scenariuszu?

Link to post
Share on other sites
Jednostki pancerne... :P Tylko Ty mogłeś na to wpaść... :)

 

Death in the shape of the Panzer Battalion..... :twisted:

Czy w takim razie na widok podejrzewanych o terminatorstwo należy krzyczeć "Achtung, Panzer" czy (jeżeli ktoś woli) "Tanki idut!" :lol:
Link to post
Share on other sites
Czy w takim razie na widok podejrzewanych o terminatorstwo należy krzyczeć "Achtung' date=' Panzer" czy (jeżeli ktoś woli) "Tanki idut!" [/quote']

Złośliwiec Pieczarkowiec :D :D ale pomysł dobry - na kolejnej imprezie zamienimy jeden z helikopterów na Ił2M3 / A10 / Su25 (zależy od czasu historycznego i preferencji :) ) i wtedy się takiego wezwie, co atakując z powietrza wraz z RPG na ziemi wypali do gołej ziemi jednostkę pancerną :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

film zobaczycie albo dziś wieczorem albo jutro późnym popołudniem takżę już niedługo :lol: trwa 22 minuty. najwazniejsze epizody

-przemarsz za REGDORNEM :lol:

-przydział stopni

-obrona mostu

-dotarcie na lotnisko

-obrona lotniska

-atak na bunkry

-przejażdzka helikopterem :lol:

-powrót do bazy i ruski szturm.

NIESTETY podczas ostatniej bitwy siadła bateria i nie zdołałem nakręcić ani kawałka.

Link to post
Share on other sites

tak to ja... nakręciłem to jak jechalismy i wracaliśmy z łądnukami.... przytocze epitety "spi******ć z drogi K***a" :lol: i "zapomnieliśmy jednego ładnuku K***a " i "co prawda to nie Irak i afganistan ale też mi sie podoba " . ty to mówiłeś??? :twisted: :twisted: :D :D

Link to post
Share on other sites

no to jest to uwiecznione....ah byłbym zapomniał hehe "ty k***o wredna" :wink: :wink: . jutro film pownien byc. narazie kombinuje zz zapsiaem filmu zeby był w miare dobrej jakosći a mało zajmował ...narazie ma 22 minuty i waży 700 mb :|

 

[ Dodano: Sro Lis 01, 2006 7:21 pm ]

zmiana planów.... jeśli transfer dopisze film bedzie dostępny jescze dziś na video.google.pl.... potem pomyśli sie nad jakimś serwerem . NIe miejcie mi za złe jakośći :wink:

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Wielkie dzięki za taki wkład pracy by cieszyń nasze oczy widokiem wspólnych zmagań!!! :)

 

Jeszcze jakbyś tylko podrzucił jak się uda jakiś link albo chociaż nazwe pliczku :twisted:

 

I wszyscy zalejemy google video w poszukiwaniu twego dzieła :!:

 

 

Pozdrowionka

Link to post
Share on other sites

Ależ ja nie popędzam....jak bym śmiał ponaglac mistrza przy pracy :D

 

Tymsamy okazuje jedynie swoje zainteresowanie (chyba nie jako jedyny :lol: ) tym zaiste "długo" oczekiwanym dziełem mistrza gatunku 8)

 

 

Również dołączam swoje podziękowania i gratuluje pomyślnie zakończonych manewrów... Dowódco melduje wykonanie zadania!! :F

Link to post
Share on other sites

Zgodnie z obietnicą mapka z rozkazami (nie mylić z wykonaniem)

rozkazyfz3.th.jpg

 

Rozkazy:

 

a) LWP (Maciek)ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/I/10/06

PLUTON I

 

 

 

I. ZAJĄĆ I UTRZYMAĆ MOST W KW. I7

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. G10

2. GODZ. Z + 30 min. – ATAK NA MOST ZNAJDUJĄCY SIĘ W KW. I7

3. ZABEZPIECZYĆ ZDOBYTY MOST I ZAMELDOWAĆ SIĘ PRZEZ RADIO

 

UWAGI:

