Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam. By mógł mi ktoś powiedzieć do czego służy pasek z tyłu tej apteczki. Dostałem dziś ta apteczkę z całym wyposażeniem ale nie wiem do czego to może służyć :cry: Jak ktoś chce to mogę wykonać zdjęcie tego paska.

Link to post
Share on other sites

Podejrzewam ze do noszenia...Jest to stary model i o ile pamietam ma tylko pasek do noszenie na ramieniu. Jesli jest tam cos jeszcze z tylu, moze to byc do przytroczenia do Koppla tj pasa nosnego by nie latalo podczas biegu.

Link to post
Share on other sites

Trzeba go odpowiednio skonfigurować:

 

- nie przyczepiać zbyt grubych ładownic z przodu (G3, podwójne do G36), ew. przyczepić je po bokach;

- odpowiednio ciasno spiąć pas;

- pas powinien być nie na brzuchu tylko na biodrach;

 

Poza tym jak się czołgasz to przecież pas jest zsuwany w stronę ud... Chyba, że czołgasz się do tyłu :).

 

A tak to nie ma złotego rozwiązania... W tym układzie zawsze sie będzie przesuwał - mniej lub bardziej ;).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

A ja proponuję przetłumaczyć sobie oryginalną nazwę pasa :).

 

Poza tym takie jest właśnie założenie układu pasa i szelek - rozłożenie ciężaru między ramiona i biodra (a nie jak w kamizelkach tylko na ramiona). Dlatego właśnie ten układ jest odpowiedniejszy do przenoszenia większych ciężarów.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Man... Daj spokój :(.

 

Wkłady miękkie są wykonane z włókna kevlarowego - tego samego co i w wielu innych kamizelkach. Nie jest ono szkodliwe, zresztą wyobraź sobie postrzał, który przeszedłby przez kamizelkę - nie dość, że noszący ją, dostałby kulkę, to jeszcze zostałby zatruty (co najmniej jak w DIABLO :)).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Teraz wypada jeszcze dodac, ze te zwykle Splitterschutze sa dostepne i uzywane przez maniakow do AS. Nowszych wersji jeszcze u nikogo nie widzialem. A jak by ktos z was wpadl na glupi pomysl pojscia w tym do lasu i klusowania lub kradzenia jablek z sadu sasiada, to macie test ostrzelu tejze kamizelki z broni mysliwskiej.

NIE NALEZY TEGO NASLADOWAC !!!

 

splitterschutz196th8.th.jpg

Edited by wolf75
Link to post
Share on other sites

Witam - znowu ja:)

Dziś trzy sprawy.

 

1. Zapięcie/mocowanie boczne do kabury BW - do tej.

Niestety na naszym Rangershopie już tego nie mają, i miec nie będą, wiem bo chciałem kupić.

Na niemieckim RS rownież nie udało się tego znależć. Czy jest możliwe, że zostało to wycofane ze sprzedaży?

Albo też czy są jakieś sznase trafienie tego mocowania na ebay`u? Ja nic nie znalazłem.

Zresztą może źle szukałem. Czy ktoś mógłby podać pełną niemiecką nazwę tego mocowania.

 

2. Manierka.

Moja stara manierka z WP odmowiła posłuszeństwa, cieknie łokropnie, w związku z tym zmuszony jestem zakupić sobie nową.

I tu jest problem. Standardowa manierka BW jest dostepna tylko z demobilu. Osobiście uważam, że zakup manierki z demobilu jest trochę chory - to jak zakup butów z demobilu. Ale chce się Was poradzić co o tym myślicie. Znaczy cena jest bardzo konkurencyjna, no ale to użytek.

Niestety inna opcja jest zakup czegoś w stylu US Army - arghghhhh - i oto dwie opcje:

- opcja 1 - tańsza ale z tego co wiem to zwykła mnierka US na zapięcie typu ALICE. Nie wiem jak to będzie można przypiąć do huftgurta??

- opcja 2 - niestety 3 razy droższa od pozycji 1, a niewiem jakie są róznice poza "etui".

 

3. Goretex.

Co sądzicie o zakupie używanego goretexu z allegro, komplety chodzą w cenie od 75 do 95 złotych - "używany ale w dobrym stanie"

Niestety komplet nówka wyjdzie za coś koło 200 - 50 spodnie+150 kurtka. Warto być sępem, czy nie??

Link to post
Share on other sites

No to po kolei...

 

1. "Mocowanie boczne do kabury"? Czy chodzi Ci może o pasek w kształcie litery T, który umożliwia zamontowanie jej na nodze?

 

Nie ma tego nigdzie ponieważ sprzęt ten... Był beznadziejny (wiem bo miałem i używałem). Mocowanie przechodziło jedynie przez paski poziome na kaburze i nie trzymało jej solidnie przy nodze. Mocowanie na udzie to zresztą mało stabilny sposób mocowania, który sprawdza się naprawdę dobrze jedynie gdy kupimy drogą kaburę z płetwą (Safariland np. jest w użyciu w BW). Średnio sprawdza się natomiast na panelach z siatki, więc to całkiem niezły kompromis...

 

Co polecam? Jak chcesz kaburę na udzie to zmień kaburę :(.

 

Jeżeli się jednak uparłeś to jedyny sposobem jest zakupienie ostatniej, drugiej wersji tego mocowania:

 

49261_0.jpg

 

plus

 

49230.jpg

 

2. Jeżeli ponownie się uparłeś ;), to nowe manierki zdarzają się na allegro - wystarczy poczekać.

 

Jedyne co mogę w tej kwestii polecić to wybranie nowszego modelu z plastykowym korkiem z drenem do maski.

 

3. Z używanymi gore-texami jest niestety loteria. Z wierzchu mogą wyglądać dobrze (nawet bardzo dobrze) ale... Membrana będzie wytarta na ramionach i w pasie, ew. na łokciach, i w tych miejscach gore będzie przeciekać, jakkolwiek byś go nie zabezpieczył (nawet drogie specyfiki nikwax nie działają...).

 

Chcesz to ryzykuj, ja kupiłem nowego :P.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

1. tak wycofanie ostatecznie na zawsze

3. Tak jak to zrobił Ronin radze dopłacic kupić nowy i mieć święty spokój demobil zawsze gdzieś tam w większym lub mniejszym stopniu nie będzie szczelny.

Osoba sprzedajaca gore na allegro brała je od nas w dużych ilościach - większość wizualnie dobra jednak standardowo parę miejsc do zaimpregnowania...

Link to post
Share on other sites

Manierka z demobilu to nie problem nie są brudne i nie śmierdzą, po porządnym sparzenniu i zalaniu miętą jest dobrze. Jak ją nosić w pokrowcu? w tych metalowych miskach, tak?

 

Do szmergla:

Kupiłem u was pokrowiec na magazynek do g36, miałbyć kontraktowy a jest milteca, co zrobić najlepiej zwrócić i zażądać kasy, zwrócić i zażądać odesłania dwóch?(jeden mil kosztuje około 30zł) czy żąządać zamiany na kontrakt?

 

Pozdrawiam Pucek

Link to post
Share on other sites

Nie Ronin, to były jakies takie dwa paski - albo coś w tym rodzaju - przypinane do tej mil-tec`owej kabury. To było samo mocowanie i kosztowało koło 50 złotych.

Ale niestety , jak pisał szmerglu, na polskim rangershopie już tego nie mają, a na niemieckim nie udało mi sie znaleźć. Chyba, że wycofali ze sprzedaży wogóle.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...