Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie chciałbym przeszkadzac ale to forum dotyczace broni a nie jałowych gadek.

U mnie narazie bez zarzutów sie giwera sprawuje co faktu nie zmienia że trza bedzie cos z tym HU zrobić bo mnie nerwowo wykończy.Wczoraj uszczelniałem ją teflonem i narazie różnicy nie widać gołym okiem,może chronograf coś pokaże:P

pozdro

Link to post
Share on other sites

Udało mi się opatentować sposób na zamarzającego hop-upa. Dzisiaj byłem na strzelance i udało mi się zapomnieć o tym że było ok 5stopni na dworze:) Może to troche śmiesznie wyglądać ale sprawdza się w 100%.

Jest coś takiego jak ocieplacze do rąk (takie woreczki z jakąś dziwną cieczą, w środku których jest metalowa blaszka i jak się nią pstryknie to woreczek ten nagrzewa się do ok. 50stopni i trzyma tak przez ponad pół godziny!). Wystarczy wziąć taki jeden woreczek, przymocować go jakoś do lufy w okolicach hop-upa (ja zrobiłem to taśmą izolacyjną chwile przed strzelanką) i w momencie jak rozpoczyna się strzelanka trzeba pstryknąć tą blaszkę i problem znika na dobre 40min! U mnie zasięg od razu wzrósł do jakieś 50-60m, czyli taki jaki powinien byc w normalnych temperaturach. Niestety nie prześlę zdjęć, bo mi net padł. Dodam że zupełnie to nie przeszkadzało w strzelaniu. Zmieściło się nad lufą w ten sposób że nie wchodziło w lunetę. Ten sposób może się sprawdzić nawet w mocno minusowych temperaturach, także dopóki nie będzie silikonowych hopków to polecam:) Ja napewno skorzystam z tego ponownie, jeśli przyjdzie mi się strzelać w takich temperaturach, bo jest to chyba narazie jedyny sposób żeby sobie poradzić z tym. Bez tego "ogrzewacza" zasięg spadł mi do jakiś 15m

P.S. Woreczki te trzeba później wygotować we wrzącej wodzie i są znowu gotowe do użycia, także ze 3-4 woreczki powinny wam starczyć.

Link to post
Share on other sites

Eeee... nie lepiej kupić VSR-11 z HFC? Wiem, że zaraz zostane zjechany przez tych co to "400 fps i luneta" , ale miałem i mp001 i VSR-11 HFC i naprawdę wolałbym HFC, nawet bez lunety. Bo co mi po lunecie jak karabin jest na tyle niecelny , że z 20 metrów nie walnie w wystający czubek głowy? A jak pukałem z HFC to się dało bez problemu... Niby ten VSR-11 ma stockowo 350 fps ale usuwając blaszki (ciężarki) z tłoka robi się nagle sporo więcej. Były u mnie w teamie dwie sztuki mp001 (moja i szefa) i obaj sprzedaliśmy po 1,5 miesiaca uzytkowania klaszcząc z radością uszami, że ktoś to kupił. Poza tym lepiej kupić cos co da sie tuningować (VSR-11 HFC ma rozbieralny cylinder a mp001 nie) niz potem narzekać jak świat (i kumple) pójdzie do przodu. Takie jest moje zdanie. Używałem obu karabinów o których piszę i wiem , że skuteczny zasięg jest drastycznie większy na korzyść VSR-11 HFC mimo mniejszej mocy. Howgh, rzekłem...

Link to post
Share on other sites

pojawia sie pytanie czy Ty i szef Twojego teamu przestrzelaliscie MP001 bo od tego bardzo duzo zalezy i taka propozycja zeby kazdy kto bedzie mial uwagi co do zasiegu pisal czy przestrzelal i czy strzelal w temp. wiekszej niz 8stopni ;) bo to naprawde wiele zmienia bo jesli chodzi o strzelanie w czubek glowy to nie mam problemow na ok.40m ;) strzelajac MP001

Link to post
Share on other sites

Popieram OSKI-SNITF.

Możliwe że mieliście (obaj?) jakieś wadliwe repliki bo ja od razu po kupnie nie miałem problemów z trafieniem (BEZ LUNETY) w kartkę A4 z 30 metrów i to nie mierzone na kroki tylko taśmą mierniczą. A po wystrzeleniu kilkuset kulek trafiałem bez problemu w znak ostrzegający o drodze podporządkowanej z 40 metrów.

Link to post
Share on other sites

Strzelalismy naprawde duzo ponad 3000 kul kazdy , takze sadzę, ze były juz przestrzelane:P mozliwe, że były jakies wadliwe bo testowałem bardzo dużo rodzajów i mas kulek a nie byłem z celnosci zadowolony ani razu... Ponad 8 stopni... było ponad 10.

Link to post
Share on other sites

tak to jest z zamawianiem przez net...

 

a jakość tych szajsów powinna być oceniana według najgorszych, bez wyciągania średniej itp.

Używaj polskich znaków. Pisz zdaniami; duże litery na początku, żeby tekst nie zlewał się w słowotok.

[Promant]

Link to post
Share on other sites

apropo vsr 11 z HFC i co że ma rozbieralny cylinder jak zero tigger już nie podejdzie bo czytałem gdzieś o tym chyba że se tłok wymienisz za 200 zł minimum.

