Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Przeróbka Wiatrówki na ASG


Recommended Posts

Nie chodzi mi o przeróbke wiatrówki spręzyny czy co2. W jednej i drugiej trzeba ograniczac moc (Sprawdziłem na wiatrówce Lider przmocowując lufę 23 cm na końcu lufy wiatrówki - efekt z 2 m kulka 0,25 przebiła podójny karton telewizora oraz styropian gr. 5 cm i uderzyła w ścianę ze sporym impetem, a Shotgun Mosberg M47 z tej samej odległosci przebił 1 karton oraz wbił sie w styropian na gł. 2 cm), a co2 Wystepuje jeszcze koszt naboju.

Chodzi mi o przerobienie wiatrówki typu "pompka" gdzi ciśnienie wystrzelonego pocisku uzyskuje sie poprzez 4-5 krotne napinanie dzwigni.

Widziałem (kiedyś ok. 15 lat temu) taką wiatrówkę u rusznikarza w Szczecinie.

1.Wynika z tego ze ilością pomp można regulowc prędkośc kulki

2.Odpadało by kupno CO2 lub gazu co by zmiejszało wydatki sumaryczne na broń.

Link to post
Share on other sites

w zeszłym tygodni na stocku kumpel kumplowi kawał zęba odstrzelił (poszkodowany miał nawet hustę na twarzy) a tu czytam że ktoś chce wiatrówkę przerabiać :ściana:

 

Z TEGO SIĘ STRZELA DO LUDZI!!

 

jakoś nie wierzę w bezpieczeństwo gdyby tak każdy zaczął sobie przerabiać dowolnie różne dziwne wynalazki na asg.

 

moja rada - odpuść

 

PS.

tylko nie mów proszę że będziesz z tego snajperzył i "strzelał tylko z daleka", bo jest to najśmieszniejsze co można usłyszeć.

Link to post
Share on other sites

O co tyle krzyku? Jeśli ktoś "przerabia wiatrówkę na ASG" To wg mnie dostosowuje ją do standardu ASG. Czyli poza kalibrem dostosowuje moc do przedzialu 400 no 500 fps. W takim wypadku nie ma najmniejszego problemu z urzywaniem takiej "wiatrówki" w rozgrywkach, prawda? No chyba że ktoś chce mieć 17J wymiatacz, w tedy mowy nie ma. Więc, panie Dolas, jak twoja wiatrówka będzie miała rozsądną ilość fps-ów, czemu nie?

Link to post
Share on other sites
  • 7 years later...

Repliki o mocy 17J mieć nie można to chyba nawet podlega już pod pozwolenie do posiadania broni.

Co do zrobienia ASG z wiatrówki to tak jak tu wyżej Irwin napisał, jak przystosuje się moc do 500/400 fps to czemu nie strzelać.

tylko jest taka sprawa, lokalna grupa airsoftowa moze krzywo patrzeć na taki "wynalazek", ASG to zabawa, z tego się ma wracać z uśmiechem i myślą że miło spędziło się czas, a nie z rozwaloną twarzą i z myślą by może odpuścić ASG.

Zresztą, zanim się na jakiekolwiek przeróbki wiatrówki zdecydujesz to wcześniej będziesz musiał wyrysować sobie cały projekt mechanizmu, a to myślę że potrwa z kilka miesięcy, potem należy mieć narzędzia do pracy, następnie zostają już testy które, wypadną lepiej, gorzej lub totalna masakra według mnie, szkoda wiatrówki, sprzedaj ją i kup sobie replikę ASG i spokuj, części można zdobyć łatwo. Wiatrówkę można łatwo zepsuć jedno nieprzemyślane działanie i wiatrówka nadaje sie tylko do powieszenia na ścianie.

 

Pozdrawiam

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...