Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeżeli Ci nie przeszkadza w wyciąganiu bocznej, to nóż zostaw na kaburze. Ewentualnie możesz na szelkach rękojeścią w dół, ale wtedy w połączeniu z plecakiem może być prolblem. Zawsze możesz też pokombinowac z zamontowaniem go poziomo powiedzmy na buttpacku tak, że będziesz go wyciągał chwytem odwróconym (reverse grip).

Link to post
Share on other sites

Dymy przenoszę w razie potrzeby w uniwersalnych, a apteczkę w cargo. co do camela to nie mogę znaleźć odpowiedniego niestety.

Dymy powinny być łatwiej dostępne. Jeśli mówimy o czystej zielonej, to nawet łatwiej niż F1.
Ad. Catch: Mam dwa plecaki PP25 i Monolitha 90. Ale PP jest zbyt mały na wypady powyżej dwóch, trzech dni. Chyba że uda mi się wysoko podciągnąć Monolitha.

Do dużego plecaka z pasem biodrowym bardziej polecałbym jakiś chest.

Link to post
Share on other sites
Dymy powinny być łatwiej dostępne. Jeśli mówimy o czystej zielonej, to nawet łatwiej niż F1.

 

Rozważę ten wariant, tyle że nie wiem czy 2x dym zmieści się na cargo, a do uniwersalnych mam wygodny i w miarę szybki dostęp, ale dzięki za podpowiedź.

 

Do dużego plecaka z pasem biodrowym bardziej polecałbym jakiś chest.

 

Chesta nosiłem i chciałem coś innego; wybór padł na beltkit jako najlepszy do zielonej, a plecak będzie potrzebny tylko na jakieś długie, ponad trzydniowe wypady.

Link to post
Share on other sites

dupa jasiu

trzeba mieć dobry nóż w dobrej pochwie

niestety większość produkcyjnych jest do bani ..do noża który noszę na szelkach zamawiałem specjalnie projektowaną pochwę z Kydexu ręcznie pasowaną gdzie nóż lepiej jest trzymany za jelec i nie ma bata aby wypadł.

 

smycze i linki majtają się między szelkami oporządzenia pasem od klamki szelkami plecaka itp

Link to post
Share on other sites

Rekojescia w dol nosze KA-BARa 1245 (pelnowymiarowe tanto) i nie widze mozliwosci zeby go zgubic. Dwa zapiecia: jedno obejmujace rekojesc, drugie trzymajace jelec i do tego pochwa trzymajaca za jelec. Trzeba byc na prawde zdolnym, zeby tak zamocowany noz zgubic. Takze tak jak pisal super, odpowiedni noz i odpowiednia pochwa i wszystko gra. Nikt przeciez nie bedzie nosil takiego powiedzmy BM Gamer'a na szelce rekojescia w dol. Szkoda noza.

Sorki za brak polskich znakow.

Link to post
Share on other sites

moim zdaniem kabar lekko za duzy jest na szelki ale jak kto lubi;-)

 

tutaj mój SOG ;

 

img3241j.jpg

 

 

nylonowa to przerobiony oryginał obok Kydex robiony na zamówienie

całość malowana Krylonem i NFM

 

oczywiście to nóz tzw szybkiego kontaktu jak to piszą w jednej firmie nożowej; Too Close For A Missile, Switching To Knives

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie,czy używa ktoś może takich rękawic http://www.specshop.pl/product_info.php?cP...roducts_id=3012 ?

 

wiem,że producentem jest mil-tec

mam mieszane uczucia co do tej firmy,ale przydałyby mi się rękawice z kevlaru

 

mysle jeszcze nad tymi rękawicami

http://www.asg.com.pl/product_info.php?products_id=2760

 

nie mogłem znalezc zadnych postów o nich ,wiec pytam sie o info x)

Link to post
Share on other sites

no wiem,że to nie jest taki kevlar .. x) ale moje neoprenowe rękawice denerwują mnie.. są tak baardzo podatne na te igiełki i w ogóle.. a mam nadzieje,ze w tych mechanixach nie będzie to tak .. męczące .

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...