Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Guest Kret

Blazakov, nie piszę o tym, że chińskie repliki są całkowicie bezużyteczne. Poczytaj dokładnie. Uznaję ich zalety (choć już ich nie widzę aż tak dobrze, bo moje pierwsze repliki to były składane samodzielnie M16 i inne sprężynówki z wszelakich źródeł, przy których te chińczyki obecnie to poezja).

 

Chodzi po prostu o to, że to inny sektor rynku. Zaczynają czasami konkurować (przykład - MP40 właśnie, krótko sprężynowy MP7), owszem - ale do standardu TM długa droga nie ze względu na samą precyzję technologii, ale standardy jakości.

 

Poza tym, jako posiadacz TMa, obecnie upgrade'owanego do około 350 fps bez bardzo ciężkich zmian, pozwolę sobie nie zgodzić się z tym, że TM nie nadaje się do upgrade'u i konkuruje z chińczykami. To bardzo dobra firma i w chwili obecnej jej produkty są umownym standardem. Trudno trafić na TMa, który zacina się po 2 - 3 wypadach do lasu bez wyraźnej przyczyny.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 183
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Foka. Jesteś świetny. Nie zuważyłeś że dokładnie to samo musisz wymienić w swoim TM-ie jak będziesz chciał ładować sprężyne M120 DF do niego. Gearbox też, bo Ci nie wytrzyma.

Taka moja uwaga. Ja cały czas odnosze sie do replik TM A NIE ICS, CA, bo uważam, że TM jest niewspólmiernie drogi do jakości jaką oferuje!!!!!!

No nie wiem czy ta chińska obudowa jest AŻ TAKA KIEPSKA. Niech sie wypowiedzą użytkownicy.

Podkreślam jeszcze jedno chińczyk jest niezłą podstawą do dalszej modernizacji to jest replika dla MAJSTERKOWICZA, który ją dopieści i zmodernizuje!!!. A wtedy nie bedzie ustępowała żadnej orginalnej replice pod względem osiągów!!!. A nawet ją przewyższy.

 

A TM TO MA AŻ TAKIE MOCNE ZĘBATKI?. METALOWE?. CZY CZASEM JEDNA Z NICH TO ODLEW ALUMINIOWY!!!. Może sie myle niech fachowcy sie wypowiedzą. JA tylko gdzieś to przeczytałem.

Link to post
Share on other sites

To może i ja coś nabazgrze :killer: .Miałem już steyera auga be z plasticzanym gearboxem ,g36de ["udawał" elektryka ]. Oba skończyły pod moimi butami Przyrzekłem sobie ,że kolejną repliką ,będzie albo stockowy aeg ,albo używane tm ,kupiłem używkę m16a1tm [z komisu] ,i powiem tak nikt kto nie miał w łapkach stocka i chińczyka nie wyczuje różnicy .Dopiero trzymając w łapce teemke,ics czy c a stwierdza sie ze ma się w łapkach prawdziwego aega. Ps teraz w komisie można wyHaczyć za niewielkie pieniądze naprawdę ładne "perełki"

 

[Pisownia! Poprawne odstępy przy znakach interpunkcyjnych, akapity! Chyba już kiedyś zwracałem Ci na to uwagę, w związku z tym kolejnego ostrzeżenia nie będzie]

Edited by Foka
Link to post
Share on other sites

Stary o czym TY piszesz. DE BE czy jak to zwał to szajs!!!!!.

Dyskutujemy raczej o JG, CYMA ale 0.31, AGM, P&J(A&K)

O takich chińczykach

 

140%PDI to odpowiednik M105. Daje ok 105 m/s. To chyba nie jest AŻ TAK MOCNA SPRĘZYNA!!!!!!. CO?.