- ROWNOLEGLE W KW. G10 BĘDZIE LĄDOWAĆ SZTAB I III PLUTON

- WOJSKA SOJUSZNICZE BĘDĄ OPEROWAĆ W KW.: G7, G8, H8

- ROWNOLEGLE W KW. H8 III PLUTON BĘDZIE ROZBIJAŁ STANOWISKA OBRONY P-LOT

- NIE DOPUŚCIĆ WOJSK N-PLA USIŁUJĄCYCH DOSTARCZYĆ NA MOST ŁADUNKI WYBUCHOWE

- UMIEŚCIĆ SNAJPERA LIKWIDUJĄCEGO PRÓBY WYSADZENIA MOSTU

- ZAOPATRZENIE I SZPITAL ZNAJDOWAĆ SIĘ BĘDĄ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI KW. I8

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ I PLUTONU: 8.1 PMR

KOD I PLUTONU: ZIEMIA

KOD SZTABU: GWIAZDKA

KOD III PLUTONU: SŁOŃCE

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/II/10/06

PLUTON II

 

I. ZNISZCZYĆ BATERIĘ DZIAŁ PRZECIWLOTNICZYCH W KW. E7

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. E4

2. GODZ. Z + 30 min. – ATAK NA BATERIĘ P-LOT. W KW. E7

 

UWAGI:

- ROWNOLEGLE W KW. E4 WYLĄDUJE 1 GRUPA SPECJALNA, KTÓRA PRZEJMIE ZAOPATRZENIE I ULOKOWANA W KW. F6 BĘDZIE BLOKOWAĆ POSIŁKI WROGA

 

 

II. ZAJĄĆ I UTRZYMAĆ MOST W KW. I7

 

1. W KW. F6 POBRAĆ ZAOPATRZENIE OD 1 GR. SPEC.

2. POŁĄCZYĆ SIĘ Z 2 GR. SPEC. OPERUJĄCĄ W KW. H6

3. ZDOBYĆ MOST ZNAJDUJĄCY SIĘ W KW. I7

4. ZABEZPIECZYĆ ZDOBYTY MOST I ZAMELDOWAĆ SIĘ PRZEZ RADIO

 

UWAGI:

- WOJSKA SOJUSZNICZE BĘDĄ OPEROWAĆ W KW.: G6, H6, I6

- NIE DOPUŚCIĆ WOJSK N-PLA USIŁUJĄCYCH DOSTARCZYĆ NA MOST ŁADUNKI WYBUCHOWE

- UMIEŚCIĆ SNAJPERA LIKWIDUJĄCEGO PRÓBY WYSADZENIA MOSTU

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ II PLUTONU: 8.2 PMR

KOD II PLUTONU: KSIĘŻYC

KOD SZTABU: GWIAZDKA

KOD 1 GR. SPEC.: DĄB

KOD 2 GR. SPEC.: JARZĘBINA

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/III/10/06

PLUTON III

 

I. ZNISZCZYĆ BATERIĘ DZIAŁ PRZECIWLOTNICZYCH W KW. H8

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. G10

2. GODZ. Z + 30 min. – ATAK NA BATERIĘ P-LOT. W KW. H8

 

UWAGI:

- ROWNOLEGLE W KW. G10 BĘDZIE LĄDOWAĆ SZTAB I I PLUTON

- WOJSKA SOJUSZNICZE BĘDĄ OPEROWAĆ W KW.: G7, G8, I7, I8

- ROWNOLEGLE W KW.: I7, I8 I PLUTON BĘDZIE ZAJMOWAŁ MOST

- ZAOPATRZENIE I SZPITAL ZNAJDOWAĆ SIĘ BĘDĄ W POŁUDNIOWEJ CZĘŚCI KW. I8

 

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ III PLUTONU: 8.3 PMR

KOD III PLUTONU: SŁOŃCE

KOD SZTABU: GWIAZDKA

KOD I PLUTONU: ZIEMIA

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/01/10/06

1 GRUPA SPECJALNA

 

I. ZABLOKOWAĆ POSIŁKI WROGA ZMIERZAJĄCE W KIERUNKU BATERII P-LOT W KW. E7

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. E4

2. ODNALEZIENIE ZAOPATRZENIA I PRZEMARSZ DO KW. F6

3. GODZ. Z + 30 min. – BLOKOWANIE POSIŁKÓW N-PLA

 

