Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Thor, taka jest prawwda. Margolin to broń sportowa i strzela się nią precyzyjnie na duże odległości. Z broni bojowej nie strzela się w praktyce na odl. większe niż 10m, no w skrajnych wypadkach 15m.

 

Owszem, są konkurencje sportowe z pistoletu centralnego zapłonu, ale to jest sport. W boju na większe odległości bierzesz pm'a albo kbk.

Link to post
Share on other sites

Albo granat :D

 

Prawda jest taka że wszystko zależy od sytuacji, czasu i umiejętności.

 

W pewnych sytuacjach faktycznie strzelac się będzi ena max10 metrów ale w innyhc moze się zdażyc potrzeba strzłau na 25 metrów a może i na 50. Myślę że "duże" pistolety kal. 9mm i "większe" nadają się do skutecznego strzelania na 50 metrów oczywiscie poza sytuacjami "stresu bojowego" ;)

Link to post
Share on other sites
(...)piszą, że jego taktyczny zasięg rażenia wynosi 150m, więc trochę więcej niż pisałeś ogólnikowo o tego rodzaju broni. Jak się to ma do rzeczywistości? Czy naprawdę ma on taki zasięg?(...)

Tak, tylko że ja nie pisałem o taktycznym zasięgu rażenia tylko o przeznaczeniu.

Rozwijając jednak temat:

taktyczny zasięg rażenia kbkAKM wynosi 1000m ponieważ do tej odl. wyskalowane są otwarte przyżądy celownicze jednak praktyczny jest na odcinku 150-200m przy założeniu że ogień prowadzimy krótkimi seriami. Powyżej 200m, strzelając pojedyńczym bez optyki też da się trafić w sylwetkę celu (ale jeżeli nie zrobisz tego za pierwszym razem to strzelając poraz kolejny tylko niepotrzebnie zdradzasz własne pozycje, narażając siebie i innych)

Podobnie jest w przypadku pmów. Tak jak szybkostrzelność praktyczna różni się od teoretycznej, tak i taktyczny zasięg rażenia prawie nigdy nie idzie w parze z zasięgiem praktycznym.

(...)Myślę że "duże" pistolety kal. 9mm i "większe" nadają się do skutecznego strzelania na 50 metrów(...)

...cóż, w niektórych jednostkach WP do dzisiaj "drużyny wiertarek" strzelają zadania na odl. 50m używając pm98, pm84, a nawet pm63 i to z dobrym wynikiem :wink:

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

Sorka, że zadaję może lamerskie pytania, ale niestety nie jestem fachowcem, i tylko tak mogę zdobywać jakąkolwiek wiedzę.

 

Mam jeszcze jedno pytanie: jaka jest różnica celności miedzy "wiertarką" a np. mp5, czy innym pistoletem maszynowym tego typu, tj z magazynkiem przed kabłąkiem spustu?

Link to post
Share on other sites

Miejsce umiejscowienia magazynka nie ma żadnego wpływu. No, może mały - na wyważenie broni. Chodzi głównie o zasadędziałania.

UZI jest pm'em strzelającym z zamka otwartego z zamkiem swobodnym. MP5 strzela z zamka zamkniętego z zamkiem półswobodnym.

Link to post
Share on other sites

No ja rozumuje to w ten sposób jak Thor ;)

A gdyby zarówno mp5 jak i UZI strzelały sztywno do czegoś przymocowane (nie wiem czy istnieje w praktyce taka możliwość) to byłaby różnica skupień pocisków z obu broni?

Jeśli tak, to w czym oprócz "trzęsienia" tki w nich różnica w użyciu?

Link to post
Share on other sites

Nie no tym tekstem to mnie zabiłeś Waść ;)

 

Jeżeli umocujesz obie giwery w czymś co z jednej strony nie uszkodzi ich i nie wpłynie na działanie ich mechaniki a z drugiej uniemożliwi im jakikolwiek ruch to na odległościach do 50 metrów powinny mieć takie same wyniki. Tyle że takie unieruchomienie jest w praktyce niemożliwe.

Link to post
Share on other sites
A gdyby zarówno mp5 jak i UZI strzelały sztywno do czegoś przymocowane (nie wiem czy istnieje w praktyce taka możliwość) to byłaby różnica skupień pocisków z obu broni?
Na sztywno? Jak? Przyspawasz do wieży Eifela? Imadła rusznikarskie mają amortyzacje, żeby nie uszkodzi broni i imadła. Strzelanie z broni zapoartej na sztywno może spowodować szybsze zużycie.

 

Jeśli tak, to w czym oprócz "trzęsienia" tki w nich różnica w użyciu?
Długość lufy, różnia między strzelaniem z zamka zamkniętego i otwartego.

 

taka że uzi jest produkowane przez izrael a h&k mp5 przez niemców/amerykańców a co za tym idzie różnią się jakością wykonania, myśleże mp5 wygrałoby
:lol: Pierdolicie Hipolicie... No przecież te Tavory i Merkavy czy Jerycho to taki złom, Żydzi się wogóle na uzbrojeniu nie znają...
Link to post
Share on other sites

Aha, dzięki :)

Co do umocowania broni na sztywno-była to tylko czysta teoria, ale dzięki za konkretne wytłumaczenie.

 

Foka-na Twojej stronie przeczytałem, że powstały werasje Uzi strzelające ogniem pojedynczym z zamkna zamkniętego. Jaki wpływ ma ta zmiana na celność pistoletu?

Link to post
Share on other sites

Ma wpływ dodatni, ale bynajmniej nie to że broń jest samopowtarzalna. Pomyśl trochę... a najlepiej przeczytaj co to oznacza że broń strzela z zamka otwartego lub zamkniętego - wtedy poznasz odpowiedź na swoje proste pytanie. Albo w momencie ściągnięcia spustu masz opóźnienie i przemieszczjącą się gwałtownie masę zamka, albo nie. Zgadnij jak to wpływa na celność...

 

Dlaczego Wy Ludzie tak o wszystko pytacie skoro macie Google? ;-)

Link to post
Share on other sites

Wiem czym sięróżnią te zasady działania (mniej więcej ;) -i dlatego na forum staram się poszerzać zakres swej wiedzy).

I nie pytałem o wpływ tego, że broń jest samopowtarzalna, tylko tego, że strzela z zamka zamkniętego w trybie ognia pojedynczego... Bo w ogniu ciągłym nadal strzela z zamka otwartego, jak pisał ktoś wcześniej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

A ja mam takie pytanie, czemu na niektórych filmikach na youtube uzi strzela szybciej a gdzie indziej wolniej? :???:

Tutaj na początku tnie szybko, a podczas drugiego strzelania wolniej;

http://www.youtube.com/watch?v=fYoQM1T6Gkc...feature=related

Tutaj też na innych filmikach jest inaczej pokazane;

http://www.youtube.com/watch?v=h9Khq7x2ax4...feature=related

Odpowiedzcie mi bo nie wiem o co chodzi w tym.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...