Link to post
Share on other sites
Foka. Jesteś świetny. Nie zuważyłeś że dokładnie to samo musisz wymienić w swoim TM-ie jak będziesz chciał ładować sprężyne M120 DF do niego. Gearbox też, bo Ci nie wytrzyma
A teraz sam się zakręciłeś, bo zacząłeś od tego, żeby kupić tanią replikę, dokupić części i mniejszym oksztem uzyskać to co w TM masz w stocku, a nie o upg obu replik, bo jeśli tak chcesz porównywać to niezależnie od firmy musisz dużo wymienić i pozostaje kiepska chińska obudowa. Możemy pójść dalej i "zażyczyć sobie" metalbody i w tym momencie okaże się, że w obu przypadkach ze stocka nie zostało nic a wydatki są takie same. Tyle, że to nie jest ani chińczyk, ani TM tylko custom składany samodzilnie ;)

 

No nie wiem czy ta chińska obudowa jest AŻ TAKA KIEPSKA. Niech sie wypowiedzą użytkownicy.
Jest wyraźnie gorsza od TM. Dziesiątki jednych i drugich miałem w rękach, mam pewne rozeznanie. A Ty? Z iloma TM miałeś do czynienia?

 

Podkreślam jeszcze jedno chińczyk jest niezłą podstawą do dalszej modernizacji to jest replika dla MAJSTERKOWICZA, który ją dopieści i zmodernizuje!!!.
To prawda.

 

A wtedy nie bedzie ustępowała żadnej orginalnej replice pod względem osiągów!!!.
Masz wybór - albo tanie części i wtedy będzie tańsza ale osiągami będzie ustępowała, albo markowe części, dobre osiągi ale i cena wyższa. Na prawdę nawet biorąc dwie lufy 6,03 mm różnych producentów - tańszą i droższą - widać różnicę w poprawie skupienia i prędkości początkowej.

 

 

 

Stary o czym TY piszesz. DE BE czy jak to zwał to szajs!!!!!.

Dyskutujemy raczej o JG, CYMA ale 0.31, AGM, P&J(A&K)

O takich chińczykach

Tak, DE i BE stojąniżej niż Cyma czy P&J, ale te "lepsze" to nadal cienka chińszczyzna.
Link to post
Share on other sites

Widzisz Foka. Czytaj uważnie moje posty od początku. Zaczynamy sie rozumieć.

Tak myśle. Hehehehe. Jak sie cofniesz o pare postów do tyłu to......

Przeczytaj sobie uważnie mojego pierwszego posta zaraz pod Westim

Napisałem na końcu, że "ZOSTAJE NAM KWESTIA OPAKOWANIA".

 

Otóż właśnie to !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie jest to ani chińczyk ani TM tylko custom składany samodzielnie.

CENA!!!!!!!!!!!!!!

CUSTOM CHIŃCZYKA 500 zł (cena kupna) + 700 zł (modernizacja) = 1200zł

CUSTOM TM 1000 zł (cena kupna) + 700 zł (Ta sama modernizacja) = 1700zł

 

Różnica 500 stów na plus dla chinola. I sprzeczamy sie już tylko o jaość opakowania.

Hehehehehe.

 

Nie miałem w rękach TM i dlatego pisze żeby sie wypowiedzieli Ci co mieli.

Link to post
Share on other sites

Oli, moc to nie wszystko. Można się świetnie bawić w dresach z totalnie porysowanym, popękanym, poklejonym taśmą (byle sprawnym) karabinem, ale z czasem sam dojdziesz do wniosku, że takie pierdoły jak np ładownica pasująca do munduru/reszty oporządzenia, ba, w ogóle używanie ładownic (przecież wszystko się mieści w kieszeniach na upartego) czy właśnie różnica czy replika ma indywidualny numer seryjny i oznaczenia zacznie mieć znaczenie. Może w tedy zobaczysz, dla czego kto tylko "wciągnie" się w ASG i przeznaczy na ten cel więcej kasy sprzedaje chińczyki i kupuje sprzęt wyższej klasy (czasem nawet awaryjnością niewiele odbiegającym od chińczyków - patrz niektóre egzemplarze CA i G&G).

 

Do wszystkiego trzeba dojść.

Pozdrawiam.

Edited by BlazakoV
Link to post
Share on other sites

OK. OK. Ale tez musicie pamiętać i zdawać sobie z tego sprawe że na takiej postawie jak niektórzy reprezentują tak naprawde ktoś zarabia niezłą kase.