UWAGI:

- ROWNOLEGLE W KW. E4 WYLĄDUJE II PLUTON, KTÓRY O GODZ. Z + 30 min. UDERZY NA BATERIE OBRONY P-LOT W KW. E7

- WYDAWAĆ II PLUTONOWI ZAOPATRZENIE PODCZAS ATAKU

- W RAZIE POTRZEBY WSPOMÓC ATAK NA BATERIĘ P-LOT W KW. E7

 

 

II. ANGAŻOWAĆ SIŁY N-PLA W REJONIE KW. F7

 

1. W KW. F6 ODDAĆ ZAOPATRZENIE II PLUTONOWI

2. WYKONAĆ SERIĘ ATAKÓW POZOROWANYCH W REJONIE KW. F7

 

 

UWAGI:

- DO TEGO ETAPU PRZECHODZICIE PO ZNISZCZENIU W KW. E7 PRZEZ II PLUTON STANOWISK OBRONY P-LOT

- WOJSKA SOJUSZNICZE BĘDĄ OPEROWAĆ W KW.: E7, G6, G7

- UNIKAĆ STRAT WŁASNYCH, W RAZIE POTRZEBY SZYBKO ODSKOCZYĆ, POTEM ZNOWU NACISKAĆ

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ 1 GR. SPEC.: 8.4 PMR

KOD 1 GR. SPEC.: DĄB

KOD SZTABU: GWIAZDKA

KOD II PLUTONU: KSIĘŻYC

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/02/10/06

2 GRUPA SPECJALNA

 

I. ROZPOZNAĆ SIŁY WROGA W KW.: H6, I6

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. H5

2. ODNALEZIENIE ZAOPATRZENIA I JEGO UKRYCIE W PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI KW. H6

3. GODZ. Z + 30 min. – ROZPOZNANIE SIŁ N-PLA NA PÓŁNOC OD MOSTU W KW. I7

 

UWAGI:

- ROWNOLEGLE W KW. H6 WYLĄDUJE 3 GRUPA SPECJALNA, KTÓRA O GODZ. Z + 30 min. WYKONA ATAK POZOROWANY NA WROGA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W KW.: G6, G7

- NIE DOPUŚCIĆ WOJSK N-PLA USIŁUJĄCYCH DOSTARCZYĆ NA MOST ŁADUNKI WYBUCHOWE

 

 

II. ZAJĄĆ I UTRZYMAĆ MOST W KW. I7

 

1. POŁĄCZYĆ SIĘ Z II PLUTONEM PRZYBYŁYM Z PÓŁNOCY

2. ZDOBYĆ MOST ZNAJDUJĄCY SIĘ W KW. I7

3. ZABEZPIECZYĆ ZDOBYTY MOST I ZAMELDOWAĆ SIĘ PRZEZ RADIO

 

UWAGI:

- WOJSKA SOJUSZNICZE BĘDĄ OPEROWAĆ W KW.: G6, G7

- NIE DOPUŚCIĆ WOJSK N-PLA USIŁUJĄCYCH DOSTARCZYĆ NA MOST ŁADUNKI WYBUCHOWE

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ 2 GR. SPEC.: 8.5 PMR

KOD 2 GR. SPEC.: JARZĘBINA

KOD SZTABU: GWIAZDKA

KOD 3 GR. SPEC.: BUK

KOD II PLUTONU: KSIĘŻYC

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/03/10/06

3 GRUPA SPECJALNA

 

I. ANGAŻOWAĆ SIŁY N-PLA W REJONIE KW. G6-G7

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. H5

2. ODNALEZIENIE ZAOPATRZENIA I JEGO UKRYCIE W PÓŁNOCNEJ CZĘŚCI KW. H6

3. GODZ. Z + 30 min. – WYKONAĆ SERIĘ ATAKÓW POZOROWANYCH W REJONIE KW. G6-G7

UWAGI:

- ROWNOLEGLE W KW. H5 WYLĄDUJE 2 GRUPA SPECJALNA, KTÓRA O GODZ. Z + 30 min. WYKONA ROZPOZNANIE POZYCJI WROGA ZNAJDUJĄCEGO SIĘ W KW.: H6, I6

