Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Mała ładownica po lewej nie przeszkadza mi w czołganiu, prawie jej nie czuje, jeśli tylko pas mi się nie obróci tak, że magi są na brzuchu. :-P

 

A co do klamry to jak wyżej, nigdy nie przeszkadzała mi za bardzo, spróbuje tego triku z przełożeniem klamry na bok, bo na razie nie przywiązywałem większej uwagi gdzie klamra jest.

 

Te taśmy, to regulacja pasa, niestety czasami są denerwujące, mogę je po prostu włożyć za palsy ale potrzebuję często zaciskać ponownie pas bo często się ta klamra rozregulowuje i trzeba ponownie zaciskać pasy.

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do rozregulowujących się taśm - przełóż je jeszcze raz przez regulator (drabinkę) i przesuń do końca. Powinno pomóc.

 

Co do obracania się pasa - szelki nie zapobiegają problemowi? Nie są przypadkiem za luźne?

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Chudyś jak szczapa, to pas podchodzi do góry :D Skracanie szelek nie jest rozwiązaniem.

Ja mam trochę węższy pas z konfiguracją pod minimi, waży z 10 kg załadowany. Długość szelek jest dopasowana w ten sposób, że w pozycji wyprostowanej pas opiera sie na biodrach. Taśmy pasa wewnętrznego od regulacji zapina się na velcro.

Naszycie rzepów to prosta sprawa, tyle że musiałbyś skrócić taśmy.

Link to post
Share on other sites

Z taśmą to nie pomyślałem xD :-F na plecaku mam wszędzie wiszące taśmy zwinięte i sklejone taśma a na beltkicie to nie pomyślałem, żeby zakleić xD

 

Ale jak na razie to wsadziłem te taśmy za 3 komórki palsów i się trzymają, zobaczymy za tydzień po manewrach jak to się spisze, na razie trzyma się dobrze.

 

przełóż je jeszcze raz przez regulator

Tak, żeby taśmy były po wewnętrznej stronie pasa?

 

Długość szelek jest dopasowana w ten sposób, że w pozycji wyprostowanej pas opiera sie na biodrach.

Też mam tak zrobić?

 

Taśmy pasa wewnętrznego od regulacji zapina się na velcro

Jak to miałoby wyglądać? Gdzie miałyby być rzepy?

 

nóż nie ogranicza pola manewru rękom?

Na razie na żadnej akcji jeszcze nie był, ale spodziewam się wszystkiego, niby tam ogranicza zginanie się na prawo, ale wydaje mi się, że nie będzie to raczej przeszkadzać, dowiem się za tydzień.

Edited by szaszlyk133
Link to post
Share on other sites
Nie, bo mogły by Cię obcierać.

Ta... to chciałem Ci potem zarzucić xD :mrgreen:

 

Spróbuj

Spróbowałem, działa, pas nie podsuwa się teraz do góry, ale zastanawia mnie teraz jedna rzecz - jak teraz będą służyć szelki, skoro w każdej pozycji pas opiera się na biodrach xD wydaje mi się, że szelki teraz nie przyjmują w ogóle ciężaru.

 

zainwestować w porządny dwuwarstwowy pas.

W aktualnej sytuacji ten wariant całkowicie mi odpada, jeszcze kompletuje magazynki.

Link to post
Share on other sites

 

Spróbowałem, działa, pas nie podsuwa się teraz do góry, ale zastanawia mnie teraz jedna rzecz - jak teraz będą służyć szelki, skoro w każdej pozycji pas opiera się na biodrach xD wydaje mi się, że szelki teraz nie przyjmują w ogóle ciężaru.

 

 

A to źle? Mnie tak pasuje, szpej nie obciąża mi wtedy kręgosłupa. A szelki służą głownie temu, by nie wędrował dookoła rzeczonych bioder (ale luźne też być nie mogą).

Link to post
Share on other sites

Aaaa, no to wszystko jasne, coś mi się właśnie wydawało, że to jakaś teoria sprzed trzydziestu lat, teraz już jestem pewien :) Tak więc teoria teorią, a praktyka praktyką - gdy się nosi plecak z beltkitem, to poluzowanie szelek tak, aby ciężar oparł się w większym stopniu na biodrach odciąża plecy które muszą dźwigać plecak. Do tego dochodzi kwestia tego jaki w ogóle jest to beltkit (np. czy przy oparciu plecaka o buttpack przód pasa nie będzie podjeżdżał do góry), jaką dana osoba ma budowę ciała etc. Inaczej mówiąc, niezależnie od tego na jaką teorię się będziemy powoływać, szaszlyk133 sam się przekona na swojej skórze jakie rozwiązanie jest dla niego lepsze.

Link to post
Share on other sites
Do tego dochodzi kwestia tego jaki w ogóle jest to beltkit (np. czy przy oparciu plecaka o buttpack przód pasa nie będzie podjeżdżał do góry)

 

Za to szelki oporządzenia mało nie urwią ci ramion, ponieważ plecak opiera się na ładownicach - i dziękuję (ramiona dźwigają wagę plecaka + wagę oporządzenia bezwzględnie dociskaną w dół przez... wagę oporządzenia), luzowanie szelek pomoże trochę, ale nieznacznie jeśli nosisz PLCE oraz plecak o większej pojemności niż 20 litrów/większym ciężarze niż 5 kg. Noszenie PLCE i Bergana to prawdziwy morderca.

 

Metoda może i stara, ale nadal w użyciu.

Edited by mer
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...