1000 zł TO KOSZTOWAŁBY KAŁACH NA OSTRĄ AMUNICJE JAKBY GO BYŁO MOŻNA W POLSCE KUPIC (TAK JAK W STANACH).NIEKTÓRZY WYDAJĄ 2000 zł, 3000zł. POWINNIŚCIE MIEĆ ŚWIADOMOŚĆ TEGO ŻE ZA TE PIENIĄDZE TO NA ZACHODZIE ZROBIŁI BY WAM BROŃ OSTRĄ NA ZAMÓWIENIE!!!!!!!. TAKĄ JAKĄ BYŚCIE CHCIELI. A TU ZA TĄ KASE MACIE ZABAWKE!!!!!!

WIEM HOBBY!!!!!

 

NIE UWAŻACIE TEGO ZA ZABAWNE. Każdy z nas nawet ja musze sobie z tego zdawać sprawe.

Nie ma pojęcia sprzęt wyższej klasy. Czemu? Bo jakby chcieli to by zrobili gearbox ze stali a nie ze ZnAl-u. A body z blachy jak w orginałach. A czemu nie robią takiego?. Zeby sie psuło. Ruch w interesie musi być.

 

Zdrowy rozsądek. Za 500 stów możemy dostać np: G-36C z JG.

 

Jeszcze jedno.Coś mi sie wydaje że jakby tak, wyraże sie brzydko, kupe zawinąć w papierek od cukierka z napisem TM to co poniektórzy zachwycali by sie smakiem i aromatem, a jakby dostali tą samą kupe zawiniętą w papierek z napisem JG to powiedzieli by:

"CO MI TU ZA GÓWNO WCISKASZ"!!!!!

Link to post
Share on other sites

Kończ waść, bo słuchać had'ko...

Chińskie repliki JESZCZE nie osiągnęły jakości tego, co proponują dłużej obecni na rynku producenci. Czasem trafi im się dobry model (M16 JG, L85 ARMY - skoro Japończykowi się podoba, to wątpię, że jest kiepskie), ale większość jest zwyczajnie przeciętna, a niektóre (jak G36K Słonia) to zwykłe ordynarne buble.

Problem w tym, że jak się coś robi na szybko, to bardzo łatwo sknocić, a sporo replik z Chin jest robione na szybko.

Link to post
Share on other sites

TM- 290fps na 0.20

 

JG- 340fps na 0.20

 

Wydaję 400zł i mam prawie 400fps w JG.

Zestaw bore up z cicha głowicą tłoka( cicha głowica zmniejsza napreżenia w GB w odróżnieniu od standartowych)- 230zł.

Sprężyna m110- m120- ok. 40zł.

Silikonowy hopek- 30zł

Precka- 100zł.

 

NIE ZMIENIAM NIC CO MOGLO BY OSLABIC GB.

 

koszt repliki z takim upgrade'm : TM- 1500

JG-900

 

Jest różnica?

 

 

Nie mówcie, że marka robi swoje. Przeżyłem rozwój deskorolki w naszym kraju. Pamiętam czasy kiedy kółeczka były po 150zł za komplet. TERAZ identyczne można kupić za 80zł od mniej komercyjnych firm a jakość JEST TAKA SAMA!! Tak samo jest z replikami i innymi zabawkami. TM płaci za markę, JG nie ma marki póki co- niska cena.

Edited by Wojtass_nt
Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Wojtas - zrobiłeś to w praktyce, czy to kolejne teoretyczne wyliczenia?

 

Oli - repliki airsoft zawsze będą droższe od broni palnej. Ponieważ są bardziej skomplikowane, a popyt na nie jest znacznie mniejszy.

Link to post
Share on other sites

Oli_32 - nie robią body z blachy stalowej? No popatrz. A w domu to stoi mi kartonowy aks74? :)

 

Powiem krótko.

Miałem ak47 cymy. Wpakowałem w to drewno, precke, komorę HU, gumkę HU sporo częsci od ostrego.. W sumie wyszło ~820zł

sprzedałem za marne 500.

TO nawet z precką DF nie strzelało przyzwoicie, notorycznie występował problem podwójnej kulki.

 

Kupiłem aks74 VFC i poczułem ulge.