Pisz zdaniami; duże litery na początku, żeby tekst nie zlewał się w słowotok.

[Medi]

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja Mp001 wczoraj odmówiła posłuszeństwa. Rozebrałem. Nie mam pojęcia co jest nie tak.

 

Po naciągnięciu zamka chwile jest napięty a później wraca sam do pozycji - myślałem ze to piston sear, ale nie mam na nim śladów uszkodzeń.

 

Później zamieszczę fotki.

Link to post
Share on other sites

Tak myślałem że pierwsze co się sypnie w tym chińskim [ekstremencie] to blokada tłoka, a tak poza tym kilka stron wcześniej pisałem że te "repliki" nie wytrzymają do wiosny lub wakacji i się nie myliłem. Za takie pieniądze lepiej już kupić m6/aps2 niż toto coś.

 

Mądrala się znalazł. Proszę tu o opinie użytkowników repliki a nie tych, którzy pozjadali wszystkie rozumy.

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites

A skąd wiesz ? Miałeś m6/aps2 i porównywałeś z mp001 ? Nikomu innemu nic się nie stało może po prostu zwykły pech ?

 

Na czym Ty w ogóle opierasz swoje komentarze ?

 

Parę klawiszy Ci się zacięło ? Jeden pytajnik naprawdę wystarczy. Podchodź do tego tematu trochę mniej emocjonalnie, ok ? :wink:

Edited by Paramedic
Link to post
Share on other sites

Drogi gallu.

Po pierwsze wyrażaj sie. Po drugie gdzie wyczytałeś, że to blokada tłoka?

 

Juz raz mi sie tak robiło, rozebrałem, przesmarowałem, złożyłem - działało.

 

Przypominam, że jest to replika za 40 dolarów.

 

"Za takie pieniądze lepiej już kupić m6/aps2 niż toto coś"

 

TO sobie kup. Ja i tak miałem prędzej czy później kupic cały zespół tłokowy i spustowy, więc nawet zaoszczędziłem na oryginalnej replice VSR.

 

A sprobuj wymienić jakieś części w M6 i podobnych.

 

I jeszcze jedno - jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Link to post
Share on other sites

Tej "repliki" nie posiadam ale miałem z nią styczność i ją rozkręcałem i w jednym z topiców o mp001 pisałem że to jest tym czym jest i że najpoźniej do wakacji te repliki się posypią.

Tak pozatym przepraszam za to że się uniosłem postanawiam poprawe i proszę o rozgrzeszenie.

Link to post
Share on other sites

Posiadam zarówno mp001 jak i m6 od cyberguna.

(APS od DE ma gorszą lufę)

Nad każdą z tych replik trzeba popracować jedanak ZDECYDOWANIE polecam

kupno M6.

 

Pierwasza rzecz to lufa która w M6 jest połprec.

Druga to hopup(BAX) M6 jest o niebo lepszy,zapewnia bardziej stabilny lot kulki

oraz dużo łatwiej go wyregulowac nawet w warunkach bojowych.Hopup w mp001

działa jakby z opuźnieniem.Niewiem czym to jest spowodowane ale tak jest.

Próbowałem wszystkiego(smarowanie sylikonem,strzelanie na sucho,podkładanie izolki itp.) pewnie trzeba wymienic gumke innej rady nie ma.

M6 po uszczelnieniu(ma teraz ok 400fps) przewyższa o głowę mp001.

 

I błagam dość gadki w stylu "z 40 m trafiam w głowę" takie slogany zachowajcie dla kumpli z piaskownicy.Jak zainstalujesz preclufe i podniesiesz fps do 450+ to uwierze.

Ale pierwej kupcie sobie dobrą taśme mierniczą bo chyba nie macie pojęcia ile to 40m.

 

To tyle. Mam nadzieję że ktoś skorzysta z mojego przydługawego wywodu i dołoży te pare złotych i zdecyduje sie na M6.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam.

Mam wielki problem z MP001. Kupiłem używaną w komisie wmasg.pl z wmontowaną lufą systemy. W strzelania zauważyłem, że gdy naciągam zamek to spuszczając go trzeba bardzo mocno docisnąć i jakby "skacze" przy dociąganiu i tym samym nie można oddać strzału. A jeżeli juz się naciągnie to przy spuszczaniu karabin sam wytrzela. Występuje to bardzo często i się bardzo denerwuje przy tym. Co może być z nią nie tak? :( Bardzo prosiłbym o jakieś porady i dokładne wytłumaczenie. Jeżeli będzie trzeba to podam dokładniejsze informacje. Proszę o porady.

 

P.S. Nie mam na nią gwarancji .

Edited by militarius5
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Drogi gallu.

Po pierwsze wyrażaj sie. Po drugie gdzie wyczytałeś, że to blokada tłoka?

 

Juz raz mi sie tak robiło, rozebrałem, przesmarowałem, złożyłem - działało.

 

I jeszcze jedno - jedna jaskółka wiosny nie czyni.

 

Mozesz mi powiediec jak to naprawic??? bo mi sie tak samo robi i nie wiem co zrobic

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...