- UNIKAĆ STRAT WŁASNYCH, W RAZIE POTRZEBY SZYBKO ODSKOCZYĆ, POTEM ZNOWU NACISKAĆ

 

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ II PLUTONU: 8.6 PMR

KOD 3 GR. SPEC.: BUK

KOD SZTABU: GWIAZDKA

KOD 2 GR. SPEC.: JARZĘBINA

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/04/10/06

4 GRUPA SPECJALNA

 

 

I. ANGAŻOWAĆ SIŁY N-PLA W REJONIE KW. G7

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. F9

2. WYKONAĆ PRZEMARSZ W DO KW. G7

3. GODZ. Z + 30 min. - WYKONAĆ SERIĘ ATAKÓW POZOROWANYCH W REJONIE KW. G7

 

 

UWAGI:

 

- UNIKAĆ STRAT WŁASNYCH, W RAZIE POTRZEBY SZYBKO ODSKOCZYĆ, POTEM ZNOWU NACISKAĆ

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ II PLUTONU: 8.7 PMR

KOD 4 GR. SPEC.: BRZOZA

KOD SZTABU: GWIAZDKA

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

ŚCIŚLE TAJNE

 

Rozkaz 01/05/10/06

5 GRUPA SPECJALNA

 

I. ANGAŻOWAĆ SIŁY N-PLA W REJONIE KW. F8

 

1. GODZ. Z - DESANT W KW. D8

2. ROZPOZNAĆ POZYCJE NIEPRZYJACIELA W REJONIE WZGÓRZA W KW. E8

3. GODZ. Z + 30 min. - WYKONAĆ SERIĘ ATAKÓW POZOROWANYCH NA LOTNISKO W KW. F8

 

 

UWAGI:

 

- UNIKAĆ STRAT WŁASNYCH, W RAZIE POTRZEBY SZYBKO ODSKOCZYĆ, POTEM ZNOWU NACISKAĆ

- W MIARĘ MOŻLIWOŚCI ZAJĄĆ WZGÓRZE W KW. E8 I MELDOWAĆ AKTYWNOŚĆ N-PLA NA TERENIE I W POBLIŻU LOTNISKA W KW. F8

 

 

 

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI ZE SZTABEM: 7.0 PMR

KANAŁ ŁĄCZNOŚCI WEWNĘTRZNEJ II PLUTONU: 8.8 PMR

KOD 5 GR. SPEC.: SOSNA

KOD SZTABU: GWIAZDKA

 

 

UWAGA:

1. UTRZYMYWAĆ STAŁĄ ŁĄCZNOŚĆ ZE SZTABEM

2. MELDOWAĆ DZIAŁANIA PLUTONU

3. MELDOWAĆ WSZELKIE PRZEJAWY AKTYWNOŚCI WROGA

(W SZCZEGÓLNOŚCI OBECNOŚĆ SZTABÓW BĄDŹ SZPITALI)

 

 

 

Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD

 

B) Obrona Terytorialna (Boofuls)

Raport dowódcy Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Cappuccio”

Skład grupy:

Dowódca: kapitan Boofuls (zastępca Kapitana sir Patryka)

 

Alfa: Ppor. Sylwek

Chochoł

Gruby

Tomtus

Rafał

Salieri

Robert

 

Bravo: Ppor. Weq

Dixon

Ksawery

Solid

Hamster

 

Charli: Ppor. Croogol

Kasior

Wodzu

Passo

Look

Dudi

Wojtas

+ 2 osoby

 

Zadania:

Alfa – obrona lotniska, szpitala polowego oraz składu amunicji.

Bravo – Patrolowanie terenu między mostami – wsparcie grup Alfa i Charli.

Charli – Obrona mostu oraz działa pl.

 

Wykonanie zadań:

Po przybyciu wsparcia obrona mostu nr 1 (obok lotniska) oraz 1 działa pl. Została przekazana oddziałom przybyłym z odsieczą. Na rozkaz most został wysadzony.