Zasięg mam niewiele mniejszy niż cyma po tuningu z ftk m100 firmy HurricanE komorą hu PJ i precką systemy.

( co do tego tuningu nie dziwie się, że ASGshop zrezygnował z tuningowania chińszczyzny. Znajomy siedział przez 3 dni zanim dopasuje części do gearboxa, bo po prostu nie wchodziły )

Dlatego FPS to nie wszystko.

 

Tak zapłaciłem ponad 1500 zł za tą ZABAWKĘ, ale nie żałuje. Wbrew pozorom jest sporo ludzi co wolą zapłacić więcej za JAKOŚĆ.

 

A inni lubią jak na zlocie ogólnopolskim coś im siada w giwerze ;)

Link to post
Share on other sites

Myślę, że też coś mogę skrobnąć na ten temat (zaznaczam, tylko teoretyzuje).

 

TM robi dobre, trwałe repliki, ale na wyłożenie "ot tak" 1000zł na samą replikę (a do tego aku, ładowarka, kulki i kilka dupereli) nie każdy może sobie pozwolić.

 

A chińczyki (te udane - AK 47/74 CYMY, M4 S-System P&J, nowe pukawki JG (Mxx, AUG, G36c i kilka innych) są ciekawą alternatywą dla "drogiego TM" - za +/-500zł mamy replikę, aku (o kant pośladka potłuc, ale by uruchomić i podziałać miesiąc (chyba) starczy) ładowarkę i garść (shit)kulek, do postrzelania rozruchowego. Owszem, w chińczykach zdarzają się "niewypały", ale w coraz to nowszych replikach (ale tych dopracowanych - nie robionych na odwal) coraz rzadziej się zdarzają.

 

Kwestia tuningu:

W stocku produkty TM wygrają z (prawie) każdym chińczykiem, chiny jedynie mogą się wykazać niższymi kosztami lżejszego tuningu. Tokyo Marui wiadomo - jak robić coś poważnego (pow. 350fps) wskazane jest wymienić część części :D. W chińczykach - różnie, jedne koła zębate czy inne bebechy wytrzymają nawet 450fps, inne odmówią współpracy na stocku.

 

Wg mnie chińczyki poprawiają swoje produkty, dążąc do "ideału TM", natomiast TM ( i inni producenci) nie robi nic - nie wypuszcza nowych serii broni (np. odświeżenie serii eMek - full metal, wzmocnienie części). Zając (TM/CA) wygra z żółwiem (chiny) jeśli zacznie biec (rozwijać, modernizować repliki). A jeśli połączyć jakość i wykonanie Tokyo Marui z taką full metal (a może nawet stal) eMką, wzmocnionymi częściami to TM było by mocno do przodu. A co będzie jak chińczyki odbekną full stal eMką za pół ceny?

 

 

Uff.

Link to post
Share on other sites

Wojtas - zrobiłeś to w praktyce, czy to kolejne teoretyczne wyliczenia?

 

Ahaa to juz wiem w czym problem. Wg. Ciebie 2+2 to nie 4.

 

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to mojego wyższego posta to proszę bardzo- podziel się nimi ze wszystkimi. Chętnie wyprowadzę Cię z tego błędu.

Link to post
Share on other sites
Ahaa to juz wiem w czym problem. Wg. Ciebie 2+2 to nie 4.

 

Jeżeli masz jakieś wątpliwości to mojego wyższego posta to proszę bardzo- podziel się nimi ze wszystkimi. Chętnie wyprowadzę Cię z tego błędu.

In theory, there is no difference between theory and practice. But in practice, there is.

 

Więc odpowiedz na pytanie Kreta, bo inaczej nie mamy o czym dyskutować.

Link to post
Share on other sites

Wojtas - zrobiłeś to w praktyce, czy to kolejne teoretyczne wyliczenia?

 

Oli - repliki airsoft zawsze będą droższe od broni palnej. Ponieważ są bardziej skomplikowane, a popyt na nie jest znacznie mniejszy.