Alfa – obrona lotniska i innych przekazanych obiektów – zadanie wykonane w 100%

Bravo – główne zadanie wspierać Charli - zadanie wykonane w 100%

Charli – obrona mostu nr 2 i działa pl. - zadanie wykonane w 100%

 

Liczyłem na mniejszy chaos w dowodzeniu – nie wina organizatora, tzn. że jednak ludzie będą patrzeć na pagony. I tak musiałem opierdzielić kilku sierżantów.

Na pogodę! Ale klimacik był w tej ulewie!

Trudności to (nie wiem czy to nazwać trudnością): ograniczenie amunicji – chociaż dałem skrzynkę przenośną na most nr 2.

Poza tym wszystko grało! Jak chciałem wsparcie to je dostawałem, jak inni chcieli to też dostawali. Ładunki wybuchowe również.

SGO „Cappuccio” wykonała wszystkie powierzone zadania (wyjątek stanowią most nr 1 i działo nr 1 - obrona i dowodzenie zostało przekazane grupie, która była tak liczna jak moja)

 

Pozdrawiam kpt. Boofuls

 

c) NATO (Reg)

 

Raport (nieco opisowy) dowódcy sił NATO: etap 1 (godzin niestety nie podam)

 

1) Założyłem, że przeciwnik przypuści dwa ataki: na lotnisko i na most (jako punkty o najwyższym dla nas i dla nich znaczeniu strategicznym). Dlatego też, z braku łączności z "Duńczykami" uznałem, że w pierwszej fazie gry lotnisko należy spisać na straty (nie znałem siły Duńczyków ani rozmieszczenia) i umocnić maksymalnie oba mosty, jako punkty kluczowe do zwycięstwa. Dodatkowo wiedząc o charakterze desantowym ataku, nie miałem pewności czy po drodze nie napotkamy oporu, dlatego jako pierwsze wybrałem punkty najbliższe i dopiero po zajęciu pozycji i rozeznaniu w sytuacji planowałem wydać kolejne rozkazy.

 

2) Moje siły składały się z 4 plutonów (dwa po około 10-12 osóB) i 2 mniej liczne. Liczniejsze plutony otrzymały rozkaz zajęcia, opanowania i zaminowania mostów (z możliwością natychmiastowego wysadzenia). Przy czym wiedząc ile się buduje takie mosty uznałem, że wysadzenie obu nie jest w moim interesie. Dlatego też założyłem, że ze względu na utrudnioną obronę mostu "wirtualnego" ("0M4", kwadrat F/G7), to jego będę bronił ile się da, a następnie go wysadzę, co też się stało. Rozkaz obrony i wysadzenia tego mostu otrzymał 2 Pluton "Alutka", drugiego zaś - "0M5", 3 Pluton "Krycha" (z nim, jak i z plutonem "Zocha" niestety straciłem od początku kontakt).

 

Po wysadzeniu mostu część plutonu "Alutka" opanowała lotnisko gdzie po małych komplikacjach logistycznych udało się wysłać posiłki - lotnisko było już nasze do końca scenariusza.

 

3) 1 Pluton "Irena" otrzymał rozkaz obrony działa "0D1" (kwadrat E7), którego utrata była jedynym momentem zaskoczenia (na szczęście zarówno "Irenie", jak i Ice - wysłanemu łącznikowi ze sztabu, przypadkiem udało się znaleźć zrzuty spadochronowe npla i nie miał on czym tego działa wysadzić). W momencie gdy działo padło, chwilę po tym obrona mostu "0M4" słabła i kazałem go wysadzić. Działo "0D1" przestało mieć dla mnie od tego momentu znaczenie strategiczne. Były jednak próby odbicia go.

 

Działo "0D2" w kwadracie H8 uznałem za mniej ważne od samego mostu "0M5" i do jego obrony nie wyznaczyłem nikogo. Przyznam, że spodziewałem się najsilniejszego ataku na ten właśnie punkt - most "0M5" (szczególnie po wysadzeniu mostu "0M4"). Jego odbicie mogłoby pochłonąc ogromne straty i zająć dużo więcej czasu niż 15min, w jakim LWP miało utrzymać most do zwycięstwa. Zakładałem mimo wszystko, że w razie możliwości załoga mostu nie dopuści do jego zdobycia. Działo zostało ostatecznie wysadzone.

 

4) Pluton ostatni - 4, miał zadanie zupełnie inne. Gdy na manewrach zaczyna mieć znaczenie dowodzenie, postanowiłem pozbawić go strony przeciwnej (jednocześnie spodziewając się podobnego ruchu npla ). 4 Pluton "Zocha" liczący 4 osoby + 3 (z początku kilkoro z nich niestety nie wiem co robiło po nie tej stronie rzeki co powinni być) mieli przeniknąć mostem "0M5" na teren przeciwnika, nieujawniać się, unikac kontaktu, wytropić jego sztab i wyeliminować z gry, co im się udało kilkukrotnie w ciągu dnia.

 

Po wykonaniu zadania krążyli oni po terenie npla i atakowali go często, jak mi meldowano, niespodziewającego się ataku od pleców. Ruszyli na działo "0D2", ale zakładam, że było już za późno - ponownie z nimi utraciłem w tedy kontakt.

 

5) Sztab starałem się trzymać z daleka od walk, ale nie za daleko. Pierwsza pozycja sztabu, to F6 (niedaleko mostu "0M4"). Ze względu na zauważenie spadochroniarzy npla (w tym doszło do kontaktu wzrokowego) przemieściliśmy sztab w mniej widoczne miejsce i łatwiejsze do obrony w kwadracie G5. Gdy ciągle słyszeliśmy ruch przeciwnika i "głosy", przenieśliśmy sztab ostatecznie do wieży w kwadracie I4 (zaraz obok punktu respawn) stając się jednocześnie jej obroną. Była też ona bonusowymi punktami dla LWP. Stamtąd do końca pierwszego etapu już dowodziliśmy.

 

W skrócie:

- działo "0D1" - 1 Pluton "Irena" - utracone ale nie wysadzone

- działo "0D2" - brak obrony - utracone i wysadzone

- most "0M4" - 2 Pluton "Alutka" - utrzymany i wysadzony

- most "0M5" - 3 Pluton "Krycha" - utrzymany do końca

- lotnisko "0L3" - brak obrony - przejęte i utrzymane

 

Podsumowując dzień w 95% przebiegł pod kontrolą (o dziwo). Oczywiście na poziomie dowództwa. Chociaż i tutaj wdawał się drobny chaos, szczególnie gdy miałem dwa radia + telefon komórkowy jednocześnie nadające Z pomoca przyszła Ice i przejęła część komunikatów

 

Ze swojej strony popełniłem błąd, którego najbardziej żałuję - zapomniałem na początku rozdysponować rekwizyty plutonom i zrobiłem to dopiero później (zaraz po zajęciu pierwszej pozycji sztabu) poprzez gońców. Jedynym plutonem, którego nie udało mi się zaopatrzyć była "Zocha", który mimo pozbawienia bandaży doskonale wypełniła zadanie.

 

O sytuacji na moście "0M5" najlepiej jak się wypowie jego załoga

 

OK, mała poprawka. Właśnie się dowiedziałem, że grupa "Zocha" przekroczyła linię rzeki na moście 0M4, nie jak mieli - 0M5. Obeszła teren lotniska od prawej strony (E8 ) i następnie obchodząc szerokim łukiem natrafiła na sztab npla w kwadracie I8, gdzie ostatecznie go zlikwidowała, biorąc jednego jeńca.

 

Link to post
Share on other sites

Jeden drobny akcent humorystyczny:

cytat z rozkazów dla LWP "Dowódca 3 Kompanii 1 Batalionu 7 Pułku 6DPD " - zwijałem się chwilę na podłodze.

Dla tych którzy nie łapią czemu: 6 PDPD nigdy nie miała organizacji pułkowej (miała batalionową - składała się zbatalionów a nie pułków), nigdy nie miała w składzie 1 batalionu. Jeżeli nawet sięgać do 6 DP z której została sformowana 6 PDPD to 6 DP miała organizację pułkową ale nie miała w składzie 7 pułku. Jak już robić tradycję to robić dobrze - po to w końcu wydarłem z szafy moro US (chyba jako jedyny przyszedłem w mundurze LWP).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...