 

Właśnie Panie Foka :) Nie tuningowałeś JG G36C, ani nikt jeszcze tego nie zrobił. Więc nie macie o czym gadać :-F Wiem tylko, że to czego posiadaczem jestem od 2 miesięcy to nie żaden tani bubel ale profesjonalny aeg. Ciao :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
Wydaję 400zł i mam prawie 400fps w JG.

Zestaw bore up z cicha głowicą tłoka( cicha głowica zmniejsza napreżenia w GB w odróżnieniu od standardowych)- 230zł.

Sprężyna m110- m120- ok. 40zł.

Silikonowy hopek- 30zł

Precka- 100zł.

 

NIE ZMIENIAM NIC CO MOGLO BY OSLABIC GB.

 

Chyba coś tu się gryzie.

 

Nie jestem w temacie G36C od JG akurat, ale czy to ma metal łożyska, czy to ma metal prowadnicę, czy to ma wystarczająco mocny tłok?

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Wojtas, cieszę się Twoim szczęściem.

 

Nie odpowiedziałeś jednak na proste pytanie:

 

Czy Twoje wyliczenia i upgrade-plany zrealizowałeś w praktyce, i jaki jest tego efekt po 3 miesiącach ciągłego użytkowania?

Link to post
Share on other sites

Dałbym m110 i bore upa z miękką głowicą tłoka. Jak wiadomo- lepiej uderzyć się w głowę gumowym niż stalowym młotkiem :] (jak już nie ma wyjścia). Prowadnicy sprężyny to nie zaszkodzi i nie ma sensu wymieniać. Gdybym wpakował co najmniej 130 to różnica znaczna.

 

Kret- jestem w trakcie realizowania. Na początku karabin strzelał średnio (hop up) ale po jakimś czasie się wyrobił i sieka jak szalony. Bije na łeb na szyję Mp5 CA.

 

Plastikowe body? W oryginale też nie jest z metalu :-F

To co ma być metalowe- jest.

 

Woma- chociażbym wymienił te łożyska i prowadnicę to koszta i tak nie przekroczą kosztów TM + bateria + ładowarka a będę miał już znacznie mocniejszego i równie solidnego karabina :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
Właśnie Panie Foka :) Nie tuningowałeś JG G36C, ani nikt jeszcze tego nie zrobił. Więc nie macie o czym gadać :-F Wiem tylko, że to czego posiadaczem jestem od 2 miesięcy to nie żaden tani bubel ale profesjonalny aeg. Ciao :mrgreen:
Cóż, z tego wynika, że Ty też nie tuningowałeś, więc nie masz o czym gadać. A tuningowałeś w ogóle jakiegokolwiek AEGa?

Bo, odpowiadając na Twoje pytanie - tak, teoretyczne wyliczenia to za mało, jest zbyt wiele niewiadomych zbyt wiele punktów strat nie bierzesz pod uwagę.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret
Kret- jestem w trakcie realizowania.

 

No i OK.

 

Teraz dokończ robotę, powalcz trochę na nim i dokładnie opisz, ile bylo problemów i jakiej natury.

 

Ale uczciwie.

 

Pomijając wszystko inne - post Rittera z 3 czy 4 strony powinien zostać dokładnie przeczytany przez każdego nowego tu w dyskusji. Przytoczę jedną z jego myśli - chińska replika zawsze będzie reprodukcją. To nie Chińczycy wynaleźli AEGa i airsoft, a nazywając złodziejami TM warto pamiętać, kto okrada kogo z praw patentowych (czyli lat badań technicznych, które są wyłącznie kosztami i dolicza się je teraz do ostatecznej ceny, zresztą niskiej - TM wcale aż tak drogie nie jest).

Link to post
Share on other sites

jw.

Tuning chińczyków to loteria. Między innymi takie uzasadnienie dał ASGshop gdy przestali tuningować chińczyki.

 

Po prostu wychodzi tak, że wkładasz m110 i masz 350 fps. Wymienione jest wsio ale i tak coś nie pasuje.

Urok chińczyków.

Dlatego pisząc, że wsadze to to to i to i wyjdzie mi tyle a tyle to po prostu czysta teoria, a w wypadku chińskich aegów bardzo często różni się od praktyki.

 

 

Oli - powoli coraz więcej.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...